België lonkt weer naar Ivoorkust: "Aantal clubs tonen interesse"

329 stemmen
België lonkt weer naar Ivoorkust:

David Datro Fofana wordt het hof gemaakt door een resem clubs in Europa. De zeventienjarige Ivoriaanse aanvaller is ook zeer gegeerd in België en vele jaren na Aruna Dindane & co kijken de Belgische clubs weer naar Ivoorkust.


Stade Rennes, OGC Nice, Lille OSC, AS Monaco, Molde en FC Midtjylland liggen volgens buitenlandse media op de loer, maar de kans is zeker niet onbestaande dat het talent in België zal belanden. Fofana heeft een Frans paspoort en kan dus meteen vastgelegd worden. Vooral de Belgische topclubs azen op zijn diensten, maar ook een aantal kleinere teams in België willen hem graag in hun team. De interesse is alvast concreet en de speler zal het beste project uitkiezen. Het is dus nog niet zeker dat hij in België zal belanden.

We polsten bij Marco Né (ex-Beveren), voorzitter van Abidjan City waar Fofana actief is. "Voor Fofana zijn er Belgische clubs die polsen. Ze vragen dan onder meer wat voor jongen het is en dergelijke. Er zijn echter ook Franse en Engelse clubs die stilaan de forcing voeren. Fofana is momenteel één van de beste talenten die er in Ivoorkust rondloopt."

Partnership

Fofana speelt voor Abidjan City, een club die Marco Né (ex-Beveren) zeven jaar geleden overnam. De voormalige middenvelder speelt met zijn team in de derde klasse in Ivoorkust en er spelen enkel zelf opgeleide spelers in het eerste team. Naast Fofana, die wordt aanzien als het grootste aanvallende talent van Ivoorkust, zijn er nog een aantal spelers die interesse genieten vanuit Europa.

Makelaars Maarten Goffin en Santosh Verhulst, de tussenpersonen tussen Abidjan City en de Europese markt, geven aan dat de Belgische clubs met de nodige aandacht het project van Né in de gaten houden. "Er zijn een aantal clubs die wel interesse hebben in een partnership met Abidjan. Er is immers heel veel talent aanwezig. Fofana uiteraard, maar er loopt nog heel veel talent rond."

Krijgen we twintig jaar na Aruna Dindane, Didier Zokora, Yaya Touré en co een nieuwe toplichting Ivoriaanse talenten in België?

Claudio Reulens

Goede zet om terug in Ivoorkust te scouten?

Meest recent

Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

29
29
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

206
206
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

52
52
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

292
292
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

110
110
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

573
573
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

153
153
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

486
486
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

489
489
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

159
159
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

300
300
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

950
950
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

397
397
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

297
297
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

426
426
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

367
367
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

267
267
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

195
195
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

449
449
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

356
356
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

128
128
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

203
203
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

236
236
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

178
178

Meer sportnieuws