Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

door
Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

Het zal er komende vrijdag wellicht weer stevig aan toe gaan op de Algemene Vergadering van de Pro League, waar opnieuw gediscussieerd zal worden over het format van de competitie voor volgend seizoen. Omwille van de vele gerechtelijke procedures die tegen het laatste besluit aangespannen werden - waarin Waasland-Beveren, Beerschot, OH Leuven en Virton betrokken zijn - werden de voorbije dagen weer verschillende voorstellen gelanceerd.


Analist Geert De Vlieger maakte zich op Twitter zeer druk over het feit dat de beslissing van 15 mei zomaar nog teruggedraaid kan worden, wat uiteindelijk leidde tot een discussie over wat nu de beste formule zou zijn voor 1A. De voorbije dagen werd voorgesteld om terug te gaan naar 18 clubs of zelfs uit te breiden naar 20, maar dat ziet De Vlieger niet zitten. Volgens hem moeten er juist minder clubs in 1A.

Dat zullen de kleine clubs uiteraard niet zien zitten, maar dat wees De Vlieger snel af. Toen Vincent Goemaere en Joseph Allijns, voorzitters van Cercle Brugge en KV Kortrijk, in de discussie getagd werden, zette hij die clubs smalend weg als 'een Monegaskische en Maleisische club'. Maar dat schoot bij Allijns in het verkeerde keelgat.

Hij sloeg immers stevig terug naar De Vlieger. "Gaat u discrimineren op basis van wie eigenaar is van een club? Fiets nog maar een beetje, dat gaat u het beste af", sneerde Allijns. "Een analist van beroep die graag naar het buitenland vliegt om topclubs te zien die in handen zijn van... Vul het maar aan. Dan is het geen bezwaar."


LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Vind je dat Allijns een punt heeft?

Meest recent

Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen dreigen

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

0
0
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

38
38
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

27
27
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

63
63
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

48
48
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

71
71
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

55
55
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

91
91
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

68
68
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

260
260
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

78
78
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

33
33
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

239
239
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

370
370
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

688
688
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

82
82
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

134
134
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

857
857
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

436
436
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

403
403
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

187
187
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

472
472
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

301
301

Meer sportnieuws