Ex-toptalent waarschuwt Doku & co: "Spijt dat ik Liverpool weigerde"

door
Ex-toptalent waarschuwt Doku & co:

Anderlecht zet in op de jeugd, een strategie die de Brusselaars de afgelopen jaren geen windeieren legde. Tal van Neerpede-producten werden namelijk voor ettelijke miljoenen verkocht, al trokken bijvoorbeeld Adnan Januzaj en Charly Musonda Jr. daarvoor net iets te snel de deur van het Lotto Park achter zich dicht. Het verdere verloop van hun carrière doet vermoeden dat dit niet de allerbeste keuze was. Alhoewel.


In gesprek met het Turkse Hurriyet geeft Anil Koç net aan spijt te hebben dat hij niet sneller de stap naar het buitenland zetten. "Ik speelde een tiental jaar voor Anderlecht", aldus het voormalig toptalent, intussen 25 en bij Kasimpasa in zijn land van origine aan de slag. "Op mijn zestiende was ik gewild door teams als PSG, Liverpool en Borussia Dortmund. Samen met mijn familie koos ik Liverpool, waar ik zou aansluiten bij de U19 om zo door te groeien naar de hoofdmacht. Er lag zelfs een vijfjarig contract klaar, dus alles was in orde."

"Toen ik terugkeerde naar België om mijn spullen op te pikken, hing plots echter Standard aan de lijn. Zij beloofden me meteen een plekje bij de eerste ploeg en een prima project, aan nagenoeg dezelfde voorwaarden. Daarom kozen we voor Luik, maar na een goede start kwam er een trainerswissel en begon ik problemen te krijgen. De nieuwe coach hoefde me niet en stuurde me op diverse uitleenbeurten (aan toenmalige zusterclubs Charlton en STVV, ndvr.). Soms heb ik wel spijt dat ik niet voor Liverpool koos", besluit de winger dan ook.

Het relaas van Koç kan gelden als een waarschuwing voor diverse jonge beloften in ons land, en dan in het bijzonder bij zijn eigen opleidingsclub Anderlecht. Daar wordt bijvoorbeeld stevig aan de mouw getrokken van toptalent Roméo Lavia, die twijfelt tussen doorbreken bij Paars-Wit of ingaan op een voorstel van een Europese topclub. Voor Jérémy Doku is het verhaal zelfs helemaal herkenbaar, want hij stond eveneens al eens dicht bij Liverpool. Als het van Koç afhangt, hoeft de jeugdinternational dus echter niet te twijfelen.

LEES OOK: Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Mocht ik Lavia zijn, ik zou ...

Meest recent

Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

6
6
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

5
5
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

27
27
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

81
81
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

241
241
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

198
198
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

149
149
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

56
56
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

164
164
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

177
177
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

162
162
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

62
62
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

326
326
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

162
162
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

547
547
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

275
275
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

514
514
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

743
743
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

344
344
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

798
798
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

404
404
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

636
636
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

561
561

Meer sportnieuws