Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

door
Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

Een van de agendapunten die de hele discussie rond de Jupiler Pro League-stop niet bepaald vooruit hielp, was de kwestie van de overvolle kalender. Die dreigde bij een latere aanvatting van de competitie namelijk helemaal in de soep te lopen, zeker indien het coronavirus later nóg eens de kop zou opsteken. Door het competitieformat lichtjes te wijzigen, kreeg kalendermaker Nils Van Brantegem alvast iets meer speelruimte.


Hoewel het nog niet zeker is welke 16 clubs precies op het hoogste niveau zullen aantreden, maakt Het Nieuwsblad bekend dat de Pro League het speelschema voor volgend jaar toch al enigszins vorm heeft gegeven. Zo staat de competitiestart zoals verwacht gepland in het weekend van 7 augustus, wat betekent dat OH Leuven en Beerschot ergens tussen 1 en 6 augustus hun resterende promotiefinale afgewerkt moeten krijgen. Zo niet is het Westerlo dat de overstap maakt vanuit 1B, waar ze pas in het weekend van 21 augustus de boel weer in gang trekken.

Het einde van de reguliere competitie in eerste klasse is voorzien voor 16 april, twee weken later moeten de aangepaste versie van de play-offs worden afgetrapt. De nummers een tot en met vier spelen dan voor de titel, de nummers vijf tot en met acht voor een kans op een Europees ticket. Voor de overige clubs is het seizoen dan al afgelopen, tenzij zij de bekerfinale spelen. Die staat normaal gezien op zaterdag 24 of zondag 25 april op het programma. Op zondag 30 mei zijn ten slotte alle kaarten definitief geschud, mooi op tijd om de voorbereidingen op het EK aan te vatten. Tenzij een nieuwe crisis weer vroeger roet in het eten strooit natuurlijk.

LEES OOK: Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

Zal het volgende seizoen helemaal afgewerkt geraken?

Meest recent

WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

63
63
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

104
104
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

160
160
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

208
208
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

46
46
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

215
215
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

162
162
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

163
163
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

390
390
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

337
337
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

282
282
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

175
175
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

550
550
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

679
679
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

416
416
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

338
338
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

166
166
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

636
636
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

603
603
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

376
376
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

551
551

Meer sportnieuws