TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent blijft zich versterken, Roofe weg bij Anderlecht?'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent blijft zich deze zomer maar versterken. Er zitten nog eens twee aanwinsten aan te komen bij de Buffalo's. Voor Nurio Fortuna zou Gent zelfs een recordbedrag op tafel leggen. Het zou maar liefst 6 miljoen euro betalen voor de linksachter van Charleroi. Daarnaast zou ook Alexandre De Bruyn een contract voor drie jaar gaan tekenen. De offensieve middenvelder komt over van STVV.



Bij Anderlecht zou Kemar Roofe na een seizoen alweer kunnen vertrekken. Rangers zou opnieuw zijn zinnen gezet hebben op de Engelse spits. De Schotten zouden wel hopen hem voor minder dan 6 miljoen euro binnen te kunnen halen en de kans lijkt klein dat Anderlecht ermee akkoord zou gaan hem met verlies te verkopen.

De voorbije dagen werd gewag gemaakt van interesse van Club Brugge voor Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersunds. Die berichten blijken niet te kloppen, maar de Nigeriaan zou wel belangstelling genieten van andere, niet nader genoemde Belgische topclubs.



Of er nog interesse is in Adolfo Gaich, is ook niet helemaal duidelijk. Maar de Argentijn zou wel goedkoper en goedkoper worden, want volgens de laatste berichten zal San Lorenzo al vrede nemen met 7 à 8 miljoen euro. Een bod van FC Nantes ter waarde van 3 miljoen euro zou afgewezen zijn.

Wel zou er bij Club al een beslissing genomen zijn over de toekomst van Percy Tau. Blauw-Zwart overwoog om de Zuid-Afrikaan nog een seizoen te huren van Brighton, maar ziet nu af van dat plan. Tau moet dus op zoek naar een nieuwe ploeg en zou al aangeboden zijn bij verschillende teams.



KRC Genk riskeert deze zomer weer één of meerdere sterkhouders te verliezen. Met name Jhon Lucumi is zeer gegeerd, vooral Stade Rennes drukt door. De Fransen zagen al een bod geweigerd worden en Genk zou zijn vraagprijs momenteel op 18 miljoen euro bepaald hebben. De verwachting is dat er voor 15 miljoen een akkoord gevonden zou kunnen worden voor de Colombiaan.

Bij KV Oostende begonnen ze aan het nieuwe seizoen zonder Franky Van der Elst. Er gingen berichten dat de T2 ontslagen was, maar bij KVO geven ze aan dat het zover niet gekomen is. Er wordt bekeken om Van der Elst een andere rol binnen de club te geven, bijvoorbeeld in de jeugdwerking.



De 20-jarige Sofian Bahloul maakte dit seizoen furore in de Zwitserse tweede klasse bij FC Chiasso, maar zou volgend seizoen in de Jupiler Pro League te bewonderen kunnen zijn. De offensieve middenvelder, een type-Mahrez, zou een officiële aanbieding van een Belgische en Turkse eersteklasser op zak hebben. Ook vanuit de Zwitserse hoogste afdeling en de Engelse en Franse tweede klasse zou hij interesse genieten.

BUITENLAND

Real Madrid wist vorige zomer Takefusa Kubo te strikken en verhuurde de 18-jarige Japanner dit seizoen aan Mallorca. Daar doet de flankaanvaller het zeer goed, in die mate zelfs dat de clubs momenteel voor hem in de rij staan. Maar liefst 29 clubs zouden het toptalent willen binnenhalen. Juventus en PSG hopen hem nog definitief bij Real weg te kunnen halen, terwijl onder meer Ajax, Lazio, Celtic, Real Betis en Real Sociedad in de markt zouden zijn voor een uitleenbeurt.



Bij Bayern München nemen ze deze zomer afscheid van twee bekende namen. Zoals verwacht vertrekken Philippe Coutinho en Ivan Perisic. Hun huurcontracten zouden nog verlengd worden tot augustus omwille van de Champions League, maar daarna keren ze terug naar FC Barcelona en Internazionale. De voorbije maanden probeerde Bayern nog wel om Perisic definitief over te nemen, maar uiteindelijk bleken de looneisen van de Kroaat een struikelblok.

LEES OOK: Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

Zal AA Gent met die versterkingen dichter bij Club Brugge kunnen komen?

Meest recent

Antwerp tóch genekt door arbitrage? "Als we dat toelaten ..."

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

31
31
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

30
30
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

253
253
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

173
173
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

77
77
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

384
384
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

270
270
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

84
84
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

262
262
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

489
489
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

79
79
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

64
64
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

43
43
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

351
351
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

535
535
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

272
272
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

90
90
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

75
75
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

458
458
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

213
213
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

314
314
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

202
202
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

143
143
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

202
202
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

112
112

Meer sportnieuws