Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

door
Voorzitter KV Kortrijk zet De Vlieger stevig op zijn plaats

Het zal er komende vrijdag wellicht weer stevig aan toe gaan op de Algemene Vergadering van de Pro League, waar opnieuw gediscussieerd zal worden over het format van de competitie voor volgend seizoen. Omwille van de vele gerechtelijke procedures die tegen het laatste besluit aangespannen werden - waarin Waasland-Beveren, Beerschot, OH Leuven en Virton betrokken zijn - werden de voorbije dagen weer verschillende voorstellen gelanceerd.


Analist Geert De Vlieger maakte zich op Twitter zeer druk over het feit dat de beslissing van 15 mei zomaar nog teruggedraaid kan worden, wat uiteindelijk leidde tot een discussie over wat nu de beste formule zou zijn voor 1A. De voorbije dagen werd voorgesteld om terug te gaan naar 18 clubs of zelfs uit te breiden naar 20, maar dat ziet De Vlieger niet zitten. Volgens hem moeten er juist minder clubs in 1A.

Dat zullen de kleine clubs uiteraard niet zien zitten, maar dat wees De Vlieger snel af. Toen Vincent Goemaere en Joseph Allijns, voorzitters van Cercle Brugge en KV Kortrijk, in de discussie getagd werden, zette hij die clubs smalend weg als 'een Monegaskische en Maleisische club'. Maar dat schoot bij Allijns in het verkeerde keelgat.

Hij sloeg immers stevig terug naar De Vlieger. "Gaat u discrimineren op basis van wie eigenaar is van een club? Fiets nog maar een beetje, dat gaat u het beste af", sneerde Allijns. "Een analist van beroep die graag naar het buitenland vliegt om topclubs te zien die in handen zijn van... Vul het maar aan. Dan is het geen bezwaar."


LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Vind je dat Allijns een punt heeft?

Meest recent

'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

53
53
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

19
19
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

199
199
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

49
49
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

180
180
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

46
46
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

28
28
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

63
63
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

271
271
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

249
249
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

25
25
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

148
148
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

187
187
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

360
360
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

264
264
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

25
25
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

396
396
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

84
84
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

22
22
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

196
196
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

74
74
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

100
100
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

61
61
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

215
215
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

73
73

Meer sportnieuws