Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

door
Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

De Raad van Bestuur van de Pro League bindt de strijd aan tegen het BAS. Dat is de conclusie nadat maandag de eerste twee belangrijke knopen werden doorgehakt met het oog op het competitieformat voor volgend seizoen.


Voorzitter Peter Croonen maakte zopas immers bekend dat op de volgende Algemene Vergadering opnieuw hetzelfde voorstel zal worden voorgelegd dat op 15 mei een meerderheid van de stemmen haalde. Dat wil zeggen dat 1A beperkt blijft tot 16 ploegen, waardoor Waasland-Beveren dus degradeert en OH Leuven en Beerschot het tweede luik van hun promotiefinale nog moeten afwerken. Voorts werd meteen ook een datum vastgelegd voor die nieuwe zitting waarop de 23 profclubs opnieuw hun stem zullen moeten uitbrengen over de heikele kwestie ten gevolge van de coronacrisis, met name 31 juli.

Amper twee dagen voor de promotiefinale en iets meer dan een week voor de geplande start van het nieuwe seizoen, al heeft dat vooral te maken met het feit dat Waasland-Beveren de poging om een vervroegde bijeenkomst te organiseren eerder op de dag nog blokkeerde. Croonen beseft dat de Waaslanders nog naar de rechtbank zullen stappen indien zijn voorstel het haalt, maar stelt dat dit bij elke uitkomst het geval zou zijn en hoopt dat de competitie gewoon zoals voorzien op 8 augustus van start kan gaan. Verder gaat de Genkse preses ervan uit dat een betere argumentatie genoeg moet zijn om het dossier dit keer waterdicht te maken.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

🚀

Zal dit voorstel het opnieuw halen?

Meest recent

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

34
34
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

95
95
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

217
217
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

22
22
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

32
32
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

92
92
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

179
179
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

30
30
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

84
84
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

61
61
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

109
109
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

64
64
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

515
515
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

103
103
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

350
350
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

92
92
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

163
163
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

116
116
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

125
125
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

153
153
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

450
450
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

93
93
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

90
90

Meer sportnieuws