'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

1129
'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

In de zoektocht naar frisse versterkingen komt Club Brugge uit bij Robin Hack, een 21-jarige flankmiddenvelder van tweedeklasser 1. FC Nürnberg. De Duitser geniet een goede reputatie in zijn thuisland, en hij maakt sinds dit seizoen zijn grote doorbraak mee. Wij onderzochten welk type speler Hack precies is, en op welke vlakken hij een meerwaarde kan betekenen voor de Belgische landskampioen.


BELOFTE-INTERNATIONAL BREEKT DOOR

Robin Hack genoot zijn jeugdopleiding bij Karlsruher SC en TSG 1899 Hoffenheim waar hij bestempeld werd als een groot talent. Maar door blessures bleef zijn grote doorbraak uit, tot dat hij vorige zomer de overstap maakte naar 1. FC Nürnberg. Daar is de rechtspoot momenteel clubtopschutter met 10 gemaakte doelpunten, en dat als linkermiddenvelder én bij een club die het hele seizoen tegen de degradatie vocht. Die goede prestaties wekten bijgevolg de interesse van Club Brugge, maar ook RB Salzburg, FC Köln, Mainz 05, Herta BSC alsook clubs uit Nederland en Engeland liggen op de loer volgens SPORT1.



Zijn gesmaakte verrichtingen in het Max-Morlock-Stadion leverden Hack zelfs zijn eerste selecties op voor de Duitse nationale U21. 4 caps telt hij ondertussen, waarin hij tegen zijn Welshe leeftijdsgenoten prompt drie doelpunten tegen de netten joeg. In november stond Hack ook nog de hele wedstrijd op het veld tegen de Belgische U21 van toenmalig coach Johan Walem, waar Jelle Bataille van KV Oostende zijn rechtstreekse tegenstander was. Als je als speler uit de 2. Bundesliga een U21-certitude bent bij een grote voetbalnatie zoals Duitsland, dan is dat sowieso al een grote referentie.

A LA ZINEDINE ZIDANE

De basis van zijn huidig topseizoen legde Hack dus in de 2. Bundesliga. In de Duitse tweede divisie viel hij niet alleen op door zijn vele doelpunten maar evenzeer dankzij een uitstekende balbehandeling en inzicht. In de wedstrijd tegen VfL Bochum passeerde hij bijvoorbeeld drie tegenstanders door één pirouette met de bal uit te voeren. Genialiteit à la Zinédine Zidane. Deze actie werd een veelbesproken item in Duitsland, en de reputatie van Hack schoot daarmee de lucht in. De officiële website van de 2. Bundesliga stelde Hack bijvoorbeeld voor als 'de aanvallende juweel van 1. FC Nürnberg'. 



Door zijn positie als linkermiddenvelder lijkt Hack een doublure te kunnen worden voor Eduard Sobol, die in de veel gebruikte 3-5-2 van Club Brugge op deze positie wordt uitgespeeld. De Duitser kan bovendien ook meer offensief of zelfs op het centrale middenveld uit de voeten, wat mogelijkheden biedt om soms Ruud Vormer of Hans Vanaken af te lossen. De zuivere passing van Hack kan daarbij een groot voordeel bieden, want onder alle offensief ingestelde spelers van de 2. Bundesliga bezet hij daarin de zesde plaats. En dat is toch wel indrukwekkend als pas 21-jarige. 

HOGE SPELINTELLIGENTIE MET PROGRESSIEMARGE

Daarnaast bezit Hack nog een aantal andere sterke wapens, waarmee hij zich telkens in de top tien schaart van de spelers op zijn positie. Zijn passing vooruit en richting de final third, de zone van de waarheid bij de tegenstander, is van hoog niveau. En bovendien beschikt Hack over een goede versnelling met bal aan de voet, in combinatie met diepgang richting het vijandige doel. In een aantal andere facetten moet Hack zich wel nog bijschaven, bijvoorbeeld meer efficiëntie in de dribbels, alsook een grotere fysieke présence in de duels. 



Daarbij mogen we niet vergeten dat Hack momenteel pas zijn eerste seizoen als volwaardige basisspeler afwerkt in het professionele voetbal. Daardoor bezit de 21-jarige nog een enorme progressiemarge, en de interesse van RB Salzburg is veelbetekenend in die optiek: de Oostenrijkers zetten maar wat graag in op jong en veelbelovend talent. Anderzijds is dat ook de transferpolitiek van Club Brugge. De marktwaarde van Hack bedraagt momenteel 2,7 miljoen euro, maar Nürnberg zou de som van 7 miljoen euro vragen. Er zal wellicht nog iets van de prijs af kunnen, maar het is aan CEO Vincent Mannaert om Hack en zijn entourage te overtuigen voor het Brugse project.

LEES OOK: Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Heeft Club nood aan een type-Hack?

Meest recent

Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

29
29
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

20
20
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

149
149
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

319
319
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

29
29
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

413
413
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

219
219
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

147
147
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

28
28
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

37
37
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

775
775
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

200
200
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

392
392
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

39
39
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

369
369
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

40
40
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

364
364
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

47
47
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

345
345
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

310
310
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

48
48
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

93
93
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

170
170
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1390
1390
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

56
56

Meer sportnieuws