'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

door
'Stad Brussel bezorgt fans Antwerp en Club toch nog domper'

Royal Antwerp FC en Club Brugge spelen op 1 augustus de bekerfinale en zouden in principe dan 800 fans kunnen toelaten. De Stad Brussel en beide ploegen kwamen echter al overeen dat er geen fans zullen toegelaten worden.

Dat weet Het Laatste Nieuws. Enkel bestuursleden, bondsmensen en pers zouden die dag de partij mogen bijwonen. Het vijandige karakter van die match zorgt er ook voor dat er geen risico wordt genomen en daarom zullen de fans van Club Brugge en Antwerp de partij op televisie moeten volgen.

De wedstrijd is vooral belangrijk voor Antwerp, dat mits een zege in die wedstrijd zich rechtstreeks plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Club Brugge wil dan weer zijn eerste dubbel sinds 1996 pakken.

UPDATE 11u20

Vanochtend kwam er het bericht dat er sowieso geen fans zullen worden toegelaten bij de bekerfinale tussen Antwerp en Club Brugge, maar volgens minister-president Jan Jambon is dat nog geen zekerheid. Hij kwam namelijk met hoopgevend nieuws voor de fans van The Great Old en Blauw-Zwart.

"We gaan een taskforce oprichten met o.a. een expert, de burgemeester en de minister van Sport. De organisator kan hen een dossier voorleggen”, klinkt het namelijk bij Sporza. “Er kan bijvoorbeeld gewerkt worden met compartimenten waarin de afstandsregels goed kunnen worden nageleefd.”

Volgens Jambon is het zelfs mogelijk om méér dan 800 fans toe te laten in het Koning Boudewijnstadion: "Als dat allemaal veilig kan verlopen, is er meer mogelijk dan 800 toeschouwers. En de Heizel biedt die mogelijkheid omdat het stadion erg groot is. Er is dus meer mogelijk."

UPDATE 14u47
De uitspraken van Jambon gaven de fans van Club en Antwerp dus hoop, maar die is al snel weer de kop ingedrukt. Sporza meldt immers dat Brusselse schepen van Sport Bruno Hellings dat er niet afgeweken zal worden van het eerdere akkoord om de bekerfinale achter gesloten deuren te spelen. Ook de clubs zouden niet aandringen om toch fans binnen te laten. 

LEES OOK: Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Goede beslissing om toch geen fans binnen te laten?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

39
39
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

26
26
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

31
31
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

24
24
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

95
95
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

69
69
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

230
230
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

352
352
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

82
82
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

131
131
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

150
150
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

112
112
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

126
126
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

209
209
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

141
141
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

700
700
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

548
548
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

298
298
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

200
200

Meer sportnieuws