'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

1843 stemmen
'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

Royal Antwerp FC versterkte zich al gevoelig met het oog op het komende voetbalseizoen. Jean Butez, Frank Boya en Birger Verstraete bezorgde The Great Old reeds een kwalitatieve injectie, maar daarmee is de Antwerpse honger nog niet gestild. Volgens buitenlandse media is Godsway Donyoh nadrukkelijk in beeld op de Bosuil, waar hij een back-up moet worden voor aanvalsleider Dieumerci Mbokani. En in deze rol kan Donyoh een meerwaarde betekenen voor coach Ivan Leko.

SCOREN EN LATEN SCOREN 

Godsway Donyoh is een product van de gerenommeerde Ghanese jeugdopleiding Right to Dream, waar ook Gideon Mensah (ex-Zulte Waregem) de basis legde voor zijn voetbalcarrière. Donyoh ging daarna aan de slag bij het grote Manchester City maar in het Etihad Stadium kwam hij geen enkele minuut in actie. Na uitleenbeurten aan Djurgarden en Falkenberg koos Donyoh voor een permanent verblijf bij de Deense talentenfabriek van Nordsjaelland. Vorig seizoen (2018-2019) zette hij zichzelf op de voetbalkaart na een veelbelovende jaargang.



Toen kon Donyoh 10 doelpunten scoren in 28 competitiewedstrijden, en haalde hij de top tien bij de meest regelmatige scorende spitsen van de Deense Superligaen. Dat scorend vermogen koppelde Donyoh ook aan een bepaalde onbaatzuchtigheid voor doel, want de Ghanese centrumspits kon ook 3 assists voorleggen. En ook in dat onderdeel waren er maar vijf centrumspitsen van nog grotere waarde dan Donyoh. Dat uitstekende seizoen kon hij dit jaar evenwel niet bevestigen, want onder de nieuwe Nordsjaelland-coach Flemming Pedersen werd Donyoh slechts sporadisch ingezet.

DE IDEALE BACK-UP VOOR DIEU 

In de heenronde van het huidige seizoen stelde coach Pedersen de centrale aanvaller amper twee keer op in de basis, en dat telkens als linker flankaanvaller. Donyoh werd dan maar uitgeleend aan  Dynamo Dresden uit de 2. Bundesliga, maar ook dat werd geen groot succes. Een blessure gooide roet in het eten en bovendien leek het degradatievoetbal van Dresden niet op het lijf geschreven van de kwieke Ghanees. Bij Nordsjaelland werd een dominante speelwijze gehanteerd en daar kwamen de kwaliteiten van Donsah beter tot uiting. Ook bij Antwerp zal komend seizoen op dergelijke manier gevoetbald worden, of dat wordt althans de bedoeling, en dat spreekt alvast in zijn voordeel.



Donyoh kan daarom een goede aanvulling betekenen bij Antwerp FC, want Zinho Gano keerde na zijn uitleenbeurt terug naar KRC Genk, en dus moét er zeker nog een extra spits worden aangetrokken. Qua volume en métier zal Donyoh niet meteen een basisplaats kunnen opeisen op de Bosuil, maar dat hoeft ook niet als daar nog ene Dieumerci Mbokani rondloopt. Bij een eventuele afwezigheid van de Congolees kan Donyoh wel weer een verfrissing zijn in het aanvallende compartiment. De 25-jarige kan ongetwijfeld potten breken door zijn onvoorspelbaarheid, scorend vermogen en onbaatzuchtigheid voor het doel. 

VERSTERKING AAN SPOTPRIJS 

Na een mislukt seizoen bij Nordsjaelland en Dynamo Dresden wil Godsway Donyoh maar wat graag zijn kwaliteiten bevestigen op het hoogste niveau. Bij Antwerp is er een vacature als back-up voor Dieumerci Mbokani en dat profiel kan Donyoh probleemloos invullen. Bovendien lijkt de Ghanees geen al te dure vogel zijn want zijn marktwaarde wordt op amper 650 duizend euro geschat door het gespecialiseerde Transfermarkt.de. Naar verluidt zou Nordsjaelland ook vrede nemen met een kortingsprijs van 500 duizend euro. Al bij al geen grote investering voor een kapitaalkrachtig Antwerp FC, dat bovendien nood heeft aan minimum één extra centrale aanvaller. 

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Moet Antwerp hem halen?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

13
13
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

56
56
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

33
33
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

101
101
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

43
43
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

43
43
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

50
50
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

53
53
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

87
87
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

68
68
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

179
179
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

101
101
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

492
492
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

122
122
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

558
558
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

518
518
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

66
66
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

199
199
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

343
343
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

174
174
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

367
367
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

60
60
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

99
99
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

57
57

Meer sportnieuws