TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

1187 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze eindelijk een volledig kruis te mogen maken over de mogelijke komst van Adolfo Gaich. Er zou een akkoord zijn tussen alle partijen om de Argentijnse spits naar CSKA Moskou te transfereren. De Russen zouden 8,5 miljoen euro neertellen, terwijl San Lorenzo ook nog 20 procent van een eventuele doorverkoop krijg. Gaich zou voor vijf jaar tekenen.



Als Club nog een spits wil, zal het dus iemand anders moeten zijn. Vincent Mannaert bevestigde in de Duitse pers dat Blauw-Zwart informeerde naar Jhon Cordoba, maar de Colombiaan van FC Köln bleek te duur en dus krijgt de interesse geen gevolg. Verder wordt Club in Roemenië weer gelinkt aan Razvan Marin, die alsnog weg zou mogen bij Ajax.

Intussen wordt er wel een uittocht in gang gezet. Kaveh Rezaei en Thibault Vlietinck werden teruggezet naar de beloften en worden aangespoord een nieuwe club te vinden. Mogen ook nog steeds weg: Karlo Letica, Luan Perese, Erhan Masovic (interesse uit Zwitserland, Oostenrijk en van één Belgische club), Ahmed Touba (interesse uit Slowakije), Jellert Van Landschoot (interesse van NEC en uit 1B) en Cyril Ngonge (gegeerd door KV Mechelen, Moeskroen, OH Leuven, FC Utrecht en VVV). Ook Amadou Sagna wordt nog genoemd als mogelijke vertrekker. Brendan Schoonbaert is al weg, de 20-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Waasland-Beveren.



Emmanuel Dennis lonkt ook al een tijdje naar een transfer. Hij zou nog steeds in de belangstelling staan van Napoli en heeft het voordeel dat hij nu dezelfde makelaar heeft als Osimhen, die wellicht snel bij Napoli zal tekenen. Wie in principe niet mag vertrekken, is Hans Vanaken. Enkel als er een ploeg met een enorme transfersom zou komen, zou Club bereid zijn om mee te werken aan een overgang van zijn Gouden Schoen.

AA Gent speelt mogelijk Jonathan David kwijt. Lille lijkt in gang te schieten om de Canadees binnen te halen nu Osimhen vertrekt. Met David zelf is er volgens Franse berichten al een akkoord voor vijf jaar, maar de clubs zijn er nog niet uit. Het eerste bod van Lille zou nog geen 25 miljoen euro bedragen, terwijl Gent mikt op 30 à 35 miljoen.



De Buffalo's zouden wel een oude smaakmaker terug kunnen halen. Bryan Ruiz geeft immers aan graag terug te keren bij zijn oude club. De stijlrijke Costa Ricaan, die intussen wel bijna 35 is, zit momenteel zonder club nadat zijn contract bij Santos ontbonden werd.

Zulte Waregem heeft een oude bekende teruggehaald naar de Jupiler Pro League. Essevee rondde donderdagavond immers de komst van Laurens De Bock af. De linksachter met een verleden bij Club Brugge, KV Oostende en Lokeren wordt voor een seizoen gehuurd van Leeds United. Zulte Waregem bedong ook een aankoopoptie.



BUITENLAND

Manchester City neemt een jaar na Vincent Kompany weer afscheid van een icoon. Pep Guardiola bevestigde immers nog eens dat David Silva na dit seizoen zeker vertrekt. De 34-jarige Spanjaard steekt in bloedvorm en kan City zeker nog diensten bewijzen, maar is einde contract en wil na tien jaar andere oorden opzoeken.

LEES OOK: AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

53
53
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

29
29
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

4
4
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

147
147
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

189
189
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

118
118
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

115
115
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

33
33
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

207
207
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

168
168
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

529
529
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

87
87
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

85
85
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

700
700
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

164
164
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

69
69
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

138
138
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

347
347
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

588
588
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

328
328
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

701
701
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

263
263
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

41
41
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

350
350
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

125
125

Meer sportnieuws