Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

1329
Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

Robert Waseige, die in juli 2019 overleed, nam twintig jaar geleden 22 spelers mee naar het EK. EURO 2000 (u kan HIER terugvinden hoe het de Belgen verging) ging door in België en Nederland en wij gingen na hoe het nadien met deze spelers verder is gegaan. Een overzicht.


Filip De Wilde: Speelde toen voor Anderlecht en verdedigde nadien nog de kleuren van Sturm Graz, Lokeren en Geel. Was na zijn carrière vijf jaar keeperstrainer van Anderlecht en een tijdje sportief adviseur van Waasland-Beveren. Momenteel keeperstrainer bij de KBVB.

Eric Deflandre: Via Club Brugge naar het grote Lyon. Speelde daarna nog voor Standard, FC Brussels, Dender, Lierse en Luik. Is al vijf jaar assistent-trainer bij Standard.

Joos Valgaeren: Verdediger van Celtic, dat hem in 2000 weghaalde bij Roda JC. Nadien nog werkzaam bij Club Brugge en FC Emmen en stapte meteen uit het voetbal. Is nu adviseur grondwerving bij Aquafin.

Tegen Italië werd met 0-2 verloren.

Lorenzo Staelens: De toenmalige verdediger van Anderlecht sloot zijn carrière een jaar later af bij Oita in Japan. Was als hoofdtrainer werkzaam bij KV Kortrijk, Aalst, Poperinge, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke. Zijn laatste job was T2 bij Lokeren en is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Philippe Clement: Speelde nog jaren voor Club Brugge en sloot af bij Beerschot. Keerde nadien terug naar Club om het via de jeugd tot T2 te schoppen. Trok naar Waasland-Beveren als hoofdtrainer en via KRC Genk keerde hij via de grote poort terug naar Club.

Yves Vanderhaeghe: Trok na het EK van Moeskroen naar Anderlecht. Na zes jaar ging hij naar Roeselare, waar hij zijn carrière eindigde. Werd T2 van Hein Vanhaezebrouck bij Kortrijk en nam na diens vertrek over. Via KV Oostende en AA Gent belandde hij weer bij Kortrijk.

Marc Wilmots: Verliet na het EK Schalke 04 voor Bordeaux. Keerde na een jaar terug naar Gelsenkirchen en sloot er zijn carrière af. Als hoofdtrainer even werkzaam bij STVV en Schalke 04 om daarna jaren T2 te zijn bij de Rode Duivels. Nam succesvol over als bondscoach en kende sindsdien nog mislukte passages bij Ivoorkust en Iran. Op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Bart Goor: Maakte een jaar later een mooie transfer van Anderlecht naar Hertha BSC. Belandde nog bij Feyenoord, terug Anderlecht, Beerschot, Westerlo en Dessel Sport. Speelde tot zijn 41ste en is momenteel jeugdtrainer bij Westerlo.

Het EK begon goed met een zege tegen Zweden (2-1).

Emile Mpenza: Speelde nog drie jaar voor Schalke 04, maar later ging het bergaf. Standard, Hamburger SV, Al Rayyan, Manchester City Plymouth Argyle, FC Sion, Neftchi Bakoe en Eendracht Aalst kwamen nog op zijn cv. Is vandaag jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC.

Branko Strupar: Kende een wisselvallig parcours bij Derby County en sloot zijn carrière af bij Dinamo Zagreb. Bleef in Kroatië en komt nog vaak terug naar België en dan vooral naar ‘zijn’ KRC Genk.

Gert Verheyen: Sloot af bij Club Brugge en stapte even uit het voetbal. Keerde terug naar de jeugdwerking van Club Brugge en was jarenlang coach bij de jeugd van de KBVB. Probeerde het als hoofdtrainer bij KV Oostende, maar dat werd niets. Is een gewaardeerd analist, wat hij voordien al jaren was.

Geert De Vlieger: Brak nooit helemaal door bij Anderlecht en trok naar Willem II. Speelde nog voor Manchester City, Zulte Waregem en Club Brugge. Is uitgegroeid tot één van de gezichten van Play Sports, waar hij analist en presentator is.

