Politiek zadelt Pro League met fikse kater op

door
Politiek zadelt Pro League met fikse kater op

In de Pro League werden de afgelopen maanden veel politieke spelletjes gespeeld, maar intussen houdt ook de échte politiek zich bezig met het Belgisch voetbal. Dat sloeg de laatste tijd geen al te best figuur bij de overheid, met na Operatie Propere Handen recent ook hernieuwde discussies omtrent de sociale voordelen voor de profclubs.


Vooral de zaak omtrent omkoping en witwaspraktijken die ons land goed een jaar geleden in de greep hield, trok echter de aandacht van de commissie Financiën en Begroting van het parlement. Daar werd dinsdag dan ook geoordeeld dat het professionele voetbal en sportmakelaars voortaan onder de preventieve antiwitwaswet zullen vallen, aldus Het Nieuwsblad. Die strenge maatregel treedt in werking vanaf 1 juli 2021.

Eerder op de dag raakte nog bekend dat de Pro League alle zeilen bijzette om dat statuut te voorkomen, een weerspannigheid die niet werd gesmaakt. Peter Croonen uitte op zijn persconferentie na de Algemene Vergadering dan weer de hoop op een dialoog, zodat de strenge regelingen eventueel kunnen worden afgestemd op de specifieke gang van zaken en manier van werken in het profvoetbal op het hoogste niveau.

TRANSPARANTE TRANSFERS

De antiwitwaswet houdt concreet in dat de identiteit van personen met wie zaken wordt gedaan steeds aan een grondige controle wordt onderworpen. In het geval van individuen of landen op een zwarte lijst moeten transacties zelfs telkens worden doorgegeven aan de overheid, op straffe van een zware boete. De Pro League vreest allicht dat het afhandelen van transferdossiers door die transparantie zal worden bemoeilijkt.

LEES OOK: Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

Een goede zaak?

Meest recent

Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

RSC Anderlecht staat na één derde van de reguliere competitie op de derde plaats in de ...

8
8
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

47
47
'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

79
79
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

111
111
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

90
90
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

60
60
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

63
63
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

105
105
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

120
120
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

90
90
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

193
193
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

131
131
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

341
341
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

173
173
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

116
116
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

118
118
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

267
267
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

286
286
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

225
225
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

234
234
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

273
273
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

1025
1025
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

524
524
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

258
258
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

545
545

Meer sportnieuws