Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

907
Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

AA Gent haalde tot op heden Davy Roef, Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn (enkel de details moeten nog afgerond worden), Dino Arslanagic en Nurio Fortuna in huis. Opvallend, de eerste vier zijn ‘voetbalbelgen’, wat bijzonder belangrijk is voor de club.


AA Gent investeerde enkele jaren geleden zwaar in het wegplukken van jonge talenten, zo kreeg Nicolas Raskin een stevig loon, maar het is nog altijd wachten op de doorstroming van de eigen jeugd. In een grootstad als Gent is het opmerkelijk dat dit de club maar niet lijkt te lukken. Daarom moest AA Gent de afgelopen jaren investeren in Belgen, die soms amper of niet aan de bak komen.

De Bruyn, Roef, Botaka (opgeleid bij Club en RSCA) en Arslanagic moeten opletten, want heel wat voorgangers kwamen ook met ambities naar Gent. Zo haalde Gent de afgelopen vijf jaar Jan Van den Bergh, Bruno Godeau, Dylan Mbayo, Jari De Busser, Stallone Limbombe, Timothy Derijck, Noë Dussenne, Anthony Swolfs, Rob Schoofs, Thomas Matton, Alexis Scholl, Lucas Schoofs en Yannick Thoelen in huis.


Zij verlieten de club al, enkel Godeau is er nog en Van den Bergh ook. Die laatste werd uitgeleend aan OHL en zal de club nog gaan verlaten. Géén van deze spelers maakte het echt helemaal in Gent. Alessio Castro-Montes, Thomas Kaminski, Vadis Odjidja en Birger Verstraete zijn ook Belgen die in die periode naar Gent kwamen, en hun transfers waren voltreffers.

AA Gent lijkt door de laatste storm aan transfers niet meteen plaats te hebben voor de eigen jeugd. De club zal wellicht wel goed werken leveren binnen de jeugdopleiding, maar er wordt te weinig een echter kader gecreëerd om hen kansen te geven bij de eerste ploeg, iets wat Hein Vanhaezebrouck in zijn periode in Gent wel af en toe deed.


Het is opvallend dat eigen talenten zoals Louis Verstraete (Antwerp), Thibault De Smet (STVV en op weg naar Stade Reims), Benito Raman (Schalke 04), nooit echt voluit die kans kregen, maar wel progressie maakten bij andere clubs. Nicolas Raskin lijkt er dan weer stilaan door te komen bij Standard. Spelers als Hannes Van der Bruggen (KV Kortrijk), Siebe Horemans (Excelsior), Jari Vandeputte (Vicenza, Serie B) konden het als eigen jeugdproduct ook niet maken in Gent. In de Ghelamco Arena verlengden ze onlangs de contracten van een paar jonge talenten. Het is te hopen dat zij de start zijn van het 'jeugdproject' van AA Gent.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Is de doorstroming van eigen jeugd een probleem bij AA Gent?

Meest recent

Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

29
29
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

10
10
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

90
90
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

85
85
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

49
49
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

44
44
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

77
77
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

182
182
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

155
155
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

342
342
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

126
126
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

130
130
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

230
230
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

195
195
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

260
260
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

324
324
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

231
231
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

102
102
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

143
143

Meer sportnieuws