CEO Pro League waarschuwt kleine clubs: "Beter twee keer nadenken"

199 stemmen
CEO Pro League waarschuwt kleine clubs:

De voorbije maanden werd al duidelijk dat de financiële toestand bij veel Belgische clubs zorgwekkend is en dat werd woensdag nog eens extra in de verf gezet. Een studie van Deloitte wees uit dat de Belgische clubs alles samen een nettoverlies van meer dan 90 miljoen euro leden vorig seizoen en dat amper vijf clubs een positieve balans kunnen voorleggen.


Pierre François, de CEO van de Pro League, maakt zich vooral zorgen over de kleinere clubs. "De clubbestuurders moeten 2 keer nadenken voor ze een budget opmaken", waarschuwt hij bij Sporza. "De studie verwacht dat de coronacrisis voor een verlies van 25% van de inkomsten zal zorgen. Dat vind ik zelf nog een voorzichtige schatting. Ik vrees vooral een enorme impact op de transferbedragen. Ik verwacht dan ook dat er clubs het moeilijk zullen krijgen, maar meteen bevestigt dit dat de clubs absoluut hun inkomsten moeten verhogen en uitgaven inperken."

Vooral in 1B lijkt het probleem acuut, want met amper acht clubs in de competitie is de concurrentie moordend. Omdat de inkomsten uit bijvoorbeeld televisiegelden er een pak lager liggen, willen de clubs allemaal zo snel mogelijk naar 1A en daarom geven ze vaak véél meer uit dan gezond is aan spelerslonen om zo de promotie af te kunnen dwingen.

LEES OOK: Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Moet 1B dringend hervormd worden?

Meest recent

Coosemans out: nieuwe nummer één Anderlecht bekend

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

0
0
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

79
79
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

98
98
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

155
155
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

346
346
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

232
232
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

328
328
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

104
104
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1515
1515
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

143
143
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

212
212
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

191
191
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

66
66
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

321
321
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

312
312
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

144
144
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

152
152
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

54
54
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

426
426
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

48
48
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

389
389
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

130
130
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

373
373

Meer sportnieuws