TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich stevig roeren op de transfermarkt. Het stelde vrijdag weer twee nieuwe spelers voor. Zoals verwacht wordt Nurio Fortuna weggekaapt bij Charleroi, dat een dikke 5 miljoen euro zou incasseren. Ook Dino Arslanagic tekende een contract in de Ghelamco Arena, de verdediger komt transfervrij over van Antwerp.



Ook de komst van Alexandre De Bruyn zou nog in de pijplijn zetten. Gent zou 600.000 euro neertellen voor de offensieve middenvelder, die voor drie jaar zou tekenen. Ook Standard en Charleroi hadden interesse, maar vissen achter het net. Het gevolg van al dat transfergeweld zou wel zijn dat Brecht Dejaegere de Buffalo's mag verlaten. Voor amper 500.000 euro mag de middenvelder verkassen.

Frank Boya was ook een speler die lange tijd een zekere aanwinst zou zijn voor de Buffalo's, maar intussen is het toch al een tijdje stil in dat dossier. De Kameroense defensieve middenvelder is einde contract bij Moeskroen en dus kunnen geïnteresseerde clubs zich nog altijd melden.



Anderlecht blijft ook verder zoeken naar versterking. Het zou zelfs een officieel bod uitgebracht hebben op Jae-Sung Lee, een 27-jarige spelmaker van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Ook Crystal Palace zou echter al een bod gedaan hebben. Daarnaast zou ook Hamburg interesse tonen, maar dat is minder concreet.

Er wordt ook werk gemaakt van een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Vanuit Nederland klinkt het dat Mino Raiola, de makelaar van de verdediger, er goede hoop op heeft dat de deal snel afgerond zou worden. Anderlecht zou Luckassen nog een seizoen langer huren van PSV. Zelf verhuurt het alvast Knowledge Musona ook volgend seizoen aan AS Eupen.



Paars-Wit ziet met Roméo Lavia wel één van zijn toptalenten vertrekken. De 16-jarige verdediger/middenvelder trekt normaal gezien naar Engeland, waar Manchester City de beste papieren zou hebben. Ook Manchester United en Liverpool zouden echter hun oog op de Belgische jeugdinternational laten vallen hebben.

Antwerp speelde zoals vermeld dus Arslanagic kwijt, maar er kwam donderdagavond ook uitstekend nieuws voor de Great Old. Na lang onderhandelen werd immers eindelijk een akkoord bereikt met Dieumerci Mbokani over een contractverlenging. De topschutter tekende een nieuwe verbintenis voor één jaar en vertrekt zaterdag mee op stage.



Daar zal Antwerp ook Dragan Lausberg verwelkomen. De 18-jarige verdediger komt over van Standard, waar hij vrijwel het hele vorige seizoen miste door een blessure. Bij de beloften van Antwerp maakte hij echter zoveel indruk dat hij al na enkele dagen een overeenkomst voor twee jaar kreeg.

En de Great Old wil nog uithalen, want ook Junior Edmilson blijft een target. De flankaanvaller zou willen vertrekken bij het Qatarese Al Duhail en naar België willen terugkeren. Hij zou ook een terugkeer naar Standard wel zien zitten, maar Antwerp lijkt er financieel beter voor te staan om hem binnen te halen.



Bij Club Brugge is het nog steeds rustig op het vlak van transfers, al kan bijvoorbeeld Krépin Diatta nog wel vertrekken. Vooral vanuit Duitsland is er veel interesse, want behalve Hertha BSC zouden ook Wolfsburg, Hoffenheim en Mönchengladbach hem op het verlanglijstje hebben staan. Ook AC Milan en Watford werden al genoemd.

BUITENLAND

Chelsea toonde zich al behoorlijk actief met het oog op volgend seizoen met de komst van Hakim Ziyech (Ajax) en Timo Werner (RB Leipzig). En er zitten nog versterkingen aan te komen bij de Blues. Een linksachter lijkt een grote prioriteit, waarvoor Ben Chilwell de prioriteit is. Leicester City lijkt echter niet van plan zijn steunpilaar te laten vertrekken, waardoor er ook al een plan B klaarligt. Dat zou David Alaba moeten worden. Aangezien hij nog maar één jaar contract heeft, zou Bayern München niet gekant zijn tegen een verkoop van de Oostenrijker.

LEES OOK: 'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

Is AA Gent een echte titelkandidaat volgend seizoen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

34
34
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

23
23
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

99
99
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

47
47
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

39
39
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

154
154
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

186
186
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

44
44
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

119
119
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

397
397
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

94
94
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

724
724
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

205
205
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

195
195
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

186
186
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

470
470
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

169
169
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

267
267
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

412
412
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

187
187

Meer sportnieuws