Nieuwe attractie op de Bosuil: de kwelduivel van Ronaldo

956
Nieuwe attractie op de Bosuil: de kwelduivel van Ronaldo

Royal Antwerp FC toonde zich de voorbije weken erg bedrijvig op de transfermarkt door het aantrekken van Jean Butez (Moeskroen), Birger Verstraete (1. FC Köln) en Frank Boya (Moeskroen). Maar de meest langverwachte transfer – en tevens meest onbekende –  is toch die van de Iraanse doelman Alireza Beiranvand. In België kennen we bitter weinig over diens kwaliteiten, en zonder de juiste context te kennen kan zijn komst bijgevolg omschreven worden als een erg vreemde transfer. Toch lijkt Beiranvand wel een gokje waard.


LUCIANO & MOGI

Alireza Beiranvand wordt al wekenlang verwacht op de Bosuil, maar door de corona-omstandigheden en wegens problemen met zijn visum moesten beide partijen érg veel geduld uitoefenen. Vorige dinsdag zou de 27-jarige Iraniër uiteindelijk gearriveerd zijn op Belgische bodem maar hij kan ook nog een tijdje in quarantaine gehouden worden – logisch in deze vreemde tijden. Daarom kunnen er ook nog geen concrete afspraken gemaakt worden rond zijn fysieke testen én de finale afronding van zijn arbeidscontract bij The Great Old.



Oorspronkelijk zag het er nochtans naar uit dat Beiranvand op weg was naar KRC Genk in plaats van Antwerp. De Limburgers waren in januari bereid om de opstapclausule te lichten in het contract van Beiranvand bij Persepolis (die naar verluidt 800 duizend euro bedraagt), maar Luciano D'Onofrio stak hen alsnog de loef af. Het was ex-Iraans bondscoach Marc Wilmots die Beiranvand tipte bij de Italo-Belg, en dat was eigenlijk niet erg vreemd omdat Wilmots in die periode genoemd werd als mogelijke coach bij Antwerp. Ook de beruchte Frans-Iraanse spelersmakelaar Mogi Bayat zou zijn aandeel hebben gehad bij het faciliteren van deze deal.

REVELATIE OP WK 2018 

De Iraanse regio is niet bepaald een trekpleister voor Belgische en andere buitenlandse scouts, en daarom is het erg vreemd dat Antwerp zich waagt aan een transfer van Beiranvand die overigens al 27 lentes telt. Maar de doelman maakte al grote naam en faam in zijn thuisland, en tevens ver daarbuiten. Vooral op het WK 2018 in Rusland gooide de doelman erg grote ogen door een indrukwekkend Wereldkampioenschap af te werken. Door die goede prestaties oversteeg de reputatie van Beiranvand de nationale Iraanse landsgrenzen. 



De kleine voetbalnatie van Iran werd toen ingedeeld in een loodzware groep met Spanje, Portugal en Marokko maar stootte ei zo na door richting de knock-outfase. Tegen Marokko werd gewonnen en Portugal werd op een gelijkspel gehouden waar Beiranvand zelfs de grote held was door een penalty te stoppen van Cristiano Ronaldo. De toekomstige doelman van Antwerp presteerde indrukwekkend in alle drie de groepswedstrijden en stopte in de groepsfase maar liefst 80% van de 10 geïncasseerde doelpogingen.

PRIJZEN BIJ DE VLEET

Op het WK 2018 zette Beiranvand zich op de mondiale voetbalkaart maar in zijn thuisland Iran genoot hij al langer een enorme vermaardheid. In 2017 werd hij bijvoorbeeld genomineerd voor de FIFA Football Awards, en dat als eerste Iraanse voetballer ooit in de geschiedenis. Beiranvand staat ook al jaren te boek als de beste doelman uit de nationale Persian Gulf Pro League want tussen 2014 en 2019 kaapte hij telkens de titel weg als Speler van het Jaar. In het seizoen 2017-2018 hield Beiranvand zelfs 23 keer zijn netten schoon op 27 competitiewedstrijden. Met die knappe reeks eindigde hij toen als tweede doelman ter wereld met de meeste clean sheets op de teller.



