TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

946 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaven ze de voorbije weken al aan dat ze de eigen talenten zo veel mogelijk aan boord willen houden, maar één talent zou toch mogen vertrekken. Sieben Dewaele zou bij een goed bod andere oorden mogen opzoeken. De 21-jarige middenvelder kwam vorig seizoen vooral aan bod als linksachter, maar kon niet echt overtuigen.



Over het lot van Anthony Vanden Borre is er nog geen duidelijkheid. De rechtsachter is einde contract, maar traint wel nog mee. Al lijkt CEO Karel Van Eetvelt nu wel te hinten naar een nieuwe verbintenis, want in een interview stelt hij dat Vanden Borre belangrijk blijft voor Anderlecht en dat ze bij de club weten hoe ze met hem verder moeten.

Club Brugge werd de voorbije weken uitgebreid gelinkt aan Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersund. Nu duikt echter ook het opmerkelijke gerucht op dat Manchester City een bod uitgebracht zou hebben op de Nigeriaan. De Engelsen zouden hem daarna in België willen stallen, waarbij Lommel en Anderlecht naar voor geschoven worden.



Club zal deze zomer wellicht ook afscheid nemen van Cyril Ngonge. De flankaanvaller stond in de belangstelling van FC Utrecht, maar dat lijkt nu af te haken in de strijd. Ngonge zou voor hen te duur zijn. Moeskroen lijkt zo de meest waarschijnlijke optie voor de jonge Belg.

Club en Anderlecht werden de voorbije weken ook gelinkt aan Fabinho, maar het lijkt er niet op dat de jonge Braziliaan naar België zal komen. Hij zou immers zo goed als rond zijn met Galatasaray, dat de middenvelder dus weg zal plukken bij São Paulo.



KV Oostende is nog zoek naar versterking en heeft daarvoor alvast Riffi Mandanda op proef. De 27-jarige keeper is de broer van Frans international Steve en ex-Charleroi-keeper Parfait. Joseph Akpala mag daarnaast hopen op een verlengd verblijf. De spits tekende bij voor een week zodat hij kan blijven trainen en trainer Blessin zou hem ook daarna willen houden.

BUITENLAND

Antoine Griezmann lijkt alsmaar meer op weg naar de uitgang bij FC Barcelona, zeker nadat hij tegen Atletico Madrid bijna de hele match op de bank zat. Twee clubs zouden de Fransman alvast uit zijn lijden kunnen verlossen. Arsenal zou bereid zijn om Mattéo Guendouzi en Pierrre-Emerick Aubameyang te ruilen om hem binnen te halen, terwijl Inter er niet afkerig tegen zou staan om Griezmann te betrekken in de deal rond Lautaro Martinez.



In diezelfde wedstrijd was er wel een uitblinkersrol weggelegd voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt nog tot eind juli gehuurd van Dalian Pro, maar bij Atletico zouden ze er al aan werken om hem langer in Madrid te houden. Of dat moet gebeuren in de vorm van een definitieve transfer of een nieuwe uitleenbeurt, is nog niet duidelijk.

Inter heeft alvast een stevige aanwinst gestrikt voor volgend seizoen. Het rondde immers de komst van Achraf Hakimi helemaal af. Real Madrid bevestigde het vertrek van de flankverdediger, die de voorbije twee seizoenen indruk maakte op huurbasis bij Dortmund. Met de deal is zo'n 40 miljoen euro gemoeid.



Ook de transfer van Leroy Sané werd eindelijk geofficialiseerd. Vrijdagochtend kondigde Bayern München aan dat het de flankaanvaller overneemt van Manchester City. Sané tekende voor vijf jaar in München na een soap die meer dan een jaar duurde.

LEES OOK: 'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Kan Griezmann beter vertrekken bij Barcelona?

Meest recent

Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

0
0
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

556
556
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

38
38
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

55
55
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

173
173
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

237
237
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

254
254
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

388
388
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

645
645
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

149
149
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

439
439
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

219
219
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

182
182
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

120
120
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

382
382
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

92
92
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

262
262
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

497
497
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135

Meer sportnieuws