TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze eindelijk een volledig kruis te mogen maken over de mogelijke komst van Adolfo Gaich. Er zou een akkoord zijn tussen alle partijen om de Argentijnse spits naar CSKA Moskou te transfereren. De Russen zouden 8,5 miljoen euro neertellen, terwijl San Lorenzo ook nog 20 procent van een eventuele doorverkoop krijg. Gaich zou voor vijf jaar tekenen.



Als Club nog een spits wil, zal het dus iemand anders moeten zijn. Vincent Mannaert bevestigde in de Duitse pers dat Blauw-Zwart informeerde naar Jhon Cordoba, maar de Colombiaan van FC Köln bleek te duur en dus krijgt de interesse geen gevolg. Verder wordt Club in Roemenië weer gelinkt aan Razvan Marin, die alsnog weg zou mogen bij Ajax.

Intussen wordt er wel een uittocht in gang gezet. Kaveh Rezaei en Thibault Vlietinck werden teruggezet naar de beloften en worden aangespoord een nieuwe club te vinden. Mogen ook nog steeds weg: Karlo Letica, Luan Perese, Erhan Masovic (interesse uit Zwitserland, Oostenrijk en van één Belgische club), Ahmed Touba (interesse uit Slowakije), Jellert Van Landschoot (interesse van NEC en uit 1B) en Cyril Ngonge (gegeerd door KV Mechelen, Moeskroen, OH Leuven, FC Utrecht en VVV). Ook Amadou Sagna wordt nog genoemd als mogelijke vertrekker. Brendan Schoonbaert is al weg, de 20-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Waasland-Beveren.



Emmanuel Dennis lonkt ook al een tijdje naar een transfer. Hij zou nog steeds in de belangstelling staan van Napoli en heeft het voordeel dat hij nu dezelfde makelaar heeft als Osimhen, die wellicht snel bij Napoli zal tekenen. Wie in principe niet mag vertrekken, is Hans Vanaken. Enkel als er een ploeg met een enorme transfersom zou komen, zou Club bereid zijn om mee te werken aan een overgang van zijn Gouden Schoen.

AA Gent speelt mogelijk Jonathan David kwijt. Lille lijkt in gang te schieten om de Canadees binnen te halen nu Osimhen vertrekt. Met David zelf is er volgens Franse berichten al een akkoord voor vijf jaar, maar de clubs zijn er nog niet uit. Het eerste bod van Lille zou nog geen 25 miljoen euro bedragen, terwijl Gent mikt op 30 à 35 miljoen.



De Buffalo's zouden wel een oude smaakmaker terug kunnen halen. Bryan Ruiz geeft immers aan graag terug te keren bij zijn oude club. De stijlrijke Costa Ricaan, die intussen wel bijna 35 is, zit momenteel zonder club nadat zijn contract bij Santos ontbonden werd.

Zulte Waregem heeft een oude bekende teruggehaald naar de Jupiler Pro League. Essevee rondde donderdagavond immers de komst van Laurens De Bock af. De linksachter met een verleden bij Club Brugge, KV Oostende en Lokeren wordt voor een seizoen gehuurd van Leeds United. Zulte Waregem bedong ook een aankoopoptie.



BUITENLAND

Manchester City neemt een jaar na Vincent Kompany weer afscheid van een icoon. Pep Guardiola bevestigde immers nog eens dat David Silva na dit seizoen zeker vertrekt. De 34-jarige Spanjaard steekt in bloedvorm en kan City zeker nog diensten bewijzen, maar is einde contract en wil na tien jaar andere oorden opzoeken.

LEES OOK: AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Club Brugge slikt: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

12
12
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

247
247
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

252
252
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

103
103
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

37
37
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

327
327
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

142
142
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

85
85
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

252
252
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

159
159
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

362
362
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

219
219
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

433
433
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

387
387
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

49
49
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

66
66
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

288
288
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

114
114
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

441
441
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

234
234
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

251
251
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1058
1058
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

468
468
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

429
429

Meer sportnieuws