'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

door
'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

Met een nieuwe huurtransfer van Derrick Luckassen hoopt RSC Anderlecht binnenkort een derde zomerversterking vast te leggen. Maar daarmee is de koophonger echter niet gestild bij Sporting. Volgens de Poolse journalist Marek Wawrzynowski stuurde Anderlecht vorige week een scout naar de wedstrijd tussen Lech Poznan en Legia Warschau om Kamil Jozwiak aan het werk te zien. En de 22-jarige heeft alvast veelbelovende kwaliteiten te bieden.

CONFORM DE ANDERLECHT-HUISSTIJL

Op Neerpede werd een verlanglijstje genoteerd waarbij vijf specifieke profielen werden geschetst. Volgens La Capitale wil RSCA er graag nog twee centrale verdedigers bij, samen met een linksback, een extra middenvelder en een linker flankaanvaller. Dat laatste profiel is Kamil Jozwiak op het lijf geschreven en dat geldt ook voor zijn attractieve speelstijl. De kleine Poolse international is een erg energieke winger die alomtegenwoordig is in zowat elke wedstrijd.



De (vernieuwde) scouting van Anderlecht leverde wederom uitstekend werk af want Jozwiak blijkt een echte topper te zijn in de Poolse Ekstraklasa. Bij Lech Poznan verbeterden zijn statistieken op jaarlijkse basis: momenteel pakt hij uit met zeven doelpunten en vier assists in de competitie. Maar bovenal springt Jozwiak in het oog door verschillende andere meerwaardes die hij zijn team aanlevert. Zijn kwaliteiten liggen vooral op het offensieve vlak en hij bezit alle capaciteiten om op het handen te worden gedragen door het immer kritische Anderlecht-publiek dat houdt van 'mooie' voetballers.

DRIBBELENDE PUBLIEKSLIEVELING

Door zijn snelheid en technisch vermogen draaft Jozwiak dit seizoen zonder grote problemen de linkerflank af. Op zijn positie is de 22-jarige één van de beste linkerflank aanvallers die de Ekstraklasa te bieden heeft. Bij het aantal geslaagde offensieve duels per wedstrijd prijkt hij op een fraaie tweede plaats, en procentueel gezien is hij zelfs de meest efficiënte flankspeler bij het aantal offensieve acties. Deze twee belangrijke maatstaven bewijzen de grote meerwaarde van Jozwiak als flankaanvaller, en ook zijn gewichtigheid op de Poolse voetbalcompetitie.



En daar stoppen de lofzangen niet voor de 1 meter 76 grote Jozwiak. Op het vlak van progressieve rushes met de bal aan de voet, alsook aanvallende acceleraties behoort hij tot de top tien onder de spelers op zijn positie. Die aanvallende ingesteldheid kan Jozwiak ten volle uitbuiten door veel maar geslaagde dribbels te plegen. In de ganse Ekstraklasa komt enkel Jakub Błaszczykowski (Wisla Krakau, ex-Borussia Dortmund) enigszins nog in zijn buurt qua aantal en efficiëntie in de dribbels. Bij zijn acties veert het publiek van Lech Poznan vaak recht op de tribunes, want een gedurfd trucje of showtje is Jozwiak niet vreemd (zie onderaan dit artikel).

EK 2020

Nadat de prestaties en statistieken van Kamil Jozwiak jaarlijks toenemen, lijkt de 22-jarige zijn plafond te hebben bereikt in de Poolse Ekstraklasa. Naast Anderlecht hebben ook Freiburg, Werder Bremen, Augsburg, Southampton en zelfs Manchester United zijn naam genoteerd in hun scoutingboekje. Met een marktwaarde van 2,7 miljoen euro lijkt Jozwiak financieel nog haalbaar voor Sporting, maar Peter Verbeke en zijn sportieve cel zullen maar beter niet te lang meer wachten want de concurrentie is dus groot. 

Tijdens de voorbije wintermercato verkoos Jozwiak om Lech Poznan nog niet te verlaten om zijn selectiekansen op het EK 2020 niet te hypothekeren. Het lijkt meer waarschijnlijk dat de Pool meer speelgelegenheid zal krijgen in de Jupiler Pro League dan de hoger aangeschreven Bundesliga of Premier League. En dat zou misschien weleens de doorslag kunnen geven voor Peter Verbeke & Co.

LEES OOK: Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Is dit het type waar de Anderlecht-fans op wachten?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

7
7
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

285
285
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

30
30
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

20
20
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

23
23
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

210
210
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

276
276
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

187
187
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

69
69
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

51
51
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

268
268
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

183
183
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

282
282
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

184
184
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

119
119
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

178
178
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

99
99
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

214
214
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

169
169
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws