'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

1360
'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

Met een nieuwe huurtransfer van Derrick Luckassen hoopt RSC Anderlecht binnenkort een derde zomerversterking vast te leggen. Maar daarmee is de koophonger echter niet gestild bij Sporting. Volgens de Poolse journalist Marek Wawrzynowski stuurde Anderlecht vorige week een scout naar de wedstrijd tussen Lech Poznan en Legia Warschau om Kamil Jozwiak aan het werk te zien. En de 22-jarige heeft alvast veelbelovende kwaliteiten te bieden.

CONFORM DE ANDERLECHT-HUISSTIJL

Op Neerpede werd een verlanglijstje genoteerd waarbij vijf specifieke profielen werden geschetst. Volgens La Capitale wil RSCA er graag nog twee centrale verdedigers bij, samen met een linksback, een extra middenvelder en een linker flankaanvaller. Dat laatste profiel is Kamil Jozwiak op het lijf geschreven en dat geldt ook voor zijn attractieve speelstijl. De kleine Poolse international is een erg energieke winger die alomtegenwoordig is in zowat elke wedstrijd.



De (vernieuwde) scouting van Anderlecht leverde wederom uitstekend werk af want Jozwiak blijkt een echte topper te zijn in de Poolse Ekstraklasa. Bij Lech Poznan verbeterden zijn statistieken op jaarlijkse basis: momenteel pakt hij uit met zeven doelpunten en vier assists in de competitie. Maar bovenal springt Jozwiak in het oog door verschillende andere meerwaardes die hij zijn team aanlevert. Zijn kwaliteiten liggen vooral op het offensieve vlak en hij bezit alle capaciteiten om op het handen te worden gedragen door het immer kritische Anderlecht-publiek dat houdt van 'mooie' voetballers.

DRIBBELENDE PUBLIEKSLIEVELING

Door zijn snelheid en technisch vermogen draaft Jozwiak dit seizoen zonder grote problemen de linkerflank af. Op zijn positie is de 22-jarige één van de beste linkerflank aanvallers die de Ekstraklasa te bieden heeft. Bij het aantal geslaagde offensieve duels per wedstrijd prijkt hij op een fraaie tweede plaats, en procentueel gezien is hij zelfs de meest efficiënte flankspeler bij het aantal offensieve acties. Deze twee belangrijke maatstaven bewijzen de grote meerwaarde van Jozwiak als flankaanvaller, en ook zijn gewichtigheid op de Poolse voetbalcompetitie.



En daar stoppen de lofzangen niet voor de 1 meter 76 grote Jozwiak. Op het vlak van progressieve rushes met de bal aan de voet, alsook aanvallende acceleraties behoort hij tot de top tien onder de spelers op zijn positie. Die aanvallende ingesteldheid kan Jozwiak ten volle uitbuiten door veel maar geslaagde dribbels te plegen. In de ganse Ekstraklasa komt enkel Jakub Błaszczykowski (Wisla Krakau, ex-Borussia Dortmund) enigszins nog in zijn buurt qua aantal en efficiëntie in de dribbels. Bij zijn acties veert het publiek van Lech Poznan vaak recht op de tribunes, want een gedurfd trucje of showtje is Jozwiak niet vreemd (zie onderaan dit artikel).

EK 2020

Nadat de prestaties en statistieken van Kamil Jozwiak jaarlijks toenemen, lijkt de 22-jarige zijn plafond te hebben bereikt in de Poolse Ekstraklasa. Naast Anderlecht hebben ook Freiburg, Werder Bremen, Augsburg, Southampton en zelfs Manchester United zijn naam genoteerd in hun scoutingboekje. Met een marktwaarde van 2,7 miljoen euro lijkt Jozwiak financieel nog haalbaar voor Sporting, maar Peter Verbeke en zijn sportieve cel zullen maar beter niet te lang meer wachten want de concurrentie is dus groot. 

Tijdens de voorbije wintermercato verkoos Jozwiak om Lech Poznan nog niet te verlaten om zijn selectiekansen op het EK 2020 niet te hypothekeren. Het lijkt meer waarschijnlijk dat de Pool meer speelgelegenheid zal krijgen in de Jupiler Pro League dan de hoger aangeschreven Bundesliga of Premier League. En dat zou misschien weleens de doorslag kunnen geven voor Peter Verbeke & Co.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

Is dit het type waar de Anderlecht-fans op wachten?

Meest recent

KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

8
8
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

45
45
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

136
136
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

401
401
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

28
28
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

92
92
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

147
147
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

54
54
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

500
500
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

735
735
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

298
298
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

278
278
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

119
119
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

577
577
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

501
501
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

124
124
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1097
1097
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

674
674
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

648
648
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

814
814
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

210
210
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

483
483
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

610
610
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

129
129
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

338
338

Meer sportnieuws