W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

door
W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

Geen juridische reddingsboei voor Waasland-Beveren. Dat is de enigszins verrassende conclusie van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA), die zopas stelde dat de degradatie van de Waaslanders volgens de regels is verlopen. Een verandering van het competitieformat naar 18 clubs lijkt zo meteen uitgesloten.


Als hekkensluiter na 29 speeldagen werd Waasland-Beveren op de Algemene Vergadering van 15 mei veroordeeld tot de degradatie naar 1B, een verdict waar ze op de Freethiel uiteraard niet mee akkoord gingen. Daarop werd besloten om de afhandeling van het voorbije seizoen, dat definitief werd stopgezet omwille van het coronavirus, via verschillende procedures aan de kaak te stellen. Na een positief advies van de auditeur van het BMA zag het er nog rooskleurig uit voor de Waaslanders, die zich volgens Het Laatste Nieuws vervolgens echter in de voet hebben geschoten. Tijdens de zittingen gaf Waasland-Beveren volgens het dagblad namelijk de indruk dat ze de laatste speeldag, thuis tegen AA Gent, liefst niet zouden afwerken.

Een standpunt dat geregeld ook in de media werd geuit en haaks staat op de claim van een oneerlijk verlopen competitieslot, wat het BMA in een diepgaand rapport mede deed besluiten dat het afgelopen seizoen wel degelijk correct werd afgesloten. De Pro League zal zo dus niet op juridische wijze gedwongen worden om een competitieformat met 18 in plaats van 16 clubs te overwegen, al kan daar op de volgende vergadering van 7 juli natuurlijk wel nog steeds over gestemd worden. Allicht zullen OH Leuven en Beerschot echter onderling moeten uitmaken wie van beiden straks weer op het hoogste niveau mag aantreden. De return van de promotiefinale staat op dit moment gepland voor begin augustus.

UPDATE 17u50 
Een zwarte dag dus op de Freethiel, waar ze zich stilaan zullen moeten neerleggen bij de degradatie naar 1B. Volgens Het Laatste Nieuws kregen de Waaslanders op een ander punt nochtans wél gelijk, al zal dat niet meer zijn dan een pleister op een zere wonde. Het BMA oordeelde namelijk dat de Pro League geen recht heeft om hen de compensatieregeling van 200 duizend euro, waar elke thuisclub die een partij op de slotspeeldag verloren zag gaan aanspraak op maakte, te ontzeggen op basis van hun juridische procedure. Aan die centen mag Waasland-Beveren zich dus alsnog verwachten.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Zal Waasland-Beveren snel terugkeren naar het hoogste niveau?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
Real-bom zindert na: vrouw Valverde haalt verschroeiend uit

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

1
1
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

49
49
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

84
84
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

194
194
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

119
119
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

25
25
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

174
174
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

39
39
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

92
92
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

209
209
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

170
170
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

133
133
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

172
172
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

349
349
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

507
507
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

788
788
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

171
171
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

129
129
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

111
111
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

136
136
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

529
529
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

324
324
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

154
154

Meer sportnieuws