Royale Radja: De onbetwiste koning van het Calcio

464 stemmen
Royale Radja: De onbetwiste koning van het Calcio

Radja Nainggolan had tijdens de zomer van 2019 geen toekomst meer bij zijn werkgever FC Internazionale. De voormalige Rode Duivel keerde daarom terug naar de oude heimat van Cagliari, waar hij ook zijn zieke vrouw kon ondersteunen in een vertrouwde omgeving. Een erg nobele daad van Nainggolan, maar ook op sportief vlak kon hij in de Sardegna Arena zijn beste vorm terugvinden. Bij de Rossoblu groeide Il Ninja uit tot één van de beste aanvallende middenvelders van de Serie A.


DE REDDER VAN CAGLIARI

Vorig seizoen kon Cagliari maar nipt de degradatie vermijden richting de Serie B. Amper 3 punten scheidde de ploeg van Empoli, het toenmalige nummer 18 van het Italiaanse Calcio. Dit seizoen werkt Cagliari een meer zorgeloze jaargang af, maar mathematisch is de ploeg nog niet gered. Toch is de evolutie van Gli Isolani, de Eilanders, eerder positief te noemen en daar heeft Nainggolan een groot aandeel in gehad. 



Zijn 5 doelpunten en 5 assists in de huidige jaargang zijn niet meteen spectaculair, vorig seizoen liet de middenvelder bijvoorbeeld 6 doelpunten en 3 assists noteren bij Internazionale, maar zijn impact op het team van coach Walter Zenga is immens. En dat is nog maar een understatement. Bij de grijze middenmoter Cagliari veroverde Nainggolan opnieuw zijn titel als één van 's lands beste aanvallende middenvelders.

NAINGGOLAN PAST BIJ ELKE TOPCLUB  

Door zijn uitstekende prestaties in Sardinië werd Nainggolan steeds vaker gelinkt aan een overstap naar een Italiaanse topclub. Na zijn éénjarige uitleenbeurt zouden Fiorentina, AC Milan en ex-club AS Roma namelijk in de markt liggen om de 32-jarige binnen te halen. Op basis van zijn krachttoer bij Cagliari dit seizoen is die belangstelling eerder vanzelfsprekend. Ook Tommaso Guilini, de voorzitter van Cagliari, beaamde dat aan Sky Sport Italia. “Hij zou bij elke topclub goed passen.”



Ook de Rossoblu hoopten Nainggolan langer aan boord te kunnen houden, maar daarvoor heeft Guilini niet de nodige financiële middelen beschikbaar. In Milaan verdient de middenvelder 4 miljoen euro netto per jaar, en bovendien hoopt Internazionale nog steeds op de hoofdprijs van 18 miljoen euro bij een definitieve verkoop. Weinig clubs, ook Fiorentina, AC Milan en AS Roma niet, die bereid zijn om dergelijk bedrag op te hoesten. 

TERUG NAAR MILAAN  

Wat zullen ze gebaald hebben bij Internazionale. Nainggolan werd er vorige zomer als overbodig bestempeld, maar hij maakte zijn werkgever eigenhandig twee dure punten afhandig in een onderling duel. Die verloren twee punten zouden Internazionale niet meteen in de titelrace gebracht hebben, maar de hoogstaande prestaties van Nainggolan misschien wél. In zowat alle parameters die eigen zijn voor aanvallende middenvelders prijkt Il Ninja namelijk in de top vijf van de Serie A.



In het Stadio Guiseppe Meazza zijn ze ook niet blind voor die prestaties en statistieken, en beseft men dat Nainggolan daarom nog steeds een groot kapitaal vertegenwoordigt. CEO Beppe Moratta verklaarde aan Gazzetta dello Sport dat de club hem straks laat terugkeren. “We willen zijn waarde niet devalueren. Er is nog tijd genoeg om een beslissing te nemen.” Nainggolan zal daarom wellicht opgenomen worden in de kern van coach Antonio Conte als back-up.

MEERWAARDE VOOR INTER 

Nainggolan keert straks dus terug naar Internazionale, en dat zal door de grote poort gebeuren. Als middenvelder bij een bescheiden ploeg zoals Cagliari kroonde de voormalige Rode Duivel tot misschien wel de beste aanvallende middenvelder van het Calcio. Een rol als back-up in de A-kern van Conte zou daarmee eerder lachwekkend zijn, ondanks het feit dat de Italiaan vindt dat Nainggolan niet in zijn visie past.



Met zijn doelpuntengemiddelde van 0,24 per wedstrijd en ook 0,19 assist zou Nainggolan in beide onderdelen de op drie na beste speler van Internazionale zijn dit seizoen. En da's best wel opmerkelijk omdat de Milanezen zorgeloos aan de top meedraaien, terwijl de Sardiniërs nog steeds niet gered zijn van de degradatie. In die beide onderdelen behoort Nainggolan ook tot de beste vijf spelers op zijn positie, in de Serie A zijn er dus amper aanvallende middenvelders met betere resultaten dan de Antwerpenaar.

STATS OM VAN TE DROMEN 

Maar nochtans is het aantal doelpunten en assist niet de meest spectaculaire statistiek van Nainggolan. Ondanks zijn meer offensieve rol heeft hij nauwelijks aan kwaliteit ingeboet op het defensieve vlak. Met meer dan 6 geslaagde defensieve acties per wedstrijd bezet hij de tweede plaats van alle spelers uit de Serie A die een gelijkaardige rol als Nainggolan invullen. Daardoor bezet hij ook de tweede plaats bij het procentueel geslaagde defensieve duels, net als het aantal intercepties per wedstrijd.



Opmerkelijk genoeg scoort Nainggolan ook enorm hoog bij de offensieve parameters in de Serie A. Bij het aantal geslaagde offensieve acties per wedstrijd, als de geslaagde offensieve duels, schaart hij zich moeiteloos in de top vijf van het Calcio bij spelers op dezelfde positie. Daarnaast behoort Nainggolan ook tot de top qua geslaagde dribbels, algemene en complexe passing, acceleraties en rushes met de bal aan de voet. En nogmaals: zo'n prestaties afleveren bij een 'kleinere' club zoals Cagliari is des te indrukwekkender.

RADJA MOET SPELEN 

In puur bedrijfsmatig opzicht heeft Internazionale gegronde redenen om Radja Nainggolan straks terug te halen naar het Stadio Guiseppe Meazza. Nadat de Milanezen in de zomer van 2018 de grote som van 38 miljoen euro voor hem neertelden, daalde zijn marktwaarde gestaag naar een actuele waardering van 16 miljoen euro. Maar die marktwaarde omhoog krijgen wordt eerder moeilijk door gezien zijn leeftijd van 32 jaar, waardoor Nainggolan zich in de herfst van zijn spelerscarrière bevindt. 



Anderzijds kan zijn marktwaarde alleen maar toenemen door veel wedstrijden te spelen, waarin hij het liefst goede prestaties kan neerzetten. Bovendien wordt er in die optiek meer waarde gehecht aan wedstrijden bij Internazionale dan bij – met alle respect – Cagliari. Wil Internazionale de marktwaarde van Nainggolan opkrikken, dan zal de sportieve leiding hem dus zeker moeten opstellen, en niet als veredelde back-up. Want zoals zijn statistieken aantonen: Nainggolan is en blijft een heuse klasbak in de Serie A. Aan Internazionale om daar optimaal gebruik van te maken...

LEES OOK: Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Is Nainggolan een onderschatte voetballer?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

40
40
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

19
19
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

50
50
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

39
39
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

95
95
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

88
88
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

172
172
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

199
199
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

135
135
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

233
233
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

58
58
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

208
208
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

160
160
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

210
210
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

124
124
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

161
161
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

85
85
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

380
380
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

176
176
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

75
75
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

455
455
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

398
398
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

164
164
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

608
608
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

614
614
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

74
74

Meer sportnieuws