'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

door
'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

Royal Antwerp FC versterkte zich al gevoelig met het oog op het komende voetbalseizoen. Jean Butez, Frank Boya en Birger Verstraete bezorgde The Great Old reeds een kwalitatieve injectie, maar daarmee is de Antwerpse honger nog niet gestild. Volgens buitenlandse media is Godsway Donyoh nadrukkelijk in beeld op de Bosuil, waar hij een back-up moet worden voor aanvalsleider Dieumerci Mbokani. En in deze rol kan Donyoh een meerwaarde betekenen voor coach Ivan Leko.

SCOREN EN LATEN SCOREN 

Godsway Donyoh is een product van de gerenommeerde Ghanese jeugdopleiding Right to Dream, waar ook Gideon Mensah (ex-Zulte Waregem) de basis legde voor zijn voetbalcarrière. Donyoh ging daarna aan de slag bij het grote Manchester City maar in het Etihad Stadium kwam hij geen enkele minuut in actie. Na uitleenbeurten aan Djurgarden en Falkenberg koos Donyoh voor een permanent verblijf bij de Deense talentenfabriek van Nordsjaelland. Vorig seizoen (2018-2019) zette hij zichzelf op de voetbalkaart na een veelbelovende jaargang.



Toen kon Donyoh 10 doelpunten scoren in 28 competitiewedstrijden, en haalde hij de top tien bij de meest regelmatige scorende spitsen van de Deense Superligaen. Dat scorend vermogen koppelde Donyoh ook aan een bepaalde onbaatzuchtigheid voor doel, want de Ghanese centrumspits kon ook 3 assists voorleggen. En ook in dat onderdeel waren er maar vijf centrumspitsen van nog grotere waarde dan Donyoh. Dat uitstekende seizoen kon hij dit jaar evenwel niet bevestigen, want onder de nieuwe Nordsjaelland-coach Flemming Pedersen werd Donyoh slechts sporadisch ingezet.

DE IDEALE BACK-UP VOOR DIEU 

In de heenronde van het huidige seizoen stelde coach Pedersen de centrale aanvaller amper twee keer op in de basis, en dat telkens als linker flankaanvaller. Donyoh werd dan maar uitgeleend aan  Dynamo Dresden uit de 2. Bundesliga, maar ook dat werd geen groot succes. Een blessure gooide roet in het eten en bovendien leek het degradatievoetbal van Dresden niet op het lijf geschreven van de kwieke Ghanees. Bij Nordsjaelland werd een dominante speelwijze gehanteerd en daar kwamen de kwaliteiten van Donsah beter tot uiting. Ook bij Antwerp zal komend seizoen op dergelijke manier gevoetbald worden, of dat wordt althans de bedoeling, en dat spreekt alvast in zijn voordeel.



Donyoh kan daarom een goede aanvulling betekenen bij Antwerp FC, want Zinho Gano keerde na zijn uitleenbeurt terug naar KRC Genk, en dus moét er zeker nog een extra spits worden aangetrokken. Qua volume en métier zal Donyoh niet meteen een basisplaats kunnen opeisen op de Bosuil, maar dat hoeft ook niet als daar nog ene Dieumerci Mbokani rondloopt. Bij een eventuele afwezigheid van de Congolees kan Donyoh wel weer een verfrissing zijn in het aanvallende compartiment. De 25-jarige kan ongetwijfeld potten breken door zijn onvoorspelbaarheid, scorend vermogen en onbaatzuchtigheid voor het doel. 

VERSTERKING AAN SPOTPRIJS 

Na een mislukt seizoen bij Nordsjaelland en Dynamo Dresden wil Godsway Donyoh maar wat graag zijn kwaliteiten bevestigen op het hoogste niveau. Bij Antwerp is er een vacature als back-up voor Dieumerci Mbokani en dat profiel kan Donyoh probleemloos invullen. Bovendien lijkt de Ghanees geen al te dure vogel zijn want zijn marktwaarde wordt op amper 650 duizend euro geschat door het gespecialiseerde Transfermarkt.de. Naar verluidt zou Nordsjaelland ook vrede nemen met een kortingsprijs van 500 duizend euro. Al bij al geen grote investering voor een kapitaalkrachtig Antwerp FC, dat bovendien nood heeft aan minimum één extra centrale aanvaller. 

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Moet Antwerp hem halen?

Meest recent

'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

25
25
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

86
86
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

112
112
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

39
39
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

47
47
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

71
71
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

224
224
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

146
146
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

268
268
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

552
552
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

421
421
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

195
195
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

313
313
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

199
199
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

503
503
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

238
238
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

170
170
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

42
42
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

173
173
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

398
398
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

111
111
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

389
389
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

79
79
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1134
1134

Meer sportnieuws