TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt alweer uit, Anderlecht brengt bod uit'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich stevig roeren op de transfermarkt. Het stelde vrijdag weer twee nieuwe spelers voor. Zoals verwacht wordt Nurio Fortuna weggekaapt bij Charleroi, dat een dikke 5 miljoen euro zou incasseren. Ook Dino Arslanagic tekende een contract in de Ghelamco Arena, de verdediger komt transfervrij over van Antwerp.



Ook de komst van Alexandre De Bruyn zou nog in de pijplijn zetten. Gent zou 600.000 euro neertellen voor de offensieve middenvelder, die voor drie jaar zou tekenen. Ook Standard en Charleroi hadden interesse, maar vissen achter het net. Het gevolg van al dat transfergeweld zou wel zijn dat Brecht Dejaegere de Buffalo's mag verlaten. Voor amper 500.000 euro mag de middenvelder verkassen.

Frank Boya was ook een speler die lange tijd een zekere aanwinst zou zijn voor de Buffalo's, maar intussen is het toch al een tijdje stil in dat dossier. De Kameroense defensieve middenvelder is einde contract bij Moeskroen en dus kunnen geïnteresseerde clubs zich nog altijd melden.



Anderlecht blijft ook verder zoeken naar versterking. Het zou zelfs een officieel bod uitgebracht hebben op Jae-Sung Lee, een 27-jarige spelmaker van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Ook Crystal Palace zou echter al een bod gedaan hebben. Daarnaast zou ook Hamburg interesse tonen, maar dat is minder concreet.

Er wordt ook werk gemaakt van een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Vanuit Nederland klinkt het dat Mino Raiola, de makelaar van de verdediger, er goede hoop op heeft dat de deal snel afgerond zou worden. Anderlecht zou Luckassen nog een seizoen langer huren van PSV. Zelf verhuurt het alvast Knowledge Musona ook volgend seizoen aan AS Eupen.



Paars-Wit ziet met Roméo Lavia wel één van zijn toptalenten vertrekken. De 16-jarige verdediger/middenvelder trekt normaal gezien naar Engeland, waar Manchester City de beste papieren zou hebben. Ook Manchester United en Liverpool zouden echter hun oog op de Belgische jeugdinternational laten vallen hebben.

Antwerp speelde zoals vermeld dus Arslanagic kwijt, maar er kwam donderdagavond ook uitstekend nieuws voor de Great Old. Na lang onderhandelen werd immers eindelijk een akkoord bereikt met Dieumerci Mbokani over een contractverlenging. De topschutter tekende een nieuwe verbintenis voor één jaar en vertrekt zaterdag mee op stage.



Daar zal Antwerp ook Dragan Lausberg verwelkomen. De 18-jarige verdediger komt over van Standard, waar hij vrijwel het hele vorige seizoen miste door een blessure. Bij de beloften van Antwerp maakte hij echter zoveel indruk dat hij al na enkele dagen een overeenkomst voor twee jaar kreeg.

En de Great Old wil nog uithalen, want ook Junior Edmilson blijft een target. De flankaanvaller zou willen vertrekken bij het Qatarese Al Duhail en naar België willen terugkeren. Hij zou ook een terugkeer naar Standard wel zien zitten, maar Antwerp lijkt er financieel beter voor te staan om hem binnen te halen.



Bij Club Brugge is het nog steeds rustig op het vlak van transfers, al kan bijvoorbeeld Krépin Diatta nog wel vertrekken. Vooral vanuit Duitsland is er veel interesse, want behalve Hertha BSC zouden ook Wolfsburg, Hoffenheim en Mönchengladbach hem op het verlanglijstje hebben staan. Ook AC Milan en Watford werden al genoemd.

BUITENLAND

Chelsea toonde zich al behoorlijk actief met het oog op volgend seizoen met de komst van Hakim Ziyech (Ajax) en Timo Werner (RB Leipzig). En er zitten nog versterkingen aan te komen bij de Blues. Een linksachter lijkt een grote prioriteit, waarvoor Ben Chilwell de prioriteit is. Leicester City lijkt echter niet van plan zijn steunpilaar te laten vertrekken, waardoor er ook al een plan B klaarligt. Dat zou David Alaba moeten worden. Aangezien hij nog maar één jaar contract heeft, zou Bayern München niet gekant zijn tegen een verkoop van de Oostenrijker.

LEES OOK: Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Is AA Gent een echte titelkandidaat volgend seizoen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

101
101
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

83
83
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

518
518
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

86
86
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

275
275
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

62
62
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

372
372
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

469
469
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

497
497
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

259
259
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1244
1244
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

362
362
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

382
382
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

538
538
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws