Ex-toptalent waarschuwt Doku & co: "Spijt dat ik Liverpool weigerde"

877 stemmen
Ex-toptalent waarschuwt Doku & co:

Anderlecht zet in op de jeugd, een strategie die de Brusselaars de afgelopen jaren geen windeieren legde. Tal van Neerpede-producten werden namelijk voor ettelijke miljoenen verkocht, al trokken bijvoorbeeld Adnan Januzaj en Charly Musonda Jr. daarvoor net iets te snel de deur van het Lotto Park achter zich dicht. Het verdere verloop van hun carrière doet vermoeden dat dit niet de allerbeste keuze was. Alhoewel.


In gesprek met het Turkse Hurriyet geeft Anil Koç net aan spijt te hebben dat hij niet sneller de stap naar het buitenland zetten. "Ik speelde een tiental jaar voor Anderlecht", aldus het voormalig toptalent, intussen 25 en bij Kasimpasa in zijn land van origine aan de slag. "Op mijn zestiende was ik gewild door teams als PSG, Liverpool en Borussia Dortmund. Samen met mijn familie koos ik Liverpool, waar ik zou aansluiten bij de U19 om zo door te groeien naar de hoofdmacht. Er lag zelfs een vijfjarig contract klaar, dus alles was in orde."

"Toen ik terugkeerde naar België om mijn spullen op te pikken, hing plots echter Standard aan de lijn. Zij beloofden me meteen een plekje bij de eerste ploeg en een prima project, aan nagenoeg dezelfde voorwaarden. Daarom kozen we voor Luik, maar na een goede start kwam er een trainerswissel en begon ik problemen te krijgen. De nieuwe coach hoefde me niet en stuurde me op diverse uitleenbeurten (aan toenmalige zusterclubs Charlton en STVV, ndvr.). Soms heb ik wel spijt dat ik niet voor Liverpool koos", besluit de winger dan ook.

Het relaas van Koç kan gelden als een waarschuwing voor diverse jonge beloften in ons land, en dan in het bijzonder bij zijn eigen opleidingsclub Anderlecht. Daar wordt bijvoorbeeld stevig aan de mouw getrokken van toptalent Roméo Lavia, die twijfelt tussen doorbreken bij Paars-Wit of ingaan op een voorstel van een Europese topclub. Voor Jérémy Doku is het verhaal zelfs helemaal herkenbaar, want hij stond eveneens al eens dicht bij Liverpool. Als het van Koç afhangt, hoeft de jeugdinternational dus echter niet te twijfelen.

LEES OOK: Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
224

Mocht ik Lavia zijn, ik zou ...

Meest recent

KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

15
15
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

70
70
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

13
13
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

25
25
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

44
44
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

232
232
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

24
24
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

63
63
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

191
191
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

132
132
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

107
107
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

79
79
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

144
144
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

403
403
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

75
75
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

450
450
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

99
99
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

316
316
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

506
506
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

367
367
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

468
468
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

550
550
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

927
927
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

224
224

Meer sportnieuws