EXCLUSIEF: "Wellenreuther heeft alles om eerste keeper van Anderlecht te worden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Timon Wellenreuther weggehaald bij Willem II. De 24-jarige Duitse doelman tekende voor vier jaar bij de Brusselaars. Wij polsten bij Werner Martens, voormalig conditietrainer bij Willem II, en Elton Kabangu. Die laatste was dit seizoen ploegmaat van Wellenreuther.


Aad de Mos was al zeer kritisch voor de doelman van de Nederlandse revelatie van afgelopen seizoen, maar Martens (ex-Beerschot en Sporting Lokeren) is het daar niet mee eens. "Ik ben niet verrast dat hij de stap naar een topclub heeft kunnen zetten. Toen ik drie seizoenen geleden bij Willem II werkte, zag je meteen dat hij veel talent had maar op dat moment was hij nog wat wisselvallig. Uiteindelijk verloor hij zijn plaats onder de lat aan Mathijs Branderhorst, maar aan het einde van het seizoen knokte hij zich weer in de ploeg, mede door een blessure bij de andere doelman. De laatste twee seizoenen is hij veel constanter geworden en was hij ook een onbetwistbare titularis."

Ex-ploegmaat Kabangu treedt Martens bij. "Ik ben niet verast door deze overgang, zeker niet als je ziet wat voor een seizoen Timon heeft gespeeld. Dan begrijp ik zeker deze transfer en de keuze van Anderlecht om voor hem te gaan."

Wellenreuther moet bij RSCA de concurrentie aangaan met Van Crombrugge.

De kans is groot dat Hendrik Van Crombrugge bij RSC Anderlecht blijft, maar de Rode Duivel krijgt er zeker een te duchten concurrent bij. "Hij gaat zeker een concurrent zijn voor Van Crombrugge. Het zal een spannende strijd worden, maar je weet natuurlijk ook niet of Van Crombrugge bij Anderlecht blijft. Bij een topclub heb je echter nood aan meer dan één topdoelman, maar Timon heeft zeker de kwaliteiten om de nummer één te worden bij Anderlecht", aldus Martens.

Kabangu is het ook daar eens met Martens. “Ja , ik denk wel dat hij het Van Crombrugge moeilijk gaat maken. Timon heeft een echte winnaarsmentaliteit in alles wat hij op het veld doet, dus ik verwacht dat hij daar ook de strijd voor de volle 100% aangaat."

Van Crombrugge lijkt voorlopig wel nog bij RSCA te blijven.

Vincent Kompany is een grote voorstander van een goede meevoetballende doelman en mede daardoor werd Thomas Didillon aan de kant geschoven. Martens ziet ook daar de nodige kwaliteiten bij de ex-keeper van Schalke 04 en Real Mallorca. "Hij heeft zeker goede voeten. Van keeperstrainer Harald Wapenaar heb ik meegekregen dat hij zeer grote stappen heeft gezet inzake vooruit keepen en dat hij beter anticipeert op situaties. Hij is ook een stuk volwassener geworden bij Willem II", besluit Martens.

Het slotwoord is voor Kabangu. "Vandaag de dag is het ook belangrijk dat een doelman goed kan meevoetballen. Timon is een doelman die graag meevoetbalt, dus dat behoort zeker tot zijn kwaliteiten."

Claudio Reulens

LEES OOK: KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

Goede aanwinst van Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

30
30
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

34
34
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

252
252
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

155
155
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

50
50
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

18
18
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

105
105
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

21
21
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

491
491
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

149
149
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

105
105
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

52
52
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

234
234
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

318
318
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

91
91
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

190
190
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

554
554
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

125
125
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

245
245
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

424
424
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

218
218
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

73
73
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

276
276
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32

Meer sportnieuws