W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

door
W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

Geen juridische reddingsboei voor Waasland-Beveren. Dat is de enigszins verrassende conclusie van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA), die zopas stelde dat de degradatie van de Waaslanders volgens de regels is verlopen. Een verandering van het competitieformat naar 18 clubs lijkt zo meteen uitgesloten.


Als hekkensluiter na 29 speeldagen werd Waasland-Beveren op de Algemene Vergadering van 15 mei veroordeeld tot de degradatie naar 1B, een verdict waar ze op de Freethiel uiteraard niet mee akkoord gingen. Daarop werd besloten om de afhandeling van het voorbije seizoen, dat definitief werd stopgezet omwille van het coronavirus, via verschillende procedures aan de kaak te stellen. Na een positief advies van de auditeur van het BMA zag het er nog rooskleurig uit voor de Waaslanders, die zich volgens Het Laatste Nieuws vervolgens echter in de voet hebben geschoten. Tijdens de zittingen gaf Waasland-Beveren volgens het dagblad namelijk de indruk dat ze de laatste speeldag, thuis tegen AA Gent, liefst niet zouden afwerken.

Een standpunt dat geregeld ook in de media werd geuit en haaks staat op de claim van een oneerlijk verlopen competitieslot, wat het BMA in een diepgaand rapport mede deed besluiten dat het afgelopen seizoen wel degelijk correct werd afgesloten. De Pro League zal zo dus niet op juridische wijze gedwongen worden om een competitieformat met 18 in plaats van 16 clubs te overwegen, al kan daar op de volgende vergadering van 7 juli natuurlijk wel nog steeds over gestemd worden. Allicht zullen OH Leuven en Beerschot echter onderling moeten uitmaken wie van beiden straks weer op het hoogste niveau mag aantreden. De return van de promotiefinale staat op dit moment gepland voor begin augustus.

UPDATE 17u50 
Een zwarte dag dus op de Freethiel, waar ze zich stilaan zullen moeten neerleggen bij de degradatie naar 1B. Volgens Het Laatste Nieuws kregen de Waaslanders op een ander punt nochtans wél gelijk, al zal dat niet meer zijn dan een pleister op een zere wonde. Het BMA oordeelde namelijk dat de Pro League geen recht heeft om hen de compensatieregeling van 200 duizend euro, waar elke thuisclub die een partij op de slotspeeldag verloren zag gaan aanspraak op maakte, te ontzeggen op basis van hun juridische procedure. Aan die centen mag Waasland-Beveren zich dus alsnog verwachten.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Zal Waasland-Beveren snel terugkeren naar het hoogste niveau?

Meest recent

Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

19
19
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

40
40
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

30
30
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

87
87
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

147
147
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

19
19
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

96
96
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

129
129
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

127
127
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

119
119
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

66
66
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

643
643
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

99
99
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

72
72
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

84
84
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

286
286
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

176
176
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

184
184
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

58
58
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

251
251
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

65
65
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

120
120
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

610
610

Meer sportnieuws