Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

door
Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

Voorzitter Peter Croonen hoopte dat de discussie over het competitieformat eindelijk achter de rug was, maar na de uitspraak van het BAS bleek niets minder waar. Alles te herdoen dus voor de Pro League, en dat nog geen maand voor de beoogde start van het nieuwe seizoen. De tijd dringt dus om tot een oplossing te komen, al duurt het in principe twee weken om een nieuwe Algemene Vergadering te beleggen.


Het Laatste Nieuws weet dat het management van de vereniging der profclubs haar 23 leden daarom maandag heeft gevraagd om die procedure uitzonderlijk te ontzien en vrijdag al de stemmen over de formule voor volgend seizoen. Daarvoor is volgens het dagblad wel een akkoord van álle ploegen nodig, dus het is nog maar de vraag of Waasland-Beveren, OH Leuven en/of Beerschot niet dwars zullen liggen.

Per slot van rekening zou de Raad van Bestuur van plan zijn om het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en tóch te kiezen voor slechts 16 ploegen in 1A, tot onvrede van de drie bovenstaande clubs. Indien zij werkelijk een stok in de wielen besluiten te steken, kan de bijeenkomst naar verluidt pas ten vroegst op 26 juli doorgaan. In dat scenario komt de competitiestart dus stevig in het gedrang.

UPDATE 18u30
Onze woorden zijn nog niet koud, of we kunnen al een streep trekken door ieder greintje hoop op een snelle afloop. Volgens La Dernière Heure liet Waasland-Beveren immers reeds weten niet akkoord te gaan met het voorstel om een vervroegde stemming te houden. De krant meldt daarom dat een nieuwe Algemene Vergadering ten vroegste op 27 juli kan plaatsvinden, amper 13 dagen voor de voorziene competitiestart op 8 augustus. Die komt ook volgens LDH dus steeds meer in gevaar.

LEES OOK: 'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Logisch van Waasland-Beveren?

Meest recent

'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

41
41
Van zorgen naar hoop: Boskamp krabbelt langzaam recht

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

35
35
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

137
137
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

22
22
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

148
148
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

77
77
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

74
74
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

71
71
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

174
174
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

216
216
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

274
274
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

98
98
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

79
79
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

492
492
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

282
282
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

344
344
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

603
603
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

317
317
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

58
58
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

106
106
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

215
215

Meer sportnieuws