TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaven ze de voorbije weken al aan dat ze de eigen talenten zo veel mogelijk aan boord willen houden, maar één talent zou toch mogen vertrekken. Sieben Dewaele zou bij een goed bod andere oorden mogen opzoeken. De 21-jarige middenvelder kwam vorig seizoen vooral aan bod als linksachter, maar kon niet echt overtuigen.



Over het lot van Anthony Vanden Borre is er nog geen duidelijkheid. De rechtsachter is einde contract, maar traint wel nog mee. Al lijkt CEO Karel Van Eetvelt nu wel te hinten naar een nieuwe verbintenis, want in een interview stelt hij dat Vanden Borre belangrijk blijft voor Anderlecht en dat ze bij de club weten hoe ze met hem verder moeten.

Club Brugge werd de voorbije weken uitgebreid gelinkt aan Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersund. Nu duikt echter ook het opmerkelijke gerucht op dat Manchester City een bod uitgebracht zou hebben op de Nigeriaan. De Engelsen zouden hem daarna in België willen stallen, waarbij Lommel en Anderlecht naar voor geschoven worden.



Club zal deze zomer wellicht ook afscheid nemen van Cyril Ngonge. De flankaanvaller stond in de belangstelling van FC Utrecht, maar dat lijkt nu af te haken in de strijd. Ngonge zou voor hen te duur zijn. Moeskroen lijkt zo de meest waarschijnlijke optie voor de jonge Belg.

Club en Anderlecht werden de voorbije weken ook gelinkt aan Fabinho, maar het lijkt er niet op dat de jonge Braziliaan naar België zal komen. Hij zou immers zo goed als rond zijn met Galatasaray, dat de middenvelder dus weg zal plukken bij São Paulo.



KV Oostende is nog zoek naar versterking en heeft daarvoor alvast Riffi Mandanda op proef. De 27-jarige keeper is de broer van Frans international Steve en ex-Charleroi-keeper Parfait. Joseph Akpala mag daarnaast hopen op een verlengd verblijf. De spits tekende bij voor een week zodat hij kan blijven trainen en trainer Blessin zou hem ook daarna willen houden.

BUITENLAND

Antoine Griezmann lijkt alsmaar meer op weg naar de uitgang bij FC Barcelona, zeker nadat hij tegen Atletico Madrid bijna de hele match op de bank zat. Twee clubs zouden de Fransman alvast uit zijn lijden kunnen verlossen. Arsenal zou bereid zijn om Mattéo Guendouzi en Pierrre-Emerick Aubameyang te ruilen om hem binnen te halen, terwijl Inter er niet afkerig tegen zou staan om Griezmann te betrekken in de deal rond Lautaro Martinez.



In diezelfde wedstrijd was er wel een uitblinkersrol weggelegd voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt nog tot eind juli gehuurd van Dalian Pro, maar bij Atletico zouden ze er al aan werken om hem langer in Madrid te houden. Of dat moet gebeuren in de vorm van een definitieve transfer of een nieuwe uitleenbeurt, is nog niet duidelijk.

Inter heeft alvast een stevige aanwinst gestrikt voor volgend seizoen. Het rondde immers de komst van Achraf Hakimi helemaal af. Real Madrid bevestigde het vertrek van de flankverdediger, die de voorbije twee seizoenen indruk maakte op huurbasis bij Dortmund. Met de deal is zo'n 40 miljoen euro gemoeid.



Ook de transfer van Leroy Sané werd eindelijk geofficialiseerd. Vrijdagochtend kondigde Bayern München aan dat het de flankaanvaller overneemt van Manchester City. Sané tekende voor vijf jaar in München na een soap die meer dan een jaar duurde.

LEES OOK: 'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Kan Griezmann beter vertrekken bij Barcelona?

Meest recent

'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

3
3
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

65
65
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

18
18
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

117
117
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

35
35
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

52
52
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

151
151
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

104
104
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

151
151
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

455
455
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

87
87
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

422
422
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

133
133
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

189
189
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

142
142
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

128
128
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

360
360
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

140
140
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

597
597
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

200
200
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

244
244
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

248
248
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

139
139
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

379
379

Meer sportnieuws