'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

door
'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

Met een nieuwe huurtransfer van Derrick Luckassen hoopt RSC Anderlecht binnenkort een derde zomerversterking vast te leggen. Maar daarmee is de koophonger echter niet gestild bij Sporting. Volgens de Poolse journalist Marek Wawrzynowski stuurde Anderlecht vorige week een scout naar de wedstrijd tussen Lech Poznan en Legia Warschau om Kamil Jozwiak aan het werk te zien. En de 22-jarige heeft alvast veelbelovende kwaliteiten te bieden.

CONFORM DE ANDERLECHT-HUISSTIJL

Op Neerpede werd een verlanglijstje genoteerd waarbij vijf specifieke profielen werden geschetst. Volgens La Capitale wil RSCA er graag nog twee centrale verdedigers bij, samen met een linksback, een extra middenvelder en een linker flankaanvaller. Dat laatste profiel is Kamil Jozwiak op het lijf geschreven en dat geldt ook voor zijn attractieve speelstijl. De kleine Poolse international is een erg energieke winger die alomtegenwoordig is in zowat elke wedstrijd.



De (vernieuwde) scouting van Anderlecht leverde wederom uitstekend werk af want Jozwiak blijkt een echte topper te zijn in de Poolse Ekstraklasa. Bij Lech Poznan verbeterden zijn statistieken op jaarlijkse basis: momenteel pakt hij uit met zeven doelpunten en vier assists in de competitie. Maar bovenal springt Jozwiak in het oog door verschillende andere meerwaardes die hij zijn team aanlevert. Zijn kwaliteiten liggen vooral op het offensieve vlak en hij bezit alle capaciteiten om op het handen te worden gedragen door het immer kritische Anderlecht-publiek dat houdt van 'mooie' voetballers.

DRIBBELENDE PUBLIEKSLIEVELING

Door zijn snelheid en technisch vermogen draaft Jozwiak dit seizoen zonder grote problemen de linkerflank af. Op zijn positie is de 22-jarige één van de beste linkerflank aanvallers die de Ekstraklasa te bieden heeft. Bij het aantal geslaagde offensieve duels per wedstrijd prijkt hij op een fraaie tweede plaats, en procentueel gezien is hij zelfs de meest efficiënte flankspeler bij het aantal offensieve acties. Deze twee belangrijke maatstaven bewijzen de grote meerwaarde van Jozwiak als flankaanvaller, en ook zijn gewichtigheid op de Poolse voetbalcompetitie.



En daar stoppen de lofzangen niet voor de 1 meter 76 grote Jozwiak. Op het vlak van progressieve rushes met de bal aan de voet, alsook aanvallende acceleraties behoort hij tot de top tien onder de spelers op zijn positie. Die aanvallende ingesteldheid kan Jozwiak ten volle uitbuiten door veel maar geslaagde dribbels te plegen. In de ganse Ekstraklasa komt enkel Jakub Błaszczykowski (Wisla Krakau, ex-Borussia Dortmund) enigszins nog in zijn buurt qua aantal en efficiëntie in de dribbels. Bij zijn acties veert het publiek van Lech Poznan vaak recht op de tribunes, want een gedurfd trucje of showtje is Jozwiak niet vreemd (zie onderaan dit artikel).

EK 2020

Nadat de prestaties en statistieken van Kamil Jozwiak jaarlijks toenemen, lijkt de 22-jarige zijn plafond te hebben bereikt in de Poolse Ekstraklasa. Naast Anderlecht hebben ook Freiburg, Werder Bremen, Augsburg, Southampton en zelfs Manchester United zijn naam genoteerd in hun scoutingboekje. Met een marktwaarde van 2,7 miljoen euro lijkt Jozwiak financieel nog haalbaar voor Sporting, maar Peter Verbeke en zijn sportieve cel zullen maar beter niet te lang meer wachten want de concurrentie is dus groot. 

Tijdens de voorbije wintermercato verkoos Jozwiak om Lech Poznan nog niet te verlaten om zijn selectiekansen op het EK 2020 niet te hypothekeren. Het lijkt meer waarschijnlijk dat de Pool meer speelgelegenheid zal krijgen in de Jupiler Pro League dan de hoger aangeschreven Bundesliga of Premier League. En dat zou misschien weleens de doorslag kunnen geven voor Peter Verbeke & Co.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Is dit het type waar de Anderlecht-fans op wachten?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

22
22
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

7
7
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

21
21
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

21
21
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

31
31
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

44
44
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

119
119
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

215
215
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

187
187
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

306
306
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

63
63
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

155
155
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

298
298
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

411
411
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

443
443
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws