Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

1329
Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

Robert Waseige, die in juli 2019 overleed, nam twintig jaar geleden 22 spelers mee naar het EK. EURO 2000 (u kan HIER terugvinden hoe het de Belgen verging) ging door in België en Nederland en wij gingen na hoe het nadien met deze spelers verder is gegaan. Een overzicht.


Filip De Wilde: Speelde toen voor Anderlecht en verdedigde nadien nog de kleuren van Sturm Graz, Lokeren en Geel. Was na zijn carrière vijf jaar keeperstrainer van Anderlecht en een tijdje sportief adviseur van Waasland-Beveren. Momenteel keeperstrainer bij de KBVB.

Eric Deflandre: Via Club Brugge naar het grote Lyon. Speelde daarna nog voor Standard, FC Brussels, Dender, Lierse en Luik. Is al vijf jaar assistent-trainer bij Standard.

Joos Valgaeren: Verdediger van Celtic, dat hem in 2000 weghaalde bij Roda JC. Nadien nog werkzaam bij Club Brugge en FC Emmen en stapte meteen uit het voetbal. Is nu adviseur grondwerving bij Aquafin.

Tegen Italië werd met 0-2 verloren.

Lorenzo Staelens: De toenmalige verdediger van Anderlecht sloot zijn carrière een jaar later af bij Oita in Japan. Was als hoofdtrainer werkzaam bij KV Kortrijk, Aalst, Poperinge, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke. Zijn laatste job was T2 bij Lokeren en is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Philippe Clement: Speelde nog jaren voor Club Brugge en sloot af bij Beerschot. Keerde nadien terug naar Club om het via de jeugd tot T2 te schoppen. Trok naar Waasland-Beveren als hoofdtrainer en via KRC Genk keerde hij via de grote poort terug naar Club.

Yves Vanderhaeghe: Trok na het EK van Moeskroen naar Anderlecht. Na zes jaar ging hij naar Roeselare, waar hij zijn carrière eindigde. Werd T2 van Hein Vanhaezebrouck bij Kortrijk en nam na diens vertrek over. Via KV Oostende en AA Gent belandde hij weer bij Kortrijk.

Marc Wilmots: Verliet na het EK Schalke 04 voor Bordeaux. Keerde na een jaar terug naar Gelsenkirchen en sloot er zijn carrière af. Als hoofdtrainer even werkzaam bij STVV en Schalke 04 om daarna jaren T2 te zijn bij de Rode Duivels. Nam succesvol over als bondscoach en kende sindsdien nog mislukte passages bij Ivoorkust en Iran. Op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Bart Goor: Maakte een jaar later een mooie transfer van Anderlecht naar Hertha BSC. Belandde nog bij Feyenoord, terug Anderlecht, Beerschot, Westerlo en Dessel Sport. Speelde tot zijn 41ste en is momenteel jeugdtrainer bij Westerlo.

Het EK begon goed met een zege tegen Zweden (2-1).

Emile Mpenza: Speelde nog drie jaar voor Schalke 04, maar later ging het bergaf. Standard, Hamburger SV, Al Rayyan, Manchester City Plymouth Argyle, FC Sion, Neftchi Bakoe en Eendracht Aalst kwamen nog op zijn cv. Is vandaag jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC.

Branko Strupar: Kende een wisselvallig parcours bij Derby County en sloot zijn carrière af bij Dinamo Zagreb. Bleef in Kroatië en komt nog vaak terug naar België en dan vooral naar ‘zijn’ KRC Genk.

Gert Verheyen: Sloot af bij Club Brugge en stapte even uit het voetbal. Keerde terug naar de jeugdwerking van Club Brugge en was jarenlang coach bij de jeugd van de KBVB. Probeerde het als hoofdtrainer bij KV Oostende, maar dat werd niets. Is een gewaardeerd analist, wat hij voordien al jaren was.

Geert De Vlieger: Brak nooit helemaal door bij Anderlecht en trok naar Willem II. Speelde nog voor Manchester City, Zulte Waregem en Club Brugge. Is uitgegroeid tot één van de gezichten van Play Sports, waar hij analist en presentator is.

