EXCLUSIEF: "Wellenreuther heeft alles om eerste keeper van Anderlecht te worden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Timon Wellenreuther weggehaald bij Willem II. De 24-jarige Duitse doelman tekende voor vier jaar bij de Brusselaars. Wij polsten bij Werner Martens, voormalig conditietrainer bij Willem II, en Elton Kabangu. Die laatste was dit seizoen ploegmaat van Wellenreuther.


Aad de Mos was al zeer kritisch voor de doelman van de Nederlandse revelatie van afgelopen seizoen, maar Martens (ex-Beerschot en Sporting Lokeren) is het daar niet mee eens. "Ik ben niet verrast dat hij de stap naar een topclub heeft kunnen zetten. Toen ik drie seizoenen geleden bij Willem II werkte, zag je meteen dat hij veel talent had maar op dat moment was hij nog wat wisselvallig. Uiteindelijk verloor hij zijn plaats onder de lat aan Mathijs Branderhorst, maar aan het einde van het seizoen knokte hij zich weer in de ploeg, mede door een blessure bij de andere doelman. De laatste twee seizoenen is hij veel constanter geworden en was hij ook een onbetwistbare titularis."

Ex-ploegmaat Kabangu treedt Martens bij. "Ik ben niet verast door deze overgang, zeker niet als je ziet wat voor een seizoen Timon heeft gespeeld. Dan begrijp ik zeker deze transfer en de keuze van Anderlecht om voor hem te gaan."

Wellenreuther moet bij RSCA de concurrentie aangaan met Van Crombrugge.

De kans is groot dat Hendrik Van Crombrugge bij RSC Anderlecht blijft, maar de Rode Duivel krijgt er zeker een te duchten concurrent bij. "Hij gaat zeker een concurrent zijn voor Van Crombrugge. Het zal een spannende strijd worden, maar je weet natuurlijk ook niet of Van Crombrugge bij Anderlecht blijft. Bij een topclub heb je echter nood aan meer dan één topdoelman, maar Timon heeft zeker de kwaliteiten om de nummer één te worden bij Anderlecht", aldus Martens.

Kabangu is het ook daar eens met Martens. “Ja , ik denk wel dat hij het Van Crombrugge moeilijk gaat maken. Timon heeft een echte winnaarsmentaliteit in alles wat hij op het veld doet, dus ik verwacht dat hij daar ook de strijd voor de volle 100% aangaat."

Van Crombrugge lijkt voorlopig wel nog bij RSCA te blijven.

Vincent Kompany is een grote voorstander van een goede meevoetballende doelman en mede daardoor werd Thomas Didillon aan de kant geschoven. Martens ziet ook daar de nodige kwaliteiten bij de ex-keeper van Schalke 04 en Real Mallorca. "Hij heeft zeker goede voeten. Van keeperstrainer Harald Wapenaar heb ik meegekregen dat hij zeer grote stappen heeft gezet inzake vooruit keepen en dat hij beter anticipeert op situaties. Hij is ook een stuk volwassener geworden bij Willem II", besluit Martens.

Het slotwoord is voor Kabangu. "Vandaag de dag is het ook belangrijk dat een doelman goed kan meevoetballen. Timon is een doelman die graag meevoetbalt, dus dat behoort zeker tot zijn kwaliteiten."

Claudio Reulens

LEES OOK: Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Goede aanwinst van Anderlecht?

Meest recent

Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

27
27
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

91
91
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

47
47
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

281
281
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

175
175
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

53
53
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

215
215
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

176
176
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

196
196
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

154
154
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

440
440
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

345
345
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

242
242
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

110
110
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

146
146
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

63
63
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

278
278
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

156
156
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

79
79
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

271
271
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

249
249

Meer sportnieuws