Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

136
Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

Na een wedstrijd waarin Arsenal grotendeels domineerde, heeft Brighton uiteindelijk in de absolute slotfase de drie punten gepakt. Een bedrijvige maar vaak ongelukkige Trossard kon nauwelijks het verschil maken maar zette in het slot nog een achterstand recht. Arteta en co vallen voorlopig buiten de Europese plaatsen.

Leandro Trossard en Brighton gingen in eigen huis op zoek naar een belangrijke driepunter in de degradatiestrijd. Tegenstander van dienst was Arsenal, de ploeg van Arteta had de punten eveneens broodnodig in de strijd om de Europese plaatsen.
Horrorblessure voor Leno, voorlopig geen doelpunten
De openingsfase van de partij was voor de bezoekers, vooral Aubameyang toonde zich levensgevaarlijk, voorlopig overleefde Brighton. Nog voor er tien minuten op de klok stonden trof Saka de lat. De thuisploeg herstelde nadien het evenwicht en halfweg de eerste periode toonde ook Trossard zich met een loeier die hoog over vloog. De eerste helft eindigde nog met een serieuze anticlimax, doelman Leno van Arsenal liep een zware beenblessure op na een duel met Maupay en moest afgevoerd worden richting het ziekenhuis. Halfweg stond het nog 0-0 na een matige pot voetbal.

Trossard en Brighton hadden de punten broodnodig in de degradatiestrijd in de Premier League.
Arsenal benut eindelijk overwicht, Brighton slaat keihard terug
Ook na de rust nam Arsenal aanvankelijk het commando stevig in handen. Aubameyang bleef doelman Ryan bestoken maar kende voorlopig geen succes bij de afwerking. Iets voor het uur leek de ex-spits van Dortmund toch te scoren maar de VAR stak er een stokje voor wegens voorafgaand buitenspel. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook op twintig minuten van het einde toen Pépé met zijn linker de bal heerlijk in doel draaide: 0-1. De wedstrijd leek beslist maar niets was minder waar. Met de rug tegen de muur kwam Brighton plots toch tot een kans en in de kluts verdween de gelijkmaker via Dunk in doel: 1-1. De bezoekers drongen nadien nog aan maar liepen nog volledig in het mes toen Brighton in de vijfde minuut van de blessuretijd er na een prachtige aanval 2-1 van maakte, notabene door 'dader' Maupay.
Scoreverloop:
0-1 (68') Pépé, 1-1 (75') Dunk, 2-1 (90+5') Maupay

LEES OOK: De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Zal Brighton zich redden?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

503
503
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

45
45
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

68
68
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

171
171
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

72
72
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

138
138
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

518
518
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

168
168
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

294
294
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

571
571
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

456
456
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

496
496
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

88
88
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

399
399
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

119
119
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

403
403
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

287
287
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

285
285

Meer sportnieuws