Nieuwe kalender zorgt voor één winnaar en 7 verliezers

1519 stemmen
Nieuwe kalender zorgt voor één winnaar en 7 verliezers

De bekendmaking van de kalender voor het nieuwe seizoen zorgt elk jaar voor de nodige commotie, maar dit keer werd het werk van Nils Van Brantegem met extra veel argusogen gadegeslagen. Vooral het schema voor de eerste vier speeldagen, waarbij in theorie nog geen publiek aanwezig mag zijn, was voor iedere club een cruciaal gegeven.


KRC Genk voelt zich met twee thuisduels in augustus tegen Antwerp en Standard alvast benadeeld, al pronkte enkel Standard op de Limburgse lijst van tegenstanders die ze absoluut wilden vermijden. Een tijdje geleden mocht elke ploeg in de Jupiler Pro League namelijk drie namen opgeven die het liefst niet in de eerste weken op bezoek zouden komen.

Vermits Club Brugge en Anderlecht daarbij alomtegenwoordig waren, komen STVV, KV Mechelen, Moeskroen en AA Gent alvast bedrogen uit. Zij ontvangen immers elk ofwel Blauw-Zwart, ofwel Paars-Wit in augustus. Daarnaast werden ook de verzoeken van Eupen en Cercle Brugge, die respectievelijk Standard en Antwerp al snel op visite krijgen, niet ingewilligd.

ÉÉN WINNAAR

Volgens Sport/Voetbalmagazine valt er naast deze zeven verliezers tevens één grote winnaar te noteren. Hoewel Charleroi een lastige start tegemoet gaat, trekken de Zebra's wel naar een leeg Jan Breydel en ongevulde Bosuil – stadions die gekend staan om hun helse sfeer. Dat die toppers zonder écht thuisvoordeel kunnen worden afgehaspeld, is dus handig meegenomen.

LEES OOK: Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Groot voordeel voor Charleroi?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

4
4
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

19
19
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

65
65
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

13
13
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

27
27
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

38
38
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

81
81
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

64
64
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

152
152
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

198
198
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

440
440
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

193
193
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

301
301
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

30
30
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

42
42
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

168
168
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

199
199
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

492
492
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

187
187
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

45
45
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

44
44
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

31
31
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

127
127

Meer sportnieuws