'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

1020 stemmen
'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

Sinds vorige woensdag werd de zomermercato opnieuw voor open verklaard. De sportieve beleidsbepalers van onze Belgische clubs hopen om hun selecties aan te vullen met kwalitatieve versterkingen en het liefst op een zo goedkoop mogelijke manier. De Ghanees Abdul Mumin past volledig in dat plaatje en het is geen toeval dat een vijftal Belgische clubs interesse in hem toont. Maar vooral bij RSC Anderlecht lijkt men nood te hebben aan zijn profiel.


GROTE OPPORTUNITEIT

Abdul Mumin is gegeerd wild op de Belgische transfermarkt. RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KV Mechelen, Zulte Waregem en KV Kortrijk azen allen op de 22-jarige centrale verdediger. Maar ook vanuit het buitenland wordt de sterke en snelle Mumin nauwlettend in de gaten gehouden. Het lijstje van belangstellenden is dan ook erg lang: Leicester, Brighton, Benfica, FC Porto, Nîmes, Nantes, Strasbourg, Espanyol, Getafe en Brondby zonden allen scouts uit naar de wedstrijden van Mumin bij zijn club Nordsjaelland. 



Deze grote interesse in Mumin is dan ook erg logisch. Hij is jong, één van de beste centrale verdedigers uit de Deense Superligaen én bezit een contractvrije status. De combinatie van deze factoren maakt van Mumin een érg interessante opportuniteit voor veel clubs en zeker voor de teams uit de Jupiler Pro League, dé springplank bij uitstek naar één van de grootste vijf Europese competities. Mumin wordt tevens vertegenwoordigd hetzelfde managementteam van landgenoot en ex-Zulte Waregem-huurling Gideon Mensah, die op de radar staat van Anderlecht en KRC Genk.

MATCH MET ANDERLECHT

Op 22-jarige leeftijd vindt Mumin het een vereiste om vaak te kunnen spelen en niet zijn broek te verslijten op de reservebank. Daarom lijkt vooral een transfer naar Anderlecht een weloverwogen carrièremove voor hem. Op Neerpede moeten huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler zich (voorlopig?) niet meer melden op de trainingen, waardoor er opeens een groot personeelstekort is op de positie van centrale verdediger. Bovendien past het profiel van Mumin als gegoten bij Anderlecht, waar vooral wordt ingezet op spelers met voetballende kwaliteiten. En dat heeft de Ghanees met overvloed.

Nordsjaelland is een middenmoter in de Deense Superligaen maar de ploeg van coach Flemming Pedersen hanteert een voetballende én dominante speelwijze. Daardoor lijken in België enkel Club Brugge, AA Gent en Anderlecht goed aan te sluiten bij deze filosofie waarmee Mumin erg vertrouwd is. Bij Club Brugge is er echter meer dan voldoende kwaliteit aanwezig op de positie van centrale verdediger en AA Gent haalde onlangs Dino Arslanagic binnen. De kans om te spelen is daarom het grootst bij Anderlecht, en zijn contractvrije status maakt Mumin des te interessanter voor het financieel getergde Sporting.


Bij Nordsjaellland wordt er steevast van achteruit opgebouwd waardoor Mumin in de Deense Superligaen het op één na meeste passes verstuurde onder alle centrale verdedigers. Daarbij haalde hij tevens een hoog slagingspercentage waarmee hij de beste passeur was van zijn club. Bovendien beschikt de Ghanees ook over een strakke inspeelpass én over het nodige voetbalinzicht. Kortom: een type dat Vincent Kompany er maar wat graag zou bijhebben in zijn team. Op verdedigend vlak springt Mumin ook in het oog door een krachtige speelstijl met een goede en vaak perfect getimede tackle. 

SPORTIEVE EN FINANCIËLE BUITENKANS

De kans dat Anderlecht volgend seizoen nog kan beschikken over huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler is momenteel erg klein. Bovendien lijkt het in beide gevallen opnieuw om een uitleenbeurt te gaan én waarbij er financiële inspanningen zullen moeten worden geleverd. Abdul Mumin staat nog niet hetzelfde sportieve niveau als Luckassen of Sandler, maar de potentie heeft hij alvast wél. Anderlecht kan de Ghanese verdediger ook op definitieve basis binnenhalen en dat zonder een groot kapitaal te spenderen. Daarnaast zal zijn marktwaarde ook stelselmatig toenemen waardoor Anderlecht op langere termijn ook op financieel vlak een uitstekende zaak zou kunnen doen.

LEES OOK: Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Moet Anderlecht doorduwen voor Mumin?

Meest recent

‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

13
13
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

31
31
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

153
153
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

32
32
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

534
534
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

146
146
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

260
260
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

95
95
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

634
634
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

265
265
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

565
565
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

806
806
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

84
84
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

626
626
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

856
856
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

130
130
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

362
362
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

599
599
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

233
233
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

518
518
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

202
202
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

116
116
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

580
580
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

341
341
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1669
1669

Meer sportnieuws