Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

2393
Wat als ... speeldag 30 doorgaat: CL voor Antwerp, gouden David & KVO naar 1B?

Op het veld boezemden ze hun tegenstanders dit seizoen zelden angst in, maar nu zit de schrik voor Waasland-Beveren er blijkbaar toch goed in. Naar aanleiding van het felle verzet op de Freethiel tegen de opgelegde degradatie, overweegt de Pro League naar verluidt immers zelfs om de definitieve stop – die een kleine maand geleden officieel werd gemaakt – weer te herzien. Wie weet wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie straks dus alsnog afgewerkt. Een plottwist die voor een aantal clubs uiterst ingrijpende gevolgen kan hebben.


Dan moet het middels een akkoord op de eerstvolgende Algemene Vergadering wel eerst nog zover komen natuurlijk. Dat is alvast geen sinecure, zo leerde het gekibbel over de oplossing die nu alweer ter discussie staat ons reeds. Nóg meer dan voor een wijziging van het format naar 18 teams, ijverden wij daarom dan ook van meet af aan om de deur zo lang mogelijk op een kier te houden voor een afronding van speelronde 30. Uiteindelijk deed de overheid – onder druk van enkele onwelwillende ploegen – die helaas toch op slot, al staat het licht sinds kort nu toch weer op groen om in juli nog te voetballen. Vermits in de tussentijd al onze angsten uitkwamen, en er stilaan al bijna geen staart meer vast te knopen valt aan het vele juridisch getouwtrek, moet die optie nu misschien toch maar weer op tafel worden gelegd.



Toegegeven, de slaagkansen zijn beperkt. Vooreerst zijn er de onvermijdelijke eigenbelangen. Niet alleen hebben sommige clubs te veel te verliezen om zich achter het idee te scharen, voor heel wat anderen staat er dan weer net niets meer op het spel. Club Brugge zal een galamatch wel zien zitten, maar in welke mate KV Kortrijk, Eupen en andere STVV's zin hebben in een veredelde oefenpot is nog maar de vraag. Om dan nog te zwijgen van de praktische bezwaren die ermee gepaard gaan. Nieuwe aanwinsten mogen namelijk niet worden opgesteld, wat betekent dat aflopende contracten tijdelijk verlengd moeten worden – waar weinig draagvlak voor is. Toch levert de piste ons op sportief vlak een leuke denkoefening op. De titel mag tenslotte dan wel sowieso in Jan Breydel blijven, voor de rest kan er nog héél wat veranderen.

DEGRADATIESTRIJD
Uiteraard richten we onze aandacht dan in de eerste plaats op de bodem van het klassement, waar rode lantaarn Waasland-Beveren zich weigert neer te leggen bij de degradatie. Indien de slotspeeldag nog kan plaatsvinden, heeft de hekkensluiter echter geen poot meer om op te staan. Wie op dat moment de laatste plek bezet, zakt per slot van rekening ook in elk ander jaar naar 1B. Wel kunnen de Waaslanders de zwarte piet nog doorschuiven naar KV Oostende, of toch in theorie. In praktijk beloofde het hoe dan ook een erg lastige opdracht te worden, al zat een nederlaag van de Kustboys op bezoek bij Cercle Brugge er wel in.



Zelf moest Waasland-Beveren evenwel de drie punten thuishouden tegen AA Gent, een waterkansje waar het desalniettemin nu dus haar recht op claimt. Mocht Nicky Hayen die missie direct tot een goed einde brengen, verhuist het dossier tegen de Pro League allicht wel gewoon van de Freethiel naar de kust – waar ze zoals gezegd dan weliswaar minder sterk in hun schoenen zouden staan. KV Oostende zal zich dus alvast tegen dit voorstel kanten, want de enige reddingsboei wordt in dat geval een nieuwe aanval op de licentie van Moeskroen. Benieuwd trouwens of ook het offensief op Anderlecht dan toch maar weer wordt geopend.

EUROPESE TICKETS
Op één staat Club Brugge en het nummer vijf is voor Standard, maar tussenin kan alles nog overhoop worden gehaald. In het strafste scenario gaat Gent onderuit in Beveren en verliest Charleroi punten tegen KV Kortrijk, terwijl Antwerp wint van Moeskroen. De Great Old schuift dan op van plaats vier naar twee en is als vicekampioen dus prompt gekwalificeerd voor de voorronde van de Champions League, wat een binnenkomer van jewelste voor Ivan Leko zou zijn. De Buffalo's moeten het dan weer ineens stellen met de Europa League, waar Charleroi haar zeker zitje zelfs zonder Antwerpse bekerzege uit handen zou geven.



Hoewel ook alle andere combinaties mogelijk zijn, en de Zebra's dus zelf eveneens nog aanspraak maken op het kampioenenbal, valt het dus te begrijpen waarom Mehdi Bayat en Michel Louwagie er als de pinken bij waren om de stekker uit het seizoen te trekken. Vooral voor de Gentse manager houdt het vooruitzicht van een eventuele herstart immers alleen maar potentiële horrorscenario's in. Misschien hadden ze zich in de Ghelamco Arena dus toch net iets minder hevig tegen de formule met 18 clubs op het hoogste niveau moeten verzetten. Het felbegeerde CL-ticket was dan tenslotte allang veilig en wel in hun bezit geweest.

PLEK IN PO I
Het moest dé blikvanger van de laatste speeldag worden, maar de race om plaats zes behoort nu eigenlijk tot de resem aan overbodige duels. Aangezien de play-offs sowieso niet meer aan beurt zullen komen, maakt het in principe namelijk weinig uit wie zich al dan niet tot de virtuele deelnemers mag rekenen. De ultieme confrontatie tussen KRC Genk en KV Mechelen verliest dan ook veel van haar aantrekkingskracht, al zullen vooral de bezoekers hun huid ongetwijfeld nog steeds duur verkopen. Een jaar na de bekerwinst en promotie meteen voor het eerst een plek in PO I: het staat toch maar mooi in de geschiedenisboeken.



Ook van Anderlecht mogen we in Sint-Truiden nog een zekere aandacht voor de annalen verwachten, al hebben de Brusselaars hun lot natuurlijk niet in eigen handen. Sinds de invoering van de play-offs ontbrak Paars-Wit echter nog nooit op het hoogste toneel, dus zelfs zonder een effectieve eindstrijd zullen ze die status in het Lotto Park toch graag intact willen houden. Een volledige redding van het seizoen durven we het niet bepaald noemen, maar op die manier kan toch enigszins een blamage alsnog worden vermeden. Voor de fiere recordkampioen, goed op dreef voor de coronacrisis, zou het motivatie genoeg moeten zijn.

GOUDEN STIER
Tot slot richten we ons nog even op de individuele klassementen, waar Simon Mignolet zijn titel als koning van de clean sheets al binnen heeft. Behoudens een wonder zijn de meeste assists dan weer voor Ruud Vormer, maar de Gouden Stier kan wél nog van rug wisselen. Op basis van zijn doelpunten op verplaatsing mag Dieumerci Mbokani zich vandaag topschutter noemen, maar de spits van Antwerp moet qua aantal wel Jonathan David naast zich dulden. Bovendien zou Dieu door zijn contractsituatie wie weet niet eens in actie komen indien de slotspeeldag nog plaatsvindt, terwijl een transfer voor het goudhaantje van AA Gent nog niet voor meteen lijkt. Als David zijn totaal van 18 stuks nog kan aandikken, gaat hij dus misschien alsnog met de eer lopen.

LEES OOK: Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Zou u speeldag 30 liefst nog afgewerkt zien worden?

Meest recent

Vijf voor twaalf: Compper in vieze papieren bij Antwerp

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

5
5
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

68
68
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

154
154
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

235
235
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

247
247
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

311
311
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

46
46
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

55
55
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

77
77
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

161
161
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

78
78
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

162
162
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

115
115
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

153
153
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

20
20
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

482
482
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

103
103
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

131
131
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

116
116
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

159
159
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

270
270
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

257
257
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

291
291

Meer sportnieuws