EXCLUSIEF: "Wellenreuther heeft alles om eerste keeper van Anderlecht te worden"

241 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Timon Wellenreuther weggehaald bij Willem II. De 24-jarige Duitse doelman tekende voor vier jaar bij de Brusselaars. Wij polsten bij Werner Martens, voormalig conditietrainer bij Willem II, en Elton Kabangu. Die laatste was dit seizoen ploegmaat van Wellenreuther.


Aad de Mos was al zeer kritisch voor de doelman van de Nederlandse revelatie van afgelopen seizoen, maar Martens (ex-Beerschot en Sporting Lokeren) is het daar niet mee eens. "Ik ben niet verrast dat hij de stap naar een topclub heeft kunnen zetten. Toen ik drie seizoenen geleden bij Willem II werkte, zag je meteen dat hij veel talent had maar op dat moment was hij nog wat wisselvallig. Uiteindelijk verloor hij zijn plaats onder de lat aan Mathijs Branderhorst, maar aan het einde van het seizoen knokte hij zich weer in de ploeg, mede door een blessure bij de andere doelman. De laatste twee seizoenen is hij veel constanter geworden en was hij ook een onbetwistbare titularis."

Ex-ploegmaat Kabangu treedt Martens bij. "Ik ben niet verast door deze overgang, zeker niet als je ziet wat voor een seizoen Timon heeft gespeeld. Dan begrijp ik zeker deze transfer en de keuze van Anderlecht om voor hem te gaan."

Wellenreuther moet bij RSCA de concurrentie aangaan met Van Crombrugge.

De kans is groot dat Hendrik Van Crombrugge bij RSC Anderlecht blijft, maar de Rode Duivel krijgt er zeker een te duchten concurrent bij. "Hij gaat zeker een concurrent zijn voor Van Crombrugge. Het zal een spannende strijd worden, maar je weet natuurlijk ook niet of Van Crombrugge bij Anderlecht blijft. Bij een topclub heb je echter nood aan meer dan één topdoelman, maar Timon heeft zeker de kwaliteiten om de nummer één te worden bij Anderlecht", aldus Martens.

Kabangu is het ook daar eens met Martens. “Ja , ik denk wel dat hij het Van Crombrugge moeilijk gaat maken. Timon heeft een echte winnaarsmentaliteit in alles wat hij op het veld doet, dus ik verwacht dat hij daar ook de strijd voor de volle 100% aangaat."

Van Crombrugge lijkt voorlopig wel nog bij RSCA te blijven.

Vincent Kompany is een grote voorstander van een goede meevoetballende doelman en mede daardoor werd Thomas Didillon aan de kant geschoven. Martens ziet ook daar de nodige kwaliteiten bij de ex-keeper van Schalke 04 en Real Mallorca. "Hij heeft zeker goede voeten. Van keeperstrainer Harald Wapenaar heb ik meegekregen dat hij zeer grote stappen heeft gezet inzake vooruit keepen en dat hij beter anticipeert op situaties. Hij is ook een stuk volwassener geworden bij Willem II", besluit Martens.

Het slotwoord is voor Kabangu. "Vandaag de dag is het ook belangrijk dat een doelman goed kan meevoetballen. Timon is een doelman die graag meevoetbalt, dus dat behoort zeker tot zijn kwaliteiten."

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Goede aanwinst van Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

82
82
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

46
46
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

84
84
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

182
182
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

173
173
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

448
448
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

533
533
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

645
645
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

494
494
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

514
514
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

184
184
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws