'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

door
'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

Royal Antwerp FC versterkte zich al gevoelig met het oog op het komende voetbalseizoen. Jean Butez, Frank Boya en Birger Verstraete bezorgde The Great Old reeds een kwalitatieve injectie, maar daarmee is de Antwerpse honger nog niet gestild. Volgens buitenlandse media is Godsway Donyoh nadrukkelijk in beeld op de Bosuil, waar hij een back-up moet worden voor aanvalsleider Dieumerci Mbokani. En in deze rol kan Donyoh een meerwaarde betekenen voor coach Ivan Leko.

SCOREN EN LATEN SCOREN 

Godsway Donyoh is een product van de gerenommeerde Ghanese jeugdopleiding Right to Dream, waar ook Gideon Mensah (ex-Zulte Waregem) de basis legde voor zijn voetbalcarrière. Donyoh ging daarna aan de slag bij het grote Manchester City maar in het Etihad Stadium kwam hij geen enkele minuut in actie. Na uitleenbeurten aan Djurgarden en Falkenberg koos Donyoh voor een permanent verblijf bij de Deense talentenfabriek van Nordsjaelland. Vorig seizoen (2018-2019) zette hij zichzelf op de voetbalkaart na een veelbelovende jaargang.



Toen kon Donyoh 10 doelpunten scoren in 28 competitiewedstrijden, en haalde hij de top tien bij de meest regelmatige scorende spitsen van de Deense Superligaen. Dat scorend vermogen koppelde Donyoh ook aan een bepaalde onbaatzuchtigheid voor doel, want de Ghanese centrumspits kon ook 3 assists voorleggen. En ook in dat onderdeel waren er maar vijf centrumspitsen van nog grotere waarde dan Donyoh. Dat uitstekende seizoen kon hij dit jaar evenwel niet bevestigen, want onder de nieuwe Nordsjaelland-coach Flemming Pedersen werd Donyoh slechts sporadisch ingezet.

DE IDEALE BACK-UP VOOR DIEU 

In de heenronde van het huidige seizoen stelde coach Pedersen de centrale aanvaller amper twee keer op in de basis, en dat telkens als linker flankaanvaller. Donyoh werd dan maar uitgeleend aan  Dynamo Dresden uit de 2. Bundesliga, maar ook dat werd geen groot succes. Een blessure gooide roet in het eten en bovendien leek het degradatievoetbal van Dresden niet op het lijf geschreven van de kwieke Ghanees. Bij Nordsjaelland werd een dominante speelwijze gehanteerd en daar kwamen de kwaliteiten van Donsah beter tot uiting. Ook bij Antwerp zal komend seizoen op dergelijke manier gevoetbald worden, of dat wordt althans de bedoeling, en dat spreekt alvast in zijn voordeel.



Donyoh kan daarom een goede aanvulling betekenen bij Antwerp FC, want Zinho Gano keerde na zijn uitleenbeurt terug naar KRC Genk, en dus moét er zeker nog een extra spits worden aangetrokken. Qua volume en métier zal Donyoh niet meteen een basisplaats kunnen opeisen op de Bosuil, maar dat hoeft ook niet als daar nog ene Dieumerci Mbokani rondloopt. Bij een eventuele afwezigheid van de Congolees kan Donyoh wel weer een verfrissing zijn in het aanvallende compartiment. De 25-jarige kan ongetwijfeld potten breken door zijn onvoorspelbaarheid, scorend vermogen en onbaatzuchtigheid voor het doel. 

VERSTERKING AAN SPOTPRIJS 

Na een mislukt seizoen bij Nordsjaelland en Dynamo Dresden wil Godsway Donyoh maar wat graag zijn kwaliteiten bevestigen op het hoogste niveau. Bij Antwerp is er een vacature als back-up voor Dieumerci Mbokani en dat profiel kan Donyoh probleemloos invullen. Bovendien lijkt de Ghanees geen al te dure vogel zijn want zijn marktwaarde wordt op amper 650 duizend euro geschat door het gespecialiseerde Transfermarkt.de. Naar verluidt zou Nordsjaelland ook vrede nemen met een kortingsprijs van 500 duizend euro. Al bij al geen grote investering voor een kapitaalkrachtig Antwerp FC, dat bovendien nood heeft aan minimum één extra centrale aanvaller. 

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Moet Antwerp hem halen?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

83
83
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

68
68
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

160
160
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

43
43
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

301
301
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

84
84
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

150
150
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

729
729
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

160
160
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

45
45
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

280
280
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

975
975
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

168
168
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

188
188
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

112
112
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

781
781
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

538
538
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

469
469
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

250
250
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

381
381
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

260
260
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

481
481
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

423
423

Meer sportnieuws