AZ roept hulp van UEFA in om Ajax fikse hak te zetten

door
AZ roept hulp van UEFA in om Ajax fikse hak te zetten

Niet alleen in België doet de competitiestop veel stof opwaaien, ook in de andere landen waar de bal niet meer aan het rollen gaat blijven de gemoederen hoog oplaaien. Zo ook in Nederland, waar na eerder Cambuur, De Graafschap en Utrecht nu ook AZ in het offensief gaat tegen de gevolgen van de nietigverklaring van de Eredivisie.


De Alkmaarders eindigden op een gedeelde eerste plaats met Ajax, maar zien op basis van het doelpuntensaldo het Champions-League ticket – zónder titel, weliswaar – toch naar Amsterdam gaan. AZ gaat daar echter niet zomaar mee akkoord en start volgens Quote daarom nu zelfs een procedure op bij de UEFA. In een brief aan het voetbalorgaan stelt de club dat doelsaldo geen objectieve maatstaf is om de knoop door te hakken, maar dat in plaats daarvan het onderlinge resultaat de doorslag zou moeten geven. Waarbij dan uiteraard AZ, en niet Ajax, aan het langste eind zou trekken.

AZ beargumenteert immers dat er te veel ruimte voor subjectieve interpretatie is nu de kalender niet werd afgerond. Daardoor hebben sommige ploegen een zwaarder programma dan anderen achter de kiezen. De mening wordt tevens onderbouwd door te verwijzen naar een regeling in de eveneens stopgezette Ligue 1, al schrijven de reglementen in Nederland in principe duidelijk voor dat het doelsaldo bij een gelijke stand de doorslag geeft. Afwachten dus of er gevolg wordt gegeven aan de claim, maar de Pro League kijkt alvast met argusogen toe of er geen precedenten worden gezet.

LEES OOK: Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Heeft AZ volgens u gelijk?

Meest recent

Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

27
27
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

93
93
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

214
214
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

122
122
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

142
142
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

94
94
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

240
240
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

610
610
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

170
170
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

136
136
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

132
132
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

148
148
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

280
280
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

34
34
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

260
260
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

343
343
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

100
100
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

216
216
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

189
189
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

194
194
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

498
498
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

476
476
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

84
84
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

1061
1061

Meer sportnieuws