Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

2393 stemmen
Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

Op het veld boezemden ze hun tegenstanders dit seizoen zelden angst in, maar nu zit de schrik voor Waasland-Beveren er blijkbaar toch goed in. Naar aanleiding van het felle verzet op de Freethiel tegen de opgelegde degradatie, overweegt de Pro League naar verluidt immers zelfs om de definitieve stop – die een kleine maand geleden officieel werd gemaakt – weer te herzien. Wie weet wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie straks dus alsnog afgewerkt. Een plottwist die voor een aantal clubs uiterst ingrijpende gevolgen kan hebben.


Dan moet het middels een akkoord op de eerstvolgende Algemene Vergadering wel eerst nog zover komen natuurlijk. Dat is alvast geen sinecure, zo leerde het gekibbel over de oplossing die nu alweer ter discussie staat ons reeds. Nóg meer dan voor een wijziging van het format naar 18 teams, ijverden wij daarom dan ook van meet af aan om de deur zo lang mogelijk op een kier te houden voor een afronding van speelronde 30. Uiteindelijk deed de overheid – onder druk van enkele onwelwillende ploegen – die helaas toch op slot, al staat het licht sinds kort nu toch weer op groen om in juli nog te voetballen. Vermits in de tussentijd al onze angsten uitkwamen, en er stilaan al bijna geen staart meer vast te knopen valt aan het vele juridisch getouwtrek, moet die optie nu misschien toch maar weer op tafel worden gelegd.



Toegegeven, de slaagkansen zijn beperkt. Vooreerst zijn er de onvermijdelijke eigenbelangen. Niet alleen hebben sommige clubs te veel te verliezen om zich achter het idee te scharen, voor heel wat anderen staat er dan weer net niets meer op het spel. Club Brugge zal een galamatch wel zien zitten, maar in welke mate KV Kortrijk, Eupen en andere STVV's zin hebben in een veredelde oefenpot is nog maar de vraag. Om dan nog te zwijgen van de praktische bezwaren die ermee gepaard gaan. Nieuwe aanwinsten mogen namelijk niet worden opgesteld, wat betekent dat aflopende contracten tijdelijk verlengd moeten worden – waar weinig draagvlak voor is. Toch levert de piste ons op sportief vlak een leuke denkoefening op. De titel mag tenslotte dan wel sowieso in Jan Breydel blijven, voor de rest kan er nog héél wat veranderen.

DEGRADATIESTRIJD
Uiteraard richten we onze aandacht dan in de eerste plaats op de bodem van het klassement, waar rode lantaarn Waasland-Beveren zich weigert neer te leggen bij de degradatie. Indien de slotspeeldag nog kan plaatsvinden, heeft de hekkensluiter echter geen poot meer om op te staan. Wie op dat moment de laatste plek bezet, zakt per slot van rekening ook in elk ander jaar naar 1B. Wel kunnen de Waaslanders de zwarte piet nog doorschuiven naar KV Oostende, of toch in theorie. In praktijk beloofde het hoe dan ook een erg lastige opdracht te worden, al zat een nederlaag van de Kustboys op bezoek bij Cercle Brugge er wel in.



Zelf moest Waasland-Beveren evenwel de drie punten thuishouden tegen AA Gent, een waterkansje waar het desalniettemin nu dus haar recht op claimt. Mocht Nicky Hayen die missie direct tot een goed einde brengen, verhuist het dossier tegen de Pro League allicht wel gewoon van de Freethiel naar de kust – waar ze zoals gezegd dan weliswaar minder sterk in hun schoenen zouden staan. KV Oostende zal zich dus alvast tegen dit voorstel kanten, want de enige reddingsboei wordt in dat geval een nieuwe aanval op de licentie van Moeskroen. Benieuwd trouwens of ook het offensief op Anderlecht dan toch maar weer wordt geopend.

EUROPESE TICKETS
Op één staat Club Brugge en het nummer vijf is voor Standard, maar tussenin kan alles nog overhoop worden gehaald. In het strafste scenario gaat Gent onderuit in Beveren en verliest Charleroi punten tegen KV Kortrijk, terwijl Antwerp wint van Moeskroen. De Great Old schuift dan op van plaats vier naar twee en is als vicekampioen dus prompt gekwalificeerd voor de voorronde van de Champions League, wat een binnenkomer van jewelste voor Ivan Leko zou zijn. De Buffalo's moeten het dan weer ineens stellen met de Europa League, waar Charleroi haar zeker zitje zelfs zonder Antwerpse bekerzege uit handen zou geven.



