Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

2393 stemmen
Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

Op het veld boezemden ze hun tegenstanders dit seizoen zelden angst in, maar nu zit de schrik voor Waasland-Beveren er blijkbaar toch goed in. Naar aanleiding van het felle verzet op de Freethiel tegen de opgelegde degradatie, overweegt de Pro League naar verluidt immers zelfs om de definitieve stop – die een kleine maand geleden officieel werd gemaakt – weer te herzien. Wie weet wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie straks dus alsnog afgewerkt. Een plottwist die voor een aantal clubs uiterst ingrijpende gevolgen kan hebben.


Dan moet het middels een akkoord op de eerstvolgende Algemene Vergadering wel eerst nog zover komen natuurlijk. Dat is alvast geen sinecure, zo leerde het gekibbel over de oplossing die nu alweer ter discussie staat ons reeds. Nóg meer dan voor een wijziging van het format naar 18 teams, ijverden wij daarom dan ook van meet af aan om de deur zo lang mogelijk op een kier te houden voor een afronding van speelronde 30. Uiteindelijk deed de overheid – onder druk van enkele onwelwillende ploegen – die helaas toch op slot, al staat het licht sinds kort nu toch weer op groen om in juli nog te voetballen. Vermits in de tussentijd al onze angsten uitkwamen, en er stilaan al bijna geen staart meer vast te knopen valt aan het vele juridisch getouwtrek, moet die optie nu misschien toch maar weer op tafel worden gelegd.



Toegegeven, de slaagkansen zijn beperkt. Vooreerst zijn er de onvermijdelijke eigenbelangen. Niet alleen hebben sommige clubs te veel te verliezen om zich achter het idee te scharen, voor heel wat anderen staat er dan weer net niets meer op het spel. Club Brugge zal een galamatch wel zien zitten, maar in welke mate KV Kortrijk, Eupen en andere STVV's zin hebben in een veredelde oefenpot is nog maar de vraag. Om dan nog te zwijgen van de praktische bezwaren die ermee gepaard gaan. Nieuwe aanwinsten mogen namelijk niet worden opgesteld, wat betekent dat aflopende contracten tijdelijk verlengd moeten worden – waar weinig draagvlak voor is. Toch levert de piste ons op sportief vlak een leuke denkoefening op. De titel mag tenslotte dan wel sowieso in Jan Breydel blijven, voor de rest kan er nog héél wat veranderen.

DEGRADATIESTRIJD
Uiteraard richten we onze aandacht dan in de eerste plaats op de bodem van het klassement, waar rode lantaarn Waasland-Beveren zich weigert neer te leggen bij de degradatie. Indien de slotspeeldag nog kan plaatsvinden, heeft de hekkensluiter echter geen poot meer om op te staan. Wie op dat moment de laatste plek bezet, zakt per slot van rekening ook in elk ander jaar naar 1B. Wel kunnen de Waaslanders de zwarte piet nog doorschuiven naar KV Oostende, of toch in theorie. In praktijk beloofde het hoe dan ook een erg lastige opdracht te worden, al zat een nederlaag van de Kustboys op bezoek bij Cercle Brugge er wel in.



Zelf moest Waasland-Beveren evenwel de drie punten thuishouden tegen AA Gent, een waterkansje waar het desalniettemin nu dus haar recht op claimt. Mocht Nicky Hayen die missie direct tot een goed einde brengen, verhuist het dossier tegen de Pro League allicht wel gewoon van de Freethiel naar de kust – waar ze zoals gezegd dan weliswaar minder sterk in hun schoenen zouden staan. KV Oostende zal zich dus alvast tegen dit voorstel kanten, want de enige reddingsboei wordt in dat geval een nieuwe aanval op de licentie van Moeskroen. Benieuwd trouwens of ook het offensief op Anderlecht dan toch maar weer wordt geopend.

EUROPESE TICKETS
Op één staat Club Brugge en het nummer vijf is voor Standard, maar tussenin kan alles nog overhoop worden gehaald. In het strafste scenario gaat Gent onderuit in Beveren en verliest Charleroi punten tegen KV Kortrijk, terwijl Antwerp wint van Moeskroen. De Great Old schuift dan op van plaats vier naar twee en is als vicekampioen dus prompt gekwalificeerd voor de voorronde van de Champions League, wat een binnenkomer van jewelste voor Ivan Leko zou zijn. De Buffalo's moeten het dan weer ineens stellen met de Europa League, waar Charleroi haar zeker zitje zelfs zonder Antwerpse bekerzege uit handen zou geven.



Hoewel ook alle andere combinaties mogelijk zijn, en de Zebra's dus zelf eveneens nog aanspraak maken op het kampioenenbal, valt het dus te begrijpen waarom Mehdi Bayat en Michel Louwagie er als de pinken bij waren om de stekker uit het seizoen te trekken. Vooral voor de Gentse manager houdt het vooruitzicht van een eventuele herstart immers alleen maar potentiële horrorscenario's in. Misschien hadden ze zich in de Ghelamco Arena dus toch net iets minder hevig tegen de formule met 18 clubs op het hoogste niveau moeten verzetten. Het felbegeerde CL-ticket was dan tenslotte allang veilig en wel in hun bezit geweest.

PLEK IN PO I
Het moest dé blikvanger van de laatste speeldag worden, maar de race om plaats zes behoort nu eigenlijk tot de resem aan overbodige duels. Aangezien de play-offs sowieso niet meer aan beurt zullen komen, maakt het in principe namelijk weinig uit wie zich al dan niet tot de virtuele deelnemers mag rekenen. De ultieme confrontatie tussen KRC Genk en KV Mechelen verliest dan ook veel van haar aantrekkingskracht, al zullen vooral de bezoekers hun huid ongetwijfeld nog steeds duur verkopen. Een jaar na de bekerwinst en promotie meteen voor het eerst een plek in PO I: het staat toch maar mooi in de geschiedenisboeken.



Ook van Anderlecht mogen we in Sint-Truiden nog een zekere aandacht voor de annalen verwachten, al hebben de Brusselaars hun lot natuurlijk niet in eigen handen. Sinds de invoering van de play-offs ontbrak Paars-Wit echter nog nooit op het hoogste toneel, dus zelfs zonder een effectieve eindstrijd zullen ze die status in het Lotto Park toch graag intact willen houden. Een volledige redding van het seizoen durven we het niet bepaald noemen, maar op die manier kan toch enigszins een blamage alsnog worden vermeden. Voor de fiere recordkampioen, goed op dreef voor de coronacrisis, zou het motivatie genoeg moeten zijn.

GOUDEN STIER
Tot slot richten we ons nog even op de individuele klassementen, waar Simon Mignolet zijn titel als koning van de clean sheets al binnen heeft. Behoudens een wonder zijn de meeste assists dan weer voor Ruud Vormer, maar de Gouden Stier kan wél nog van rug wisselen. Op basis van zijn doelpunten op verplaatsing mag Dieumerci Mbokani zich vandaag topschutter noemen, maar de spits van Antwerp moet qua aantal wel Jonathan David naast zich dulden. Bovendien zou Dieu door zijn contractsituatie wie weet niet eens in actie komen indien de slotspeeldag nog plaatsvindt, terwijl een transfer voor het goudhaantje van AA Gent nog niet voor meteen lijkt. Als David zijn totaal van 18 stuks nog kan aandikken, gaat hij dus misschien alsnog met de eer lopen.

LEES OOK: Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Zou u speeldag 30 liefst nog afgewerkt zien worden?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

474
474
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

89
89
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

240
240
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

122
122
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

118
118
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

215
215
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

90
90
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws