TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze eindelijk een volledig kruis te mogen maken over de mogelijke komst van Adolfo Gaich. Er zou een akkoord zijn tussen alle partijen om de Argentijnse spits naar CSKA Moskou te transfereren. De Russen zouden 8,5 miljoen euro neertellen, terwijl San Lorenzo ook nog 20 procent van een eventuele doorverkoop krijg. Gaich zou voor vijf jaar tekenen.



Als Club nog een spits wil, zal het dus iemand anders moeten zijn. Vincent Mannaert bevestigde in de Duitse pers dat Blauw-Zwart informeerde naar Jhon Cordoba, maar de Colombiaan van FC Köln bleek te duur en dus krijgt de interesse geen gevolg. Verder wordt Club in Roemenië weer gelinkt aan Razvan Marin, die alsnog weg zou mogen bij Ajax.

Intussen wordt er wel een uittocht in gang gezet. Kaveh Rezaei en Thibault Vlietinck werden teruggezet naar de beloften en worden aangespoord een nieuwe club te vinden. Mogen ook nog steeds weg: Karlo Letica, Luan Perese, Erhan Masovic (interesse uit Zwitserland, Oostenrijk en van één Belgische club), Ahmed Touba (interesse uit Slowakije), Jellert Van Landschoot (interesse van NEC en uit 1B) en Cyril Ngonge (gegeerd door KV Mechelen, Moeskroen, OH Leuven, FC Utrecht en VVV). Ook Amadou Sagna wordt nog genoemd als mogelijke vertrekker. Brendan Schoonbaert is al weg, de 20-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Waasland-Beveren.



Emmanuel Dennis lonkt ook al een tijdje naar een transfer. Hij zou nog steeds in de belangstelling staan van Napoli en heeft het voordeel dat hij nu dezelfde makelaar heeft als Osimhen, die wellicht snel bij Napoli zal tekenen. Wie in principe niet mag vertrekken, is Hans Vanaken. Enkel als er een ploeg met een enorme transfersom zou komen, zou Club bereid zijn om mee te werken aan een overgang van zijn Gouden Schoen.

AA Gent speelt mogelijk Jonathan David kwijt. Lille lijkt in gang te schieten om de Canadees binnen te halen nu Osimhen vertrekt. Met David zelf is er volgens Franse berichten al een akkoord voor vijf jaar, maar de clubs zijn er nog niet uit. Het eerste bod van Lille zou nog geen 25 miljoen euro bedragen, terwijl Gent mikt op 30 à 35 miljoen.



De Buffalo's zouden wel een oude smaakmaker terug kunnen halen. Bryan Ruiz geeft immers aan graag terug te keren bij zijn oude club. De stijlrijke Costa Ricaan, die intussen wel bijna 35 is, zit momenteel zonder club nadat zijn contract bij Santos ontbonden werd.

Zulte Waregem heeft een oude bekende teruggehaald naar de Jupiler Pro League. Essevee rondde donderdagavond immers de komst van Laurens De Bock af. De linksachter met een verleden bij Club Brugge, KV Oostende en Lokeren wordt voor een seizoen gehuurd van Leeds United. Zulte Waregem bedong ook een aankoopoptie.



BUITENLAND

Manchester City neemt een jaar na Vincent Kompany weer afscheid van een icoon. Pep Guardiola bevestigde immers nog eens dat David Silva na dit seizoen zeker vertrekt. De 34-jarige Spanjaard steekt in bloedvorm en kan City zeker nog diensten bewijzen, maar is einde contract en wil na tien jaar andere oorden opzoeken.

LEES OOK: Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

153
153
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

118
118
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

62
62
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

88
88
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

187
187
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

663
663
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

435
435
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

168
168
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

883
883
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

141
141
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

473
473

Meer sportnieuws