TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze eindelijk een volledig kruis te mogen maken over de mogelijke komst van Adolfo Gaich. Er zou een akkoord zijn tussen alle partijen om de Argentijnse spits naar CSKA Moskou te transfereren. De Russen zouden 8,5 miljoen euro neertellen, terwijl San Lorenzo ook nog 20 procent van een eventuele doorverkoop krijg. Gaich zou voor vijf jaar tekenen.



Als Club nog een spits wil, zal het dus iemand anders moeten zijn. Vincent Mannaert bevestigde in de Duitse pers dat Blauw-Zwart informeerde naar Jhon Cordoba, maar de Colombiaan van FC Köln bleek te duur en dus krijgt de interesse geen gevolg. Verder wordt Club in Roemenië weer gelinkt aan Razvan Marin, die alsnog weg zou mogen bij Ajax.

Intussen wordt er wel een uittocht in gang gezet. Kaveh Rezaei en Thibault Vlietinck werden teruggezet naar de beloften en worden aangespoord een nieuwe club te vinden. Mogen ook nog steeds weg: Karlo Letica, Luan Perese, Erhan Masovic (interesse uit Zwitserland, Oostenrijk en van één Belgische club), Ahmed Touba (interesse uit Slowakije), Jellert Van Landschoot (interesse van NEC en uit 1B) en Cyril Ngonge (gegeerd door KV Mechelen, Moeskroen, OH Leuven, FC Utrecht en VVV). Ook Amadou Sagna wordt nog genoemd als mogelijke vertrekker. Brendan Schoonbaert is al weg, de 20-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Waasland-Beveren.



Emmanuel Dennis lonkt ook al een tijdje naar een transfer. Hij zou nog steeds in de belangstelling staan van Napoli en heeft het voordeel dat hij nu dezelfde makelaar heeft als Osimhen, die wellicht snel bij Napoli zal tekenen. Wie in principe niet mag vertrekken, is Hans Vanaken. Enkel als er een ploeg met een enorme transfersom zou komen, zou Club bereid zijn om mee te werken aan een overgang van zijn Gouden Schoen.

AA Gent speelt mogelijk Jonathan David kwijt. Lille lijkt in gang te schieten om de Canadees binnen te halen nu Osimhen vertrekt. Met David zelf is er volgens Franse berichten al een akkoord voor vijf jaar, maar de clubs zijn er nog niet uit. Het eerste bod van Lille zou nog geen 25 miljoen euro bedragen, terwijl Gent mikt op 30 à 35 miljoen.



De Buffalo's zouden wel een oude smaakmaker terug kunnen halen. Bryan Ruiz geeft immers aan graag terug te keren bij zijn oude club. De stijlrijke Costa Ricaan, die intussen wel bijna 35 is, zit momenteel zonder club nadat zijn contract bij Santos ontbonden werd.

Zulte Waregem heeft een oude bekende teruggehaald naar de Jupiler Pro League. Essevee rondde donderdagavond immers de komst van Laurens De Bock af. De linksachter met een verleden bij Club Brugge, KV Oostende en Lokeren wordt voor een seizoen gehuurd van Leeds United. Zulte Waregem bedong ook een aankoopoptie.



BUITENLAND

Manchester City neemt een jaar na Vincent Kompany weer afscheid van een icoon. Pep Guardiola bevestigde immers nog eens dat David Silva na dit seizoen zeker vertrekt. De 34-jarige Spanjaard steekt in bloedvorm en kan City zeker nog diensten bewijzen, maar is einde contract en wil na tien jaar andere oorden opzoeken.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

30
30
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

102
102
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

222
222
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

125
125
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

145
145
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

94
94
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

242
242
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

611
611
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

171
171
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

137
137
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

132
132
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

154
154
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

282
282
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

34
34
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

263
263
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

343
343
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

100
100
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

216
216
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

189
189
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

195
195
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

498
498
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

476
476
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

84
84
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

1062
1062

Meer sportnieuws