TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

407 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent mag hopen dat het deze zomer Jonathan David voor een recordbedrag zal verkopen. Bij Lille zouden ze namelijk van de jonge Canadees de absolute topprioriteit gemaakt hebben om het vertrek van Victor Osimhen op te vangen. De Nigeriaan staat op het punt om naar Napoli te verkassen voor een bedrag tussen de 50 en 85 miljoen euro, waardoor de Gentse vraagprijs van 30 miljoen euro niet onoverkomelijk lijkt te zijn voor de Fransen.



Bij Club Brugge lijken in de eerste plaats enkele spelers te gaan vertrekken. Thibault Vlietinck en Lois Openda zouden verhuurd worden, zodat ze elders wel aan speelminuten kunnen raken. Ook voor Kaveh Rezaei is er geen plaats meer bij Club, de Iraanse spits lijkt definitief te mogen vertrekken. Cyril Ngonge is in beeld bij Moeskroen, dat ook aast op Serge Tabekou (Union), Amine Khammas (KRC Genk) en de transfervrije Guillaume Gillet.

Anderlecht wil ook nog van een aantal spelers verlost raken. Op het middenveld mogen drie spelers weg: Adrien Trebel, Pieter Gerkens en Edo Kayembe. Voor Kristal Abazaj zou er interesse zijn vanuit van Polen, van Lechia Gdansk. Anderlecht mocht woensdag ook nog 3,5 miljoen euro incasseren voor de definitieve transfer van Alexis Saelemaekers. AC Milan maakte immers bekend dat het zijn aankoopoptie gelicht heeft.



KRC Genk strikte woensdag zijn tweede aanwinst voor volgend seizoen. De langverwachte transfer van Cyriel Dessers werd eindelijk afgerond. De Limburgers zouden 4 miljoen euro betalen voor de topschutter van de Eredivisie, die een contract voor vier jaar tekende.

Marnick Vermijl is terug in België. De 28-jarige rechtsachter, die ooit nog enkele wedstrijden voor Manchester United speelde, tekende opmerkelijk genoeg een contract bij amateurclub Thes Sport, dat hem overneemt van MVV. Vermijl komt er ook zijn jongere broer Laurens tegen, die de overstap maakt van Lommel.



BUITENLAND

Op zijn 35ste moet Mbark Boussoufa nog op zoek naar een nieuwe club. De gewezen Gouden Schoen was het voorbije seizoen aan de slag bij Al Sailiya, maar daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De Nederlandse Marokkaan is voortaan dus transfervrij op te pikken.

Chelsea haalde voor volgend seizoen al Hakim Ziyech en Timo Werner binnen, maar het lijkt daar niet bij te zullen blijven. De Blues zouden ook werken aan de komst van Sergej Milinkovic-Savic en zou al contact opgenomen hebben met diens entourage. Claude Makelele zou daarbij een belangrijke rol spelen, want de adviseur is een ex-ploegmaat van Mateja Kezman, de makelaar van de Serviër. Ook PSG en Tottenham willen de middenvelder graag weghalen bij Lazio.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Is 30 miljoen een realistisch bedrag voor David?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

1
1
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

8
8
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

46
46
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

158
158
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

88
88
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

241
241
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

273
273
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

24
24
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

900
900
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

37
37
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

95
95
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

364
364
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

141
141
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

152
152
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

71
71
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

107
107
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

64
64
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

62
62
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

243
243
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

313
313
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

203
203

Meer sportnieuws