'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

door
'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

Royal Antwerp FC en Club Brugge spelen op 1 augustus de bekerfinale en zouden in principe dan 800 fans kunnen toelaten. De Stad Brussel en beide ploegen kwamen echter al overeen dat er geen fans zullen toegelaten worden.

Dat weet Het Laatste Nieuws. Enkel bestuursleden, bondsmensen en pers zouden die dag de partij mogen bijwonen. Het vijandige karakter van die match zorgt er ook voor dat er geen risico wordt genomen en daarom zullen de fans van Club Brugge en Antwerp de partij op televisie moeten volgen.

De wedstrijd is vooral belangrijk voor Antwerp, dat mits een zege in die wedstrijd zich rechtstreeks plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Club Brugge wil dan weer zijn eerste dubbel sinds 1996 pakken.

UPDATE 11u20

Vanochtend kwam er het bericht dat er sowieso geen fans zullen worden toegelaten bij de bekerfinale tussen Antwerp en Club Brugge, maar volgens minister-president Jan Jambon is dat nog geen zekerheid. Hij kwam namelijk met hoopgevend nieuws voor de fans van The Great Old en Blauw-Zwart.

"We gaan een taskforce oprichten met o.a. een expert, de burgemeester en de minister van Sport. De organisator kan hen een dossier voorleggen”, klinkt het namelijk bij Sporza. “Er kan bijvoorbeeld gewerkt worden met compartimenten waarin de afstandsregels goed kunnen worden nageleefd.”

Volgens Jambon is het zelfs mogelijk om méér dan 800 fans toe te laten in het Koning Boudewijnstadion: "Als dat allemaal veilig kan verlopen, is er meer mogelijk dan 800 toeschouwers. En de Heizel biedt die mogelijkheid omdat het stadion erg groot is. Er is dus meer mogelijk."

UPDATE 14u47
De uitspraken van Jambon gaven de fans van Club en Antwerp dus hoop, maar die is al snel weer de kop ingedrukt. Sporza meldt immers dat Brusselse schepen van Sport Bruno Hellings dat er niet afgeweken zal worden van het eerdere akkoord om de bekerfinale achter gesloten deuren te spelen. Ook de clubs zouden niet aandringen om toch fans binnen te laten. 

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Goede beslissing om toch geen fans binnen te laten?

Meest recent

Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

4
4
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

13
13
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

37
37
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

24
24
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

122
122
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

30
30
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

29
29
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

46
46
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

91
91
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

246
246
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

101
101
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

152
152
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

114
114
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

93
93
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

320
320
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

80
80
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

47
47
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

159
159
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

155
155
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

107
107
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

168
168
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

321
321
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

291
291

Meer sportnieuws