TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich deze zomer maar versterken. Er zitten nog eens twee aanwinsten aan te komen bij de Buffalo's. Voor Nurio Fortuna zou Gent zelfs een recordbedrag op tafel leggen. Het zou maar liefst 6 miljoen euro betalen voor de linksachter van Charleroi. Daarnaast zou ook Alexandre De Bruyn een contract voor drie jaar gaan tekenen. De offensieve middenvelder komt over van STVV.



Bij Anderlecht zou Kemar Roofe na een seizoen alweer kunnen vertrekken. Rangers zou opnieuw zijn zinnen gezet hebben op de Engelse spits. De Schotten zouden wel hopen hem voor minder dan 6 miljoen euro binnen te kunnen halen en de kans lijkt klein dat Anderlecht ermee akkoord zou gaan hem met verlies te verkopen.

De voorbije dagen werd gewag gemaakt van interesse van Club Brugge voor Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersunds. Die berichten blijken niet te kloppen, maar de Nigeriaan zou wel belangstelling genieten van andere, niet nader genoemde Belgische topclubs.



Of er nog interesse is in Adolfo Gaich, is ook niet helemaal duidelijk. Maar de Argentijn zou wel goedkoper en goedkoper worden, want volgens de laatste berichten zal San Lorenzo al vrede nemen met 7 à 8 miljoen euro. Een bod van FC Nantes ter waarde van 3 miljoen euro zou afgewezen zijn.

Wel zou er bij Club al een beslissing genomen zijn over de toekomst van Percy Tau. Blauw-Zwart overwoog om de Zuid-Afrikaan nog een seizoen te huren van Brighton, maar ziet nu af van dat plan. Tau moet dus op zoek naar een nieuwe ploeg en zou al aangeboden zijn bij verschillende teams.



KRC Genk riskeert deze zomer weer één of meerdere sterkhouders te verliezen. Met name Jhon Lucumi is zeer gegeerd, vooral Stade Rennes drukt door. De Fransen zagen al een bod geweigerd worden en Genk zou zijn vraagprijs momenteel op 18 miljoen euro bepaald hebben. De verwachting is dat er voor 15 miljoen een akkoord gevonden zou kunnen worden voor de Colombiaan.

Bij KV Oostende begonnen ze aan het nieuwe seizoen zonder Franky Van der Elst. Er gingen berichten dat de T2 ontslagen was, maar bij KVO geven ze aan dat het zover niet gekomen is. Er wordt bekeken om Van der Elst een andere rol binnen de club te geven, bijvoorbeeld in de jeugdwerking.



De 20-jarige Sofian Bahloul maakte dit seizoen furore in de Zwitserse tweede klasse bij FC Chiasso, maar zou volgend seizoen in de Jupiler Pro League te bewonderen kunnen zijn. De offensieve middenvelder, een type-Mahrez, zou een officiële aanbieding van een Belgische en Turkse eersteklasser op zak hebben. Ook vanuit de Zwitserse hoogste afdeling en de Engelse en Franse tweede klasse zou hij interesse genieten.

BUITENLAND

Real Madrid wist vorige zomer Takefusa Kubo te strikken en verhuurde de 18-jarige Japanner dit seizoen aan Mallorca. Daar doet de flankaanvaller het zeer goed, in die mate zelfs dat de clubs momenteel voor hem in de rij staan. Maar liefst 29 clubs zouden het toptalent willen binnenhalen. Juventus en PSG hopen hem nog definitief bij Real weg te kunnen halen, terwijl onder meer Ajax, Lazio, Celtic, Real Betis en Real Sociedad in de markt zouden zijn voor een uitleenbeurt.



Bij Bayern München nemen ze deze zomer afscheid van twee bekende namen. Zoals verwacht vertrekken Philippe Coutinho en Ivan Perisic. Hun huurcontracten zouden nog verlengd worden tot augustus omwille van de Champions League, maar daarna keren ze terug naar FC Barcelona en Internazionale. De voorbije maanden probeerde Bayern nog wel om Perisic definitief over te nemen, maar uiteindelijk bleken de looneisen van de Kroaat een struikelblok.

LEES OOK: 'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

Zal AA Gent met die versterkingen dichter bij Club Brugge kunnen komen?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

110
110
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

80
80
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

58
58
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

449
449
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

506
506
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

367
367
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

83
83
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

375
375
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

692
692
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

131
131
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

704
704
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

192
192
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

185
185
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

401
401
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

201
201
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

355
355
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

441
441
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

258
258
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

57
57
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

366
366
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

337
337
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

88
88
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

381
381
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

605
605

Meer sportnieuws