TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich stevig roeren op de transfermarkt. Het stelde vrijdag weer twee nieuwe spelers voor. Zoals verwacht wordt Nurio Fortuna weggekaapt bij Charleroi, dat een dikke 5 miljoen euro zou incasseren. Ook Dino Arslanagic tekende een contract in de Ghelamco Arena, de verdediger komt transfervrij over van Antwerp.



Ook de komst van Alexandre De Bruyn zou nog in de pijplijn zetten. Gent zou 600.000 euro neertellen voor de offensieve middenvelder, die voor drie jaar zou tekenen. Ook Standard en Charleroi hadden interesse, maar vissen achter het net. Het gevolg van al dat transfergeweld zou wel zijn dat Brecht Dejaegere de Buffalo's mag verlaten. Voor amper 500.000 euro mag de middenvelder verkassen.

Frank Boya was ook een speler die lange tijd een zekere aanwinst zou zijn voor de Buffalo's, maar intussen is het toch al een tijdje stil in dat dossier. De Kameroense defensieve middenvelder is einde contract bij Moeskroen en dus kunnen geïnteresseerde clubs zich nog altijd melden.



Anderlecht blijft ook verder zoeken naar versterking. Het zou zelfs een officieel bod uitgebracht hebben op Jae-Sung Lee, een 27-jarige spelmaker van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Ook Crystal Palace zou echter al een bod gedaan hebben. Daarnaast zou ook Hamburg interesse tonen, maar dat is minder concreet.

Er wordt ook werk gemaakt van een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Vanuit Nederland klinkt het dat Mino Raiola, de makelaar van de verdediger, er goede hoop op heeft dat de deal snel afgerond zou worden. Anderlecht zou Luckassen nog een seizoen langer huren van PSV. Zelf verhuurt het alvast Knowledge Musona ook volgend seizoen aan AS Eupen.



Paars-Wit ziet met Roméo Lavia wel één van zijn toptalenten vertrekken. De 16-jarige verdediger/middenvelder trekt normaal gezien naar Engeland, waar Manchester City de beste papieren zou hebben. Ook Manchester United en Liverpool zouden echter hun oog op de Belgische jeugdinternational laten vallen hebben.

Antwerp speelde zoals vermeld dus Arslanagic kwijt, maar er kwam donderdagavond ook uitstekend nieuws voor de Great Old. Na lang onderhandelen werd immers eindelijk een akkoord bereikt met Dieumerci Mbokani over een contractverlenging. De topschutter tekende een nieuwe verbintenis voor één jaar en vertrekt zaterdag mee op stage.



Daar zal Antwerp ook Dragan Lausberg verwelkomen. De 18-jarige verdediger komt over van Standard, waar hij vrijwel het hele vorige seizoen miste door een blessure. Bij de beloften van Antwerp maakte hij echter zoveel indruk dat hij al na enkele dagen een overeenkomst voor twee jaar kreeg.

En de Great Old wil nog uithalen, want ook Junior Edmilson blijft een target. De flankaanvaller zou willen vertrekken bij het Qatarese Al Duhail en naar België willen terugkeren. Hij zou ook een terugkeer naar Standard wel zien zitten, maar Antwerp lijkt er financieel beter voor te staan om hem binnen te halen.



Bij Club Brugge is het nog steeds rustig op het vlak van transfers, al kan bijvoorbeeld Krépin Diatta nog wel vertrekken. Vooral vanuit Duitsland is er veel interesse, want behalve Hertha BSC zouden ook Wolfsburg, Hoffenheim en Mönchengladbach hem op het verlanglijstje hebben staan. Ook AC Milan en Watford werden al genoemd.

BUITENLAND

Chelsea toonde zich al behoorlijk actief met het oog op volgend seizoen met de komst van Hakim Ziyech (Ajax) en Timo Werner (RB Leipzig). En er zitten nog versterkingen aan te komen bij de Blues. Een linksachter lijkt een grote prioriteit, waarvoor Ben Chilwell de prioriteit is. Leicester City lijkt echter niet van plan zijn steunpilaar te laten vertrekken, waardoor er ook al een plan B klaarligt. Dat zou David Alaba moeten worden. Aangezien hij nog maar één jaar contract heeft, zou Bayern München niet gekant zijn tegen een verkoop van de Oostenrijker.

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

Is AA Gent een echte titelkandidaat volgend seizoen?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

89
89
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

183
183
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

278
278
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

31
31
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

197
197
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

234
234
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

371
371
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

97
97
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

256
256
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

288
288
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

168
168
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

299
299
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

653
653
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

215
215
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

467
467
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

250
250
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

469
469
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

95
95
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

307
307
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

297
297

Meer sportnieuws