Campéon Courtois: definitief de beste doelman ter wereld

1772 stemmen
Campéon Courtois: definitief de beste doelman ter wereld

Na twee seizoenen van pijnlijke droogte is Real Madrid eindelijk opnieuw de Spaanse landskampioen. Los Blancos werkten in eigen land geen indrukwekkende jaargang af, en een geluk dat Thibaut Courtois meermaals de meubelen rechthield. Onze nationale nummer één kan terugblikken op een fantastisch seizoen waarin hij één – zo niet de grootste – architect was van het recentste Madrileense succes. Met het vervolg van de Champions League straks op het programma, kan dit bij de Koninklijke voor een enorme boost zorgen.


DE HEROPLEVING VAN COURTOIS

Wie er nog twijfels over had dat Thibaut Courtois niét bij de beste doelmannen ter wereld behoort, die mag zijn mening stilaan herzien. De Limburger viert momenteel zijn tweede titel in LaLiga, nadat hij in 2014 zijn eerste mocht vieren bij stadsrivaal Atlético Madrid. Dit seizoen maakte de Rode Duivel een enorme impact op de resultaten van Real Madrid waar hij eindelijk incontournable geworden is. Tijdens het vorige seizoen stond Courtois vaak onder druk door de Spaanse media, en had hij het niet gemakkelijk door de aanwezigheid van de populaire Keylor Navas. Maar dit seizoen is Courtois precies verlost, en dat is duidelijk te merken aan zijn hoogstaande prestaties. 



Naast de Spaanse landstitel is Real ook nog steeds in de running voor de eindzege in de Champions League, maar Courtois kan ook nog een hoop individuele trofeeën winnen en records evenaren. Eén mijlpaal zal hij dit seizoen echter niet meer bereiken, en dat is het clubrecord van de langste reeks zonder tegendoelpunt. Dat record staat tot op vandaag op een slepende 535 minuten, maar na het tegendoelpunt tegen Granada vorige maandag klokte Courtois af op amper 28 minuten van dat ijkpunt. Natuurlijk was dat record leuk geweest voor onze nationale nummer één, maar dat neemt niets af van zijn imponerend seizoen in het Estadio Santiago Bernabeu.

DE BESTE IN LALIGA

Een ander knap record dat Courtois nog kan evenaren is dat van het meeste aantal clean sheets in één seizoen op het Spaanse hoogste voetbalniveau. Dat record staat sinds 1987 op naam van Paco Buyo die maar liefst 19 competitiewedstrijden zijn netten ongeschonden hield. Momenteel telt Courtois 18 matchen zonder tegendoelpunt in La Liga, waarmee hij andere toppers in LaLiga op veilige afstand houdt zoals Jan Oblak (Atlético Madrid, 17 stuks) en David Soria (Getafe, 15 stuks).



Om het allemaal nog wat indrukwekkender te maken telt zelfs geen enkele doelman uit de overige vier grootste Europese competities meer clean sheets dan Courtois. Manuel Neuer (Bayern München, 15 stuks), Nick Pope (Burnley, 14 stuks) en Predrag Rajkovic (Stade Reims, 12 stuks) waagden allen een verdienstelijke poging maar niemand die Courtois kan overtreffen. Ter vergelijking: vorig seizoen kon de doelman van Real Madrid 'amper' acht wedstrijden zijn doel vrijwaren, en haalde hij zelfs de top veertig niet onder de doelmannen uit de grootste vijf Europese competities.

DE BESTE TER WERELD 

Nochtans had Courtois genoeg werk op te knappen in het doel van Real Madrid. Hij werd per wedstrijd gemiddeld bijna drie keer aan het werk gezet, en opvallend genoeg is dat aantal gelijkwaardig aan bovengenoemden Jan Oblak (Atlético Madrid) en David Soria (Getafe). Dat de Belg desondanks nog 18 keer kon uitpakken met een clean sheet is daarom des te indrukwekkender te noemen. Bovendien waren die geïncasseerde doelpogingen ook van een hoge kwaliteit. Volgens de verwachte tegendoelpunten, een algoritme dat de kwaliteit van de verduurde doelkansen afweegt tegenover het aantal effectieve tegentreffers, moest Courtois dit seizoen zelfs vier tegendoelpunten meer geslikt hebben.



Courtois ranselde dus heel wat pogingen uit zijn doel, 96 om exact te zijn, waardoor hij een indrukwekkende reddingsratio van 80% kan voorleggen. Gemiddeld weet Courtois dus vier op vijf doelkansen te weren, en daarmee is hij de op één na beste doelman uit de grootste vijf Europese competities. Enkel de 24-jarige Predrag Rajkovic, onthoud die naam, deed nog één schamel procentje meer dan de Rode Duivel. Desondanks is het duidelijk – gezien het niveauverschil tussen de Franse Ligue 1 en de absolute top van de Spaanse LaLiga – dat Courtois zich momenteel wel degelijk 's werelds beste doelman mag noemen.

IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Op 28-jarige leeftijd lijkt het er dus op dat Thibaut Courtois zijn beste vorm ooit haalt. Bij Chelsea en Atlético Madrid waren zijn prestaties uiteraard ook uitmuntend, maar zijn huidige jaargang is toch van een heel ander niveau. Van wereldniveau, zeg maar. Een doelman wordt steeds afgerekend op zijn kunde om punten te pakken, en dat bewees Courtois dit seizoen dus meermaals bij Real Madrid. Zijn schrikwekkend reddingsratio van 80% spreekt daarom boekdelen, en zo'n hoge verhouding kon hij de voorbije vier jaren nooit voorleggen.



Vorig seizoen, tijdens zijn debuutjaar bij Real Madrid, was zoals bekend dus niet de beste jaargang van Courtois. Dat blijkt vooral omdat zijn reddingsratio 'amper' 67% bedroeg, waarbij hij toen zelfs de top vijftien van La Liga niet haalde. Maar ook tijdens zijn laatste drie seizoenen bij Chelsea, waar Courtois overigens wél goed presteerde, haalde hij gemiddeld 72% van de geïncasseerde doelpogingen uit zijn doel. Daarmee wordt nogmaals benadrukt dat Courtois zich momenteel bevindt in de vorm van zijn leven.

OP NAAR CHAMPIONS LEAGUE-WINST

Ondanks een mindere seizoensstart herpakte Real Madrid zich na de corona-stop, en dat op een erg indrukwekkende wijze. De Koninklijke wist maar liefst tien competitiewedstrijden op rij te winnen, en kon daarmee de eerdere competitieleider FC Barcelona definitief van de troon stoten. Thibaut Courtois had in die fraaie reeks een groot aandeel met zes clean sheets, maar zijn grote waarde toonde hij ook meermaals aan voor de corona-break. Geen enkele doelman uit LaLiga haalde zo'n hoog niveau als de Rode Duivel, waarmee Courtois zich de kampioenstitel zeker mag toe-eigenen. 



Na de Spaanse titel gewonnen te hebben, zit het seizoen van Real Madrid en Courtois er nog niet op. De eindzege in de Champions League prijkt élk seizoen hoog op het verlanglijstje van het Madrileense clubbestuur, en weinig overgebleven teams in het Kampioenenbal hebben zo'n goede vorm te pakken als Los Blancos. En met een fantastisch presterende doelman tussen de palen lijkt de Koninklijke misschien wel dé grootste favoriet om de Champions League te veroveren. Al moeten de Spanjaarden eerst wel Manchester City zien te verslaan, nadat The Citizens de heenwedstrijd van de achtste finales in eigen huis wonnen met 2-1. Kevin De Bruyne en Pep Guardiola weten alvast waar ze zich aan kunnen verwachten in Bernabeu.

LEES OOK: Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

🚀

Is Courtois volgens u de beste doelman ter wereld?

Meest recent

WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

0
0
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

23
23
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

155
155
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

73
73
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

124
124
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

153
153
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

319
319
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

203
203
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

387
387
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

131
131
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

444
444
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

417
417
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

943
943
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

391
391
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

82
82
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

372
372
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

312
312
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

190
190
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

213
213
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

97
97
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

76
76
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

204
204
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

144
144

Meer sportnieuws