AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

897
AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

De schade van de coronacrisis valt voorlopig nog niet te overzien, maar met conflicterende kalenders en getroffen financiën alom wenkt hoe dan ook een wankele transferzomer. Zeker in de Jupiler Pro League, waar sommige topclubs hun pijlen daarom op het binnenland richten. Zo speurt niet alleen Antwerp de Belgische markt af, maar gaat ook AA Gent het niet al te ver zoeken. De ambitieuze Buffalo's lijken zo terug te keren naar de strategie die hen in 2015 succes opleverde, een kunstje dat ze maar wat graag nog eens zouden overdoen.


Over de doelstelling in de Ghelamco Arena hoeven we tenslotte geen doekjes te winden. De vicekampioen, die mits het afwerken van de laatste speeldag die status wel nog uit handen kan geven, wil volgend seizoen een plaats opschuiven naar het bovenste schavot. En dat mag blijkbaar wel wat kosten, want naar verluidt is Michel Louwagie van plan om diep in de buidel voor Nurio Fortuna. De linksachter van Charleroi, een rechtstreekse concurrent in de race naar de top, zou na polyvalente rechtsback Jordan Botaka (STVV) en reservedoelman Davy Roef (Anderlecht) reeds de derde aanwinst uit eigen land worden. Om dan nog te zwijgen van het dossier van Frank Boya dat nog steeds in de pijplijn zit.

DE EEN ZIJN DOOD ...
De controleur van Moeskroen komt wellicht op transfervrije basis over, wat ook al het geval was voor Roef. Botaka werd dan weer voor slechts iets meer dan een half miljoen in huis gehaald, waarmee Gent twee goedkope alternatieven vond voor Colin Coosemans en Mikael Lustig. Die eerste is al een tijdje verguisd in de Arteveldestad, terwijl de ervaren Zweed weinig indruk wist te maken en de concurrentiestrijd verloor van Alessio Castro-Montes. Botaka moet de jonkie nu beter het vuur aan de schenen leggen én Jess Thorup ook elders op het veld van extra opties voorzien. Roef mag hetzelfde proberen doen met Thomas Kaminski.



Boya zou dan weer voor vers bloed op het middenveld zorgen, waar de spoeling achter de vaste titularissen dun is – maar een basisplaats afdwingen geen sinecure zal zijn. Gezien zijn prijskaartje moet dat Nurio, die Milad Mohammadi weer tot bankzitter zou degraderen, minder problemen opleveren. Ondanks zijn grote verdiensten, met een rol als sterkhouder in de titelcampagne als hoogtepunt, lijkt het voor Nana Asare zo stilaan einde verhaal in de Ghelamco Arena. Samengevat zouden de ex-aanvoerder, Coosemans en Lustig immers plaats ruimen voor Nurio, Roef en Botaka, met Boya als bijkomende aanvulling op de huidige kern.

GENTS PRECEDENT
Hoewel we hier stuk voor stuk gerust mogen spreken over upgrades, lijkt het daar voor het merendeel van die aanwinsten wel bij te blijven. Een opwaardering van de selectie die ervoor zorgt dat de Gentenaars in de breedte beter gewapend zijn, dat zeker, maar op het eerste zicht geen toevoegingen die de kloof met Club Brugge meteen helpen dichten. Of toch? In de zomer van 2014 telde Louwagie amper anderhalf miljoen neer om Sven Kums weg te plukken bij Zulte Waregem, terwijl Laurent Depoitre gratis werd opgehaald bij KV Oostende en Rami Gherson voor nog geen half miljoen de overstap maakte van Waasland-Beveren.



Zes maanden eerder wrikte hij Danijel Milicevic en Matz Sels voor een prikje los bij Eupen en Lierse, nog eens een halfjaar daarvoor kwam Brecht Dejaegere voor ruim een miljoen over van KV Kortrijk. Niet dat al die spelers zonder verwachtingen arriveerden, maar dat ze allen direct een sleutelrol zouden spelen in de eerste landstitel durfde niemand voorspellen. Met de terugkeer van Kums en Depoitre, de ontdekking van Ngadeu en Owusu en het offensief geweld van Roman Yaremchuk en – voorlopig – Jonathan David beschikt Gent nu opnieuw over een sterk geraamte. Enkele gerichte aankopen kunnen wie weet dus toch volstaan.

