TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

643 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich deze zomer maar versterken. Er zitten nog eens twee aanwinsten aan te komen bij de Buffalo's. Voor Nurio Fortuna zou Gent zelfs een recordbedrag op tafel leggen. Het zou maar liefst 6 miljoen euro betalen voor de linksachter van Charleroi. Daarnaast zou ook Alexandre De Bruyn een contract voor drie jaar gaan tekenen. De offensieve middenvelder komt over van STVV.



Bij Anderlecht zou Kemar Roofe na een seizoen alweer kunnen vertrekken. Rangers zou opnieuw zijn zinnen gezet hebben op de Engelse spits. De Schotten zouden wel hopen hem voor minder dan 6 miljoen euro binnen te kunnen halen en de kans lijkt klein dat Anderlecht ermee akkoord zou gaan hem met verlies te verkopen.

De voorbije dagen werd gewag gemaakt van interesse van Club Brugge voor Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersunds. Die berichten blijken niet te kloppen, maar de Nigeriaan zou wel belangstelling genieten van andere, niet nader genoemde Belgische topclubs.



Of er nog interesse is in Adolfo Gaich, is ook niet helemaal duidelijk. Maar de Argentijn zou wel goedkoper en goedkoper worden, want volgens de laatste berichten zal San Lorenzo al vrede nemen met 7 à 8 miljoen euro. Een bod van FC Nantes ter waarde van 3 miljoen euro zou afgewezen zijn.

Wel zou er bij Club al een beslissing genomen zijn over de toekomst van Percy Tau. Blauw-Zwart overwoog om de Zuid-Afrikaan nog een seizoen te huren van Brighton, maar ziet nu af van dat plan. Tau moet dus op zoek naar een nieuwe ploeg en zou al aangeboden zijn bij verschillende teams.



KRC Genk riskeert deze zomer weer één of meerdere sterkhouders te verliezen. Met name Jhon Lucumi is zeer gegeerd, vooral Stade Rennes drukt door. De Fransen zagen al een bod geweigerd worden en Genk zou zijn vraagprijs momenteel op 18 miljoen euro bepaald hebben. De verwachting is dat er voor 15 miljoen een akkoord gevonden zou kunnen worden voor de Colombiaan.

Bij KV Oostende begonnen ze aan het nieuwe seizoen zonder Franky Van der Elst. Er gingen berichten dat de T2 ontslagen was, maar bij KVO geven ze aan dat het zover niet gekomen is. Er wordt bekeken om Van der Elst een andere rol binnen de club te geven, bijvoorbeeld in de jeugdwerking.



De 20-jarige Sofian Bahloul maakte dit seizoen furore in de Zwitserse tweede klasse bij FC Chiasso, maar zou volgend seizoen in de Jupiler Pro League te bewonderen kunnen zijn. De offensieve middenvelder, een type-Mahrez, zou een officiële aanbieding van een Belgische en Turkse eersteklasser op zak hebben. Ook vanuit de Zwitserse hoogste afdeling en de Engelse en Franse tweede klasse zou hij interesse genieten.

BUITENLAND

Real Madrid wist vorige zomer Takefusa Kubo te strikken en verhuurde de 18-jarige Japanner dit seizoen aan Mallorca. Daar doet de flankaanvaller het zeer goed, in die mate zelfs dat de clubs momenteel voor hem in de rij staan. Maar liefst 29 clubs zouden het toptalent willen binnenhalen. Juventus en PSG hopen hem nog definitief bij Real weg te kunnen halen, terwijl onder meer Ajax, Lazio, Celtic, Real Betis en Real Sociedad in de markt zouden zijn voor een uitleenbeurt.



Bij Bayern München nemen ze deze zomer afscheid van twee bekende namen. Zoals verwacht vertrekken Philippe Coutinho en Ivan Perisic. Hun huurcontracten zouden nog verlengd worden tot augustus omwille van de Champions League, maar daarna keren ze terug naar FC Barcelona en Internazionale. De voorbije maanden probeerde Bayern nog wel om Perisic definitief over te nemen, maar uiteindelijk bleken de looneisen van de Kroaat een struikelblok.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Zal AA Gent met die versterkingen dichter bij Club Brugge kunnen komen?

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

98
98
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

77
77
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

99
99
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

88
88
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

226
226
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

60
60
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

44
44
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

454
454
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

230
230
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

51
51
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

240
240
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

177
177
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

117
117
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

720
720
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

67
67
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

177
177
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1100
1100
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

715
715
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

471
471
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

866
866
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

869
869
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws