AZ roept hulp van UEFA in om Ajax fikse hak te zetten

door
AZ roept hulp van UEFA in om Ajax fikse hak te zetten

Niet alleen in België doet de competitiestop veel stof opwaaien, ook in de andere landen waar de bal niet meer aan het rollen gaat blijven de gemoederen hoog oplaaien. Zo ook in Nederland, waar na eerder Cambuur, De Graafschap en Utrecht nu ook AZ in het offensief gaat tegen de gevolgen van de nietigverklaring van de Eredivisie.


De Alkmaarders eindigden op een gedeelde eerste plaats met Ajax, maar zien op basis van het doelpuntensaldo het Champions-League ticket – zónder titel, weliswaar – toch naar Amsterdam gaan. AZ gaat daar echter niet zomaar mee akkoord en start volgens Quote daarom nu zelfs een procedure op bij de UEFA. In een brief aan het voetbalorgaan stelt de club dat doelsaldo geen objectieve maatstaf is om de knoop door te hakken, maar dat in plaats daarvan het onderlinge resultaat de doorslag zou moeten geven. Waarbij dan uiteraard AZ, en niet Ajax, aan het langste eind zou trekken.

AZ beargumenteert immers dat er te veel ruimte voor subjectieve interpretatie is nu de kalender niet werd afgerond. Daardoor hebben sommige ploegen een zwaarder programma dan anderen achter de kiezen. De mening wordt tevens onderbouwd door te verwijzen naar een regeling in de eveneens stopgezette Ligue 1, al schrijven de reglementen in Nederland in principe duidelijk voor dat het doelsaldo bij een gelijke stand de doorslag geeft. Afwachten dus of er gevolg wordt gegeven aan de claim, maar de Pro League kijkt alvast met argusogen toe of er geen precedenten worden gezet.

LEES OOK: Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Heeft AZ volgens u gelijk?

Meest recent

Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

95
95
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

44
44
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

65
65
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

217
217
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

202
202
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

226
226
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

399
399
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

130
130
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

79
79
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

38
38
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

79
79
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

313
313
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

85
85
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

90
90
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

91
91
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

70
70
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

62
62
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

258
258
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

396
396
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

87
87
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

230
230
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

188
188
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

220
220
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

519
519

Meer sportnieuws