'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

door
'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

Royal Antwerp FC en Club Brugge spelen op 1 augustus de bekerfinale en zouden in principe dan 800 fans kunnen toelaten. De Stad Brussel en beide ploegen kwamen echter al overeen dat er geen fans zullen toegelaten worden.

Dat weet Het Laatste Nieuws. Enkel bestuursleden, bondsmensen en pers zouden die dag de partij mogen bijwonen. Het vijandige karakter van die match zorgt er ook voor dat er geen risico wordt genomen en daarom zullen de fans van Club Brugge en Antwerp de partij op televisie moeten volgen.

De wedstrijd is vooral belangrijk voor Antwerp, dat mits een zege in die wedstrijd zich rechtstreeks plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Club Brugge wil dan weer zijn eerste dubbel sinds 1996 pakken.

UPDATE 11u20

Vanochtend kwam er het bericht dat er sowieso geen fans zullen worden toegelaten bij de bekerfinale tussen Antwerp en Club Brugge, maar volgens minister-president Jan Jambon is dat nog geen zekerheid. Hij kwam namelijk met hoopgevend nieuws voor de fans van The Great Old en Blauw-Zwart.

"We gaan een taskforce oprichten met o.a. een expert, de burgemeester en de minister van Sport. De organisator kan hen een dossier voorleggen”, klinkt het namelijk bij Sporza. “Er kan bijvoorbeeld gewerkt worden met compartimenten waarin de afstandsregels goed kunnen worden nageleefd.”

Volgens Jambon is het zelfs mogelijk om méér dan 800 fans toe te laten in het Koning Boudewijnstadion: "Als dat allemaal veilig kan verlopen, is er meer mogelijk dan 800 toeschouwers. En de Heizel biedt die mogelijkheid omdat het stadion erg groot is. Er is dus meer mogelijk."

UPDATE 14u47
De uitspraken van Jambon gaven de fans van Club en Antwerp dus hoop, maar die is al snel weer de kop ingedrukt. Sporza meldt immers dat Brusselse schepen van Sport Bruno Hellings dat er niet afgeweken zal worden van het eerdere akkoord om de bekerfinale achter gesloten deuren te spelen. Ook de clubs zouden niet aandringen om toch fans binnen te laten. 

LEES OOK: Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Goede beslissing om toch geen fans binnen te laten?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

7
7
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

29
29
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

24
24
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

145
145
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

179
179
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

29
29
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

428
428
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

201
201
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

26
26
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

394
394
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

36
36
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

122
122
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

256
256
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

111
111
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

100
100
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

502
502
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

63
63
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

35
35
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

176
176
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

159
159
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

9
9
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

135
135
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

85
85
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

137
137

Meer sportnieuws