Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

1721 stemmen
Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

De Raad van Bestuur van de Pro League bindt de strijd aan tegen het BAS. Dat is de conclusie nadat maandag de eerste twee belangrijke knopen werden doorgehakt met het oog op het competitieformat voor volgend seizoen.


Voorzitter Peter Croonen maakte zopas immers bekend dat op de volgende Algemene Vergadering opnieuw hetzelfde voorstel zal worden voorgelegd dat op 15 mei een meerderheid van de stemmen haalde. Dat wil zeggen dat 1A beperkt blijft tot 16 ploegen, waardoor Waasland-Beveren dus degradeert en OH Leuven en Beerschot het tweede luik van hun promotiefinale nog moeten afwerken. Voorts werd meteen ook een datum vastgelegd voor die nieuwe zitting waarop de 23 profclubs opnieuw hun stem zullen moeten uitbrengen over de heikele kwestie ten gevolge van de coronacrisis, met name 31 juli.

Amper twee dagen voor de promotiefinale en iets meer dan een week voor de geplande start van het nieuwe seizoen, al heeft dat vooral te maken met het feit dat Waasland-Beveren de poging om een vervroegde bijeenkomst te organiseren eerder op de dag nog blokkeerde. Croonen beseft dat de Waaslanders nog naar de rechtbank zullen stappen indien zijn voorstel het haalt, maar stelt dat dit bij elke uitkomst het geval zou zijn en hoopt dat de competitie gewoon zoals voorzien op 8 augustus van start kan gaan. Verder gaat de Genkse preses ervan uit dat een betere argumentatie genoeg moet zijn om het dossier dit keer waterdicht te maken.

LEES OOK: Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
284

Zal dit voorstel het opnieuw halen?

Meest recent

Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

3
3
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

18
18
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

52
52
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

41
41
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

75
75
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

250
250
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

288
288
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

91
91
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

139
139
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

87
87
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

448
448
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

197
197
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

52
52
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

157
157
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

69
69
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

81
81
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

198
198
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

92
92
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

204
204
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

405
405
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

349
349
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

280
280
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

373
373

Meer sportnieuws