België lonkt weer naar Ivoorkust: "Aantal clubs tonen interesse"

329 stemmen
België lonkt weer naar Ivoorkust:

David Datro Fofana wordt het hof gemaakt door een resem clubs in Europa. De zeventienjarige Ivoriaanse aanvaller is ook zeer gegeerd in België en vele jaren na Aruna Dindane & co kijken de Belgische clubs weer naar Ivoorkust.


Stade Rennes, OGC Nice, Lille OSC, AS Monaco, Molde en FC Midtjylland liggen volgens buitenlandse media op de loer, maar de kans is zeker niet onbestaande dat het talent in België zal belanden. Fofana heeft een Frans paspoort en kan dus meteen vastgelegd worden. Vooral de Belgische topclubs azen op zijn diensten, maar ook een aantal kleinere teams in België willen hem graag in hun team. De interesse is alvast concreet en de speler zal het beste project uitkiezen. Het is dus nog niet zeker dat hij in België zal belanden.

We polsten bij Marco Né (ex-Beveren), voorzitter van Abidjan City waar Fofana actief is. "Voor Fofana zijn er Belgische clubs die polsen. Ze vragen dan onder meer wat voor jongen het is en dergelijke. Er zijn echter ook Franse en Engelse clubs die stilaan de forcing voeren. Fofana is momenteel één van de beste talenten die er in Ivoorkust rondloopt."

Partnership

Fofana speelt voor Abidjan City, een club die Marco Né (ex-Beveren) zeven jaar geleden overnam. De voormalige middenvelder speelt met zijn team in de derde klasse in Ivoorkust en er spelen enkel zelf opgeleide spelers in het eerste team. Naast Fofana, die wordt aanzien als het grootste aanvallende talent van Ivoorkust, zijn er nog een aantal spelers die interesse genieten vanuit Europa.

Makelaars Maarten Goffin en Santosh Verhulst, de tussenpersonen tussen Abidjan City en de Europese markt, geven aan dat de Belgische clubs met de nodige aandacht het project van Né in de gaten houden. "Er zijn een aantal clubs die wel interesse hebben in een partnership met Abidjan. Er is immers heel veel talent aanwezig. Fofana uiteraard, maar er loopt nog heel veel talent rond."

Krijgen we twintig jaar na Aruna Dindane, Didier Zokora, Yaya Touré en co een nieuwe toplichting Ivoriaanse talenten in België?

Claudio Reulens

Goede zet om terug in Ivoorkust te scouten?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

26
26
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

26
26
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

25
25
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

23
23
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

39
39
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

86
86
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

134
134
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

173
173
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

375
375
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

93
93
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

813
813
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

287
287
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

97
97
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

458
458
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

276
276
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

334
334
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

443
443
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

601
601
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1057
1057
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

243
243
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

489
489
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57

Meer sportnieuws