TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich deze zomer maar versterken. Er zitten nog eens twee aanwinsten aan te komen bij de Buffalo's. Voor Nurio Fortuna zou Gent zelfs een recordbedrag op tafel leggen. Het zou maar liefst 6 miljoen euro betalen voor de linksachter van Charleroi. Daarnaast zou ook Alexandre De Bruyn een contract voor drie jaar gaan tekenen. De offensieve middenvelder komt over van STVV.



Bij Anderlecht zou Kemar Roofe na een seizoen alweer kunnen vertrekken. Rangers zou opnieuw zijn zinnen gezet hebben op de Engelse spits. De Schotten zouden wel hopen hem voor minder dan 6 miljoen euro binnen te kunnen halen en de kans lijkt klein dat Anderlecht ermee akkoord zou gaan hem met verlies te verkopen.

De voorbije dagen werd gewag gemaakt van interesse van Club Brugge voor Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersunds. Die berichten blijken niet te kloppen, maar de Nigeriaan zou wel belangstelling genieten van andere, niet nader genoemde Belgische topclubs.



Of er nog interesse is in Adolfo Gaich, is ook niet helemaal duidelijk. Maar de Argentijn zou wel goedkoper en goedkoper worden, want volgens de laatste berichten zal San Lorenzo al vrede nemen met 7 à 8 miljoen euro. Een bod van FC Nantes ter waarde van 3 miljoen euro zou afgewezen zijn.

Wel zou er bij Club al een beslissing genomen zijn over de toekomst van Percy Tau. Blauw-Zwart overwoog om de Zuid-Afrikaan nog een seizoen te huren van Brighton, maar ziet nu af van dat plan. Tau moet dus op zoek naar een nieuwe ploeg en zou al aangeboden zijn bij verschillende teams.



KRC Genk riskeert deze zomer weer één of meerdere sterkhouders te verliezen. Met name Jhon Lucumi is zeer gegeerd, vooral Stade Rennes drukt door. De Fransen zagen al een bod geweigerd worden en Genk zou zijn vraagprijs momenteel op 18 miljoen euro bepaald hebben. De verwachting is dat er voor 15 miljoen een akkoord gevonden zou kunnen worden voor de Colombiaan.

Bij KV Oostende begonnen ze aan het nieuwe seizoen zonder Franky Van der Elst. Er gingen berichten dat de T2 ontslagen was, maar bij KVO geven ze aan dat het zover niet gekomen is. Er wordt bekeken om Van der Elst een andere rol binnen de club te geven, bijvoorbeeld in de jeugdwerking.



De 20-jarige Sofian Bahloul maakte dit seizoen furore in de Zwitserse tweede klasse bij FC Chiasso, maar zou volgend seizoen in de Jupiler Pro League te bewonderen kunnen zijn. De offensieve middenvelder, een type-Mahrez, zou een officiële aanbieding van een Belgische en Turkse eersteklasser op zak hebben. Ook vanuit de Zwitserse hoogste afdeling en de Engelse en Franse tweede klasse zou hij interesse genieten.

BUITENLAND

Real Madrid wist vorige zomer Takefusa Kubo te strikken en verhuurde de 18-jarige Japanner dit seizoen aan Mallorca. Daar doet de flankaanvaller het zeer goed, in die mate zelfs dat de clubs momenteel voor hem in de rij staan. Maar liefst 29 clubs zouden het toptalent willen binnenhalen. Juventus en PSG hopen hem nog definitief bij Real weg te kunnen halen, terwijl onder meer Ajax, Lazio, Celtic, Real Betis en Real Sociedad in de markt zouden zijn voor een uitleenbeurt.



Bij Bayern München nemen ze deze zomer afscheid van twee bekende namen. Zoals verwacht vertrekken Philippe Coutinho en Ivan Perisic. Hun huurcontracten zouden nog verlengd worden tot augustus omwille van de Champions League, maar daarna keren ze terug naar FC Barcelona en Internazionale. De voorbije maanden probeerde Bayern nog wel om Perisic definitief over te nemen, maar uiteindelijk bleken de looneisen van de Kroaat een struikelblok.

LEES OOK: 'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Zal AA Gent met die versterkingen dichter bij Club Brugge kunnen komen?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

3
3
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

18
18
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

277
277
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

18
18
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

201
201
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

345
345
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

52
52
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

79
79
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

170
170
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

115
115
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

176
176
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

236
236
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

531
531
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

161
161
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

175
175
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

399
399
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

174
174
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws