TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich stevig roeren op de transfermarkt. Het stelde vrijdag weer twee nieuwe spelers voor. Zoals verwacht wordt Nurio Fortuna weggekaapt bij Charleroi, dat een dikke 5 miljoen euro zou incasseren. Ook Dino Arslanagic tekende een contract in de Ghelamco Arena, de verdediger komt transfervrij over van Antwerp.



Ook de komst van Alexandre De Bruyn zou nog in de pijplijn zetten. Gent zou 600.000 euro neertellen voor de offensieve middenvelder, die voor drie jaar zou tekenen. Ook Standard en Charleroi hadden interesse, maar vissen achter het net. Het gevolg van al dat transfergeweld zou wel zijn dat Brecht Dejaegere de Buffalo's mag verlaten. Voor amper 500.000 euro mag de middenvelder verkassen.

Frank Boya was ook een speler die lange tijd een zekere aanwinst zou zijn voor de Buffalo's, maar intussen is het toch al een tijdje stil in dat dossier. De Kameroense defensieve middenvelder is einde contract bij Moeskroen en dus kunnen geïnteresseerde clubs zich nog altijd melden.



Anderlecht blijft ook verder zoeken naar versterking. Het zou zelfs een officieel bod uitgebracht hebben op Jae-Sung Lee, een 27-jarige spelmaker van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Ook Crystal Palace zou echter al een bod gedaan hebben. Daarnaast zou ook Hamburg interesse tonen, maar dat is minder concreet.

Er wordt ook werk gemaakt van een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Vanuit Nederland klinkt het dat Mino Raiola, de makelaar van de verdediger, er goede hoop op heeft dat de deal snel afgerond zou worden. Anderlecht zou Luckassen nog een seizoen langer huren van PSV. Zelf verhuurt het alvast Knowledge Musona ook volgend seizoen aan AS Eupen.



Paars-Wit ziet met Roméo Lavia wel één van zijn toptalenten vertrekken. De 16-jarige verdediger/middenvelder trekt normaal gezien naar Engeland, waar Manchester City de beste papieren zou hebben. Ook Manchester United en Liverpool zouden echter hun oog op de Belgische jeugdinternational laten vallen hebben.

Antwerp speelde zoals vermeld dus Arslanagic kwijt, maar er kwam donderdagavond ook uitstekend nieuws voor de Great Old. Na lang onderhandelen werd immers eindelijk een akkoord bereikt met Dieumerci Mbokani over een contractverlenging. De topschutter tekende een nieuwe verbintenis voor één jaar en vertrekt zaterdag mee op stage.



Daar zal Antwerp ook Dragan Lausberg verwelkomen. De 18-jarige verdediger komt over van Standard, waar hij vrijwel het hele vorige seizoen miste door een blessure. Bij de beloften van Antwerp maakte hij echter zoveel indruk dat hij al na enkele dagen een overeenkomst voor twee jaar kreeg.

En de Great Old wil nog uithalen, want ook Junior Edmilson blijft een target. De flankaanvaller zou willen vertrekken bij het Qatarese Al Duhail en naar België willen terugkeren. Hij zou ook een terugkeer naar Standard wel zien zitten, maar Antwerp lijkt er financieel beter voor te staan om hem binnen te halen.



Bij Club Brugge is het nog steeds rustig op het vlak van transfers, al kan bijvoorbeeld Krépin Diatta nog wel vertrekken. Vooral vanuit Duitsland is er veel interesse, want behalve Hertha BSC zouden ook Wolfsburg, Hoffenheim en Mönchengladbach hem op het verlanglijstje hebben staan. Ook AC Milan en Watford werden al genoemd.

BUITENLAND

Chelsea toonde zich al behoorlijk actief met het oog op volgend seizoen met de komst van Hakim Ziyech (Ajax) en Timo Werner (RB Leipzig). En er zitten nog versterkingen aan te komen bij de Blues. Een linksachter lijkt een grote prioriteit, waarvoor Ben Chilwell de prioriteit is. Leicester City lijkt echter niet van plan zijn steunpilaar te laten vertrekken, waardoor er ook al een plan B klaarligt. Dat zou David Alaba moeten worden. Aangezien hij nog maar één jaar contract heeft, zou Bayern München niet gekant zijn tegen een verkoop van de Oostenrijker.

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Is AA Gent een echte titelkandidaat volgend seizoen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

111
111
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

126
126
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

512
512
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

132
132
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

39
39
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

455
455
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

245
245
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

237
237
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

134
134
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1249
1249
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

325
325
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

250
250
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

215
215
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

512
512
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

913
913
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

709
709
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

276
276
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws