Anderlecht zet hoog in: tienersensatie uit Eredivisie met bad-boy gehalte

door
Anderlecht zet hoog in: tienersensatie uit Eredivisie met bad-boy gehalte

In de Vlaamse media werd het transfergerucht nog niet bekrachtigd, maar volgens het doorgaans erg betrouwbare Nederlandse voetbaltijdschrift Voetbal International is RSC Anderlecht sterk geïnteresseerd in Crysencio Summerville van Feyenoord. Het veelbelovende 18-jarige talent wordt omschreven als een opkomende topper maar hij komt ook met een noodzakelijke handleiding. In puur sportief opzicht lijkt Summerville een speler  te zijn die de harten beroert van menig voetbalfan.


VEELBELOVEND DOELWIT

De eerste elftallen van de Nederlandse profclubs hanteren nog steeds de veelgebruikte 4-3-3-opstelling en zoals het elke zelfrespecterende profclub betaamt, wordt die filosofie ook doorgetrokken naar de jeugdreeksen. Crysencio Summerville werd bij Feyenoord opgeleid als rechterwinger in deze formatie maar de kleine aanvaller kan ook op links uit de voeten en zelfs als centrale aanvaller. Toch ligt de sterkte van de kleine Summerville - hij meet 1 meter 74 – vooral op de rechterkant waar hij met zijn techniek en snelheid de vijandige defensies op een hoopje dribbelt.



Qua profiel sluit hij dus volledig aan bij de visie van RSC Anderlecht, dat eerder in verband werd gebracht met eenzelfde type-voetballers die een groot voetballend vermogen bezitten. Jae-Sung Lee (Holstein Kiel), Bogdan Mykhaylichenko (Zorya Luhansk), Adbul Mumin (FC Nordsjaelland), Gideon Mensah (RB Salzburg) en Kamil Jozwiak (Lech Poznan) bezetten uiteenlopende posities maar de rode draad bij hun capaciteiten is vooral techniek en andere opbouwende skills. Summerville is met zijn achttien lentes het jongste Paars-Witte doelwit, maar des te veelbelovender.

KNOKPARTIJ BIJ FEYENOORD 

Summerville geldt al jaren als één van de grootste talenten uit de Rotterdamse jeugdopleiding, maar speelminuten in de fanion van Feyenoord maakte hij voorlopig niet. Dat is ook niet zo gek aangezien de Nederlandse jeugdinternational (vijf U19 caps en zes doelpunten) nog maar steeds achttien jaar is. Maar op zeventienjarige leeftijd liet Summerville al van zich spreken op het Nederlandse voetballandschap, al was het niet erg positief. In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling.



De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding. De speler aanvaardde deze sancties en verontschuldigde zich ook uitgebreid, intern en op social media. In eerste instantie bleek dit vooral een soort ballingschap te worden voor het rasechte Feyenoord-product, maar zijn uitleenbeurt aan Dordrecht bleek vooral op sportief vlak een voltreffer te zijn.

REVELATIE BIJ DORDRECHT 

In het Riwal Hoogwerkers Stadion bemachtigde de jonge Summerville al snel een basisplaats én kon hij erg aardige statistieken voorleggen. De zeventienjarige was elke 90 minuten namelijk goed voor 0,32 doelpunt, waarmee hij op dat vlak tot de top tien hoorde onder zijn positionele collega's uit de Keuken Kampioen Divisie. Dat zijn best wel opmerkelijke prestaties bij een club die nota bene als vierde laatste eindigde in de competitie dat seizoen. Bovendien bleek Summerville ook razend efficiënt voor het doel, want hij zette 26,3% van zijn doelkans om in een effectief doelpunt. Met dat hoog percentage was hij de op één na beste speler van de ganse Keuken Kampioen Divisie.



De exodus naar Zuid-Holland had dus alleen maar positieve gevolgen. Summerville bleef in de schaduw na zijn veelbesproken incident in de kleedkamer van Feyenoord, en in de tweede hoogste voetbaldivisie van Nederland kon hij in alle stilte zijn voetbalkwaliteiten ontplooien. Met veel succes dus, waarna er zich een nieuw hoofdstuk aandiende in zijn voetbalverhaal. Vorig seizoen mocht Summerville zich bevestigen bij ADO Den Haag in de Eredivisie.