WIE WIL LOUWAGIE?
Waar beter om die nieuwe rekruten te vinden dan in de eigen competitie, zeker nu clubs in deze instabiele tijden graag weten welk vlees ze in de kuip hebben? De strategie van Louwagie valt dus best te verdedigen, én biedt stof tot nadenken. Wat mag er namelijk nog bij in de Ghelamco Arena, en wie komt dan in beeld? Om te beginnen lijkt een centrale verdediger, bij voorkeur een linkspoot, geen overbodige luxe. Gent vulde die lacune al enigszins door Bruno Godeau op te pikken bij Moeskroen, wéér een binnenlandse transfer, maar de opties blijven beperkt. Pol Garcia (STVV) of Aleksandar Vukotic (W-Beveren) zijn potentiële pistes.



Op de backs heeft Thorup straks dus al voldoende alternatieven voorhanden, maar op het middenveld kan er zelfs na de komst van Boya nog wat bij. Vermits Belgen altijd welkom zijn, maar het trio Owusu-Kums-Odjidja in principe onaantastbaar is, denken we dan aan jongens als Joachim Van Damme (KV Mechelen) en Stef Peeters (Cercle Brugge). Of waarom zelfs geen comeback voor Hannes Van der Bruggen, die het prima doet bij KV Kortrijk? Nu de Buffalo's toch al aan het onderhandelen zijn met Charleroi, en indien het hen écht menens is met hun forse ambities, zouden ze trouwens ook eens kunnen polsen naar Ryota Morioka.

TACTIEK VAN THORUP
Over naar het aanvallend compartiment, waar in de formatie van Thorup geen plek is voor wingers. Mocht hij eens tactisch willen schakelen, beschikt de Deen echter toch over bitter weinig opties. In aanvulling op de jonge Dylan Mbayo, overgenomen van het failliete Lokeren, en eventueel Giorgi Chakvetadze is er dus gerust ruimte voor nog een versterking in de breedte. Liefst eentje die op meerdere posities inzetbaar is, zeker als er in het hogere segment wordt gezocht. Dan hebben we het over pakweg Nacer Chadli, voor wie allicht wel een plekje in de basis zou worden vrijgemaakt, of zelfs een op eerherstel beluste Kevin Mirallas.



Verder komt ook Fashion Sakala dan in ons vizier. De spurtbom van KV Oostende is per slot van rekening in principe eerder een spits, waar Gent ondanks de aanwezigheid van Depoitre, Yaremchuk, Giorgi Kvilitaia en Anderson Niangbo naar verluidt nog op jacht is naar vers bloed. Blijkbaar is het zelfs de intentie om daar een paar miljoenen voor vrij te maken. Tenzij de pijlen op iemand als Terem Moffi (KV Kortrijk), Cyle Larin (Zulte Waregem), William Togui (KV Mechelen) of bij de concurrentie zelfs Dieumerci Mbokani of Kaveh Rezaei gericht zijn, moeten we dat speerpunt allicht dus toch buiten de landsgrenzen gaan zoeken.

GELD IN GHELAMCO?
De vraag om een offensieve kracht kan tevens betekenen dat Gent al rekening houdt met een vertrek van David, voor wie met Chakvetadze en Roman Bezus wel reeds twee vervangers klaarstaan. Indien het Canadese goudhaantje straks de kassa spijst, wijzigt trouwens niet alleen het profiel van de gewenste aanwinst maar ook de prijscategorie waar Louwagie in mag gaan shoppen. Zowel voor zijn directe opvolger áls op de andere posities waar Thorup extra vuurkracht kan gebruiken. Hoewel uiteraard lang niet alle binnenlandse transfers een succes bleken – we denken dan onder meer aan Mamadou Sylla, Damien Marcq, Nicklas Pedersen, David Pollet en Rob Schoofs, al wijzen we met Birger Verstraete en Samuel Gigot graag ook nog even op twee absolute voltreffers – zoeken ze in de Ghelamco Arena dan wie weet tóch nog altijd hun heil in de eigen JPL. Tenslotte legde die strategie hen in het verleden geen windeieren.

LEES OOK: Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

🚀

Wie zal/zou volgens u de beste versterking zijn voor AA Gent?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

25
25
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

17
17
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

26
26
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

21
21
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

110
110
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

95
95
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

210
210
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

27
27
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

254
254
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

67
67
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

214
214
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

25
25
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

45
45
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

89
89
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

77
77
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

343
343
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

29
29
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

85
85
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

234
234
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

122
122
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

121
121
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

246
246
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

58
58
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

152
152

Meer sportnieuws