De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

668 stemmen
De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

De zomermercato zal nog lang duren, wellicht zelfs tot begin oktober, maar de prijs voor meest ijverige student gaat onder voorbehoud nu al naar AA Gent. De Buffalo's willen de kloof met Club Brugge koste wat het kost dichten en haalden daarvoor reeds vier versterkingen in huis, met een vijfde – Alexandre De Bruyn – op komst. Toch is het huiswerk in de Ghelamco Arena nog lang niet af. De volgende prioriteit: een nieuwe spits.


Niet om te anticiperen op een eventueel vertrek van Jonathan David, want het type waar Michel Louwagie naar verluidt naar op zoek gaat beantwoordt niet bepaald aan de zeldzame blauwdruk van het Canadese goudhaantje. Integendeel: het gewenste profiel van de offensieve kracht doet eerder denken aan enkele andere speerpunten die vandaag al in Gent vertoeven. Een harde werker die minstens één meter 90 meet: het lijkt wel een exacte omschrijving van Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk – en in iets mindere mate Giorgi Kvilitaia. Voorzitter Ivan De Witte zou dan ook een boontje hebben voor zulke rijzige goalgetters.

YAREMCHUK & DEPOITRE
Scoren deed het geprezen aanvalsduo dit seizoen alvast bij de vleet. Over alle competities heen tekende Depoitre voor 15 treffers in 35 optredens, Yaremchuk was met 17 stuks in 30 duels zelfs nog dodelijker. Met elk nog eens vier assists achter hun naam stelde het spitsenpaar zich doorgaans bovendien altruïstisch op, of toch als we de onvergetelijke misser van de comeback kid tegen STVV en het sporadisch egoïsme van de Oekraïner terzijde laten. Verder verrichten ze allebei immens veel loopwerk, en heeft Jess Thorup in zijn huidige selectie met behalve Kvilitaia tevens Anderson Niangbo – die wel een flinke kop kleiner meet – achter de hand al twee alternatieven ter beschikking.



Dubbele bezetting tot daar aan toe, maar dat de Gentenaren diep in de buidel willen tasten voor een extra optie voorin is dus toch opvallend. Per slot van rekening geef je geen zes miljoen, het bedrag dat circuleert en meteen een evenaring zou zijn van het zopas gevestigde clubrecord voor Nurio, uit aan iemand om de bank warm te houden. Vreest de vicekampioen dan toch voor de fysieke gesteldheid van de kwetsbare Depoitre, het voorbije jaar weer geregeld op de sukkel? Of is het net de geopereerde Yaremchuk die hen ietwat zorgen baart? Al valt natuurlijk evenmin uit te sluiten dat de gegeerde revelatie, in januari nog volop aan een vertrek gelinkt, alsnog een toptransfer versiert.

DE AFVALLERS
Eerst kopen en dan pas verkopen is alleszins het devies, zo wist Louwagie reeds te vertellen, wat verklaart waarom de Gentse manager op inkomend vlak zo snel te werk gaat. Ook met dit dossier is hij dus al een tijdje aan de slag. Zo zouden de Buffalo's even gedacht hebben aan voormalig huurling Alexander Sorloth, die intussen onbetaalbaar is geworden, en werd berucht Club Brugge-doelwit Adolfo Gaich eveneens te duur bevonden. In welke mate Dieumerci Mbokani ooit een reële optie was is dan weer de vraag, al liet Gent vorige zomer onder andere met de terugkeer van Depoitre en Sven Kums al duidelijk zien dat leeftijd op dit moment ondergeschikt is aan de forse ambities.



Naar verluidt werd tot slot nog een Duitse piste onderzocht. Diverse namen passen er in het profiel, maar een nieuwe dertiger lijkt alvast niet het plan. Toch was ook Michael Ngadeu al 28 jaar bij aankomst, dus leeftijdsgenoten als Karim Onisiwo (Mainz) of Sebastian Andersson (Union Berlin) kunnen misschien net door de beugel. Behalve eventueel nog Kenan Karaman (Düsseldorf) en Niclas Füllkrug (Werder Bremen) bevinden de voornaamste targets zich verder echter niet in de Bundesliga, maar wel in de tweede klasse. Tim Kleindienst (Heidenheim), Janni Serra (Kiel), dubbele meter Sasa Kalajdzic (Stuttgart) of Hannover-tandem Marvin Ducksch en Hendrik Weydandt bijvoorbeeld.

