TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije jaren werd Ruud Vormer weleens gelinkt aan een transfer naar het Midden-Oosten. Maar bij Club Brugge kunnen ze op hun beide oren slapen, want in Humo geeft de aanvoerder aan dat een vertrek momenteel niet aan de orde is. Zijn gezin is volledig gesetteld in Brugge en Vormer heeft nog een contract voor twee jaar.



Ook Eduard Sobol blijft bij Club, dat de linksachter nog een seizoen huurt van Shakhtar Donetsk. Daarvoor tast Blauw-Zwart toch diep in de buidel, want de huursom zou maar liefst 1 miljoen euro bedragen.

Antwerp verzekerde zich vorige week voor nog een jaar van de diensten van Dieumerci Mbokani, maar desondanks zou de Great Old nog ambitieuze plannen hebben om de aanval te versterken. Ivan Leko laat immers weten dat hij twee à drie goede spitsen nodig heeft en een valabel alternatief voor Mbokani is er momenteel niet. Dat betekent dat Antwerp straks dus nog één of twee spitsen zal halen.



Anderlecht heeft een budget van 5 miljoen euro voor versterkingen, onder meer in de verdediging. Daar duikt nu ook de naam van Abdul Mumin op. De 22-jarige Ghanees van Nordsjaelland wordt ook aan Club Brugge gelinkt. Als transfervrije speler zijn er nog echter een pak andere gegadigden voor Mumin.

Wel ziet het er voor Paars-Wit goed uit in het dossier rond Derrick Luckassen. Wellicht zal er snel een akkoord uit de bus rollen met PSV om de Nederlander nog een seizoen te huren. Ook Gideon Mensah (RB Salzburg) zou Anderlecht graag willen huren, maar voor de linksachter krijgt het stevige concurrentie van KRC Genk, dat ook aast op een aankoopoptie.



Er zullen ook nog enkele spelers vertrekken uit het Lotto Park. Anderlecht zou een bod binnengekregen hebben van Rangers voor Kemar Roofe, maar dat werd geweigerd. Als het zijn spits zou laten vertrekken, wil het minstens de 6 miljoen euro die een jaar geleden betaald werd recupereren. Adrien Trebel en Pieter Gerkens moeten weg, als zij vertrekken komt er mogelijk een nieuwe middenvelder.

AA Gent haalde de voorbije weken al uit op de transfermarkt, maar zou nog een stevige transfer willen doen. Het zou nog op zoek zijn naar een nieuwe spits en die mag tot 6 miljoen euro kosten. Dieumerci Mbokani, Alexander Sörloth, Adolfo Gaich en een spits uit Duitsland werden alvast gepasseerd wegens te duur (en Mbokani verlengde bij Antwerp), terwijl Umar Sadiq (Partizan) wel nog een optie kan zijn.



Bij KV Mechelen zochten ze de voorbije weken een doelman na het vertrek van Bram Castro en die lijken ze nu beet te hebben. Jens Teunckens en Mile Svilar waren naar verluidt in beeld, maar het zal toch Gaëtan Coucke zijn die naar het AFAS Stadion zou komen. Malinwa bereikte een akkoord met KRC Genk over een transfer. Maandag zou de 21-jarige keeper zijn medische testen afleggen.

Standard zoekt ook nog naar versterking en zou zijn oog laten vallen hebben op Adi Nalic. De 22-jarige spelmaker van Malmö FF is wel zeer gegeerd zijn, want ook Bordeaux, Sampdoria en Sevilla zouden geïnteresseerd zijn. De Rouches zouden wel het meest concreet zijn, al is er van een formeel bod nog geen sprake.

BUITENLAND



Ook bij Borussia Dortmund blijft Erling Haaland aan de lopende band scoren en dus werd de Noorse spits gelinkt aan een transfer in de zomer, amper zes maanden na zijn aankomst in Duitsland. Maar de jongeling heeft nu zelf die mogelijkheid van tafel geveegd, hij geeft aan dat hij niet van plan is om Dortmund nu al te verlaten.

Dortmund gaf ook aan dat het geen bezwaar zal maken als Thomas Meunier in augustus nog de Champions League zou willen afwerken met PSG. Desondanks lijkt het er niet op dat de Rode Duivel nog in Parijs zal terugkeren. Dortmund zou immers een vergoeding verwachten om de rechtsachter nog twee maanden ter beschikking te stellen en bij PSG zien ze het niet zitten om nog te betalen voor Meunier.



Zijn concurrent bij de Rode Duivels, Timothy Castagne, zou ook een transfer kunnen maken in de zomer. De rechtsachter van Atalanta staat nog steeds in de belangstelling van Leicester City, waar ze in onze landgenoot de geknipte opvolger van Ricardo Pereira zien. De Portugees vertrekt in de zomer wellicht naar een topclub.

LEES OOK: Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Denk je dat Vormer zijn carrière bij Club zal afsluiten?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

84
84
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

115
115
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

484
484
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

122
122
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

384
384
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

443
443
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

239
239
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

233
233
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

131
131
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1236
1236
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

104
104
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

55
55
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

316
316
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

194
194
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

247
247
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

504
504
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

902
902
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

706
706
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

150
150
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws