Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

door
Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

Het zal er komende vrijdag wellicht weer stevig aan toe gaan op de Algemene Vergadering van de Pro League, waar opnieuw gediscussieerd zal worden over het format van de competitie voor volgend seizoen. Omwille van de vele gerechtelijke procedures die tegen het laatste besluit aangespannen werden - waarin Waasland-Beveren, Beerschot, OH Leuven en Virton betrokken zijn - werden de voorbije dagen weer verschillende voorstellen gelanceerd.


Analist Geert De Vlieger maakte zich op Twitter zeer druk over het feit dat de beslissing van 15 mei zomaar nog teruggedraaid kan worden, wat uiteindelijk leidde tot een discussie over wat nu de beste formule zou zijn voor 1A. De voorbije dagen werd voorgesteld om terug te gaan naar 18 clubs of zelfs uit te breiden naar 20, maar dat ziet De Vlieger niet zitten. Volgens hem moeten er juist minder clubs in 1A.

Dat zullen de kleine clubs uiteraard niet zien zitten, maar dat wees De Vlieger snel af. Toen Vincent Goemaere en Joseph Allijns, voorzitters van Cercle Brugge en KV Kortrijk, in de discussie getagd werden, zette hij die clubs smalend weg als 'een Monegaskische en Maleisische club'. Maar dat schoot bij Allijns in het verkeerde keelgat.

Hij sloeg immers stevig terug naar De Vlieger. "Gaat u discrimineren op basis van wie eigenaar is van een club? Fiets nog maar een beetje, dat gaat u het beste af", sneerde Allijns. "Een analist van beroep die graag naar het buitenland vliegt om topclubs te zien die in handen zijn van... Vul het maar aan. Dan is het geen bezwaar."


LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Vind je dat Allijns een punt heeft?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

22
22
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

82
82
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

50
50
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

31
31
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

152
152
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

303
303
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

124
124
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

142
142
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

77
77
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

137
137
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

456
456
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

157
157
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

643
643
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

872
872
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

156
156
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

290
290
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

522
522
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

836
836
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

994
994
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

231
231
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws