TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Michel Preud'homme volgend seizoen Standard niet meer zal coachen. Dinsdag zou hij zijn afscheid aankondigen, de kans zou zelfs bestaan dat hij de club - waar hij ook vice-voorzitter en sportief verantwoordelijke is - helemaal zal verlaten. Zijn opvolger zou uit het buitenland komen, waarbij sprake is van een piste uit Scandinavië.



Bij Club Brugge lopen een aantal spelers in de kijker. Fenerbahçe zou zijn zinnen gezet hebben op twee van hen, met name Emmanuel Dennis en Charles De Ketelaere. Die eerste geniet ook belangstelling van Arsenal en Napoli. Club is bereid mee te werken aan een transfer, maar zou wel pas willen beginnen onderhandelen bij een bod vanaf 20 miljoen euro.

De Ketelaere kwam dan weer op opmerkelijke wijze in beeld bij de Turken. Hij zou er aangeraden zijn door Hasan Cetinkaya, de sportieve baas van Westerlo. Hij zou De Ketelaere aanbevolen hebben tijdens de onderhandelingen om de uitleenbeurt van doelman Berke Özer te verlengen. De 19-jarige aanvaller wordt ook gevolgd door Atalanta en Inter, maar heeft zelf nog geen trek in een transfer.



Anderlecht moet nog vrezen dat het straks één van zijn talenten gaat verliezen. De 16-jarige Wassim Lantaki wordt een grote toekomst voorspeld, maar de jonge linksachter kan ook nog vertrekken. Lille zou de Marokkaanse Belg graag willen binnenhalen.

KV Kortrijk haalde in januari Terem Moffi binnen en de Nigeriaanse spits liet zich meteen zien met vier goals in zeven matchen. Dat kan hem na een half seizoen al een fraaie transfer opleveren, want Galatasaray zou de 21-jarige willen binnenhalen. De Turkse topclub zou in Moffi een ideale doublure voor Falcao zien.



KRC Genk zoekt nog een aanvaller en daarvoor wordt Juan Brunetta genoemd. De Argentijn zou wel pas een prioriteit worden als Genk Cyriel Dessers zou mislopen en zelfs dan zal Godoy Cruz hem niet zomaar laten gaan. Een constructie waarbij Brunetta nog het seizoen mag uitdoen in Argentinië zou de meeste kans maken, maar het is maar de vraag of Genk dat ziet zitten.

BUITENLAND

Razvan Marin kende niet meteen een geslaagd eerste seizoen bij Ajax en werd de voorbije maanden dan ook alweer aan een vertrek gelinkt. Een aantal Belgische clubs toonden al interesse, maar nu zou ook Galatasaray de Roemeen graag willen binnenhalen. De Turkse kampioen zou Marin wel willen huren en het is nog niet helemaal duidelijk of Ajax dat ziet zitten.



Liverpool zoekt ondanks een knalseizoen nog naar versterking en zou een middenvelder kunnen halen. Het toont interesse in de 21-jarige Houssem Aouar van Olympique Lyon. De Fransman zou wel 50 miljoen euro moeten kosten, maar wordt gezien als de opvolger van Georginio Wijnaldum, wiens toekomst nog onzeker is aangezien zijn contract in 2021 afloopt.

De kans lijkt zeer groot dat Arek Milik deze zomer Napoli zal verlaten, aangezien hij weigert om zijn in 2021 aflopende contract te verlengen. Napoli wil 50 miljoen euro voor zijn spits, maar zou wel bereid zijn de prijs te laten zakken voor een Engelse club om hem zo uit de handen van Juventus te houden. Arsenal zou de grootste kans maken de Pool te strikken, maar ook Chelsea, Manchester United en Tottenham worden niet uitgesloten.



Hoe dan ook is de eerste grote transfer van de zomer al een feit, want PSG bevestigde zondag dat het de aankoopoptie op Mauro Icardi gelicht heeft. De Argentijnse spits zou daardoor voor 60 à 70 miljoen euro definitief overgenomen worden van Internazionale.

LEES OOK: 'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Moet De Ketelaere ook na volgend seizoen nog bij Club blijven?

Meest recent

Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

12
12
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

13
13
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

124
124
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

81
81
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

420
420
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

190
190
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

270
270
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

146
146
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

94
94
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

510
510
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

234
234
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

118
118
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

522
522
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

423
423
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

642
642
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

249
249
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

496
496
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

344
344
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

94
94
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

547
547
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

376
376
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

110
110
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

237
237
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

579
579
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

310
310

Meer sportnieuws