'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

door
'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

In de zoektocht naar frisse versterkingen komt Club Brugge uit bij Robin Hack, een 21-jarige flankmiddenvelder van tweedeklasser 1. FC Nürnberg. De Duitser geniet een goede reputatie in zijn thuisland, en hij maakt sinds dit seizoen zijn grote doorbraak mee. Wij onderzochten welk type speler Hack precies is, en op welke vlakken hij een meerwaarde kan betekenen voor de Belgische landskampioen.


BELOFTE-INTERNATIONAL BREEKT DOOR

Robin Hack genoot zijn jeugdopleiding bij Karlsruher SC en TSG 1899 Hoffenheim waar hij bestempeld werd als een groot talent. Maar door blessures bleef zijn grote doorbraak uit, tot dat hij vorige zomer de overstap maakte naar 1. FC Nürnberg. Daar is de rechtspoot momenteel clubtopschutter met 10 gemaakte doelpunten, en dat als linkermiddenvelder én bij een club die het hele seizoen tegen de degradatie vocht. Die goede prestaties wekten bijgevolg de interesse van Club Brugge, maar ook RB Salzburg, FC Köln, Mainz 05, Herta BSC alsook clubs uit Nederland en Engeland liggen op de loer volgens SPORT1.



Zijn gesmaakte verrichtingen in het Max-Morlock-Stadion leverden Hack zelfs zijn eerste selecties op voor de Duitse nationale U21. 4 caps telt hij ondertussen, waarin hij tegen zijn Welshe leeftijdsgenoten prompt drie doelpunten tegen de netten joeg. In november stond Hack ook nog de hele wedstrijd op het veld tegen de Belgische U21 van toenmalig coach Johan Walem, waar Jelle Bataille van KV Oostende zijn rechtstreekse tegenstander was. Als je als speler uit de 2. Bundesliga een U21-certitude bent bij een grote voetbalnatie zoals Duitsland, dan is dat sowieso al een grote referentie.

A LA ZINEDINE ZIDANE

De basis van zijn huidig topseizoen legde Hack dus in de 2. Bundesliga. In de Duitse tweede divisie viel hij niet alleen op door zijn vele doelpunten maar evenzeer dankzij een uitstekende balbehandeling en inzicht. In de wedstrijd tegen VfL Bochum passeerde hij bijvoorbeeld drie tegenstanders door één pirouette met de bal uit te voeren. Genialiteit à la Zinédine Zidane. Deze actie werd een veelbesproken item in Duitsland, en de reputatie van Hack schoot daarmee de lucht in. De officiële website van de 2. Bundesliga stelde Hack bijvoorbeeld voor als 'de aanvallende juweel van 1. FC Nürnberg'. 



Door zijn positie als linkermiddenvelder lijkt Hack een doublure te kunnen worden voor Eduard Sobol, die in de veel gebruikte 3-5-2 van Club Brugge op deze positie wordt uitgespeeld. De Duitser kan bovendien ook meer offensief of zelfs op het centrale middenveld uit de voeten, wat mogelijkheden biedt om soms Ruud Vormer of Hans Vanaken af te lossen. De zuivere passing van Hack kan daarbij een groot voordeel bieden, want onder alle offensief ingestelde spelers van de 2. Bundesliga bezet hij daarin de zesde plaats. En dat is toch wel indrukwekkend als pas 21-jarige. 

HOGE SPELINTELLIGENTIE MET PROGRESSIEMARGE

Daarnaast bezit Hack nog een aantal andere sterke wapens, waarmee hij zich telkens in de top tien schaart van de spelers op zijn positie. Zijn passing vooruit en richting de final third, de zone van de waarheid bij de tegenstander, is van hoog niveau. En bovendien beschikt Hack over een goede versnelling met bal aan de voet, in combinatie met diepgang richting het vijandige doel. In een aantal andere facetten moet Hack zich wel nog bijschaven, bijvoorbeeld meer efficiëntie in de dribbels, alsook een grotere fysieke présence in de duels. 



Daarbij mogen we niet vergeten dat Hack momenteel pas zijn eerste seizoen als volwaardige basisspeler afwerkt in het professionele voetbal. Daardoor bezit de 21-jarige nog een enorme progressiemarge, en de interesse van RB Salzburg is veelbetekenend in die optiek: de Oostenrijkers zetten maar wat graag in op jong en veelbelovend talent. Anderzijds is dat ook de transferpolitiek van Club Brugge. De marktwaarde van Hack bedraagt momenteel 2,7 miljoen euro, maar Nürnberg zou de som van 7 miljoen euro vragen. Er zal wellicht nog iets van de prijs af kunnen, maar het is aan CEO Vincent Mannaert om Hack en zijn entourage te overtuigen voor het Brugse project.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Heeft Club nood aan een type-Hack?

Meest recent

Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

12
12
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

70
70
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

18
18
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

44
44
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

278
278
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

160
160
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

67
67
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

204
204
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

252
252
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

240
240
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

395
395
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

374
374
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

145
145
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

198
198
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

85
85
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

89
89
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

90
90
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

156
156
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

162
162
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

204
204
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

389
389
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

248
248
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

122
122

Meer sportnieuws