'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

door
'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

In de zoektocht naar frisse versterkingen komt Club Brugge uit bij Robin Hack, een 21-jarige flankmiddenvelder van tweedeklasser 1. FC Nürnberg. De Duitser geniet een goede reputatie in zijn thuisland, en hij maakt sinds dit seizoen zijn grote doorbraak mee. Wij onderzochten welk type speler Hack precies is, en op welke vlakken hij een meerwaarde kan betekenen voor de Belgische landskampioen.


BELOFTE-INTERNATIONAL BREEKT DOOR

Robin Hack genoot zijn jeugdopleiding bij Karlsruher SC en TSG 1899 Hoffenheim waar hij bestempeld werd als een groot talent. Maar door blessures bleef zijn grote doorbraak uit, tot dat hij vorige zomer de overstap maakte naar 1. FC Nürnberg. Daar is de rechtspoot momenteel clubtopschutter met 10 gemaakte doelpunten, en dat als linkermiddenvelder én bij een club die het hele seizoen tegen de degradatie vocht. Die goede prestaties wekten bijgevolg de interesse van Club Brugge, maar ook RB Salzburg, FC Köln, Mainz 05, Herta BSC alsook clubs uit Nederland en Engeland liggen op de loer volgens SPORT1.



Zijn gesmaakte verrichtingen in het Max-Morlock-Stadion leverden Hack zelfs zijn eerste selecties op voor de Duitse nationale U21. 4 caps telt hij ondertussen, waarin hij tegen zijn Welshe leeftijdsgenoten prompt drie doelpunten tegen de netten joeg. In november stond Hack ook nog de hele wedstrijd op het veld tegen de Belgische U21 van toenmalig coach Johan Walem, waar Jelle Bataille van KV Oostende zijn rechtstreekse tegenstander was. Als je als speler uit de 2. Bundesliga een U21-certitude bent bij een grote voetbalnatie zoals Duitsland, dan is dat sowieso al een grote referentie.

A LA ZINEDINE ZIDANE

De basis van zijn huidig topseizoen legde Hack dus in de 2. Bundesliga. In de Duitse tweede divisie viel hij niet alleen op door zijn vele doelpunten maar evenzeer dankzij een uitstekende balbehandeling en inzicht. In de wedstrijd tegen VfL Bochum passeerde hij bijvoorbeeld drie tegenstanders door één pirouette met de bal uit te voeren. Genialiteit à la Zinédine Zidane. Deze actie werd een veelbesproken item in Duitsland, en de reputatie van Hack schoot daarmee de lucht in. De officiële website van de 2. Bundesliga stelde Hack bijvoorbeeld voor als 'de aanvallende juweel van 1. FC Nürnberg'. 



Door zijn positie als linkermiddenvelder lijkt Hack een doublure te kunnen worden voor Eduard Sobol, die in de veel gebruikte 3-5-2 van Club Brugge op deze positie wordt uitgespeeld. De Duitser kan bovendien ook meer offensief of zelfs op het centrale middenveld uit de voeten, wat mogelijkheden biedt om soms Ruud Vormer of Hans Vanaken af te lossen. De zuivere passing van Hack kan daarbij een groot voordeel bieden, want onder alle offensief ingestelde spelers van de 2. Bundesliga bezet hij daarin de zesde plaats. En dat is toch wel indrukwekkend als pas 21-jarige. 

HOGE SPELINTELLIGENTIE MET PROGRESSIEMARGE

Daarnaast bezit Hack nog een aantal andere sterke wapens, waarmee hij zich telkens in de top tien schaart van de spelers op zijn positie. Zijn passing vooruit en richting de final third, de zone van de waarheid bij de tegenstander, is van hoog niveau. En bovendien beschikt Hack over een goede versnelling met bal aan de voet, in combinatie met diepgang richting het vijandige doel. In een aantal andere facetten moet Hack zich wel nog bijschaven, bijvoorbeeld meer efficiëntie in de dribbels, alsook een grotere fysieke présence in de duels. 



Daarbij mogen we niet vergeten dat Hack momenteel pas zijn eerste seizoen als volwaardige basisspeler afwerkt in het professionele voetbal. Daardoor bezit de 21-jarige nog een enorme progressiemarge, en de interesse van RB Salzburg is veelbetekenend in die optiek: de Oostenrijkers zetten maar wat graag in op jong en veelbelovend talent. Anderzijds is dat ook de transferpolitiek van Club Brugge. De marktwaarde van Hack bedraagt momenteel 2,7 miljoen euro, maar Nürnberg zou de som van 7 miljoen euro vragen. Er zal wellicht nog iets van de prijs af kunnen, maar het is aan CEO Vincent Mannaert om Hack en zijn entourage te overtuigen voor het Brugse project.

LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Heeft Club nood aan een type-Hack?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

45
45
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

50
50
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

43
43
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

119
119
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

46
46
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

75
75
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

47
47
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

106
106
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

61
61
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

208
208
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1236
1236
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

127
127
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

56
56
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

175
175
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

358
358
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

138
138
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

185
185
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

348
348
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

77
77
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

93
93

Meer sportnieuws