'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

288
'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

Royal Antwerp FC en Club Brugge spelen op 1 augustus de bekerfinale en zouden in principe dan 800 fans kunnen toelaten. De Stad Brussel en beide ploegen kwamen echter al overeen dat er geen fans zullen toegelaten worden.

Dat weet Het Laatste Nieuws. Enkel bestuursleden, bondsmensen en pers zouden die dag de partij mogen bijwonen. Het vijandige karakter van die match zorgt er ook voor dat er geen risico wordt genomen en daarom zullen de fans van Club Brugge en Antwerp de partij op televisie moeten volgen.

De wedstrijd is vooral belangrijk voor Antwerp, dat mits een zege in die wedstrijd zich rechtstreeks plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Club Brugge wil dan weer zijn eerste dubbel sinds 1996 pakken.

UPDATE 11u20

Vanochtend kwam er het bericht dat er sowieso geen fans zullen worden toegelaten bij de bekerfinale tussen Antwerp en Club Brugge, maar volgens minister-president Jan Jambon is dat nog geen zekerheid. Hij kwam namelijk met hoopgevend nieuws voor de fans van The Great Old en Blauw-Zwart.

"We gaan een taskforce oprichten met o.a. een expert, de burgemeester en de minister van Sport. De organisator kan hen een dossier voorleggen”, klinkt het namelijk bij Sporza. “Er kan bijvoorbeeld gewerkt worden met compartimenten waarin de afstandsregels goed kunnen worden nageleefd.”

Volgens Jambon is het zelfs mogelijk om méér dan 800 fans toe te laten in het Koning Boudewijnstadion: "Als dat allemaal veilig kan verlopen, is er meer mogelijk dan 800 toeschouwers. En de Heizel biedt die mogelijkheid omdat het stadion erg groot is. Er is dus meer mogelijk."

UPDATE 14u47
De uitspraken van Jambon gaven de fans van Club en Antwerp dus hoop, maar die is al snel weer de kop ingedrukt. Sporza meldt immers dat Brusselse schepen van Sport Bruno Hellings dat er niet afgeweken zal worden van het eerdere akkoord om de bekerfinale achter gesloten deuren te spelen. Ook de clubs zouden niet aandringen om toch fans binnen te laten. 

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Goede beslissing om toch geen fans binnen te laten?

Meest recent

Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

28
28
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

20
20
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

28
28
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

238
238
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

107
107
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

53
53
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

21
21
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

30
30
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

53
53
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

44
44
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

64
64
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

63
63
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

111
111
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

327
327
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

359
359
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

129
129
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

82
82
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

430
430
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

177
177
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

176
176
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

200
200
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

30
30
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66

Meer sportnieuws