TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaven ze de voorbije weken al aan dat ze de eigen talenten zo veel mogelijk aan boord willen houden, maar één talent zou toch mogen vertrekken. Sieben Dewaele zou bij een goed bod andere oorden mogen opzoeken. De 21-jarige middenvelder kwam vorig seizoen vooral aan bod als linksachter, maar kon niet echt overtuigen.



Over het lot van Anthony Vanden Borre is er nog geen duidelijkheid. De rechtsachter is einde contract, maar traint wel nog mee. Al lijkt CEO Karel Van Eetvelt nu wel te hinten naar een nieuwe verbintenis, want in een interview stelt hij dat Vanden Borre belangrijk blijft voor Anderlecht en dat ze bij de club weten hoe ze met hem verder moeten.

Club Brugge werd de voorbije weken uitgebreid gelinkt aan Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersund. Nu duikt echter ook het opmerkelijke gerucht op dat Manchester City een bod uitgebracht zou hebben op de Nigeriaan. De Engelsen zouden hem daarna in België willen stallen, waarbij Lommel en Anderlecht naar voor geschoven worden.



Club zal deze zomer wellicht ook afscheid nemen van Cyril Ngonge. De flankaanvaller stond in de belangstelling van FC Utrecht, maar dat lijkt nu af te haken in de strijd. Ngonge zou voor hen te duur zijn. Moeskroen lijkt zo de meest waarschijnlijke optie voor de jonge Belg.

Club en Anderlecht werden de voorbije weken ook gelinkt aan Fabinho, maar het lijkt er niet op dat de jonge Braziliaan naar België zal komen. Hij zou immers zo goed als rond zijn met Galatasaray, dat de middenvelder dus weg zal plukken bij São Paulo.



KV Oostende is nog zoek naar versterking en heeft daarvoor alvast Riffi Mandanda op proef. De 27-jarige keeper is de broer van Frans international Steve en ex-Charleroi-keeper Parfait. Joseph Akpala mag daarnaast hopen op een verlengd verblijf. De spits tekende bij voor een week zodat hij kan blijven trainen en trainer Blessin zou hem ook daarna willen houden.

BUITENLAND

Antoine Griezmann lijkt alsmaar meer op weg naar de uitgang bij FC Barcelona, zeker nadat hij tegen Atletico Madrid bijna de hele match op de bank zat. Twee clubs zouden de Fransman alvast uit zijn lijden kunnen verlossen. Arsenal zou bereid zijn om Mattéo Guendouzi en Pierrre-Emerick Aubameyang te ruilen om hem binnen te halen, terwijl Inter er niet afkerig tegen zou staan om Griezmann te betrekken in de deal rond Lautaro Martinez.



In diezelfde wedstrijd was er wel een uitblinkersrol weggelegd voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt nog tot eind juli gehuurd van Dalian Pro, maar bij Atletico zouden ze er al aan werken om hem langer in Madrid te houden. Of dat moet gebeuren in de vorm van een definitieve transfer of een nieuwe uitleenbeurt, is nog niet duidelijk.

Inter heeft alvast een stevige aanwinst gestrikt voor volgend seizoen. Het rondde immers de komst van Achraf Hakimi helemaal af. Real Madrid bevestigde het vertrek van de flankverdediger, die de voorbije twee seizoenen indruk maakte op huurbasis bij Dortmund. Met de deal is zo'n 40 miljoen euro gemoeid.



Ook de transfer van Leroy Sané werd eindelijk geofficialiseerd. Vrijdagochtend kondigde Bayern München aan dat het de flankaanvaller overneemt van Manchester City. Sané tekende voor vijf jaar in München na een soap die meer dan een jaar duurde.

LEES OOK: 'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Kan Griezmann beter vertrekken bij Barcelona?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

84
84
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

40
40
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

234
234
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

150
150
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

347
347
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

233
233
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

121
121
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

61
61
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

150
150
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

336
336
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws