Royale Radja: De onbetwiste koning van het Calcio

464 stemmen
Royale Radja: De onbetwiste koning van het Calcio

Radja Nainggolan had tijdens de zomer van 2019 geen toekomst meer bij zijn werkgever FC Internazionale. De voormalige Rode Duivel keerde daarom terug naar de oude heimat van Cagliari, waar hij ook zijn zieke vrouw kon ondersteunen in een vertrouwde omgeving. Een erg nobele daad van Nainggolan, maar ook op sportief vlak kon hij in de Sardegna Arena zijn beste vorm terugvinden. Bij de Rossoblu groeide Il Ninja uit tot één van de beste aanvallende middenvelders van de Serie A.


DE REDDER VAN CAGLIARI

Vorig seizoen kon Cagliari maar nipt de degradatie vermijden richting de Serie B. Amper 3 punten scheidde de ploeg van Empoli, het toenmalige nummer 18 van het Italiaanse Calcio. Dit seizoen werkt Cagliari een meer zorgeloze jaargang af, maar mathematisch is de ploeg nog niet gered. Toch is de evolutie van Gli Isolani, de Eilanders, eerder positief te noemen en daar heeft Nainggolan een groot aandeel in gehad. 



Zijn 5 doelpunten en 5 assists in de huidige jaargang zijn niet meteen spectaculair, vorig seizoen liet de middenvelder bijvoorbeeld 6 doelpunten en 3 assists noteren bij Internazionale, maar zijn impact op het team van coach Walter Zenga is immens. En dat is nog maar een understatement. Bij de grijze middenmoter Cagliari veroverde Nainggolan opnieuw zijn titel als één van 's lands beste aanvallende middenvelders.

NAINGGOLAN PAST BIJ ELKE TOPCLUB  

Door zijn uitstekende prestaties in Sardinië werd Nainggolan steeds vaker gelinkt aan een overstap naar een Italiaanse topclub. Na zijn éénjarige uitleenbeurt zouden Fiorentina, AC Milan en ex-club AS Roma namelijk in de markt liggen om de 32-jarige binnen te halen. Op basis van zijn krachttoer bij Cagliari dit seizoen is die belangstelling eerder vanzelfsprekend. Ook Tommaso Guilini, de voorzitter van Cagliari, beaamde dat aan Sky Sport Italia. “Hij zou bij elke topclub goed passen.”



Ook de Rossoblu hoopten Nainggolan langer aan boord te kunnen houden, maar daarvoor heeft Guilini niet de nodige financiële middelen beschikbaar. In Milaan verdient de middenvelder 4 miljoen euro netto per jaar, en bovendien hoopt Internazionale nog steeds op de hoofdprijs van 18 miljoen euro bij een definitieve verkoop. Weinig clubs, ook Fiorentina, AC Milan en AS Roma niet, die bereid zijn om dergelijk bedrag op te hoesten. 

TERUG NAAR MILAAN  

Wat zullen ze gebaald hebben bij Internazionale. Nainggolan werd er vorige zomer als overbodig bestempeld, maar hij maakte zijn werkgever eigenhandig twee dure punten afhandig in een onderling duel. Die verloren twee punten zouden Internazionale niet meteen in de titelrace gebracht hebben, maar de hoogstaande prestaties van Nainggolan misschien wél. In zowat alle parameters die eigen zijn voor aanvallende middenvelders prijkt Il Ninja namelijk in de top vijf van de Serie A.



In het Stadio Guiseppe Meazza zijn ze ook niet blind voor die prestaties en statistieken, en beseft men dat Nainggolan daarom nog steeds een groot kapitaal vertegenwoordigt. CEO Beppe Moratta verklaarde aan Gazzetta dello Sport dat de club hem straks laat terugkeren. “We willen zijn waarde niet devalueren. Er is nog tijd genoeg om een beslissing te nemen.” Nainggolan zal daarom wellicht opgenomen worden in de kern van coach Antonio Conte als back-up.

MEERWAARDE VOOR INTER 

Nainggolan keert straks dus terug naar Internazionale, en dat zal door de grote poort gebeuren. Als middenvelder bij een bescheiden ploeg zoals Cagliari kroonde de voormalige Rode Duivel tot misschien wel de beste aanvallende middenvelder van het Calcio. Een rol als back-up in de A-kern van Conte zou daarmee eerder lachwekkend zijn, ondanks het feit dat de Italiaan vindt dat Nainggolan niet in zijn visie past.



Met zijn doelpuntengemiddelde van 0,24 per wedstrijd en ook 0,19 assist zou Nainggolan in beide onderdelen de op drie na beste speler van Internazionale zijn dit seizoen. En da's best wel opmerkelijk omdat de Milanezen zorgeloos aan de top meedraaien, terwijl de Sardiniërs nog steeds niet gered zijn van de degradatie. In die beide onderdelen behoort Nainggolan ook tot de beste vijf spelers op zijn positie, in de Serie A zijn er dus amper aanvallende middenvelders met betere resultaten dan de Antwerpenaar.

STATS OM VAN TE DROMEN 

Maar nochtans is het aantal doelpunten en assist niet de meest spectaculaire statistiek van Nainggolan. Ondanks zijn meer offensieve rol heeft hij nauwelijks aan kwaliteit ingeboet op het defensieve vlak. Met meer dan 6 geslaagde defensieve acties per wedstrijd bezet hij de tweede plaats van alle spelers uit de Serie A die een gelijkaardige rol als Nainggolan invullen. Daardoor bezet hij ook de tweede plaats bij het procentueel geslaagde defensieve duels, net als het aantal intercepties per wedstrijd.



Opmerkelijk genoeg scoort Nainggolan ook enorm hoog bij de offensieve parameters in de Serie A. Bij het aantal geslaagde offensieve acties per wedstrijd, als de geslaagde offensieve duels, schaart hij zich moeiteloos in de top vijf van het Calcio bij spelers op dezelfde positie. Daarnaast behoort Nainggolan ook tot de top qua geslaagde dribbels, algemene en complexe passing, acceleraties en rushes met de bal aan de voet. En nogmaals: zo'n prestaties afleveren bij een 'kleinere' club zoals Cagliari is des te indrukwekkender.

RADJA MOET SPELEN 

In puur bedrijfsmatig opzicht heeft Internazionale gegronde redenen om Radja Nainggolan straks terug te halen naar het Stadio Guiseppe Meazza. Nadat de Milanezen in de zomer van 2018 de grote som van 38 miljoen euro voor hem neertelden, daalde zijn marktwaarde gestaag naar een actuele waardering van 16 miljoen euro. Maar die marktwaarde omhoog krijgen wordt eerder moeilijk door gezien zijn leeftijd van 32 jaar, waardoor Nainggolan zich in de herfst van zijn spelerscarrière bevindt. 



Anderzijds kan zijn marktwaarde alleen maar toenemen door veel wedstrijden te spelen, waarin hij het liefst goede prestaties kan neerzetten. Bovendien wordt er in die optiek meer waarde gehecht aan wedstrijden bij Internazionale dan bij – met alle respect – Cagliari. Wil Internazionale de marktwaarde van Nainggolan opkrikken, dan zal de sportieve leiding hem dus zeker moeten opstellen, en niet als veredelde back-up. Want zoals zijn statistieken aantonen: Nainggolan is en blijft een heuse klasbak in de Serie A. Aan Internazionale om daar optimaal gebruik van te maken...

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Is Nainggolan een onderschatte voetballer?

Meest recent

Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

361
361
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

18
18
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

26
26
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

78
78
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

24
24
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

42
42
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

266
266
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

129
129
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

179
179
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

229
229
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

155
155
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

59
59
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

309
309
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

397
397
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

34
34
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

212
212
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

109
109
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

409
409
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

298
298
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

316
316
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

366
366
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

50
50
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

427
427
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

103
103
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

267
267

Meer sportnieuws