De Wilde, Deflandre en Peeters.

Frédéric Herpoel: Was nog jarenlang keeper bij AA Gent en sloot af bij Bergen. Is onder meer keeperstrainer in Wallonië.

Johan Walem: Ging via Parma en Udinese naar Standard. Sloot nadien af bij Torino en Catania. Was als beloftentrainer werkzaam bij Udinese, Anderlecht en de KBVB. Even hoofdtrainer bij KV Kortrijk en sinds kort bondscoach van Cyprus.

Jacky Peeters: Trok na het EK van Bielefeld naar AA Gent. Kwam ook nog uit voor Heusden-Zolder en Patro Eisden. Na zijn carrière als profspeler werd hij ondernemer en baat onder meer een carwash uit en legt hij zich toe op het blazen van dakgrind op platte daken, reinigen van riolen en saneren van mazouttanken.

Luc Nilis: Zag enkele maanden later abrupt een einde komen aan zijn carrière na een beenbreuk bij Aston Villa, dat hem had overgenomen van PSV. Viel in een zwart gat en kampte met een gokverslaving. Mede daardoor werd hij bij PSV ontslagen als spitsentrainer/scout. Was voordien ook even technisch directeur bij Heusden-Zolder. Geraakte verlost van zijn verslaving en keerde terug naar PSV, na een tussenstop bij Kasimpasa en Gençlerbirligi. Was de afgelopen twee jaar T2 bij VVV Venlo en zoekt ondertussen een nieuwe uitdaging.

Mpenza was in 2000 het grote Belgische talent.

Philippe Léonard: Speelde nog een aantal jaren voor AS Monaco en voetbalde daarna ook nog voor OGC Nice, Standard, Feyenoord en Rapid Boekarest. Baatte na zijn carrière onder meer een bar/brasserie uit in het Luikse.

Nico Van Kerckhoven: Speelde nog enkele jaren voor Schalke 04, vooraleer hij bij Borussia Mönchengladbach en Westerlo terechtkwam. Is momenteel assistent-trainer van Lierse-Kempenzonen.

Eric Van Meir: Speelde nog een jaar voor Lierse en trok dan naar Standard, waar hij zijn carrière afsloot. Was trainer bij Lierse SK, Turnhout en Berchem Sport. Is vandaag adviseur bij Lyra-Lierse en een gewaardeerd analist.

Gilles De Bilde: Via Sheffield en Aston Villa belandde hij bij Anderlecht. Kwam nog uit voor Lierse en Willebroek. Was nadien even het gezicht van een voetbalmagazine, maar dat werd niets. Was vooral als analist en commentator aan de slag en is dat vandaag nog steeds.

Mbo Mpenza: Speelde toen voor Sporting CP en nadien nog actief bij Galatasaray, Moeskroen, Anderlecht en Larissa. De ex-spits behaalde nadien een masterdiploma en zette zich in tegen het bestrijden van racisme in het voetbal. Was vorig jaar even in beeld om technisch directeur te worden bij Moeskroen.

Marc Hendrickx: Speelde nog een jaar voor KRC Genk en daar haalde Anderlecht hem weg. Kende daarna nog een resem clubs met Lokeren, Beerschot, STVV, Eupen en Tessenderlo. Na zijn carrière werd hij analist voor HBvL, maar zette hij een knappe nieuwe carrière op poten. Hij runt als zelfstandige enkele ICT-bedrijven.

CR

LEES OOK: Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Haalde Mpenza te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

16
16
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

33
33
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

317
317
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

458
458
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

206
206
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

92
92
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

346
346
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

312
312
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

127
127
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

77
77
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

70
70
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

571
571
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

171
171
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

235
235
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

496
496
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

173
173
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

269
269
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

220
220
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1968
1968
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

363
363
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

80
80
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

327
327
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

319
319
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

146
146
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

566
566

Meer sportnieuws