W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

771 stemmen
W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

Geen juridische reddingsboei voor Waasland-Beveren. Dat is de enigszins verrassende conclusie van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA), die zopas stelde dat de degradatie van de Waaslanders volgens de regels is verlopen. Een verandering van het competitieformat naar 18 clubs lijkt zo meteen uitgesloten.


Als hekkensluiter na 29 speeldagen werd Waasland-Beveren op de Algemene Vergadering van 15 mei veroordeeld tot de degradatie naar 1B, een verdict waar ze op de Freethiel uiteraard niet mee akkoord gingen. Daarop werd besloten om de afhandeling van het voorbije seizoen, dat definitief werd stopgezet omwille van het coronavirus, via verschillende procedures aan de kaak te stellen. Na een positief advies van de auditeur van het BMA zag het er nog rooskleurig uit voor de Waaslanders, die zich volgens Het Laatste Nieuws vervolgens echter in de voet hebben geschoten. Tijdens de zittingen gaf Waasland-Beveren volgens het dagblad namelijk de indruk dat ze de laatste speeldag, thuis tegen AA Gent, liefst niet zouden afwerken.

Een standpunt dat geregeld ook in de media werd geuit en haaks staat op de claim van een oneerlijk verlopen competitieslot, wat het BMA in een diepgaand rapport mede deed besluiten dat het afgelopen seizoen wel degelijk correct werd afgesloten. De Pro League zal zo dus niet op juridische wijze gedwongen worden om een competitieformat met 18 in plaats van 16 clubs te overwegen, al kan daar op de volgende vergadering van 7 juli natuurlijk wel nog steeds over gestemd worden. Allicht zullen OH Leuven en Beerschot echter onderling moeten uitmaken wie van beiden straks weer op het hoogste niveau mag aantreden. De return van de promotiefinale staat op dit moment gepland voor begin augustus.

UPDATE 17u50 
Een zwarte dag dus op de Freethiel, waar ze zich stilaan zullen moeten neerleggen bij de degradatie naar 1B. Volgens Het Laatste Nieuws kregen de Waaslanders op een ander punt nochtans wél gelijk, al zal dat niet meer zijn dan een pleister op een zere wonde. Het BMA oordeelde namelijk dat de Pro League geen recht heeft om hen de compensatieregeling van 200 duizend euro, waar elke thuisclub die een partij op de slotspeeldag verloren zag gaan aanspraak op maakte, te ontzeggen op basis van hun juridische procedure. Aan die centen mag Waasland-Beveren zich dus alsnog verwachten.

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Zal Waasland-Beveren snel terugkeren naar het hoogste niveau?

Meest recent

Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

54
54
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

90
90
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

70
70
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

539
539
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

111
111
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

255
255
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

285
285
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

132
132
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

361
361
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

275
275
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

438
438
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

447
447
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

100
100
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

211
211
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

138
138
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

95
95
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

211
211
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

330
330
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

466
466
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

206
206
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

642
642
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

73
73
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

448
448
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

290
290
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

427
427

Meer sportnieuws