TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent mag hopen dat het deze zomer Jonathan David voor een recordbedrag zal verkopen. Bij Lille zouden ze namelijk van de jonge Canadees de absolute topprioriteit gemaakt hebben om het vertrek van Victor Osimhen op te vangen. De Nigeriaan staat op het punt om naar Napoli te verkassen voor een bedrag tussen de 50 en 85 miljoen euro, waardoor de Gentse vraagprijs van 30 miljoen euro niet onoverkomelijk lijkt te zijn voor de Fransen.



Bij Club Brugge lijken in de eerste plaats enkele spelers te gaan vertrekken. Thibault Vlietinck en Lois Openda zouden verhuurd worden, zodat ze elders wel aan speelminuten kunnen raken. Ook voor Kaveh Rezaei is er geen plaats meer bij Club, de Iraanse spits lijkt definitief te mogen vertrekken. Cyril Ngonge is in beeld bij Moeskroen, dat ook aast op Serge Tabekou (Union), Amine Khammas (KRC Genk) en de transfervrije Guillaume Gillet.

Anderlecht wil ook nog van een aantal spelers verlost raken. Op het middenveld mogen drie spelers weg: Adrien Trebel, Pieter Gerkens en Edo Kayembe. Voor Kristal Abazaj zou er interesse zijn vanuit van Polen, van Lechia Gdansk. Anderlecht mocht woensdag ook nog 3,5 miljoen euro incasseren voor de definitieve transfer van Alexis Saelemaekers. AC Milan maakte immers bekend dat het zijn aankoopoptie gelicht heeft.



KRC Genk strikte woensdag zijn tweede aanwinst voor volgend seizoen. De langverwachte transfer van Cyriel Dessers werd eindelijk afgerond. De Limburgers zouden 4 miljoen euro betalen voor de topschutter van de Eredivisie, die een contract voor vier jaar tekende.

Marnick Vermijl is terug in België. De 28-jarige rechtsachter, die ooit nog enkele wedstrijden voor Manchester United speelde, tekende opmerkelijk genoeg een contract bij amateurclub Thes Sport, dat hem overneemt van MVV. Vermijl komt er ook zijn jongere broer Laurens tegen, die de overstap maakt van Lommel.



BUITENLAND

Op zijn 35ste moet Mbark Boussoufa nog op zoek naar een nieuwe club. De gewezen Gouden Schoen was het voorbije seizoen aan de slag bij Al Sailiya, maar daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De Nederlandse Marokkaan is voortaan dus transfervrij op te pikken.

Chelsea haalde voor volgend seizoen al Hakim Ziyech en Timo Werner binnen, maar het lijkt daar niet bij te zullen blijven. De Blues zouden ook werken aan de komst van Sergej Milinkovic-Savic en zou al contact opgenomen hebben met diens entourage. Claude Makelele zou daarbij een belangrijke rol spelen, want de adviseur is een ex-ploegmaat van Mateja Kezman, de makelaar van de Serviër. Ook PSG en Tottenham willen de middenvelder graag weghalen bij Lazio.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Is 30 miljoen een realistisch bedrag voor David?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

39
39
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

145
145
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

66
66
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

75
75
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

120
120
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

234
234
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

153
153
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

199
199
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

390
390
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

564
564
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

219
219
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

147
147
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

61
61
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

633
633
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

395
395
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws