Paars-Witte Duivels: wie schopt het van Neerpede tot international?

door
Paars-Witte Duivels: wie schopt het van Neerpede tot international?

In Youth We Trust. Deels uit noodzaak is het nu al even het credo van RSC Anderlecht, dat volop inzet op de eigen jeugd. Neerpede bleek dan ook al meer dan eens een ware goudmijn te zijn, waar niet alleen de recordkampioen zelf maar ook de Rode Duivels reeds duchtig van profiteerden. Volgens Sebastiaan Bornauw, zelf afkomstig uit de Brusselse school, kan de nationale ploeg binnenkort zelfs helemaal Paars-Wit kleuren. Wij namen de proef op de som en wogen de kansen van de huidige generatie aan talenten.


Daarbij beperken we ons tot spelers met een maximum leeftijd van 23 jaar, al zendt Anderlecht uiteraard zo veel zonen uit dat zelfs dan niet iedereen aan bod kan komen. Onder andere jongeren als Anouar Ait El Hadj en Thierry Lutonda, die we nog maar nauwelijks of niet aan het werk zagen, zullen we hier dan ook nog niet beoordelen. Net zomin als toptalent Roméo Lavia, overigens. Hoe het echter zit met de rest van de leerlingen van het Lotto Park hun perspectieven bij bondscoach Roberto Martinez, ontdekt u hieronder.

ZO GOED ALS ZEKER
Romelu Lukaku, Vincent Kompany, Youri Tielemans, Leander Dendoncker, Dennis Praet, Adnan Januzaj en zelfs Dries Mertens: ook vandaag is Neerpede reeds hofleverancier van de Rode Duivels. Yari Verschaeren voegde zich eveneens al bij dat rijtje, meer nog: de tiener kreeg van Martinez in één klap de titel ‘toekomst van het Belgisch voetbal’ opgespeld. Lang zal het allicht dus niet duren vooraleer de 18-jarige spelmaker het gezelschap krijgt van de nog één jaar jongere Jérémy Doku, die hier en daar zelfs al naar voren werd geschoven als een schaduwfavoriet voor een EK-ticket. Dat zat er voor Sambi Lokonga dan weer nog niet in, maar ook de 20-jarige middenvelder lijkt op termijn voorbestemd om de nationale eer te verdedigen.



Behalve de huidige pupillen van Kompany proberen tevens een aantal Duitse uitwijkelingen de aandacht van de bondscoach te trekken. Te beginnen met Sebastiaan Bornauw (21) zelf, die het na zijn transfer naar FC Köln verrassend goed doet in de Bundesliga. Daar gooit de net iets oudere Dodi Lukebakio al wat langer hoge ogen, terwijl in de tweede afdeling ook Orel Mangala zich reeds in de kijker van diverse clubs wist te spelen. Misschien doet een transfer dus wel wonderen voor de 22-jarige controleur, al staat hij net als zijn collega’s in Duitsland ook nu al op de radar van Martinez. De bovengenoemde spelers zijn momenteel trouwens stuk voor stuk actief bij de Jonge Duivels. Na verloop van tijd moeten zij de volgende stap zetten.

AANZIENLIJKE KANS
Onder de lat kon Jacky Mathijssen zijn voorganger Johan Walem sinds kort terug rekenen op Mile Svilar. Het voormalig toptalent blijft bij Benfica voorlopig wat hangen in zijn ontwikkeling, maar heeft op 20-jarige leeftijd nog tijd genoeg om door te breken. Bovendien is in de huidige garde aan doelmannen niemand jonger dan 27, dus mogelijk profiteert Svilar ooit van die generatiekloof. In de iets nabijere toekomst liggen er misschien dan weer kansen weggelegd voor Alexis Saelemaekers (20) en Samuel Bastien (23), waarbij vooral de middenvelder van Standard dit seizoen op de deur leek te kloppen. Saelemaekers heeft nog iets meer werk voor de boeg, maar beschikt over een interessant profiel – én wie weet een uitstalraam in Milaan.



