'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

door
'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

Sinds vorige woensdag werd de zomermercato opnieuw voor open verklaard. De sportieve beleidsbepalers van onze Belgische clubs hopen om hun selecties aan te vullen met kwalitatieve versterkingen en het liefst op een zo goedkoop mogelijke manier. De Ghanees Abdul Mumin past volledig in dat plaatje en het is geen toeval dat een vijftal Belgische clubs interesse in hem toont. Maar vooral bij RSC Anderlecht lijkt men nood te hebben aan zijn profiel.


GROTE OPPORTUNITEIT

Abdul Mumin is gegeerd wild op de Belgische transfermarkt. RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KV Mechelen, Zulte Waregem en KV Kortrijk azen allen op de 22-jarige centrale verdediger. Maar ook vanuit het buitenland wordt de sterke en snelle Mumin nauwlettend in de gaten gehouden. Het lijstje van belangstellenden is dan ook erg lang: Leicester, Brighton, Benfica, FC Porto, Nîmes, Nantes, Strasbourg, Espanyol, Getafe en Brondby zonden allen scouts uit naar de wedstrijden van Mumin bij zijn club Nordsjaelland. 



Deze grote interesse in Mumin is dan ook erg logisch. Hij is jong, één van de beste centrale verdedigers uit de Deense Superligaen én bezit een contractvrije status. De combinatie van deze factoren maakt van Mumin een érg interessante opportuniteit voor veel clubs en zeker voor de teams uit de Jupiler Pro League, dé springplank bij uitstek naar één van de grootste vijf Europese competities. Mumin wordt tevens vertegenwoordigd hetzelfde managementteam van landgenoot en ex-Zulte Waregem-huurling Gideon Mensah, die op de radar staat van Anderlecht en KRC Genk.

MATCH MET ANDERLECHT

Op 22-jarige leeftijd vindt Mumin het een vereiste om vaak te kunnen spelen en niet zijn broek te verslijten op de reservebank. Daarom lijkt vooral een transfer naar Anderlecht een weloverwogen carrièremove voor hem. Op Neerpede moeten huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler zich (voorlopig?) niet meer melden op de trainingen, waardoor er opeens een groot personeelstekort is op de positie van centrale verdediger. Bovendien past het profiel van Mumin als gegoten bij Anderlecht, waar vooral wordt ingezet op spelers met voetballende kwaliteiten. En dat heeft de Ghanees met overvloed.

Nordsjaelland is een middenmoter in de Deense Superligaen maar de ploeg van coach Flemming Pedersen hanteert een voetballende én dominante speelwijze. Daardoor lijken in België enkel Club Brugge, AA Gent en Anderlecht goed aan te sluiten bij deze filosofie waarmee Mumin erg vertrouwd is. Bij Club Brugge is er echter meer dan voldoende kwaliteit aanwezig op de positie van centrale verdediger en AA Gent haalde onlangs Dino Arslanagic binnen. De kans om te spelen is daarom het grootst bij Anderlecht, en zijn contractvrije status maakt Mumin des te interessanter voor het financieel getergde Sporting.


Bij Nordsjaellland wordt er steevast van achteruit opgebouwd waardoor Mumin in de Deense Superligaen het op één na meeste passes verstuurde onder alle centrale verdedigers. Daarbij haalde hij tevens een hoog slagingspercentage waarmee hij de beste passeur was van zijn club. Bovendien beschikt de Ghanees ook over een strakke inspeelpass én over het nodige voetbalinzicht. Kortom: een type dat Vincent Kompany er maar wat graag zou bijhebben in zijn team. Op verdedigend vlak springt Mumin ook in het oog door een krachtige speelstijl met een goede en vaak perfect getimede tackle. 

SPORTIEVE EN FINANCIËLE BUITENKANS

De kans dat Anderlecht volgend seizoen nog kan beschikken over huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler is momenteel erg klein. Bovendien lijkt het in beide gevallen opnieuw om een uitleenbeurt te gaan én waarbij er financiële inspanningen zullen moeten worden geleverd. Abdul Mumin staat nog niet hetzelfde sportieve niveau als Luckassen of Sandler, maar de potentie heeft hij alvast wél. Anderlecht kan de Ghanese verdediger ook op definitieve basis binnenhalen en dat zonder een groot kapitaal te spenderen. Daarnaast zal zijn marktwaarde ook stelselmatig toenemen waardoor Anderlecht op langere termijn ook op financieel vlak een uitstekende zaak zou kunnen doen.

LEES OOK: ‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Moet Anderlecht doorduwen voor Mumin?

Meest recent

Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

23
23
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

65
65
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

36
36
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

125
125
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

249
249
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

206
206
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

134
134
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

249
249
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

301
301
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

475
475
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

90
90
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

213
213
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

184
184
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

97
97
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

181
181
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

209
209
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

466
466
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

443
443
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

258
258
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

464
464
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

513
513
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

418
418
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

809
809

Meer sportnieuws