De Wilde, Deflandre en Peeters.

Frédéric Herpoel: Was nog jarenlang keeper bij AA Gent en sloot af bij Bergen. Is onder meer keeperstrainer in Wallonië.

Johan Walem: Ging via Parma en Udinese naar Standard. Sloot nadien af bij Torino en Catania. Was als beloftentrainer werkzaam bij Udinese, Anderlecht en de KBVB. Even hoofdtrainer bij KV Kortrijk en sinds kort bondscoach van Cyprus.

Jacky Peeters: Trok na het EK van Bielefeld naar AA Gent. Kwam ook nog uit voor Heusden-Zolder en Patro Eisden. Na zijn carrière als profspeler werd hij ondernemer en baat onder meer een carwash uit en legt hij zich toe op het blazen van dakgrind op platte daken, reinigen van riolen en saneren van mazouttanken.

Luc Nilis: Zag enkele maanden later abrupt een einde komen aan zijn carrière na een beenbreuk bij Aston Villa, dat hem had overgenomen van PSV. Viel in een zwart gat en kampte met een gokverslaving. Mede daardoor werd hij bij PSV ontslagen als spitsentrainer/scout. Was voordien ook even technisch directeur bij Heusden-Zolder. Geraakte verlost van zijn verslaving en keerde terug naar PSV, na een tussenstop bij Kasimpasa en Gençlerbirligi. Was de afgelopen twee jaar T2 bij VVV Venlo en zoekt ondertussen een nieuwe uitdaging.

Mpenza was in 2000 het grote Belgische talent.

Philippe Léonard: Speelde nog een aantal jaren voor AS Monaco en voetbalde daarna ook nog voor OGC Nice, Standard, Feyenoord en Rapid Boekarest. Baatte na zijn carrière onder meer een bar/brasserie uit in het Luikse.

Nico Van Kerckhoven: Speelde nog enkele jaren voor Schalke 04, vooraleer hij bij Borussia Mönchengladbach en Westerlo terechtkwam. Is momenteel assistent-trainer van Lierse-Kempenzonen.

Eric Van Meir: Speelde nog een jaar voor Lierse en trok dan naar Standard, waar hij zijn carrière afsloot. Was trainer bij Lierse SK, Turnhout en Berchem Sport. Is vandaag adviseur bij Lyra-Lierse en een gewaardeerd analist.

Gilles De Bilde: Via Sheffield en Aston Villa belandde hij bij Anderlecht. Kwam nog uit voor Lierse en Willebroek. Was nadien even het gezicht van een voetbalmagazine, maar dat werd niets. Was vooral als analist en commentator aan de slag en is dat vandaag nog steeds.

Mbo Mpenza: Speelde toen voor Sporting CP en nadien nog actief bij Galatasaray, Moeskroen, Anderlecht en Larissa. De ex-spits behaalde nadien een masterdiploma en zette zich in tegen het bestrijden van racisme in het voetbal. Was vorig jaar even in beeld om technisch directeur te worden bij Moeskroen.

Marc Hendrickx: Speelde nog een jaar voor KRC Genk en daar haalde Anderlecht hem weg. Kende daarna nog een resem clubs met Lokeren, Beerschot, STVV, Eupen en Tessenderlo. Na zijn carrière werd hij analist voor HBvL, maar zette hij een knappe nieuwe carrière op poten. Hij runt als zelfstandige enkele ICT-bedrijven.

CR

LEES OOK: Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Haalde Mpenza te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

0
0
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

23
23
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

133
133
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

15
15
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

293
293
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

25
25
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

374
374
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

72
72
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

82
82
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

205
205
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

183
183
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

698
698
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

752
752
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

73
73
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

124
124
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

270
270
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

270
270
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

228
228
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

169
169
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

131
131
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

58
58
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

438
438
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

83
83
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

166
166
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

129
129

Meer sportnieuws