Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

door
Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

Vandaag vond de langverwachte vergadering plaats van de Pro League. Daarin werd beslist over de uitkomst van deze competitiejaargang, alsook het format voor volgend seizoen.

Uiteindelijk werd Club (logischerwijs) uitgeroepen als kampioen, en moet Waasland Beveren toch naar tweede. Hun plaats wordt ingenomen door Beerschot of OH Leuven, en mocht die terugwedstrijd van de promotiefinale niet kunnen plaatsvinden, door Westerlo. De competitieformule blijft dezelfde met 16 teams, maar met ingekorte play-offs.

Dat was echter niet het enige waarover werd gestemd. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er ook een goedkeuring kwam over de tv-gelden en solidariteitsbijdragen van de ploegen die volgend seizoen Europa in mogen. Voornamelijk Anderlecht hamerde hier sterk op, en kreeg volgens de krant dus gelijk. Op die manier zouden Club, AA Gent, Charleroi, Antwerp en Standard een deel van hun opbrengsten moeten verdelen onder de andere eersteklassers.

UPDATE 22u07

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben hun slag dus thuisgehaald. Het Laatste Nieuws weet dat de Europese ploegen Club Brugge, AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi 10 procent van hun startgeld en 10% van de marketpool in een solidariteitsfonds moeten storten.

Dat geld wordt dan verdeeld over tal van clubs, al is die verdeelsleutel nog niet duidelijk.

LEES OOK: 'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

Goede oplossing?

Meest recent

'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

0
0
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

89
89
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

84
84
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

226
226
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

203
203
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

56
56
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

62
62
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

91
91
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

36
36
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

231
231
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

116
116
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

456
456
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

245
245
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

110
110
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

488
488
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

649
649
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

98
98
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

457
457
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

404
404
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

86
86
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

84
84
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

56
56
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

163
163

Meer sportnieuws