Anderlecht vindt 'nieuwe' verdedigende middenvelder

door
Anderlecht vindt 'nieuwe' verdedigende middenvelder

RSC Anderlecht heeft nood aan een goede verdedigende middenvelder en denkt daarom aan Armin Gigovic. Frank Vercauteren en Vincent Kompany testen alvast enkele zaken uit in de voorbereiding.


Paars-Wit deed het goed tegen STVV en Marco Kana, die zelfs de aanvoerder was tijdens de tweede partij, speelde er als verdedigende middenvelder. De positie waar hij tijdens zijn jeugdjaren voornamelijk speelde. Kana zou wel eens de ideale oplossing kunnen vormen. Vorig seizoen speelde hij voornamelijk achteraan, wat noodzakelijk was door de blessures van Vincent Kompany en Philippe Sandler. Hij liet een zeer goede indruk achter, maar inzake lengte lijkt hij toch iets tekort te komen. Als ‘6’ heeft hij dat probeem niet.

Kana moet uiteraard nog stappen zetten inzake duelkracht, maar hij heeft inzake handelingssnelheid en voetballend vermogen meer kwaliteiten dan Peter Zulj. Die heeft dan weer meer ervaring. Toch krijgt de Oostenrijker er met Kana wellicht een zware concurrent bij. Het lijkt daarom geen toeval dat RSCA achteraan vooral versterking haalt. Kana kan gerust een rij hoger gezet worden, aangezien er met Vincent Kompany, Elias Cobbaut, Killian Sardella en weldra Derrick Luckassen veel weelde is. Bovendien krijgen Ognjen Vranjes en Hannes Delcroix ook een kans en Philippe Sandler is nog altijd in beeld voor een verlengd verblijf.

CR

LEES OOK: Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

Zou Kana de ideale nummer '6' zijn voor komend seizoen?

Meest recent

‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

34
34
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

13
13
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

85
85
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

53
53
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

142
142
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

210
210
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

252
252
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

125
125
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

68
68
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

253
253
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

82
82
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

512
512
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

172
172
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

205
205
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

60
60
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

122
122
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

123
123
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

127
127
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

103
103
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

41
41
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

214
214
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

367
367
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

589
589
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

523
523
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

398
398

Meer sportnieuws