TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

378 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Michel Preud'homme volgend seizoen Standard niet meer zal coachen. Dinsdag zou hij zijn afscheid aankondigen, de kans zou zelfs bestaan dat hij de club - waar hij ook vice-voorzitter en sportief verantwoordelijke is - helemaal zal verlaten. Zijn opvolger zou uit het buitenland komen, waarbij sprake is van een piste uit Scandinavië.



Bij Club Brugge lopen een aantal spelers in de kijker. Fenerbahçe zou zijn zinnen gezet hebben op twee van hen, met name Emmanuel Dennis en Charles De Ketelaere. Die eerste geniet ook belangstelling van Arsenal en Napoli. Club is bereid mee te werken aan een transfer, maar zou wel pas willen beginnen onderhandelen bij een bod vanaf 20 miljoen euro.

De Ketelaere kwam dan weer op opmerkelijke wijze in beeld bij de Turken. Hij zou er aangeraden zijn door Hasan Cetinkaya, de sportieve baas van Westerlo. Hij zou De Ketelaere aanbevolen hebben tijdens de onderhandelingen om de uitleenbeurt van doelman Berke Özer te verlengen. De 19-jarige aanvaller wordt ook gevolgd door Atalanta en Inter, maar heeft zelf nog geen trek in een transfer.



Anderlecht moet nog vrezen dat het straks één van zijn talenten gaat verliezen. De 16-jarige Wassim Lantaki wordt een grote toekomst voorspeld, maar de jonge linksachter kan ook nog vertrekken. Lille zou de Marokkaanse Belg graag willen binnenhalen.

KV Kortrijk haalde in januari Terem Moffi binnen en de Nigeriaanse spits liet zich meteen zien met vier goals in zeven matchen. Dat kan hem na een half seizoen al een fraaie transfer opleveren, want Galatasaray zou de 21-jarige willen binnenhalen. De Turkse topclub zou in Moffi een ideale doublure voor Falcao zien.



KRC Genk zoekt nog een aanvaller en daarvoor wordt Juan Brunetta genoemd. De Argentijn zou wel pas een prioriteit worden als Genk Cyriel Dessers zou mislopen en zelfs dan zal Godoy Cruz hem niet zomaar laten gaan. Een constructie waarbij Brunetta nog het seizoen mag uitdoen in Argentinië zou de meeste kans maken, maar het is maar de vraag of Genk dat ziet zitten.

BUITENLAND

Razvan Marin kende niet meteen een geslaagd eerste seizoen bij Ajax en werd de voorbije maanden dan ook alweer aan een vertrek gelinkt. Een aantal Belgische clubs toonden al interesse, maar nu zou ook Galatasaray de Roemeen graag willen binnenhalen. De Turkse kampioen zou Marin wel willen huren en het is nog niet helemaal duidelijk of Ajax dat ziet zitten.



Liverpool zoekt ondanks een knalseizoen nog naar versterking en zou een middenvelder kunnen halen. Het toont interesse in de 21-jarige Houssem Aouar van Olympique Lyon. De Fransman zou wel 50 miljoen euro moeten kosten, maar wordt gezien als de opvolger van Georginio Wijnaldum, wiens toekomst nog onzeker is aangezien zijn contract in 2021 afloopt.

De kans lijkt zeer groot dat Arek Milik deze zomer Napoli zal verlaten, aangezien hij weigert om zijn in 2021 aflopende contract te verlengen. Napoli wil 50 miljoen euro voor zijn spits, maar zou wel bereid zijn de prijs te laten zakken voor een Engelse club om hem zo uit de handen van Juventus te houden. Arsenal zou de grootste kans maken de Pool te strikken, maar ook Chelsea, Manchester United en Tottenham worden niet uitgesloten.



Hoe dan ook is de eerste grote transfer van de zomer al een feit, want PSG bevestigde zondag dat het de aankoopoptie op Mauro Icardi gelicht heeft. De Argentijnse spits zou daardoor voor 60 à 70 miljoen euro definitief overgenomen worden van Internazionale.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Moet De Ketelaere ook na volgend seizoen nog bij Club blijven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

28
28
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

20
20
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

59
59
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

24
24
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

188
188
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

58
58
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

48
48
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

233
233
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

231
231
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

158
158
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

360
360
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

466
466
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

56
56
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

95
95
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

100
100
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

73
73
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

249
249
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

186
186
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

301
301
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

256
256
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

378
378
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

507
507
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

230
230

Meer sportnieuws