"Je kan de druk niet voorstellen bij RSCA, intern als extern"

door

Nadat Kara Mbodj bij RSC Anderlecht zijn hoogste niveau haalde als voetballer lonkte de Premier League naar de verdediger. Helaas voor de Senegalees lukte een transfer over Het Kanaal niet, maar speelde hij wel nog voor FC Nantes en momenteel Al Sailiya.

In Qatar vond Kara opnieuw zichzelf en kan hij zonder grote stress voetballen. Dat heeft ook een positief gevolg op zijn gemoedsrust alsook zijn blessuregevoeligheid. Maar ook zijn bankrekening werd flink aangespekt. "Aangezien ik nu vier keer meer verdien dan in Anderlecht, zou ik tegen je liegen door te zeggen dat het salaris geen belangrijke rol speelde bij mijn keuze", verklaarde Kara aan La Capitale. "Maar na mijn ervaringen in Noorwegen, Genk en RSCA moest ik vooral een omgeving vinden waar ik weer aan mezelf kon denken. In Qatar vond ik rust, ik werd eindelijk mezelf weer."

Bij Anderlecht werden zijn prestaties telkens fel onder de loep genomen, en dat zorgde voor een enorme druk. "Verre van de media-aandacht, ging ik van 96 naar 90 kilogram, vond ik mijn steun en kon ik 17 van de 17 wedstrijden spelen zonder een enkele training te missen. Ik heb geleerd om voor mijn dieet te zorgen. Gedaan met de veel te vette Afrikaanse gerechten die ik elke avond bij de cateraar bestelde. Op alle niveaus leef ik weer. Je kunt je de druk niet voorstellen, zowel inter als extern, die ik voelde bij Anderlecht."

LEES OOK: 'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

Is de druk bij Anderlecht té groot?

Meest recent

'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

48
48
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

137
137
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

56
56
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

172
172
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

26
26
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

214
214
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

163
163
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

386
386
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

83
83
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

613
613
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1079
1079
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

360
360
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

302
302
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

310
310
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

470
470
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

486
486
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

222
222
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

400
400
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

100
100
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

230
230
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

992
992
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

231
231
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

362
362

Meer sportnieuws