EXCLUSIEF Club kampioen: "Eén van de beste transfers die Club ooit heeft gedaan"

419
EXCLUSIEF Club kampioen:

Club Brugge is de kampioen van het seizoen 2019/2020. Blauw-Zwart was een maat te groot voor de rest en we blikten met de voormalige Brugse kampioenen Jan Ceulemans, Vital Borkelmans en Rune Lange terug op dit seizoen.


Heren, hoe blikken jullie terug op het seizoen?
Borkelmans: "Het was een indrukwekkend seizoen van Club Brugge. Het is heel lang geleden dat een Belgische club dit heeft gebracht in België en ook in Europa."

Ceulemans: "Club stak er dit seizoen bovenuit en het is logisch dat ze tot kampioen werden uitgeroepen. Ze hadden na 29 speeldagen 15 punten meer en zelfs met een halvering zouden ze 7 of 8 punten meer gehad hebben. Dus de kampioen was zelfs dan eigenlijk zo goed als bekend. Ze hebben dit seizoen de competitie gedomineerd."

Lange: "Club Brugge was met afstand het beste team in België. Er was geen enkel team dat ook nog maar in de buurt kwam van Blauw-Zwart, dus ze zijn de oververdiende kampioen."

De wedstrijd op Real was één van de meest memorabele van dit seizoen.

Wat is vooral bijgebleven dit seizoen?
Borkelmans: “Eerst en vooral het feit dat de fans er altijd staan. Of ze nu tegen een club onderaan, in het midden of bovenaan spelen: het zit altijd vol in Brugge. Dat is al jaren zo, zelfs als het slecht gaat. Dat is ongezien in België. Die wedstrijd op Real Madrid zal toch voor altijd bijblijven. Hoe club daar speelde, ronduit geweldig. Ze speelden met zoveel druk vooruit en met heel snel voetbal. Dat was misschien wel de match van het seizoen.”

Ceulemans: “Het is inderdaad straf wat ze in bepaalde matchen in de Champions League hebben gebracht. Ze mogen voor mij terugblikken op een héél goed seizoen, maar geen uitzonderlijk jaar. Ze pakten de titel, behaalden de bekerfinale en in de Champions League was het ook niet slecht. Wat mij vooral is opgevallen, is de regelmaat. Ze hebben eigenlijk geen dip gehad. Het ging misschien soms eens wat moeizamer, maar het is toch de grote verdienste van Clement dat hij zo een blok heeft kunnen smeden. Club kende ook geluk dat ze niet echt zware blessures hebben gehad, waardoor ze vaak met hun type-elftal konden spelen en dat is ook een meerwaarde voor een coach."

Lange: "De grootste momenten waren de wedstrijden in Kiev en Istanboel, tegen Dinamo Kiev en Galatasaray. Dat waren twee wedstrijden die de ploeg zeer veel vertrouwen gaven en ook bijzonder veel geld opleverden."

Met Mignolet haalde Club een absolute topper in huis.

Clement gaf aan dat Dennis wellicht vertrekt. Een groot verlies?
Borkelmans: “Dennis en Diatta zijn zeer belangrijke spelers. Met hun snelheid zijn ze altijd een gesel voor de tegenstander. Ik vergelijk Dennis met iemand als Sterling. Die scoort nu wel meer, maar hij deed dat vele jaren ook niet altijd. Dat zijn immers spelers die alles op volle snelheid doen en zijn o zo belangrijk in een ploeg. Die mannen kunnen op hun eentje een volledige verdediging openrijten. Dat heb je heel hard nodig in een ploeg.”

Ceulemans: “Dennis is een speler die enorm onvoorspelbaar is. Soms kan je je afvragen of hij wel meespeelt om nadien uit te pakken met een geweldige actie. Ik mis wat regelmaat bij hem, maar je weet dat er voor dergelijke spelers interesse zal komen. Dat is inherent aan het voetbal, maar als Club er veel geld kan voor krijgen, dan kunnen ze misschien een goede zaak doen."

