België lonkt weer naar Ivoorkust: "Aantal clubs tonen interesse"

door
België lonkt weer naar Ivoorkust:

David Datro Fofana wordt het hof gemaakt door een resem clubs in Europa. De zeventienjarige Ivoriaanse aanvaller is ook zeer gegeerd in België en vele jaren na Aruna Dindane & co kijken de Belgische clubs weer naar Ivoorkust.


Stade Rennes, OGC Nice, Lille OSC, AS Monaco, Molde en FC Midtjylland liggen volgens buitenlandse media op de loer, maar de kans is zeker niet onbestaande dat het talent in België zal belanden. Fofana heeft een Frans paspoort en kan dus meteen vastgelegd worden. Vooral de Belgische topclubs azen op zijn diensten, maar ook een aantal kleinere teams in België willen hem graag in hun team. De interesse is alvast concreet en de speler zal het beste project uitkiezen. Het is dus nog niet zeker dat hij in België zal belanden.

We polsten bij Marco Né (ex-Beveren), voorzitter van Abidjan City waar Fofana actief is. "Voor Fofana zijn er Belgische clubs die polsen. Ze vragen dan onder meer wat voor jongen het is en dergelijke. Er zijn echter ook Franse en Engelse clubs die stilaan de forcing voeren. Fofana is momenteel één van de beste talenten die er in Ivoorkust rondloopt."

Partnership

Fofana speelt voor Abidjan City, een club die Marco Né (ex-Beveren) zeven jaar geleden overnam. De voormalige middenvelder speelt met zijn team in de derde klasse in Ivoorkust en er spelen enkel zelf opgeleide spelers in het eerste team. Naast Fofana, die wordt aanzien als het grootste aanvallende talent van Ivoorkust, zijn er nog een aantal spelers die interesse genieten vanuit Europa.

Makelaars Maarten Goffin en Santosh Verhulst, de tussenpersonen tussen Abidjan City en de Europese markt, geven aan dat de Belgische clubs met de nodige aandacht het project van Né in de gaten houden. "Er zijn een aantal clubs die wel interesse hebben in een partnership met Abidjan. Er is immers heel veel talent aanwezig. Fofana uiteraard, maar er loopt nog heel veel talent rond."

Krijgen we twintig jaar na Aruna Dindane, Didier Zokora, Yaya Touré en co een nieuwe toplichting Ivoriaanse talenten in België?

Claudio Reulens

LEES OOK: Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

Goede zet om terug in Ivoorkust te scouten?

Meest recent

Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

15
15
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

19
19
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

38
38
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

107
107
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

44
44
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

79
79
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

912
912
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

47
47
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

59
59
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

376
376
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

193
193
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

108
108
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

126
126
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

124
124
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

954
954
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

355
355
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

810
810
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

125
125
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

414
414
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

628
628
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

275
275

Meer sportnieuws