EXCLUSIEF: "Wellenreuther heeft alles om eerste keeper van Anderlecht te worden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Timon Wellenreuther weggehaald bij Willem II. De 24-jarige Duitse doelman tekende voor vier jaar bij de Brusselaars. Wij polsten bij Werner Martens, voormalig conditietrainer bij Willem II, en Elton Kabangu. Die laatste was dit seizoen ploegmaat van Wellenreuther.


Aad de Mos was al zeer kritisch voor de doelman van de Nederlandse revelatie van afgelopen seizoen, maar Martens (ex-Beerschot en Sporting Lokeren) is het daar niet mee eens. "Ik ben niet verrast dat hij de stap naar een topclub heeft kunnen zetten. Toen ik drie seizoenen geleden bij Willem II werkte, zag je meteen dat hij veel talent had maar op dat moment was hij nog wat wisselvallig. Uiteindelijk verloor hij zijn plaats onder de lat aan Mathijs Branderhorst, maar aan het einde van het seizoen knokte hij zich weer in de ploeg, mede door een blessure bij de andere doelman. De laatste twee seizoenen is hij veel constanter geworden en was hij ook een onbetwistbare titularis."

Ex-ploegmaat Kabangu treedt Martens bij. "Ik ben niet verast door deze overgang, zeker niet als je ziet wat voor een seizoen Timon heeft gespeeld. Dan begrijp ik zeker deze transfer en de keuze van Anderlecht om voor hem te gaan."

Wellenreuther moet bij RSCA de concurrentie aangaan met Van Crombrugge.

De kans is groot dat Hendrik Van Crombrugge bij RSC Anderlecht blijft, maar de Rode Duivel krijgt er zeker een te duchten concurrent bij. "Hij gaat zeker een concurrent zijn voor Van Crombrugge. Het zal een spannende strijd worden, maar je weet natuurlijk ook niet of Van Crombrugge bij Anderlecht blijft. Bij een topclub heb je echter nood aan meer dan één topdoelman, maar Timon heeft zeker de kwaliteiten om de nummer één te worden bij Anderlecht", aldus Martens.

Kabangu is het ook daar eens met Martens. “Ja , ik denk wel dat hij het Van Crombrugge moeilijk gaat maken. Timon heeft een echte winnaarsmentaliteit in alles wat hij op het veld doet, dus ik verwacht dat hij daar ook de strijd voor de volle 100% aangaat."

Van Crombrugge lijkt voorlopig wel nog bij RSCA te blijven.

Vincent Kompany is een grote voorstander van een goede meevoetballende doelman en mede daardoor werd Thomas Didillon aan de kant geschoven. Martens ziet ook daar de nodige kwaliteiten bij de ex-keeper van Schalke 04 en Real Mallorca. "Hij heeft zeker goede voeten. Van keeperstrainer Harald Wapenaar heb ik meegekregen dat hij zeer grote stappen heeft gezet inzake vooruit keepen en dat hij beter anticipeert op situaties. Hij is ook een stuk volwassener geworden bij Willem II", besluit Martens.

Het slotwoord is voor Kabangu. "Vandaag de dag is het ook belangrijk dat een doelman goed kan meevoetballen. Timon is een doelman die graag meevoetbalt, dus dat behoort zeker tot zijn kwaliteiten."

Claudio Reulens

LEES OOK: Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Goede aanwinst van Anderlecht?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

7
7
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

9
9
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

28
28
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

73
73
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

153
153
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

52
52
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

68
68
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

41
41
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

180
180
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

61
61
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

100
100
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

286
286
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

127
127
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

174
174
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

135
135
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

101
101
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

463
463
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

91
91
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

164
164

Meer sportnieuws