TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije jaren werd Ruud Vormer weleens gelinkt aan een transfer naar het Midden-Oosten. Maar bij Club Brugge kunnen ze op hun beide oren slapen, want in Humo geeft de aanvoerder aan dat een vertrek momenteel niet aan de orde is. Zijn gezin is volledig gesetteld in Brugge en Vormer heeft nog een contract voor twee jaar.



Ook Eduard Sobol blijft bij Club, dat de linksachter nog een seizoen huurt van Shakhtar Donetsk. Daarvoor tast Blauw-Zwart toch diep in de buidel, want de huursom zou maar liefst 1 miljoen euro bedragen.

Antwerp verzekerde zich vorige week voor nog een jaar van de diensten van Dieumerci Mbokani, maar desondanks zou de Great Old nog ambitieuze plannen hebben om de aanval te versterken. Ivan Leko laat immers weten dat hij twee à drie goede spitsen nodig heeft en een valabel alternatief voor Mbokani is er momenteel niet. Dat betekent dat Antwerp straks dus nog één of twee spitsen zal halen.



Anderlecht heeft een budget van 5 miljoen euro voor versterkingen, onder meer in de verdediging. Daar duikt nu ook de naam van Abdul Mumin op. De 22-jarige Ghanees van Nordsjaelland wordt ook aan Club Brugge gelinkt. Als transfervrije speler zijn er nog echter een pak andere gegadigden voor Mumin.

Wel ziet het er voor Paars-Wit goed uit in het dossier rond Derrick Luckassen. Wellicht zal er snel een akkoord uit de bus rollen met PSV om de Nederlander nog een seizoen te huren. Ook Gideon Mensah (RB Salzburg) zou Anderlecht graag willen huren, maar voor de linksachter krijgt het stevige concurrentie van KRC Genk, dat ook aast op een aankoopoptie.



Er zullen ook nog enkele spelers vertrekken uit het Lotto Park. Anderlecht zou een bod binnengekregen hebben van Rangers voor Kemar Roofe, maar dat werd geweigerd. Als het zijn spits zou laten vertrekken, wil het minstens de 6 miljoen euro die een jaar geleden betaald werd recupereren. Adrien Trebel en Pieter Gerkens moeten weg, als zij vertrekken komt er mogelijk een nieuwe middenvelder.

AA Gent haalde de voorbije weken al uit op de transfermarkt, maar zou nog een stevige transfer willen doen. Het zou nog op zoek zijn naar een nieuwe spits en die mag tot 6 miljoen euro kosten. Dieumerci Mbokani, Alexander Sörloth, Adolfo Gaich en een spits uit Duitsland werden alvast gepasseerd wegens te duur (en Mbokani verlengde bij Antwerp), terwijl Umar Sadiq (Partizan) wel nog een optie kan zijn.



Bij KV Mechelen zochten ze de voorbije weken een doelman na het vertrek van Bram Castro en die lijken ze nu beet te hebben. Jens Teunckens en Mile Svilar waren naar verluidt in beeld, maar het zal toch Gaëtan Coucke zijn die naar het AFAS Stadion zou komen. Malinwa bereikte een akkoord met KRC Genk over een transfer. Maandag zou de 21-jarige keeper zijn medische testen afleggen.

Standard zoekt ook nog naar versterking en zou zijn oog laten vallen hebben op Adi Nalic. De 22-jarige spelmaker van Malmö FF is wel zeer gegeerd zijn, want ook Bordeaux, Sampdoria en Sevilla zouden geïnteresseerd zijn. De Rouches zouden wel het meest concreet zijn, al is er van een formeel bod nog geen sprake.

BUITENLAND



Ook bij Borussia Dortmund blijft Erling Haaland aan de lopende band scoren en dus werd de Noorse spits gelinkt aan een transfer in de zomer, amper zes maanden na zijn aankomst in Duitsland. Maar de jongeling heeft nu zelf die mogelijkheid van tafel geveegd, hij geeft aan dat hij niet van plan is om Dortmund nu al te verlaten.

Dortmund gaf ook aan dat het geen bezwaar zal maken als Thomas Meunier in augustus nog de Champions League zou willen afwerken met PSG. Desondanks lijkt het er niet op dat de Rode Duivel nog in Parijs zal terugkeren. Dortmund zou immers een vergoeding verwachten om de rechtsachter nog twee maanden ter beschikking te stellen en bij PSG zien ze het niet zitten om nog te betalen voor Meunier.



Zijn concurrent bij de Rode Duivels, Timothy Castagne, zou ook een transfer kunnen maken in de zomer. De rechtsachter van Atalanta staat nog steeds in de belangstelling van Leicester City, waar ze in onze landgenoot de geknipte opvolger van Ricardo Pereira zien. De Portugees vertrekt in de zomer wellicht naar een topclub.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Denk je dat Vormer zijn carrière bij Club zal afsluiten?

Meest recent

Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

25
25
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

111
111
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

159
159
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

234
234
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

256
256
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

109
109
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

112
112
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

89
89
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

120
120
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

69
69
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

224
224
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

29
29
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

501
501
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

63
63
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

105
105
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

187
187
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

327
327
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

103
103
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

291
291
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

527
527
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

170
170
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

124
124
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

586
586
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

149
149

Meer sportnieuws