Mike Trésor Ndayishimiye schittert op een iets minder groot toneel in Tilburg, maar dat weerhield de 21-jarige draaischijf van Willem II er niet van om zich stevig in de schijnwerpers te spelen. Van Neerpede naar de Nederlandse tweede klasse, om dan via een gestage opmars in de Eredivisie richting de top te klimmen: de vergelijking met Mertens is dan niet veraf, al spreken we daarmee wel flink voor onze beurt. Ook voor Antoine Colassin (19) lijkt het voorbarig om het over de Rode Duivels te hebben, hoewel de Paars-Witte hoop voorin in zijn beperkte optredens uiterst fraaie dingen liet zien. Het potentieel is dus zeker aanwezig, maar net zoals in het geval van Marco Kana is het toch belangrijk om nog niet te hard van stapel te lopen.

WIE WEET OOIT
De 17-jarige verdediger moet per slot van rekening nog heel wat stappen zetten, al heeft hij wel reeds een streepje voor op leeftijdsgenoot Killian Sardella. De polyvalente back bloeide aan het eind van het seizoen desalniettemin alsnog open, net zoals Francis Amuzu toen zijn beste vorm beet had. De pijlsnelle winger heeft op 20-jarige leeftijd bovendien nog steeds tonnen progressiemarge, dus wie weet waar zijn plafond ligt. Afschrijven durven we het duo dan ook zeker nog niet doen, een lot dat Wout Faes (22) in Anderlecht wél moest ondergaan. De krullenbol liet het hoofd echter niet hangen en groeide uit tot een steunpilaar in de defensie van KV Oostende, die hij straks inruilt voor Stade Reims – toch het nummer vijf in Frankrijk.



Bjorn Engels versierde van daaruit een transfer naar Aston Villa, dus dromen mag Faes alvast doen. Nog in de Ligue 1 vinden we ook Aaron Leya Iseka terug, al zakt de 22-jarige spits met Toulouse straks wel naar tweede en gaan zijn prestaties eerder in dalende lijn. Een ander verhaal bij Francesco Antonucci (20), die vijf jaar geleden al naar Ajax trok maar nadien bij AS Monaco op zijn honger bleef zitten. Een uitleenbeurt aan Volendam bracht nu soelaas voor de spelverdeler, met als gevolg dat onder meer zijn oude club weer aan het voormalig toptalent zijn mouw trekt. Misschien neemt Largie Ramazani (19), die al op zijn twaalfde naar Engeland verhuisde en één keer mocht invallen bij Manchester United, er best een voorbeeld aan.

ALLICHT NIET
De nobele onbekende winger wil tenslotte vast niet in de voetsporen treden van Charly Musonda Jr., die zijn status als grootste belofte in België nooit kon waarmaken. Op 23-jarige leeftijd is de gedoodverfde dirigent namelijk nog altijd op de sukkel, en lijkt hij de torenhoge verwachtingen helaas dus niet in te zullen lossen. Ook Jason Lokilo (21) beklaagt zich wellicht reeds zijn keuze voor een avontuur over Het Kanaal, want daar wil het niet echt vlotten voor de rechtsbuiten die destijds met slaande deuren uit het Lotto Park vertrok. Andy Kawaya (23) werd recent dan weer door niemand minder dan Xabi Alonso tot beste speler in de Spaanse derde klasse uitgeroepen, maar vandaar naar de Rode Duivels blijft toch een immense stap.



Hetzelfde geldt voor Hannes Delcroix, die ondanks een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk naar verluidt op geen nieuwe kans hoeft te rekenen in Anderlecht. Nochtans was de 21-jarige verdediger daar in de voorbije campagne goed van pas gekomen en heeft de Paars-Witte defensie ook nu vers bloed nodig. Blijkbaar geniet de linkspoot echter minder het vertrouwen dan de vele jonkies die recent wél aan bod kwamen. Zo had Delcroix links achterin gerust een geschikt alternatief kunnen vormen voor Sieben Dewaele (21), die lange tijd de ondankbare rol kreeg opgelegd om zich daar uit de slag te trekken. Toch achten we hem van alle Neerpede-producten in de huidige kern het minst in staat om het tot A-international te schoppen.

LEES OOK: Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Wie van deze talenten maakt volgens u het snelst zijn debuut voor de Rode Duivels?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

49
49
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

66
66
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

38
38
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

221
221
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

367
367
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

283
283
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

176
176
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

136
136
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

541
541
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

326
326
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

329
329
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

346
346
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

274
274
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws