Anderlecht vindt 'nieuwe' verdedigende middenvelder

door
Anderlecht vindt 'nieuwe' verdedigende middenvelder

RSC Anderlecht heeft nood aan een goede verdedigende middenvelder en denkt daarom aan Armin Gigovic. Frank Vercauteren en Vincent Kompany testen alvast enkele zaken uit in de voorbereiding.


Paars-Wit deed het goed tegen STVV en Marco Kana, die zelfs de aanvoerder was tijdens de tweede partij, speelde er als verdedigende middenvelder. De positie waar hij tijdens zijn jeugdjaren voornamelijk speelde. Kana zou wel eens de ideale oplossing kunnen vormen. Vorig seizoen speelde hij voornamelijk achteraan, wat noodzakelijk was door de blessures van Vincent Kompany en Philippe Sandler. Hij liet een zeer goede indruk achter, maar inzake lengte lijkt hij toch iets tekort te komen. Als ‘6’ heeft hij dat probeem niet.

Kana moet uiteraard nog stappen zetten inzake duelkracht, maar hij heeft inzake handelingssnelheid en voetballend vermogen meer kwaliteiten dan Peter Zulj. Die heeft dan weer meer ervaring. Toch krijgt de Oostenrijker er met Kana wellicht een zware concurrent bij. Het lijkt daarom geen toeval dat RSCA achteraan vooral versterking haalt. Kana kan gerust een rij hoger gezet worden, aangezien er met Vincent Kompany, Elias Cobbaut, Killian Sardella en weldra Derrick Luckassen veel weelde is. Bovendien krijgen Ognjen Vranjes en Hannes Delcroix ook een kans en Philippe Sandler is nog altijd in beeld voor een verlengd verblijf.

CR

LEES OOK: Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

Zou Kana de ideale nummer '6' zijn voor komend seizoen?

Meest recent

Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

2
2
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

14
14
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

10
10
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

90
90
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

17
17
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

98
98
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

112
112
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

128
128
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

161
161
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

243
243
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

179
179
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

297
297
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

216
216
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

225
225
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

177
177
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

144
144
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

325
325
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

192
192
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

169
169
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

394
394
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

694
694
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

449
449
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

268
268
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

389
389

Meer sportnieuws