Anderlecht wil nog zeker drie spelers aantrekken

door
Anderlecht wil nog zeker drie spelers aantrekken

RSC Anderlecht haalde met Ilias Takidine (KRC Genk) en Timon Wellenreuther (Willem II) twee nieuwe spelers in huis, maar zij zijn voor de breedte. Sportief directeur Peter Verbeke gaat nog minstens drie spelers moeten vastleggen. CEO Karel Van Eetvelt liet al verstaan dat er een dubbelbezetting moet zijn op elke positie. Dat is nu nog niet het geval.


Achterin moeten er nog twee spelers bij: een linksachter en een centrale verdediger. Dat is een prioriteit. Op de linksachter doen heel wat namen de ronde, centraal is Derrick Luckassen prioriteit. Hij kan ook als rechtsachter uit de voeten. Philippe Sandler willen ze ook graag houden en in een ideale wereld kan Elias Cobbaut dan voor enkele miljoenen euro’s worden verkocht.

Op het middenveld is er geen toekomst meer voor Edo Kayembe. Hij behoort tot de A-kern, maar weegt te ligt. Dat is ook het geval voor Pieter Gerkens, die nog maar één jaar contract heeft. RSCA kan dus nog een 6 (al kan Marco Kana daar ook spelen) of een 8 (als back-up voor Lokonga) gebruiken, maar dat is geen prioriteit.


In de aanval vertrekken Dejan Joveljic, Marko Pjaca en Nacer Chadli. Joveljic wordt vervangen door Landry Dimata, die terugkeert uit blessure. Verbeke moet een flankaanvaller aantrekken, Alberth Elis is nog altijd een piste. Al kan Yari Verschaeren ook op links uit de voeten, in een rol à la Eden Hazard. Toch is een extra flankaanvaller zeker nodig, aangezien Francis Amuzu en Zakaria Bakkali geen zekerheden zijn, Ilias Takadine zijn meerwaarde moet nog blijken. Diep in de aanval is er geen versterking nodig. Naast Dimata zijn ook Kemar Roofe en Antoine Colassin van de partij. Drie spelers voor één plaats, dat is ruimschoots voldoende.

De kern tot dusver:

Doel: Hendrik Van Crombrugge, Timon Wellenreuther, Rik Vercauteren

Defensie: Michael Murillo, Killian Sardella, Vincent Kompany, Marco Kana, Elias Cobbaut, Kemar Lawrence

Middenveld: Peter Zulj, Sambi Lokonga, Michel Vlap, Yari Verschaeren, Edo Kayembe, Sieben Dewaele, Pieter Gerkens, Francis Amuzu, Zakaria Bakkali, Jérémy Doku, Ilias Takidine

Aanval: Kemar Roofe, Antoine Colassin, Landry Dimata

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Op welke positie moet RSCA zeker een 'topper' halen?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

5
5
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

5
5
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

22
22
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

97
97
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

62
62
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

90
90
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

167
167
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

107
107
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

64
64
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

91
91
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

260
260
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

847
847
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

87
87
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

77
77
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

87
87
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

335
335
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

447
447
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

390
390
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

700
700
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

207
207
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

264
264
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

530
530
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

372
372
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

283
283

Meer sportnieuws