Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

door
Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

Vandaag vond de langverwachte vergadering plaats van de Pro League. Daarin werd beslist over de uitkomst van deze competitiejaargang, alsook het format voor volgend seizoen.

Uiteindelijk werd Club (logischerwijs) uitgeroepen als kampioen, en moet Waasland Beveren toch naar tweede. Hun plaats wordt ingenomen door Beerschot of OH Leuven, en mocht die terugwedstrijd van de promotiefinale niet kunnen plaatsvinden, door Westerlo. De competitieformule blijft dezelfde met 16 teams, maar met ingekorte play-offs.

Dat was echter niet het enige waarover werd gestemd. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er ook een goedkeuring kwam over de tv-gelden en solidariteitsbijdragen van de ploegen die volgend seizoen Europa in mogen. Voornamelijk Anderlecht hamerde hier sterk op, en kreeg volgens de krant dus gelijk. Op die manier zouden Club, AA Gent, Charleroi, Antwerp en Standard een deel van hun opbrengsten moeten verdelen onder de andere eersteklassers.

UPDATE 22u07

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben hun slag dus thuisgehaald. Het Laatste Nieuws weet dat de Europese ploegen Club Brugge, AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi 10 procent van hun startgeld en 10% van de marketpool in een solidariteitsfonds moeten storten.

Dat geld wordt dan verdeeld over tal van clubs, al is die verdeelsleutel nog niet duidelijk.

LEES OOK: 'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Goede oplossing?

Meest recent

Hoe Guardiola plots Doku helemaal doet ontploffen

Manchester City lijkt na een minder seizoen weer mee te gaan spelen voor de titel in de Premier ...

0
0
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over Hayen en Celtic'

Club Brugge gaat de interlandbreak in met een kater na de pijnlijke nederlaag in de kraker op ...

41
41
Opgelet Duivels: Real brengt nieuws over blessure Courtois

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen in Tubeke om zich voor te bereiden op hun laatste ...

24
24
Na knalprestatie in topper: nieuwe uitdaging voor Anderlecht

Na de magere prestatie tegen Ninove in de beker leek er nog een crisis om de hoek te loeren bij ...

75
75
Kritiek op krasse uitspraak: Van Crombrugge slaat terug

We zijn intussen bijna halfweg de reguliere competitie, maar KRC Genk staat nog altijd niet in de ...

43
43
Rode Duivel stuurde Man Utd wandelen: "Woord al gegeven"

Met Senne Lammens haalde Manchester United afgelopen zomer nog eens een Rode Duivel binnen. De jonge ...

36
36
Hubert sakkert: "Herfsttitel? Interesseert me totaal niet"

Na de nederlaag van Club Brugge op Anderlecht had Union zondagavond een geweldige zaak kunnen doen ...

36
36
Messi doet Barça dromen: "Ik hoop op een dag terug te keren"

We zullen nog zeker enkele jaren kunnen genieten van de kunsten van Lionel Messi. De 38-jarige ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Hayen alsnog weg, volgende trainerswissel in JPL?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

498
498
Vandenbempt doet boekje open over soap competitieformat

Terwijl het tv-rechtencontract nog altijd voer voor discussie is blijft ook het competitieformat de ...

181
181
Leko likt wonden: AA Gent incasseert extra uppercut

AA Gent moest zondag in eigen huis genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel tegen KRC Genk. Nochtans ...

116
116
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

83
83
Bornauw héél duidelijk: dit zijn de drie grote RSCA-ambities

RSC Anderlecht kende een prachtige zondag. Een verdiende 1-0-zege tegen Club Brugge en een geweldige ...

244
244
Grote zorgen bij Club Brugge: "De zoveelste keer dit seizoen"

Wanneer speelt Club Brugge in de Jupiler Pro League eens zoals ze tegen AS Monaco, Rangers FC en FC ...

267
267
Degryse ziet grote 'wederopstanding' bij RSCA-smaakmaker

Heel Anderlecht zal vandaag een leuke maandag kennen. De Brusselaars wisten eindelijk nog eens te ...

286
286
Vandenbempt na topper RSCA-Club: "Meer dan 30 miljoen"

Een goed RSC Anderlecht won oververdiend van een zwak Club Brugge. Paars-Wit speelde met volle ...

526
526
Euvrard krijgt Standard niet op de rails: één énorm probleem

Standard blijft ook onder Vincent Euvrard simpelweg matig presenteren. Vooral op verplaatsing is het ...

187
187
Dender pakt uit: "Kompany wilde mij bij Anderlecht"

FCV Dender kent een zeer pover seizoen. De club hoopt tegen Zulte Waregem eindelijk voor het eerst ...

71
71
'Van hemel naar hel: Bayern-nachtmerrie voor Kompany'

Bayern München zag zaterdag zijn fenomenale reeks van 15 opeenvolgende zeges stranden. ...

219
219
Hasi en Renard buiten? Nieuw Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht kon zondag eindelijk nog eens winnen van Club Brugge. Een aangename binnenkomer voor ...

549
549
Adriano Bertaccini verrast iedereen met héél groot geheim

Veel Anderlecht-supporters ontwaken deze morgen ongetwijfeld met een euforisch gevoel. Gisteren ...

168
168
Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Antwerp FC heeft vlak voor het ingaan van de interland-break de crisis ietwat kunnen bezweren. Zo ...

269
269
Club Brugge slikt: enorme domper vanuit ziekenboeg

Club Brugge heeft de derde interland-break van het seizoen niet bepaald op een geslaagde manier ...

554
554
Doku foltert Liverpool: Engelse tabloids compleet door het dak

In de Engelse Premier League heeft Manchester City zondagavond een serieus statement neergezet. Zo ...

203
203
Anderlecht klaar voor shock: comeback met hangende pootjes

Anderlecht heeft volgens bepaalde bronnen interesse in een comeback van Sebastiaan Bornauw, die bij ...

478
478

Meer sportnieuws