'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

1129
'Club Brugge zet in op creatieve middenvelder met geniale toets'

In de zoektocht naar frisse versterkingen komt Club Brugge uit bij Robin Hack, een 21-jarige flankmiddenvelder van tweedeklasser 1. FC Nürnberg. De Duitser geniet een goede reputatie in zijn thuisland, en hij maakt sinds dit seizoen zijn grote doorbraak mee. Wij onderzochten welk type speler Hack precies is, en op welke vlakken hij een meerwaarde kan betekenen voor de Belgische landskampioen.


BELOFTE-INTERNATIONAL BREEKT DOOR

Robin Hack genoot zijn jeugdopleiding bij Karlsruher SC en TSG 1899 Hoffenheim waar hij bestempeld werd als een groot talent. Maar door blessures bleef zijn grote doorbraak uit, tot dat hij vorige zomer de overstap maakte naar 1. FC Nürnberg. Daar is de rechtspoot momenteel clubtopschutter met 10 gemaakte doelpunten, en dat als linkermiddenvelder én bij een club die het hele seizoen tegen de degradatie vocht. Die goede prestaties wekten bijgevolg de interesse van Club Brugge, maar ook RB Salzburg, FC Köln, Mainz 05, Herta BSC alsook clubs uit Nederland en Engeland liggen op de loer volgens SPORT1.



Zijn gesmaakte verrichtingen in het Max-Morlock-Stadion leverden Hack zelfs zijn eerste selecties op voor de Duitse nationale U21. 4 caps telt hij ondertussen, waarin hij tegen zijn Welshe leeftijdsgenoten prompt drie doelpunten tegen de netten joeg. In november stond Hack ook nog de hele wedstrijd op het veld tegen de Belgische U21 van toenmalig coach Johan Walem, waar Jelle Bataille van KV Oostende zijn rechtstreekse tegenstander was. Als je als speler uit de 2. Bundesliga een U21-certitude bent bij een grote voetbalnatie zoals Duitsland, dan is dat sowieso al een grote referentie.

A LA ZINEDINE ZIDANE

De basis van zijn huidig topseizoen legde Hack dus in de 2. Bundesliga. In de Duitse tweede divisie viel hij niet alleen op door zijn vele doelpunten maar evenzeer dankzij een uitstekende balbehandeling en inzicht. In de wedstrijd tegen VfL Bochum passeerde hij bijvoorbeeld drie tegenstanders door één pirouette met de bal uit te voeren. Genialiteit à la Zinédine Zidane. Deze actie werd een veelbesproken item in Duitsland, en de reputatie van Hack schoot daarmee de lucht in. De officiële website van de 2. Bundesliga stelde Hack bijvoorbeeld voor als 'de aanvallende juweel van 1. FC Nürnberg'. 



Door zijn positie als linkermiddenvelder lijkt Hack een doublure te kunnen worden voor Eduard Sobol, die in de veel gebruikte 3-5-2 van Club Brugge op deze positie wordt uitgespeeld. De Duitser kan bovendien ook meer offensief of zelfs op het centrale middenveld uit de voeten, wat mogelijkheden biedt om soms Ruud Vormer of Hans Vanaken af te lossen. De zuivere passing van Hack kan daarbij een groot voordeel bieden, want onder alle offensief ingestelde spelers van de 2. Bundesliga bezet hij daarin de zesde plaats. En dat is toch wel indrukwekkend als pas 21-jarige. 

HOGE SPELINTELLIGENTIE MET PROGRESSIEMARGE

Daarnaast bezit Hack nog een aantal andere sterke wapens, waarmee hij zich telkens in de top tien schaart van de spelers op zijn positie. Zijn passing vooruit en richting de final third, de zone van de waarheid bij de tegenstander, is van hoog niveau. En bovendien beschikt Hack over een goede versnelling met bal aan de voet, in combinatie met diepgang richting het vijandige doel. In een aantal andere facetten moet Hack zich wel nog bijschaven, bijvoorbeeld meer efficiëntie in de dribbels, alsook een grotere fysieke présence in de duels. 



Daarbij mogen we niet vergeten dat Hack momenteel pas zijn eerste seizoen als volwaardige basisspeler afwerkt in het professionele voetbal. Daardoor bezit de 21-jarige nog een enorme progressiemarge, en de interesse van RB Salzburg is veelbetekenend in die optiek: de Oostenrijkers zetten maar wat graag in op jong en veelbelovend talent. Anderzijds is dat ook de transferpolitiek van Club Brugge. De marktwaarde van Hack bedraagt momenteel 2,7 miljoen euro, maar Nürnberg zou de som van 7 miljoen euro vragen. Er zal wellicht nog iets van de prijs af kunnen, maar het is aan CEO Vincent Mannaert om Hack en zijn entourage te overtuigen voor het Brugse project.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Heeft Club nood aan een type-Hack?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

46
46
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

71
71
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

48
48
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

74
74
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

22
22
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

25
25
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

40
40
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

102
102
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

98
98
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

89
89
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

132
132
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

447
447
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

396
396
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

396
396
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

466
466
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

565
565
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

434
434
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

125
125
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

49
49
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

145
145
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

191
191
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

48
48
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

110
110

Meer sportnieuws