'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

288 stemmen
'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

Royal Antwerp FC en Club Brugge spelen op 1 augustus de bekerfinale en zouden in principe dan 800 fans kunnen toelaten. De Stad Brussel en beide ploegen kwamen echter al overeen dat er geen fans zullen toegelaten worden.

Dat weet Het Laatste Nieuws. Enkel bestuursleden, bondsmensen en pers zouden die dag de partij mogen bijwonen. Het vijandige karakter van die match zorgt er ook voor dat er geen risico wordt genomen en daarom zullen de fans van Club Brugge en Antwerp de partij op televisie moeten volgen.

De wedstrijd is vooral belangrijk voor Antwerp, dat mits een zege in die wedstrijd zich rechtstreeks plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Club Brugge wil dan weer zijn eerste dubbel sinds 1996 pakken.

UPDATE 11u20

Vanochtend kwam er het bericht dat er sowieso geen fans zullen worden toegelaten bij de bekerfinale tussen Antwerp en Club Brugge, maar volgens minister-president Jan Jambon is dat nog geen zekerheid. Hij kwam namelijk met hoopgevend nieuws voor de fans van The Great Old en Blauw-Zwart.

"We gaan een taskforce oprichten met o.a. een expert, de burgemeester en de minister van Sport. De organisator kan hen een dossier voorleggen”, klinkt het namelijk bij Sporza. “Er kan bijvoorbeeld gewerkt worden met compartimenten waarin de afstandsregels goed kunnen worden nageleefd.”

Volgens Jambon is het zelfs mogelijk om méér dan 800 fans toe te laten in het Koning Boudewijnstadion: "Als dat allemaal veilig kan verlopen, is er meer mogelijk dan 800 toeschouwers. En de Heizel biedt die mogelijkheid omdat het stadion erg groot is. Er is dus meer mogelijk."

UPDATE 14u47
De uitspraken van Jambon gaven de fans van Club en Antwerp dus hoop, maar die is al snel weer de kop ingedrukt. Sporza meldt immers dat Brusselse schepen van Sport Bruno Hellings dat er niet afgeweken zal worden van het eerdere akkoord om de bekerfinale achter gesloten deuren te spelen. Ook de clubs zouden niet aandringen om toch fans binnen te laten. 

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Goede beslissing om toch geen fans binnen te laten?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

142
142
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

67
67
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

141
141
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

58
58
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

465
465
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

118
118
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

146
146
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

169
169
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

958
958
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

813
813
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

680
680
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

724
724
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

474
474
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws