TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

375 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich stevig roeren op de transfermarkt. Het stelde vrijdag weer twee nieuwe spelers voor. Zoals verwacht wordt Nurio Fortuna weggekaapt bij Charleroi, dat een dikke 5 miljoen euro zou incasseren. Ook Dino Arslanagic tekende een contract in de Ghelamco Arena, de verdediger komt transfervrij over van Antwerp.



Ook de komst van Alexandre De Bruyn zou nog in de pijplijn zetten. Gent zou 600.000 euro neertellen voor de offensieve middenvelder, die voor drie jaar zou tekenen. Ook Standard en Charleroi hadden interesse, maar vissen achter het net. Het gevolg van al dat transfergeweld zou wel zijn dat Brecht Dejaegere de Buffalo's mag verlaten. Voor amper 500.000 euro mag de middenvelder verkassen.

Frank Boya was ook een speler die lange tijd een zekere aanwinst zou zijn voor de Buffalo's, maar intussen is het toch al een tijdje stil in dat dossier. De Kameroense defensieve middenvelder is einde contract bij Moeskroen en dus kunnen geïnteresseerde clubs zich nog altijd melden.



Anderlecht blijft ook verder zoeken naar versterking. Het zou zelfs een officieel bod uitgebracht hebben op Jae-Sung Lee, een 27-jarige spelmaker van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Ook Crystal Palace zou echter al een bod gedaan hebben. Daarnaast zou ook Hamburg interesse tonen, maar dat is minder concreet.

Er wordt ook werk gemaakt van een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Vanuit Nederland klinkt het dat Mino Raiola, de makelaar van de verdediger, er goede hoop op heeft dat de deal snel afgerond zou worden. Anderlecht zou Luckassen nog een seizoen langer huren van PSV. Zelf verhuurt het alvast Knowledge Musona ook volgend seizoen aan AS Eupen.



Paars-Wit ziet met Roméo Lavia wel één van zijn toptalenten vertrekken. De 16-jarige verdediger/middenvelder trekt normaal gezien naar Engeland, waar Manchester City de beste papieren zou hebben. Ook Manchester United en Liverpool zouden echter hun oog op de Belgische jeugdinternational laten vallen hebben.

Antwerp speelde zoals vermeld dus Arslanagic kwijt, maar er kwam donderdagavond ook uitstekend nieuws voor de Great Old. Na lang onderhandelen werd immers eindelijk een akkoord bereikt met Dieumerci Mbokani over een contractverlenging. De topschutter tekende een nieuwe verbintenis voor één jaar en vertrekt zaterdag mee op stage.



Daar zal Antwerp ook Dragan Lausberg verwelkomen. De 18-jarige verdediger komt over van Standard, waar hij vrijwel het hele vorige seizoen miste door een blessure. Bij de beloften van Antwerp maakte hij echter zoveel indruk dat hij al na enkele dagen een overeenkomst voor twee jaar kreeg.

En de Great Old wil nog uithalen, want ook Junior Edmilson blijft een target. De flankaanvaller zou willen vertrekken bij het Qatarese Al Duhail en naar België willen terugkeren. Hij zou ook een terugkeer naar Standard wel zien zitten, maar Antwerp lijkt er financieel beter voor te staan om hem binnen te halen.



Bij Club Brugge is het nog steeds rustig op het vlak van transfers, al kan bijvoorbeeld Krépin Diatta nog wel vertrekken. Vooral vanuit Duitsland is er veel interesse, want behalve Hertha BSC zouden ook Wolfsburg, Hoffenheim en Mönchengladbach hem op het verlanglijstje hebben staan. Ook AC Milan en Watford werden al genoemd.

BUITENLAND

Chelsea toonde zich al behoorlijk actief met het oog op volgend seizoen met de komst van Hakim Ziyech (Ajax) en Timo Werner (RB Leipzig). En er zitten nog versterkingen aan te komen bij de Blues. Een linksachter lijkt een grote prioriteit, waarvoor Ben Chilwell de prioriteit is. Leicester City lijkt echter niet van plan zijn steunpilaar te laten vertrekken, waardoor er ook al een plan B klaarligt. Dat zou David Alaba moeten worden. Aangezien hij nog maar één jaar contract heeft, zou Bayern München niet gekant zijn tegen een verkoop van de Oostenrijker.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Is AA Gent een echte titelkandidaat volgend seizoen?

Meest recent

VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

7
7
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

517
517
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

92
92
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

248
248
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

127
127
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

96
96
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

362
362
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

120
120
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

220
220
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

21
21
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

129
129
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

436
436
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

416
416
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

115
115
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

328
328
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

91
91

Meer sportnieuws