Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

1894 stemmen
Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

Het zal er komende vrijdag wellicht weer stevig aan toe gaan op de Algemene Vergadering van de Pro League, waar opnieuw gediscussieerd zal worden over het format van de competitie voor volgend seizoen. Omwille van de vele gerechtelijke procedures die tegen het laatste besluit aangespannen werden - waarin Waasland-Beveren, Beerschot, OH Leuven en Virton betrokken zijn - werden de voorbije dagen weer verschillende voorstellen gelanceerd.


Analist Geert De Vlieger maakte zich op Twitter zeer druk over het feit dat de beslissing van 15 mei zomaar nog teruggedraaid kan worden, wat uiteindelijk leidde tot een discussie over wat nu de beste formule zou zijn voor 1A. De voorbije dagen werd voorgesteld om terug te gaan naar 18 clubs of zelfs uit te breiden naar 20, maar dat ziet De Vlieger niet zitten. Volgens hem moeten er juist minder clubs in 1A.

Dat zullen de kleine clubs uiteraard niet zien zitten, maar dat wees De Vlieger snel af. Toen Vincent Goemaere en Joseph Allijns, voorzitters van Cercle Brugge en KV Kortrijk, in de discussie getagd werden, zette hij die clubs smalend weg als 'een Monegaskische en Maleisische club'. Maar dat schoot bij Allijns in het verkeerde keelgat.

Hij sloeg immers stevig terug naar De Vlieger. "Gaat u discrimineren op basis van wie eigenaar is van een club? Fiets nog maar een beetje, dat gaat u het beste af", sneerde Allijns. "Een analist van beroep die graag naar het buitenland vliegt om topclubs te zien die in handen zijn van... Vul het maar aan. Dan is het geen bezwaar."


LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Vind je dat Allijns een punt heeft?

Meest recent

Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

24
24
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

437
437
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

28
28
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

27
27
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

46
46
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

39
39
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

112
112
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

194
194
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

206
206
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

368
368
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

844
844
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

130
130
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

738
738
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

198
198
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

589
589
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

198
198
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

61
61
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

181
181
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

158
158
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

889
889
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

589
589
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

210
210
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

51
51

Meer sportnieuws