TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich deze zomer maar versterken. Er zitten nog eens twee aanwinsten aan te komen bij de Buffalo's. Voor Nurio Fortuna zou Gent zelfs een recordbedrag op tafel leggen. Het zou maar liefst 6 miljoen euro betalen voor de linksachter van Charleroi. Daarnaast zou ook Alexandre De Bruyn een contract voor drie jaar gaan tekenen. De offensieve middenvelder komt over van STVV.



Bij Anderlecht zou Kemar Roofe na een seizoen alweer kunnen vertrekken. Rangers zou opnieuw zijn zinnen gezet hebben op de Engelse spits. De Schotten zouden wel hopen hem voor minder dan 6 miljoen euro binnen te kunnen halen en de kans lijkt klein dat Anderlecht ermee akkoord zou gaan hem met verlies te verkopen.

De voorbije dagen werd gewag gemaakt van interesse van Club Brugge voor Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersunds. Die berichten blijken niet te kloppen, maar de Nigeriaan zou wel belangstelling genieten van andere, niet nader genoemde Belgische topclubs.



Of er nog interesse is in Adolfo Gaich, is ook niet helemaal duidelijk. Maar de Argentijn zou wel goedkoper en goedkoper worden, want volgens de laatste berichten zal San Lorenzo al vrede nemen met 7 à 8 miljoen euro. Een bod van FC Nantes ter waarde van 3 miljoen euro zou afgewezen zijn.

Wel zou er bij Club al een beslissing genomen zijn over de toekomst van Percy Tau. Blauw-Zwart overwoog om de Zuid-Afrikaan nog een seizoen te huren van Brighton, maar ziet nu af van dat plan. Tau moet dus op zoek naar een nieuwe ploeg en zou al aangeboden zijn bij verschillende teams.



KRC Genk riskeert deze zomer weer één of meerdere sterkhouders te verliezen. Met name Jhon Lucumi is zeer gegeerd, vooral Stade Rennes drukt door. De Fransen zagen al een bod geweigerd worden en Genk zou zijn vraagprijs momenteel op 18 miljoen euro bepaald hebben. De verwachting is dat er voor 15 miljoen een akkoord gevonden zou kunnen worden voor de Colombiaan.

Bij KV Oostende begonnen ze aan het nieuwe seizoen zonder Franky Van der Elst. Er gingen berichten dat de T2 ontslagen was, maar bij KVO geven ze aan dat het zover niet gekomen is. Er wordt bekeken om Van der Elst een andere rol binnen de club te geven, bijvoorbeeld in de jeugdwerking.



De 20-jarige Sofian Bahloul maakte dit seizoen furore in de Zwitserse tweede klasse bij FC Chiasso, maar zou volgend seizoen in de Jupiler Pro League te bewonderen kunnen zijn. De offensieve middenvelder, een type-Mahrez, zou een officiële aanbieding van een Belgische en Turkse eersteklasser op zak hebben. Ook vanuit de Zwitserse hoogste afdeling en de Engelse en Franse tweede klasse zou hij interesse genieten.

BUITENLAND

Real Madrid wist vorige zomer Takefusa Kubo te strikken en verhuurde de 18-jarige Japanner dit seizoen aan Mallorca. Daar doet de flankaanvaller het zeer goed, in die mate zelfs dat de clubs momenteel voor hem in de rij staan. Maar liefst 29 clubs zouden het toptalent willen binnenhalen. Juventus en PSG hopen hem nog definitief bij Real weg te kunnen halen, terwijl onder meer Ajax, Lazio, Celtic, Real Betis en Real Sociedad in de markt zouden zijn voor een uitleenbeurt.



Bij Bayern München nemen ze deze zomer afscheid van twee bekende namen. Zoals verwacht vertrekken Philippe Coutinho en Ivan Perisic. Hun huurcontracten zouden nog verlengd worden tot augustus omwille van de Champions League, maar daarna keren ze terug naar FC Barcelona en Internazionale. De voorbije maanden probeerde Bayern nog wel om Perisic definitief over te nemen, maar uiteindelijk bleken de looneisen van de Kroaat een struikelblok.

LEES OOK: Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Zal AA Gent met die versterkingen dichter bij Club Brugge kunnen komen?

Meest recent

Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

24
24
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

37
37
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

39
39
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

139
139
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

14
14
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

239
239
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

186
186
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

356
356
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

160
160
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

87
87
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

151
151
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

218
218
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

370
370
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

131
131
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

297
297
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

87
87
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

370
370
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

307
307
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

188
188
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

464
464
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

419
419
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

104
104
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

911
911
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

219
219
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

376
376

Meer sportnieuws