Hoewel ook alle andere combinaties mogelijk zijn, en de Zebra's dus zelf eveneens nog aanspraak maken op het kampioenenbal, valt het dus te begrijpen waarom Mehdi Bayat en Michel Louwagie er als de pinken bij waren om de stekker uit het seizoen te trekken. Vooral voor de Gentse manager houdt het vooruitzicht van een eventuele herstart immers alleen maar potentiële horrorscenario's in. Misschien hadden ze zich in de Ghelamco Arena dus toch net iets minder hevig tegen de formule met 18 clubs op het hoogste niveau moeten verzetten. Het felbegeerde CL-ticket was dan tenslotte allang veilig en wel in hun bezit geweest.

PLEK IN PO I
Het moest dé blikvanger van de laatste speeldag worden, maar de race om plaats zes behoort nu eigenlijk tot de resem aan overbodige duels. Aangezien de play-offs sowieso niet meer aan beurt zullen komen, maakt het in principe namelijk weinig uit wie zich al dan niet tot de virtuele deelnemers mag rekenen. De ultieme confrontatie tussen KRC Genk en KV Mechelen verliest dan ook veel van haar aantrekkingskracht, al zullen vooral de bezoekers hun huid ongetwijfeld nog steeds duur verkopen. Een jaar na de bekerwinst en promotie meteen voor het eerst een plek in PO I: het staat toch maar mooi in de geschiedenisboeken.



Ook van Anderlecht mogen we in Sint-Truiden nog een zekere aandacht voor de annalen verwachten, al hebben de Brusselaars hun lot natuurlijk niet in eigen handen. Sinds de invoering van de play-offs ontbrak Paars-Wit echter nog nooit op het hoogste toneel, dus zelfs zonder een effectieve eindstrijd zullen ze die status in het Lotto Park toch graag intact willen houden. Een volledige redding van het seizoen durven we het niet bepaald noemen, maar op die manier kan toch enigszins een blamage alsnog worden vermeden. Voor de fiere recordkampioen, goed op dreef voor de coronacrisis, zou het motivatie genoeg moeten zijn.

GOUDEN STIER
Tot slot richten we ons nog even op de individuele klassementen, waar Simon Mignolet zijn titel als koning van de clean sheets al binnen heeft. Behoudens een wonder zijn de meeste assists dan weer voor Ruud Vormer, maar de Gouden Stier kan wél nog van rug wisselen. Op basis van zijn doelpunten op verplaatsing mag Dieumerci Mbokani zich vandaag topschutter noemen, maar de spits van Antwerp moet qua aantal wel Jonathan David naast zich dulden. Bovendien zou Dieu door zijn contractsituatie wie weet niet eens in actie komen indien de slotspeeldag nog plaatsvindt, terwijl een transfer voor het goudhaantje van AA Gent nog niet voor meteen lijkt. Als David zijn totaal van 18 stuks nog kan aandikken, gaat hij dus misschien alsnog met de eer lopen.

LEES OOK: Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Zou u speeldag 30 liefst nog afgewerkt zien worden?

Meest recent

Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

61
61
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

58
58
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

80
80
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

103
103
Pijnlijke keerzijde achter droomtransfer Tielemans

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer beet, maar achter de bliksemdeal met Manchester United ...

116
116
'Strijd om Raskin is los: verrassende bestemming lonkt'

Sinds de uitschakeling in de kwartfinales van het WK door Spanje draait de transfermolen op volle ...

104
104
'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Het zou goed kunnen dat vrijdag het Belgische transferrecord officieel zal sneuvelen. Het heeft er ...

224
224
'Anderlecht krijgt fikse domper voor beoogde aanwinst'

Anderlecht moet volgende donderdag al een eerste keer aan de bak in de voorrondes van de Europa ...

239
239
'Nog steeds geen witte rook: Antwerp-fans krijgen nieuws'

Drie weken voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft Antwerp nog altijd ...

236
236
'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

641
641
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

148
148
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

164
164
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

83
83
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

596
596
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

38
38
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

465
465
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

208
208
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

739
739
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

285
285
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

336
336
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

314
314
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

214
214
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

407
407
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

1156
1156
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

284
284

Meer sportnieuws