Moet Club Brugge een nieuwe diepe spits aantrekken?
Borkelmans: “Er is al veel gezegd en geschreven over de diepe spits van Club, maar eigenlijk was er geen probleem. Club heeft het meest gescoord van allemaal en loste het collectief op. Je had Dennis, Diatta, Vanaken, Vormer met zijn assists… Clement heeft er een goed geheel van gemaakt. Dat Diagne misschien wel de beste doelpuntenmaker pur sang was? Ja, dat heeft hij voordien al bewezen. Kijk, die jongen heeft een zeer domme fout gemaakt op PSG. Maar moest hij daarom zo fel gestraft worden? Je hebt zo iemand zijn talent vergooid. Ikzelf heb liever moeilijke jongens in mijn team, daar werk ik graag mee. In Parijs wilde hij zich laten gelden en bewijzen dat hij zijn geld waard was, en inderdaad de manier waarop was fout. Hij is niet de enige voetballer die dit wereldwijd al heeft gedaan. Nu, ik spreek enkel over deze fase. We weten uiteraard niet wat er intern nog allemaal is gebeurd. Toch moest Club Brugge weten wat ze binnenhaalden, want je wist wat er allemaal in het verleden al gebeurde met hem."

Ceulemans: “Ik ben er zeker van dat Club Brugge al gewapend is voor volgend seizoen. Daarmee wil ik zeggen dat ze wel weten wie ze willen. De scouting levert er goed werk. Ik zie niet echt sterkhouders vertrekken, de as zal al bij al hetzelfde blijven. Dat is vooral zeer belangrijk."

Lange: "Club Brugge heeft veel verschillende type aanvallers. Clement had keuze genoeg dit seizoen. Ik denk dat het goed zou zijn als ze voor een technisch sterke aanvaller gaan."

Vanaken won de Gouden Schoen en speelde weer een zeer sterk seizoen.

Met welke speler uit deze ploeg hadden jullie graag samengespeeld?
Borkelmans: “Voor mij is Hans Vanaken de Jan Ceulemans van deze generatie, Ruud Vormer is dan weer de Lorenzo Staelens van het heden. Persoonlijk kijk ik graag naar spelers die de aanval op gang zetten, zoals ik vroeger deed vanaf de flank. Dan denk ik persoonlijk aan Clinton Mata, die dat op rechts doet. Een geweldige speler en voor mij misschien wel de ‘Speler van het seizoen’. Voorts ben ik ook blij voor Simon Mignolet. Ik ken hem persoonlijkheid en het is iemand die absoluut niks van vedettenallures heeft en die keihard werkt. Een gouden speler voor in je ploeg te hebben, en voor mij één van de beste transfers die Club Brugge ooit heeft gedaan in zijn clubgeschiedenis."

Ceulemans: “Ik zou graag met Vanaken hebben samengespeeld. Het is een speler met heel veel overzicht en die in bijna elke situatie kalm blijft. Het is uiteraard een speler met veel kwaliteiten en het is geen toeval dat hij twee jaar na elkaar de Gouden Schoen wint. Je mag de rol van Ivan Leko ook niet onderschatten, want hij gaf toch het volle vertrouwen aan Hans. Ze maakten plaats door Victor Vazquez te laten gaan en Hans kreeg zijn kans en greep die met beiden. De laatste twee jaar haalt hij een zeer hoog niveau en dat is zijn verdienste."

Lange: “Ik zou ook graag met Vanaken in de ploeg hebben gespeeld. Het is een doelpuntenmaker die op het middenveld speelt en het is iemand die met de ogen dicht de aanvallers kan vinden. Dat zou niet slecht geweest zijn voor mij (lacht)."

LEES OOK: ‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Is Mignolet één van de beste transfers ooit in de clubgeschiedenis van Club?

Meest recent

Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

12
12
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

8
8
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

4
4
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

64
64
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

32
32
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

522
522
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

96
96
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

60
60
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

80
80
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

503
503
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

80
80
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

371
371
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

113
113
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

655
655
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

361
361
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

542
542
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

355
355
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

230
230
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

565
565
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

267
267
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

189
189
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1569
1569
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

912
912
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

244
244

Meer sportnieuws