Ex-speler van Ajax en Celtic miste transfer naar Club Brugge: "Zag het zitten"

door
Ex-speler van Ajax en Celtic miste transfer naar Club Brugge:

Club Brugge was de afgelopen jaren zeer succesvol met Nederlandse spelers als Stefano Denswil, Ruud Vormer en Arnaud Danjuma, maar er waren ook minder geslaagde transfers zoals die van Lex Immers en Ricardo van Rhijn. Blauw-Zwart greep in het verleden naast een ex-speler van Ajax.

Derk Boerrigter verklapt dat Club Brugge hem jaren geleden probeerde te halen. "Adrie Koster was daar toen trainer en kwam nog naar Waalwijk om bij mij thuis te vertellen hoe hij me wilde gebruiken. Het klonk allemaal fantastisch, ik zag het helemaal zitten", zegt hij aan Het Eindhovens Dagblad.

Boerrigter had het toen aan de stok met het bestuur van RKC, dat 1 miljoen euro vroeg. Hij was boos en besloot zich enkel in te zetten tijdens de matchen en niet meer op training, als protest. Dat pakte verkeerd uit, want Club ging hem ook daar bekijken.

"Wat bleek? Waren ze, zonder dat ik het wist, ook op de training komen kijken. Daar voerde ik natuurlijk niks uit, dus wilden ze me niet meer. Wat een eikels, in plaats van dat ze me nou gewoon gevraagd hadden naar de reden van mijn houding…"

Boerrigter speelde nadien nog twee jaar voor Ajax en drie jaar voor Celtic. In maart 2018 stopte hij al op 31-jarige leeftijd met voetballen.

LEES OOK: Van Bommel bevestigt bijzonder straf transfergerucht

Goed aangepakt van Club?

Meest recent

'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

12
12
Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

16
16
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

59
59
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

57
57
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

39
39
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

35
35
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

255
255
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

103
103
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

528
528
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

207
207
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

85
85
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

44
44
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

50
50
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

356
356
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

276
276
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

173
173
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

96
96
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

58
58
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

211
211
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

73
73
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

283
283
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

673
673
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

150
150
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

489
489

Meer sportnieuws