'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

1129
'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

In de zoektocht naar frisse versterkingen komt Club Brugge uit bij Robin Hack, een 21-jarige flankmiddenvelder van tweedeklasser 1. FC Nürnberg. De Duitser geniet een goede reputatie in zijn thuisland, en hij maakt sinds dit seizoen zijn grote doorbraak mee. Wij onderzochten welk type speler Hack precies is, en op welke vlakken hij een meerwaarde kan betekenen voor de Belgische landskampioen.


BELOFTE-INTERNATIONAL BREEKT DOOR

Robin Hack genoot zijn jeugdopleiding bij Karlsruher SC en TSG 1899 Hoffenheim waar hij bestempeld werd als een groot talent. Maar door blessures bleef zijn grote doorbraak uit, tot dat hij vorige zomer de overstap maakte naar 1. FC Nürnberg. Daar is de rechtspoot momenteel clubtopschutter met 10 gemaakte doelpunten, en dat als linkermiddenvelder én bij een club die het hele seizoen tegen de degradatie vocht. Die goede prestaties wekten bijgevolg de interesse van Club Brugge, maar ook RB Salzburg, FC Köln, Mainz 05, Herta BSC alsook clubs uit Nederland en Engeland liggen op de loer volgens SPORT1.



Zijn gesmaakte verrichtingen in het Max-Morlock-Stadion leverden Hack zelfs zijn eerste selecties op voor de Duitse nationale U21. 4 caps telt hij ondertussen, waarin hij tegen zijn Welshe leeftijdsgenoten prompt drie doelpunten tegen de netten joeg. In november stond Hack ook nog de hele wedstrijd op het veld tegen de Belgische U21 van toenmalig coach Johan Walem, waar Jelle Bataille van KV Oostende zijn rechtstreekse tegenstander was. Als je als speler uit de 2. Bundesliga een U21-certitude bent bij een grote voetbalnatie zoals Duitsland, dan is dat sowieso al een grote referentie.

A LA ZINEDINE ZIDANE

De basis van zijn huidig topseizoen legde Hack dus in de 2. Bundesliga. In de Duitse tweede divisie viel hij niet alleen op door zijn vele doelpunten maar evenzeer dankzij een uitstekende balbehandeling en inzicht. In de wedstrijd tegen VfL Bochum passeerde hij bijvoorbeeld drie tegenstanders door één pirouette met de bal uit te voeren. Genialiteit à la Zinédine Zidane. Deze actie werd een veelbesproken item in Duitsland, en de reputatie van Hack schoot daarmee de lucht in. De officiële website van de 2. Bundesliga stelde Hack bijvoorbeeld voor als 'de aanvallende juweel van 1. FC Nürnberg'. 



Door zijn positie als linkermiddenvelder lijkt Hack een doublure te kunnen worden voor Eduard Sobol, die in de veel gebruikte 3-5-2 van Club Brugge op deze positie wordt uitgespeeld. De Duitser kan bovendien ook meer offensief of zelfs op het centrale middenveld uit de voeten, wat mogelijkheden biedt om soms Ruud Vormer of Hans Vanaken af te lossen. De zuivere passing van Hack kan daarbij een groot voordeel bieden, want onder alle offensief ingestelde spelers van de 2. Bundesliga bezet hij daarin de zesde plaats. En dat is toch wel indrukwekkend als pas 21-jarige. 

HOGE SPELINTELLIGENTIE MET PROGRESSIEMARGE

Daarnaast bezit Hack nog een aantal andere sterke wapens, waarmee hij zich telkens in de top tien schaart van de spelers op zijn positie. Zijn passing vooruit en richting de final third, de zone van de waarheid bij de tegenstander, is van hoog niveau. En bovendien beschikt Hack over een goede versnelling met bal aan de voet, in combinatie met diepgang richting het vijandige doel. In een aantal andere facetten moet Hack zich wel nog bijschaven, bijvoorbeeld meer efficiëntie in de dribbels, alsook een grotere fysieke présence in de duels. 



Daarbij mogen we niet vergeten dat Hack momenteel pas zijn eerste seizoen als volwaardige basisspeler afwerkt in het professionele voetbal. Daardoor bezit de 21-jarige nog een enorme progressiemarge, en de interesse van RB Salzburg is veelbetekenend in die optiek: de Oostenrijkers zetten maar wat graag in op jong en veelbelovend talent. Anderzijds is dat ook de transferpolitiek van Club Brugge. De marktwaarde van Hack bedraagt momenteel 2,7 miljoen euro, maar Nürnberg zou de som van 7 miljoen euro vragen. Er zal wellicht nog iets van de prijs af kunnen, maar het is aan CEO Vincent Mannaert om Hack en zijn entourage te overtuigen voor het Brugse project.

LEES OOK: Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

Heeft Club nood aan een type-Hack?

Meest recent

STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

6
6
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

117
117
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

159
159
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

227
227
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

138
138
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

159
159
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

74
74
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

65
65
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

193
193
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

35
35
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

281
281
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

206
206
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

502
502
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

870
870
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

63
63
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

210
210
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

589
589
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

116
116
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

519
519
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

354
354
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

878
878
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

399
399
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

937
937
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

884
884
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

208
208

Meer sportnieuws