EXCLUSIEF: "Wellenreuther heeft alles om eerste keeper van Anderlecht te worden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Timon Wellenreuther weggehaald bij Willem II. De 24-jarige Duitse doelman tekende voor vier jaar bij de Brusselaars. Wij polsten bij Werner Martens, voormalig conditietrainer bij Willem II, en Elton Kabangu. Die laatste was dit seizoen ploegmaat van Wellenreuther.


Aad de Mos was al zeer kritisch voor de doelman van de Nederlandse revelatie van afgelopen seizoen, maar Martens (ex-Beerschot en Sporting Lokeren) is het daar niet mee eens. "Ik ben niet verrast dat hij de stap naar een topclub heeft kunnen zetten. Toen ik drie seizoenen geleden bij Willem II werkte, zag je meteen dat hij veel talent had maar op dat moment was hij nog wat wisselvallig. Uiteindelijk verloor hij zijn plaats onder de lat aan Mathijs Branderhorst, maar aan het einde van het seizoen knokte hij zich weer in de ploeg, mede door een blessure bij de andere doelman. De laatste twee seizoenen is hij veel constanter geworden en was hij ook een onbetwistbare titularis."

Ex-ploegmaat Kabangu treedt Martens bij. "Ik ben niet verast door deze overgang, zeker niet als je ziet wat voor een seizoen Timon heeft gespeeld. Dan begrijp ik zeker deze transfer en de keuze van Anderlecht om voor hem te gaan."

Wellenreuther moet bij RSCA de concurrentie aangaan met Van Crombrugge.

De kans is groot dat Hendrik Van Crombrugge bij RSC Anderlecht blijft, maar de Rode Duivel krijgt er zeker een te duchten concurrent bij. "Hij gaat zeker een concurrent zijn voor Van Crombrugge. Het zal een spannende strijd worden, maar je weet natuurlijk ook niet of Van Crombrugge bij Anderlecht blijft. Bij een topclub heb je echter nood aan meer dan één topdoelman, maar Timon heeft zeker de kwaliteiten om de nummer één te worden bij Anderlecht", aldus Martens.

Kabangu is het ook daar eens met Martens. “Ja , ik denk wel dat hij het Van Crombrugge moeilijk gaat maken. Timon heeft een echte winnaarsmentaliteit in alles wat hij op het veld doet, dus ik verwacht dat hij daar ook de strijd voor de volle 100% aangaat."

Van Crombrugge lijkt voorlopig wel nog bij RSCA te blijven.

Vincent Kompany is een grote voorstander van een goede meevoetballende doelman en mede daardoor werd Thomas Didillon aan de kant geschoven. Martens ziet ook daar de nodige kwaliteiten bij de ex-keeper van Schalke 04 en Real Mallorca. "Hij heeft zeker goede voeten. Van keeperstrainer Harald Wapenaar heb ik meegekregen dat hij zeer grote stappen heeft gezet inzake vooruit keepen en dat hij beter anticipeert op situaties. Hij is ook een stuk volwassener geworden bij Willem II", besluit Martens.

Het slotwoord is voor Kabangu. "Vandaag de dag is het ook belangrijk dat een doelman goed kan meevoetballen. Timon is een doelman die graag meevoetbalt, dus dat behoort zeker tot zijn kwaliteiten."

Claudio Reulens

LEES OOK: Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Goede aanwinst van Anderlecht?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

24
24
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

113
113
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

163
163
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

35
35
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

192
192
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

102
102
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

189
189
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1216
1216
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

536
536
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

241
241
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1069
1069
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

897
897

Meer sportnieuws