BEVESTIGD BIJ ADO DEN HAAG

De Nederlandse Eredivisie is altijd een broeihaard geweest van jong talent, en vorig seizoen was dat ook niet anders. In het Cars Jeans Stadion van ADO Den Haag voegde Summerville zich in het rijtje van tienersensaties zoals Luis Sinisterra (Feyenoord), Orkun Kökçü (Feyenoord), Mohamed Ihattaren (PSV), Noni Madueke (PSV), Myron Boadu (AZ), Lassina Traoré (Ajax) en Mitchell Van Bergen (Heerenveen). Bij Feyenoord volgden ze de ontwikkeling van Summerville op de voet en konden alleen maar vaststellen dat de achttienjarig zich tijdens elke wedstrijd kon verbeteren. Ook de fans van Feyenoord waren hem blijkbaar niet vergeten want toen Summerville inviel in De Kuip onthaalde de Rotterdamse achterban hem met een staande ovatie.



Summerville liet het voorbije seizoen erg leuke zaken zien op het hoogste Nederlandse voetbalniveau, waarbij hij vooral indruk maakte door zijn inzet, snelheid en technisch vermogen. Met twee doelpunten en drie assists in 21 wedstrijden zijn de statistieken niet razend indrukwekkend, maar veel meer kan er ook niet verwacht worden bij het nummer voorlaatst in de Eredivisie. Toch werd Summerville bij ADO Den Haag de jongste doelpuntenmaker voor de club in de Eredivisie toen hij met 17 jaar en 361 dagen op de teller kon scoren tegen NAC Breda. Een leuke anekdote voor de geschiedenisboeken, maar Summerville wist nog meer indruk te maken op het voetbalveld.

Bij Dordrecht miste Summerville nog wat efficiëntie in zijn dribbels, maar bij ADO Den Haag werkte hij blijkbaar hard om dat euvel te verhelpen. De jongeling krikte zijn geslaagde dribbels op van 38% in de Keuken Kampioen Divisie op naar 56% in de Eredivise, en dat op zich is al een serieuze prestatie. In de Eredivisie behoort Summerville bijgevolg tot de top tien van de beste dribbelaars op een flankpositie, én is hij zelfs de beste rechter flankaanvaller in dat onderdeel. Door zijn kwieke en snelle dribbels is Summerville ook vaak het slachtoffer van veelvuldige overtredingen. In de Eredivisie ondergaan in zijn totaliteit amper vier spelers gemiddeld meer overtredingen per wedstrijden, en dat wil uiteraard ook veel zeggen over de kwaliteiten van Summerville. 

BANDEN MET ANDERLECHT 

Andermaal lijkt de vernieuwde scouting van RSC Anderlecht goed werk afgeleverd te hebben. Summerville werd vorig seizoen een revelatie in de Eredivisie, maar die evolutie werd niet alleen geconstateerd door Sporting. Ook de talentenfabriek van RB Salzburg, Wolverhampton en Rangers FC sluiten zich aan bij het rijtje van geïnteresseerden. Bovendien zou de clubleiding van Feyenoord een nieuwe verbintenis willen voorleggen aan Summerville, wiens contract volgend seizoen afloopt.



Misschien kan Anderlecht wel iets regelen via de entourage van Summerville, want de jonge Nederlander wordt vertegenwoordigd door het managementbureau Wasserman dat ook Leander Dendoncker en Yari Verschaeren vertegenwoordigt: de banden met Anderlecht kunnen dus moeiteloos worden aangehaald. Als de noodzakelijke handleiding deel uitmaakt van het totaalpakketje uiteraard.

LEES OOK: Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Is Summerville een risicovolle transfer voor Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

13
13
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

76
76
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

28
28
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

39
39
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

245
245
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

83
83
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

134
134
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

114
114
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

497
497
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

369
369
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

521
521
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

234
234
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

223
223
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

226
226
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

231
231
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

666
666
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

509
509
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

299
299
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

505
505
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

741
741
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

439
439
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

445
445

Meer sportnieuws