DE FAVORIET?
Mocht een dertiger geen probleem zijn, zou nog in Duitsland ook Bas Dost alleszins een garantie op goals vormen. Al is de Nederlander allicht sowieso iets te hoog gegrepen. Hetzelfde geldt waarschijnlijk voor zijn landgenoot Sam Lammers, die straks op een echte kans bij PSV hoopt. Verder kunnen we uiteraard nog namen uit alle uithoeken van de wereld opperen, maar een gerichte selectie van potentiële pistes maken lijkt zo kort na de coronacrisis onbegonnen werk. Toch schuiven we graag nog één naam uit het buitenland naar voren, en dan vooral omdat hij recent pas in verband werd gebracht met een mogelijke verhuis naar de Ghelamco Arena: Partizan Belgrado-spits Umar Sadiq.



De 23-jarige Nigeriaan, daar afkomstig van dezelfde academie als Club Brugge-aanvaller Emmanuel Dennis, vinkt alvast alle vakjes af én legt met 17 treffers en evenveel assists dit seizoen voortreffelijke cijfers voor. Zijn geschatte marktwaarde van zes miljoen past bovendien perfect in het plaatje, al vraagt Partizan een pak meer voor de doelpuntenmachine die nog maar pas in januari voor 1,75 miljoen definitief overkwam van AS Roma. Dat legde vier jaar geleden nog een miljoen extra neer om hem los te plukken bij Spezia, de ex-club van David Okereke. Voor Anderlecht, ook genoemd als gegadigde, valt Sadiq dus sowieso te duur uit. Wie weet kan Gent de prijs evenwel voldoende drukken.

OPTIES IN JPL
Tot dusver shopt Louwagie deze zomer echter exclusief in eigen land. De eerste naam die ons dan meteen te binnen schiet, is vanzelfsprekend die van Terem Moffi. De 21-jarige sensatie van KV Kortrijk – toevallig of niet óók al een Nigeriaan – schiet op papier net twee centimeter te kort om op De Witte zijn attractie te mogen, maar compenseert dat ruimschoots met zijn power en snelheid – waarmee hij zelfs Simon Deli tot toeschouwer degradeerde. Tel daarbij nog eens een aangeboren killerinstinct, en de Kerels hebben overschot van gelijk om de jackpot te eisen. Zes miljoen is wellicht wat veel, maar het clubrecord van drie miljoen voor Youcef Atal moet er hoe dan ook aan geloven.



Van alle nieuwkomers in onze land is Moffi namelijk niet voor niks het op twee na efficiëntst, na verbannen Club-huurling Mbaye Diagne en Eupen-leenspits Smail Prevljak. De Bosniër is in theorie trouwens eveneens net te klein, maar dus wel dodelijk voor doel én eigendom van RB Salzburg – met wie Gent recent nog zaken deed voor Niangbo. Ook het vers contact met Charleroi kan gebruikt worden om pakweg Shamar Nicholson, die over nog heel wat onbenut potentieel beschikt en wat doet denken aan Yaremchuk, in het spoor van Nurio te doen volgen. Tot slot verdient in de categorie interessante JPL-huurlingen Cyle Larin, die niet bij Zulte Waregem blijft, uiteraard nog een vermelding.

GRENZEN VERLEGGEN
Al deze spelers vormen wel iets goedkopere opties dan het budget waarover gewag wordt gemaakt. Net zoals het merendeel van de transfers die reeds in kannen en kruiken zijn, zouden zij dan ook vooral voor een bredere en beter uitgebalanceerde kern zorgen. Dat lijkt evenwel niet waar Louwagie nu naar op zoek gaat. Gent mikt alleen nog op het allerhoogste en is niet alleen bereid, maar zelfs gebeten om daarbij haar eigen grenzen te verleggen. Een nieuwe prestigetransfer voorin, en dan liefst nog eentje waar ze in Jan Breydel jaloers op zijn, lijkt daarom een absolute prioriteit. Eén vooralsnog onbekende naam zou alvast in polepositie liggen om dat etiket straks opgeplakt te krijgen. Benieuwd of hij er dan beter mee omgaat dan Okereke en Michael Krmencik tijdens hun eerste maanden in Brugge.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Wie is volgens u de beste optie voor AA Gent?

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

18
18
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

160
160
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

64
64
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

131
131
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

478
478
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

625
625
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

94
94
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

469
469
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

214
214
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

94
94
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

399
399
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

513
513
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

211
211
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

282
282
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

122
122
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

190
190
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

804
804
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

145
145
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

548
548
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

371
371
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

831
831
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

187
187
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

483
483
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

348
348

Meer sportnieuws