TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent mag hopen dat het deze zomer Jonathan David voor een recordbedrag zal verkopen. Bij Lille zouden ze namelijk van de jonge Canadees de absolute topprioriteit gemaakt hebben om het vertrek van Victor Osimhen op te vangen. De Nigeriaan staat op het punt om naar Napoli te verkassen voor een bedrag tussen de 50 en 85 miljoen euro, waardoor de Gentse vraagprijs van 30 miljoen euro niet onoverkomelijk lijkt te zijn voor de Fransen.



Bij Club Brugge lijken in de eerste plaats enkele spelers te gaan vertrekken. Thibault Vlietinck en Lois Openda zouden verhuurd worden, zodat ze elders wel aan speelminuten kunnen raken. Ook voor Kaveh Rezaei is er geen plaats meer bij Club, de Iraanse spits lijkt definitief te mogen vertrekken. Cyril Ngonge is in beeld bij Moeskroen, dat ook aast op Serge Tabekou (Union), Amine Khammas (KRC Genk) en de transfervrije Guillaume Gillet.

Anderlecht wil ook nog van een aantal spelers verlost raken. Op het middenveld mogen drie spelers weg: Adrien Trebel, Pieter Gerkens en Edo Kayembe. Voor Kristal Abazaj zou er interesse zijn vanuit van Polen, van Lechia Gdansk. Anderlecht mocht woensdag ook nog 3,5 miljoen euro incasseren voor de definitieve transfer van Alexis Saelemaekers. AC Milan maakte immers bekend dat het zijn aankoopoptie gelicht heeft.



KRC Genk strikte woensdag zijn tweede aanwinst voor volgend seizoen. De langverwachte transfer van Cyriel Dessers werd eindelijk afgerond. De Limburgers zouden 4 miljoen euro betalen voor de topschutter van de Eredivisie, die een contract voor vier jaar tekende.

Marnick Vermijl is terug in België. De 28-jarige rechtsachter, die ooit nog enkele wedstrijden voor Manchester United speelde, tekende opmerkelijk genoeg een contract bij amateurclub Thes Sport, dat hem overneemt van MVV. Vermijl komt er ook zijn jongere broer Laurens tegen, die de overstap maakt van Lommel.



BUITENLAND

Op zijn 35ste moet Mbark Boussoufa nog op zoek naar een nieuwe club. De gewezen Gouden Schoen was het voorbije seizoen aan de slag bij Al Sailiya, maar daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De Nederlandse Marokkaan is voortaan dus transfervrij op te pikken.

Chelsea haalde voor volgend seizoen al Hakim Ziyech en Timo Werner binnen, maar het lijkt daar niet bij te zullen blijven. De Blues zouden ook werken aan de komst van Sergej Milinkovic-Savic en zou al contact opgenomen hebben met diens entourage. Claude Makelele zou daarbij een belangrijke rol spelen, want de adviseur is een ex-ploegmaat van Mateja Kezman, de makelaar van de Serviër. Ook PSG en Tottenham willen de middenvelder graag weghalen bij Lazio.

LEES OOK: 'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

Is 30 miljoen een realistisch bedrag voor David?

Meest recent

Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

8
8
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

51
51
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

274
274
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

296
296
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

133
133
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

244
244
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

75
75
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

96
96
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

242
242
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

303
303
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

100
100
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

100
100
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

123
123
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

238
238
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

172
172
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

164
164
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

154
154
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

427
427
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

410
410
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

547
547
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

408
408
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

129
129
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

178
178
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

316
316

Meer sportnieuws