Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

136 stemmen
Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

Na een wedstrijd waarin Arsenal grotendeels domineerde, heeft Brighton uiteindelijk in de absolute slotfase de drie punten gepakt. Een bedrijvige maar vaak ongelukkige Trossard kon nauwelijks het verschil maken maar zette in het slot nog een achterstand recht. Arteta en co vallen voorlopig buiten de Europese plaatsen.

Leandro Trossard en Brighton gingen in eigen huis op zoek naar een belangrijke driepunter in de degradatiestrijd. Tegenstander van dienst was Arsenal, de ploeg van Arteta had de punten eveneens broodnodig in de strijd om de Europese plaatsen.
Horrorblessure voor Leno, voorlopig geen doelpunten
De openingsfase van de partij was voor de bezoekers, vooral Aubameyang toonde zich levensgevaarlijk, voorlopig overleefde Brighton. Nog voor er tien minuten op de klok stonden trof Saka de lat. De thuisploeg herstelde nadien het evenwicht en halfweg de eerste periode toonde ook Trossard zich met een loeier die hoog over vloog. De eerste helft eindigde nog met een serieuze anticlimax, doelman Leno van Arsenal liep een zware beenblessure op na een duel met Maupay en moest afgevoerd worden richting het ziekenhuis. Halfweg stond het nog 0-0 na een matige pot voetbal.

Trossard en Brighton hadden de punten broodnodig in de degradatiestrijd in de Premier League.
Arsenal benut eindelijk overwicht, Brighton slaat keihard terug
Ook na de rust nam Arsenal aanvankelijk het commando stevig in handen. Aubameyang bleef doelman Ryan bestoken maar kende voorlopig geen succes bij de afwerking. Iets voor het uur leek de ex-spits van Dortmund toch te scoren maar de VAR stak er een stokje voor wegens voorafgaand buitenspel. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook op twintig minuten van het einde toen Pépé met zijn linker de bal heerlijk in doel draaide: 0-1. De wedstrijd leek beslist maar niets was minder waar. Met de rug tegen de muur kwam Brighton plots toch tot een kans en in de kluts verdween de gelijkmaker via Dunk in doel: 1-1. De bezoekers drongen nadien nog aan maar liepen nog volledig in het mes toen Brighton in de vijfde minuut van de blessuretijd er na een prachtige aanval 2-1 van maakte, notabene door 'dader' Maupay.
Scoreverloop:
0-1 (68') Pépé, 1-1 (75') Dunk, 2-1 (90+5') Maupay

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Zal Brighton zich redden?

Meest recent

‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

2
2
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

7
7
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

28
28
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

208
208
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

366
366
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

157
157
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

102
102
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

162
162
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

122
122
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

414
414
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

73
73
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

103
103
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

145
145
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

518
518
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

491
491
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

292
292
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

115
115
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

212
212
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

644
644
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

179
179
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

249
249
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

523
523

Meer sportnieuws