Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

136
Maupay van anti-held naar held bij Brighton tegen falend Arsenal

Na een wedstrijd waarin Arsenal grotendeels domineerde, heeft Brighton uiteindelijk in de absolute slotfase de drie punten gepakt. Een bedrijvige maar vaak ongelukkige Trossard kon nauwelijks het verschil maken maar zette in het slot nog een achterstand recht. Arteta en co vallen voorlopig buiten de Europese plaatsen.

Leandro Trossard en Brighton gingen in eigen huis op zoek naar een belangrijke driepunter in de degradatiestrijd. Tegenstander van dienst was Arsenal, de ploeg van Arteta had de punten eveneens broodnodig in de strijd om de Europese plaatsen.
Horrorblessure voor Leno, voorlopig geen doelpunten
De openingsfase van de partij was voor de bezoekers, vooral Aubameyang toonde zich levensgevaarlijk, voorlopig overleefde Brighton. Nog voor er tien minuten op de klok stonden trof Saka de lat. De thuisploeg herstelde nadien het evenwicht en halfweg de eerste periode toonde ook Trossard zich met een loeier die hoog over vloog. De eerste helft eindigde nog met een serieuze anticlimax, doelman Leno van Arsenal liep een zware beenblessure op na een duel met Maupay en moest afgevoerd worden richting het ziekenhuis. Halfweg stond het nog 0-0 na een matige pot voetbal.

Trossard en Brighton hadden de punten broodnodig in de degradatiestrijd in de Premier League.
Arsenal benut eindelijk overwicht, Brighton slaat keihard terug
Ook na de rust nam Arsenal aanvankelijk het commando stevig in handen. Aubameyang bleef doelman Ryan bestoken maar kende voorlopig geen succes bij de afwerking. Iets voor het uur leek de ex-spits van Dortmund toch te scoren maar de VAR stak er een stokje voor wegens voorafgaand buitenspel. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook op twintig minuten van het einde toen Pépé met zijn linker de bal heerlijk in doel draaide: 0-1. De wedstrijd leek beslist maar niets was minder waar. Met de rug tegen de muur kwam Brighton plots toch tot een kans en in de kluts verdween de gelijkmaker via Dunk in doel: 1-1. De bezoekers drongen nadien nog aan maar liepen nog volledig in het mes toen Brighton in de vijfde minuut van de blessuretijd er na een prachtige aanval 2-1 van maakte, notabene door 'dader' Maupay.
Scoreverloop:
0-1 (68') Pépé, 1-1 (75') Dunk, 2-1 (90+5') Maupay

LEES OOK: Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Zal Brighton zich redden?

Meest recent

Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

91
91
Vader Kompany komt met geruststellend nieuws

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

33
33
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

90
90
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

241
241
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

62
62
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

34
34
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

26
26
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

97
97
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

96
96
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

31
31
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

32
32
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

77
77
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

107
107
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

50
50
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

115
115
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

71
71
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

255
255
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

42
42
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

202
202
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

368
368
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

99
99
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

191
191
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

302
302

Meer sportnieuws