TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije jaren werd Ruud Vormer weleens gelinkt aan een transfer naar het Midden-Oosten. Maar bij Club Brugge kunnen ze op hun beide oren slapen, want in Humo geeft de aanvoerder aan dat een vertrek momenteel niet aan de orde is. Zijn gezin is volledig gesetteld in Brugge en Vormer heeft nog een contract voor twee jaar.



Ook Eduard Sobol blijft bij Club, dat de linksachter nog een seizoen huurt van Shakhtar Donetsk. Daarvoor tast Blauw-Zwart toch diep in de buidel, want de huursom zou maar liefst 1 miljoen euro bedragen.

Antwerp verzekerde zich vorige week voor nog een jaar van de diensten van Dieumerci Mbokani, maar desondanks zou de Great Old nog ambitieuze plannen hebben om de aanval te versterken. Ivan Leko laat immers weten dat hij twee à drie goede spitsen nodig heeft en een valabel alternatief voor Mbokani is er momenteel niet. Dat betekent dat Antwerp straks dus nog één of twee spitsen zal halen.



Anderlecht heeft een budget van 5 miljoen euro voor versterkingen, onder meer in de verdediging. Daar duikt nu ook de naam van Abdul Mumin op. De 22-jarige Ghanees van Nordsjaelland wordt ook aan Club Brugge gelinkt. Als transfervrije speler zijn er nog echter een pak andere gegadigden voor Mumin.

Wel ziet het er voor Paars-Wit goed uit in het dossier rond Derrick Luckassen. Wellicht zal er snel een akkoord uit de bus rollen met PSV om de Nederlander nog een seizoen te huren. Ook Gideon Mensah (RB Salzburg) zou Anderlecht graag willen huren, maar voor de linksachter krijgt het stevige concurrentie van KRC Genk, dat ook aast op een aankoopoptie.



Er zullen ook nog enkele spelers vertrekken uit het Lotto Park. Anderlecht zou een bod binnengekregen hebben van Rangers voor Kemar Roofe, maar dat werd geweigerd. Als het zijn spits zou laten vertrekken, wil het minstens de 6 miljoen euro die een jaar geleden betaald werd recupereren. Adrien Trebel en Pieter Gerkens moeten weg, als zij vertrekken komt er mogelijk een nieuwe middenvelder.

AA Gent haalde de voorbije weken al uit op de transfermarkt, maar zou nog een stevige transfer willen doen. Het zou nog op zoek zijn naar een nieuwe spits en die mag tot 6 miljoen euro kosten. Dieumerci Mbokani, Alexander Sörloth, Adolfo Gaich en een spits uit Duitsland werden alvast gepasseerd wegens te duur (en Mbokani verlengde bij Antwerp), terwijl Umar Sadiq (Partizan) wel nog een optie kan zijn.



Bij KV Mechelen zochten ze de voorbije weken een doelman na het vertrek van Bram Castro en die lijken ze nu beet te hebben. Jens Teunckens en Mile Svilar waren naar verluidt in beeld, maar het zal toch Gaëtan Coucke zijn die naar het AFAS Stadion zou komen. Malinwa bereikte een akkoord met KRC Genk over een transfer. Maandag zou de 21-jarige keeper zijn medische testen afleggen.

Standard zoekt ook nog naar versterking en zou zijn oog laten vallen hebben op Adi Nalic. De 22-jarige spelmaker van Malmö FF is wel zeer gegeerd zijn, want ook Bordeaux, Sampdoria en Sevilla zouden geïnteresseerd zijn. De Rouches zouden wel het meest concreet zijn, al is er van een formeel bod nog geen sprake.

BUITENLAND



Ook bij Borussia Dortmund blijft Erling Haaland aan de lopende band scoren en dus werd de Noorse spits gelinkt aan een transfer in de zomer, amper zes maanden na zijn aankomst in Duitsland. Maar de jongeling heeft nu zelf die mogelijkheid van tafel geveegd, hij geeft aan dat hij niet van plan is om Dortmund nu al te verlaten.

Dortmund gaf ook aan dat het geen bezwaar zal maken als Thomas Meunier in augustus nog de Champions League zou willen afwerken met PSG. Desondanks lijkt het er niet op dat de Rode Duivel nog in Parijs zal terugkeren. Dortmund zou immers een vergoeding verwachten om de rechtsachter nog twee maanden ter beschikking te stellen en bij PSG zien ze het niet zitten om nog te betalen voor Meunier.



Zijn concurrent bij de Rode Duivels, Timothy Castagne, zou ook een transfer kunnen maken in de zomer. De rechtsachter van Atalanta staat nog steeds in de belangstelling van Leicester City, waar ze in onze landgenoot de geknipte opvolger van Ricardo Pereira zien. De Portugees vertrekt in de zomer wellicht naar een topclub.

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Denk je dat Vormer zijn carrière bij Club zal afsluiten?

Meest recent

'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

2
2
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

79
79
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

276
276
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

24
24
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

240
240
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

22
22
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

302
302
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

32
32
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

296
296
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

294
294
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

99
99
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

166
166
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

341
341
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

121
121
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

428
428
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

108
108
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

141
141
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

608
608
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

95
95
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

238
238
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

233
233
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

134
134
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

345
345

Meer sportnieuws