Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

1894 stemmen
Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

Het zal er komende vrijdag wellicht weer stevig aan toe gaan op de Algemene Vergadering van de Pro League, waar opnieuw gediscussieerd zal worden over het format van de competitie voor volgend seizoen. Omwille van de vele gerechtelijke procedures die tegen het laatste besluit aangespannen werden - waarin Waasland-Beveren, Beerschot, OH Leuven en Virton betrokken zijn - werden de voorbije dagen weer verschillende voorstellen gelanceerd.


Analist Geert De Vlieger maakte zich op Twitter zeer druk over het feit dat de beslissing van 15 mei zomaar nog teruggedraaid kan worden, wat uiteindelijk leidde tot een discussie over wat nu de beste formule zou zijn voor 1A. De voorbije dagen werd voorgesteld om terug te gaan naar 18 clubs of zelfs uit te breiden naar 20, maar dat ziet De Vlieger niet zitten. Volgens hem moeten er juist minder clubs in 1A.

Dat zullen de kleine clubs uiteraard niet zien zitten, maar dat wees De Vlieger snel af. Toen Vincent Goemaere en Joseph Allijns, voorzitters van Cercle Brugge en KV Kortrijk, in de discussie getagd werden, zette hij die clubs smalend weg als 'een Monegaskische en Maleisische club'. Maar dat schoot bij Allijns in het verkeerde keelgat.

Hij sloeg immers stevig terug naar De Vlieger. "Gaat u discrimineren op basis van wie eigenaar is van een club? Fiets nog maar een beetje, dat gaat u het beste af", sneerde Allijns. "Een analist van beroep die graag naar het buitenland vliegt om topclubs te zien die in handen zijn van... Vul het maar aan. Dan is het geen bezwaar."


LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Vind je dat Allijns een punt heeft?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

7
7
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

58
58
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

102
102
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

386
386
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

214
214
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

111
111
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

132
132
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

96
96
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

132
132
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

118
118
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

50
50
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

336
336
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

203
203
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

224
224
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

356
356
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

510
510
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

99
99
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

298
298
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

174
174
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

290
290
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

176
176
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

488
488
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

226
226

Meer sportnieuws