'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

door
'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

Jarenlang werd Francesco Antonucci een grote voetbaltoekomst toegedicht als toekomstige Belgische topspeler. Nadat de middenvelder Anderlecht verliet in 2015 volgden echter minder geslaagde passages bij Ajax en AS Monaco. Dit seizoen maakte Antonucci het mooie weer op uitleenbasis bij … FC Volendam, in de Keuken Kampioen Divisie. Daar maakte hij opnieuw danig indruk op de Anderlecht-scouts, waardoor hij op uiteindelijk de shortlist van Sporting terecht kwam. Wij legden zijn kwaliteiten onder de loep, en onderzochten hoe Antonucci zou passen bij het huidige Anderlecht.


Eerst en vooral: bij Anderlecht kennen ze de capaciteiten van Francesco Antonucci als geen ander. Vijf jaar lang behoorde de technisch onderlegde middenvelder tot de jeugdopleiding van Paars-Wit. Ook bij Ajax en AS Monaco schatte men zijn kwaliteiten erg hoog in, maar doorbreken deed hij nooit. Tot nu, op uitleenbasis bij FC Volendam. Maar in het Stade Louis II wil men Antonucci laten vertrekken, mits een aanvaardbaar bod. Monaco zal wellicht hun oorspronkelijke investering van 2,5 miljoen euro niet meer terugverdienen: momenteel wordt de marktwaarde van Antonucci geschat op 900 duizend euro.



DENDONCKER

Erg diep zal Anderlecht dus niet moeten tasten in de geldbuidel, wil het Antonucci effectief binnenhalen. Daarnaast wordt de talentvolle Belgische belofte-international vertegenwoordigd door het makelaarsbureau Wasserman. Onder die koepel opereert Andres Dendoncker als één van de makelaars, en die heeft goede banden in het Lotto Park. Dendoncker behartigt namelijk de belangen van zijn broer Leander, en regelde diens transfer naar Wolverhampton. Ook huidig goudklompje Yari Verschaeren maakt deel uit van de portefeuille van Dendoncker. Bijna wekelijks is Dendoncker trouwens te vinden op de tribunes van Sporting, de contacten kunnen dus snel worden gelegd.



Antonucci lijkt dus financieel haalbaar te zijn voor Anderlecht, én de onderhandelingen kunnen zonder veel omwegen van start gaan. Maar hoe sluiten zijn kwaliteiten aan bij het huidige team van Anderlecht? Bij Volendam opereert Antonucci doorgaans als diepe linker centrale middenvelder, exact dezelfde positie dus als Michel Vlap bij Sporting dit seizoen. Toch zijn beide speelstijlen niet te vergelijken met elkaar, en dat kan mogelijks dé grote winst betekenen voor Anderlecht. Antonucci lijkt op offensief en opbouwend vlak zelfs nog meer te bieden te hebben dan de Nederlander.

CONCURRENTIE VOOR VLAP

Vlap kende een moeilijk seizoensbegin bij Anderlecht dit jaar. Maar naarmate het seizoen vorderde, voelde hij zich duidelijk beter in zijn sas. Tijdens de laatste drie competitiewedstrijd stond hij bijvoorbeeld zes keer aan het kanon. Het seizoensgemiddelde van Vlap qua doelpunten eindigde daarmee op 0,59 goal per wedstrijd, waar hij ook 0,05 assist per wedstrijd aan toevoegde. Antonucci overtrof die statistieken duidelijk met 0,62 goal en 0,23 assist per wedstrijd. Met dat knap doelpuntengemiddelde deden amper vier spelers uit de ganse Keuken Kampioen Divisie beter dan hem. En met zijn 0,23 assist per wedstrijd eindigde Antonucci als zesde. 



Laat ons duidelijk zijn: deze gemiddeldes zijn indrukwekkend. Zeker als pas 20-jarige én tijdens zijn eerste seizoen als basisspeler. De waarde van Vlap op andere vlakken mag zeker niet onderschat worden, maar Antonucci kan wél extra dimensies toevoegen aan het spel van Anderlecht. Zo bezit hij een enorme diepgang (met veel rushes), en is Antonucci een begenadigd dribbelaar. En laat net die aspecten ontberen in het spel van Vlap. In het huidig systeem van Anderlecht zou Antonucci dan vooral een concurrent worden voor Vlap, of als interessante joker. Op het centrale gedeelte van het veld zou Francky Vercauteren er met Antonucci alleszins een welgekomen extra offensieve optie bij hebben. 

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Moet Anderlecht Antonucci halen?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

30
30
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

52
52
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

15
15
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

60
60
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

43
43
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

86
86
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

606
606
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

125
125
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

200
200
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

469
469
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

152
152
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

150
150
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

49
49
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

89
89
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

281
281
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

339
339
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

251
251
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

307
307
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

135
135
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

61
61
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

254
254
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

186
186
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

286
286

Meer sportnieuws