Bornauw blinkt uit in Bundesliga: "Top 5 verdediger"

door
Bornauw blinkt uit in Bundesliga:

Het merendeel van de Bundesliga-Belgen kwam zaterdag al in actie, maar ook vandaag loopt met Sebastiaan Bornauw al minstens één landgenoot tussen de lijnen. De 21-jarige verdediger ruilde vorige zomer Anderlecht in voor FC Köln, dat volgens onze informatie ruim acht miljoen voor hem neertelde met 25% op een doorverkoop. Een bod dat Paars-Wit graag aanvaarde, want daar werd sinds de komst van Vincent Kompany niet echt meer op hem gerekend. Intussen groeide Bornauw echter uit tot een revelatie in Duitsland, waar hij zelfs al wordt getipt als een toekomstige topper. Wij legden ons oor er eens te luisteren.


GOALGETTER BORNAUW

Nochtans schoot de jeugdinternational, die zijn transfer naar Keulen vooral te danken heeft aan een prima EK U21 vorige zomer, eerder traag uit de startblokken. In zijn eerste wedstrijd voor Köln moest hij tegen Borussia Dortmund bijvoorbeeld meteen optornen tegen Paco Alcacer en Jadon Sancho. Daarna volgden nog zware nederlagen (4-0 en 0-4) tegen respectievelijk Bayern München en Hertha BSC. “In zijn eerste matchen ondervond Bornauw enkele problemen”, verklaart Thomas Reinscheid, redacteur bij Köln-fanzine Effzeh. “Vooral door het hogere tempo en de kwaliteit aan de overkant. Maar na zijn aanpassingsperiode verdedigt hij erg solide én blijkt hij zelfs een groot gevaar te zijn in de zestien van de tegenstanders.”



De jonge defensieleider scoorde zelfs al vijf doelpunten, en dat uit een beperkt aantal kansen. Maar liefst 41 procent van zijn pogingen vliegen immers de netten, een indrukwekkende statistiek waarmee Bornauw zich zelfs helemaal bovenaan de Bundesliga nestelt. “Vooral dát heeft mij erg verrast. Voor een verdediger oogt hij erg gevaarlijk voor doel”, pikt Lars Werner, clubwatcher voor de krant Kölner Stadt-Anzeiger, in. Met zijn scorend vermogen zorgt Bornauw dus voor een serieuze surplus in het offensieve compartiment, maar zijn hoofdtaak bevindt zich uiteraard nog altijd vooral in de achterhoede. En ook daar stelt de jonge Belg niet teleur, waarbij hij duidelijk al stappen zette ten opzichte van zijn prestatie in het Lotto Park.

GROEIEN IN DUITSLAND

Als we de vergelijking maken met het vorige seizoen in Anderlecht zien we op diverse vlakken een positieve evolutie. Zo gaat Bornauw in de Bundesliga meer duels aan, die hij bovendien ook regelmatiger in zijn voordeel beslecht. Wat dat laatste betreft schroefde hij zijn statistieken zelfs met maar liefst zes procent op, en dat in het veeleisende Duitse voetbal. “Bornauw is fysiek echt indrukwekkend. Hij is sterk met het hoofd én kan goed tackelen”, vervolgt Werner, die daarin volmondig bijgetreden wordt door Reinscheid. “Zijn defensieve sterkte ligt vooral in zijn lichamelijke capaciteiten. Bornauw is bijna onverslaanbaar in de duels, al durft hij ook wel een risicovolle tackle inzetten. Herbekijk nog maar eens die op Thorgan Hazard!”



Onverslaanbaar is misschien net een brug te ver, maar 62 procent aan geslaagde acties is een meer dan aardig gemiddelde. In de lucht is hij evenwel nog veel meer heer en meester, want met 68 procent aan gewonnen duels haalt de één meter 91 grote beer daar zelfs de top tien van Bundesliga-verdedigers – net zoals landgenoot Dedryck Boyata van Hertha Berlijn overigens. Een fikse stap vooruit, want ondanks zijn gestalte was dat in Anderlecht nog 'slechts' 57 procent. Qua intercepties en recuperaties wist Bornauw zijn niveau van in België dan weer simpelweg te handhaven, al is dat gezien de toch nog steeds aanzienlijke kloof tussen beide competities eigenlijk al een redelijk succes op zich. Hetzelfde geldt voor zijn balvastheid.

WERKPUNT: PASSING

Toch ligt daar het grootste werkpunt. Bornauw moest in Anderlecht vaak de opbouw verzorgen, maar zijn passing liet daarbij soms wat te wensen over. In Keulen ging zijn accuraatheid op dat gebied dan nog eens lichtjes achteruit, met vooral een matige score in de passes vooruit en over een langere afstand. Net zoals destijds bij Daniel Van Buyten, met wie hij het vaakst vergeleken wordt, lijkt hier dus nog heel wat ruimte voor verbetering te liggen. “Hij is sterk, snel en leert snel bij. Maar sta me toe om verder uit te weiden over zijn passing”, vertelt Reinscheid. “Akkoord, hij is geen Gerard Piqué of dergelijke. Maar onder ex-coach Achim Beierlorzer trapte Köln in de eerste elf weken wel de meeste lange ballen van de Bundesliga.”



“Om Bornauw wat uit de wind te zetten: het is dus lang niet alleen zijn schuld dat zijn passing-cijfers niet even top ogen als zijn overige statistieken”, luidt het. Ook Werner springt bij in dit onderwerp. “Hij heeft nog enkele zwaktes in zijn spel, vooral in het opbouwende gedeelte. Maar daar kan hij nog aan werken”, is hij van mening dat Bornauw gerust ook in dat aspect van het spelletje nog de nodige stappen kan zetten. Mogelijk vormt het wel een verklaring waarom Kompany het, ondanks zijn sympathie voor zijn jeugdige pupil, niet zag zitten om van hem zijn vaste defensiepartner te maken. In de filosofie van de Paars-Witte speler-inspirator zijn de kwaliteiten aan de bal tenslotte minstens net zo belangrijk centraal achterin.

PUBLIEKSLIEVELING EN LEIDER

Bovendien kon Anderlecht het geld goed gebruiken, al waren niet alle supporters even tevreden met het vroege vertrek van het kind van het huis. Dankzij zijn doelpunten en fysieke kracht sloot ook de Keulse achterban Bornauw snel in de harten. Met zijn leiderscapaciteiten wordt hij nu zelfs al getipt om volgend jaar de aanvoerdersband over te nemen van Jonas Hector, die gelinkt wordt aan een transfer richting Premier League. Straffe kost voor een 21-jarige nieuwkomer. “Ondanks zijn jonge leeftijd bewees Bornauw al dat hij een natuurlijke leider is”, bevestigt Reinscheid. “De aanwezigheid van jonge verdedigers als Katterbach en Jakobs dragen daar natuurlijk wel toe bij. Maar ook naast het veld is hij al een publiekslieveling.



“Hij had onder meer een rol in de clubdocumentaire 'FC 24/7' en kwam daarin over als een uiterst nuchtere persoon. Daarnaast speelt hij bijvoorbeeld ook vaak piano, iets wat de club al postte op haar Instagram stories”, klinkt het enthousiast over onze landgenoot zijn maturiteit. Opnieuw beaamt Werner de woorden van zijn collega. “Hij is erg volwassen voor zijn leeftijd. Zelfs in interviews toont hij zich erg zelfverzekerd”, is ook hij onder de indruk. Zeker geen overbodige kwaliteit in Duitsland, waar de roddelpers misschien wel nog meer dan de Britse tabloids op de loer liggen om elke misstap uit te buiten. Over Bornauw valt echter weinig slechts te rapen, integendeel: net zoals óp het veld houdt hij zich ook ernaast moeiteloos staande.

QUALITY PLAYER EN RISING STAR

In tegenstelling tot de Jupiler Pro League is het seizoen in Duitsland nog lang niet afgelopen. Alles kan in de komende weken dus nog gebeuren, maar hoe dan ook maakte Bornauw al stevig naam voor zichzelf bij onze oosterburen. “Seb is duidelijk een rising star in de Bundesliga. Ik zou zelfs zeggen dat hij tot de top vijf behoort van de jonge centrale verdedigers. En dat is een enorme verdienste iemand die 'maar' bij Köln speelt”, besluit Reinscheid. “Ondanks zijn hoge aankoopprijs was ik toch wel verrast dat hij zulk een groei doormaakte. Bornauw toonde al meermaals zijn grote klasse, en ik denk dat hij zelfs het potentieel heeft om nóg verder door te groeien. Tot nu toe blijkt hij alleszins een geweldige aankoop te zijn voor Köln!”



Werner kan die mening alleen maar kracht bijzetten. “Ik denk dat hij een geweldige toekomst voor zich heeft, want ook volgens mij beschikt Sebastiaan nog over een enorme progressiemarge. Misschien kan hij inderdaad dus wel uitgroeien tot een rising star, maar hij is nu al met zekerheid een quality player in de Bundesliga. Bovendien is hij ook nog erg jong, wat logischerwijs betekent dat hij zich de komende jaren nog flink kan verbeteren. Waarom zeiden jullie nu ook alweer dat Anderlecht hem voor die relatieve lage prijs liet gaan?”

POLL: Verdient Bornauw een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

14
14
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

53
53
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

333
333
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

247
247
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

173
173
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

120
120
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

374
374
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

100
100
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

123
123
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

233
233
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

106
106
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

280
280
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

228
228
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

160
160
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

243
243
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

301
301
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

217
217
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

111
111
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

177
177
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

145
145

Meer sportnieuws