'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

1360 stemmen
'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

Met een nieuwe huurtransfer van Derrick Luckassen hoopt RSC Anderlecht binnenkort een derde zomerversterking vast te leggen. Maar daarmee is de koophonger echter niet gestild bij Sporting. Volgens de Poolse journalist Marek Wawrzynowski stuurde Anderlecht vorige week een scout naar de wedstrijd tussen Lech Poznan en Legia Warschau om Kamil Jozwiak aan het werk te zien. En de 22-jarige heeft alvast veelbelovende kwaliteiten te bieden.

CONFORM DE ANDERLECHT-HUISSTIJL

Op Neerpede werd een verlanglijstje genoteerd waarbij vijf specifieke profielen werden geschetst. Volgens La Capitale wil RSCA er graag nog twee centrale verdedigers bij, samen met een linksback, een extra middenvelder en een linker flankaanvaller. Dat laatste profiel is Kamil Jozwiak op het lijf geschreven en dat geldt ook voor zijn attractieve speelstijl. De kleine Poolse international is een erg energieke winger die alomtegenwoordig is in zowat elke wedstrijd.



De (vernieuwde) scouting van Anderlecht leverde wederom uitstekend werk af want Jozwiak blijkt een echte topper te zijn in de Poolse Ekstraklasa. Bij Lech Poznan verbeterden zijn statistieken op jaarlijkse basis: momenteel pakt hij uit met zeven doelpunten en vier assists in de competitie. Maar bovenal springt Jozwiak in het oog door verschillende andere meerwaardes die hij zijn team aanlevert. Zijn kwaliteiten liggen vooral op het offensieve vlak en hij bezit alle capaciteiten om op het handen te worden gedragen door het immer kritische Anderlecht-publiek dat houdt van 'mooie' voetballers.

DRIBBELENDE PUBLIEKSLIEVELING

Door zijn snelheid en technisch vermogen draaft Jozwiak dit seizoen zonder grote problemen de linkerflank af. Op zijn positie is de 22-jarige één van de beste linkerflank aanvallers die de Ekstraklasa te bieden heeft. Bij het aantal geslaagde offensieve duels per wedstrijd prijkt hij op een fraaie tweede plaats, en procentueel gezien is hij zelfs de meest efficiënte flankspeler bij het aantal offensieve acties. Deze twee belangrijke maatstaven bewijzen de grote meerwaarde van Jozwiak als flankaanvaller, en ook zijn gewichtigheid op de Poolse voetbalcompetitie.



En daar stoppen de lofzangen niet voor de 1 meter 76 grote Jozwiak. Op het vlak van progressieve rushes met de bal aan de voet, alsook aanvallende acceleraties behoort hij tot de top tien onder de spelers op zijn positie. Die aanvallende ingesteldheid kan Jozwiak ten volle uitbuiten door veel maar geslaagde dribbels te plegen. In de ganse Ekstraklasa komt enkel Jakub Błaszczykowski (Wisla Krakau, ex-Borussia Dortmund) enigszins nog in zijn buurt qua aantal en efficiëntie in de dribbels. Bij zijn acties veert het publiek van Lech Poznan vaak recht op de tribunes, want een gedurfd trucje of showtje is Jozwiak niet vreemd (zie onderaan dit artikel).

EK 2020

Nadat de prestaties en statistieken van Kamil Jozwiak jaarlijks toenemen, lijkt de 22-jarige zijn plafond te hebben bereikt in de Poolse Ekstraklasa. Naast Anderlecht hebben ook Freiburg, Werder Bremen, Augsburg, Southampton en zelfs Manchester United zijn naam genoteerd in hun scoutingboekje. Met een marktwaarde van 2,7 miljoen euro lijkt Jozwiak financieel nog haalbaar voor Sporting, maar Peter Verbeke en zijn sportieve cel zullen maar beter niet te lang meer wachten want de concurrentie is dus groot. 

Tijdens de voorbije wintermercato verkoos Jozwiak om Lech Poznan nog niet te verlaten om zijn selectiekansen op het EK 2020 niet te hypothekeren. Het lijkt meer waarschijnlijk dat de Pool meer speelgelegenheid zal krijgen in de Jupiler Pro League dan de hoger aangeschreven Bundesliga of Premier League. En dat zou misschien weleens de doorslag kunnen geven voor Peter Verbeke & Co.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Is dit het type waar de Anderlecht-fans op wachten?

Meest recent

KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

0
0
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

49
49
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

30
30
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

27
27
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

542
542
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

52
52
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

355
355
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

35
35
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

275
275
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

271
271
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

736
736
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

533
533
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

394
394
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

261
261
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

100
100
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

65
65
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

249
249
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

81
81
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

457
457

Meer sportnieuws