Foto Instagram: alireza_beiranvsnd

Alsof het allemaal nog niet genoeg was voor 31-voudige international, won hij onlangs nog een nieuwe prestigieuze individuele trofee. En het was er ook ééntje die kon tellen. Op 1 april 2020 werd massaal gestemd op de beste speler uit het Aziatische voetbalcontinent die ooit actief was in de lange geschiedenis van alle gespeelde Wereldbekers. Iran wordt door de Wereldvoetbalbond ingedeeld onder Azië en aldus kon er ook gestemd worden op Beiranvand. De doelman kaapte maar liefst 66% van de stemmen weg, waardoor hij de fiere winnaar werd van alweer een vooraanstaande verkiezing.

MIGNOLET EN VAN CROMBRUGGE

Aan zijn vergaarde trofeeën te merken lijkt Beiranvand wel degelijk een topdoelman te zijn, al kon hij dat grotendeels enkel bewijzen in de Persian Gulf Pro League. Het wordt daarom afwachten hoe hij zich zal aanpassen aan de Westerse voetbalcultuur, maar voorlopig zijn alle voortekens hem gunstig gezind. Ex-Iraans bondscoach Marc Wilmots stak eerder de loftrompet op over Beiranvand, en hij noemde de Iraniër een van de beste doelmannen waarmee hij gewerkt heeft. Sterker nog, Wilmots plaatst Beiranvand zelfs in het rijtje van Simon Mignolet en Hendrik Van Crombrugge.



Foto Instagram: alireza_beiranvsnd

Een straffe uitspraak van Wilmots, maar op het niveau van de Persian Gulf Pro League lijkt daar enige waarheid in te zitten. Tijdens de voorbije vier seizoenen kon Beiranvand namelijk 81% van zijn geïncasseerde doelpogingen redden en dat gemiddelde ligt in de buurt van Simon Mignolet (83%) en Hendrik Van Crombrugge (78%) in de Jupiler Pro League. Jean Butez, de nieuwe Antwerpse concurrent voor Beiranvand, redde 68% van zijn mogelijke doelreddingen. Al moet gezegd dat er bij Moeskroen flink wat meer werk op te rapen viel dan bij Club Brugge en Anderlecht.

UITWORP ZOALS NEUER

De statistieken vergelijken tussen de Gulf Pro League en de Jupiler Pro League is echter onbegonnen werk omdat er tussen beide competities een wereld van verschil gaapt. Maar als Beiranvand er jaarlijks uitgeroepen werd tot Speler van het Jaar, én hij grote ogen gooide op het WK 2018, dan zal de Iraniër ongetwijfeld wel iets in zijn mars hebben. Een attribuut waarmee Beiranvand indruk maakt is zijn lange ingooi, waarmee hij vaak vergeleken wordt met de Duitser Manuel Neuer die eenzelfde lange worp in zich heeft. Tijdens de Aziatische Champions League werd bij Beiranvand zelfs een uitgooi gemeten van maar liefst 60 meter ver. Door zijn grote gestalte (hij meet 1m94) is Beiranvand een heerser in het luchtruim en staat hij bekend om zijn spectaculaire reddingen. Ondanks zijn bijna dubbele meter bezit Beiranvand grote atletische kwaliteiten en wordt hij geroemd om zijn snelle reflexen. 



Het mag duidelijk zijn dat de strijd om de Antwerpse nummer één geen walk in the park zal worden voor Jean Butez, die als vanzelfsprekend wordt genoemd als de natuurlijke opvolger van de vertrokken Sinan Bolat. Alireza Beiranvand heeft nog alles te bewijzen in Europa, maar Luciano D'Onofrio koopt zelden een kat in de zak – ook al betreft het een 27-jarige Iraanse doelman. Er mag ook niet worden vergeten dat KRC Genk in januari aasde op Beiranvand, en de Genkse scouting vergaarde het laatste decennnia veel lof over hun expertise en inschattingsvermogen. Het kan de Antwerpse keuze voor Beiranvand alleen onderbouwen en versterken. En wie weet trekt Beiranvand zijn fantastische prestaties van in Iran en op het WK 2018 gewoon door in de Belgische competitie? Dan heeft de Bosuil er ongetwijfeld een attractie bij. 

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp legt nog een jong talent onder contract
Antwerp legt nog een jong talent onder contract
69

Wie zal het pleit om de Antwerpse nummer één winnen?

Meest recent

‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

31
31
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

5
5
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

24
24
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

23
23
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

19
19
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

141
141
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

56
56
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

48
48
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

41
41
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

45
45
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

288
288
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

67
67
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

70
70
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

102
102
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

84
84
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

190
190
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

45
45
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

109
109
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

274
274
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

59
59
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

148
148
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

93
93
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

165
165
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

108
108

Meer sportnieuws