Ex-toptalent waarschuwt Doku & co: "Spijt dat ik Liverpool weigerde"

door
Ex-toptalent waarschuwt Doku & co:

Anderlecht zet in op de jeugd, een strategie die de Brusselaars de afgelopen jaren geen windeieren legde. Tal van Neerpede-producten werden namelijk voor ettelijke miljoenen verkocht, al trokken bijvoorbeeld Adnan Januzaj en Charly Musonda Jr. daarvoor net iets te snel de deur van het Lotto Park achter zich dicht. Het verdere verloop van hun carrière doet vermoeden dat dit niet de allerbeste keuze was. Alhoewel.


In gesprek met het Turkse Hurriyet geeft Anil Koç net aan spijt te hebben dat hij niet sneller de stap naar het buitenland zetten. "Ik speelde een tiental jaar voor Anderlecht", aldus het voormalig toptalent, intussen 25 en bij Kasimpasa in zijn land van origine aan de slag. "Op mijn zestiende was ik gewild door teams als PSG, Liverpool en Borussia Dortmund. Samen met mijn familie koos ik Liverpool, waar ik zou aansluiten bij de U19 om zo door te groeien naar de hoofdmacht. Er lag zelfs een vijfjarig contract klaar, dus alles was in orde."

"Toen ik terugkeerde naar België om mijn spullen op te pikken, hing plots echter Standard aan de lijn. Zij beloofden me meteen een plekje bij de eerste ploeg en een prima project, aan nagenoeg dezelfde voorwaarden. Daarom kozen we voor Luik, maar na een goede start kwam er een trainerswissel en begon ik problemen te krijgen. De nieuwe coach hoefde me niet en stuurde me op diverse uitleenbeurten (aan toenmalige zusterclubs Charlton en STVV, ndvr.). Soms heb ik wel spijt dat ik niet voor Liverpool koos", besluit de winger dan ook.

Het relaas van Koç kan gelden als een waarschuwing voor diverse jonge beloften in ons land, en dan in het bijzonder bij zijn eigen opleidingsclub Anderlecht. Daar wordt bijvoorbeeld stevig aan de mouw getrokken van toptalent Roméo Lavia, die twijfelt tussen doorbreken bij Paars-Wit of ingaan op een voorstel van een Europese topclub. Voor Jérémy Doku is het verhaal zelfs helemaal herkenbaar, want hij stond eveneens al eens dicht bij Liverpool. Als het van Koç afhangt, hoeft de jeugdinternational dus echter niet te twijfelen.

LEES OOK: Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Mocht ik Lavia zijn, ik zou ...

Meest recent

'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

121
121
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

73
73
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

239
239
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

125
125
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

318
318
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

294
294
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

354
354
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

140
140
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

227
227
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

254
254
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

169
169
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

69
69
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

190
190
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

185
185
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

52
52
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

617
617
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

104
104
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

579
579
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

229
229
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

346
346
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

207
207
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

771
771
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

126
126

Meer sportnieuws