Ex-toptalent waarschuwt Doku & co: "Spijt dat ik Liverpool weigerde"

door
Ex-toptalent waarschuwt Doku & co:

Anderlecht zet in op de jeugd, een strategie die de Brusselaars de afgelopen jaren geen windeieren legde. Tal van Neerpede-producten werden namelijk voor ettelijke miljoenen verkocht, al trokken bijvoorbeeld Adnan Januzaj en Charly Musonda Jr. daarvoor net iets te snel de deur van het Lotto Park achter zich dicht. Het verdere verloop van hun carrière doet vermoeden dat dit niet de allerbeste keuze was. Alhoewel.


In gesprek met het Turkse Hurriyet geeft Anil Koç net aan spijt te hebben dat hij niet sneller de stap naar het buitenland zetten. "Ik speelde een tiental jaar voor Anderlecht", aldus het voormalig toptalent, intussen 25 en bij Kasimpasa in zijn land van origine aan de slag. "Op mijn zestiende was ik gewild door teams als PSG, Liverpool en Borussia Dortmund. Samen met mijn familie koos ik Liverpool, waar ik zou aansluiten bij de U19 om zo door te groeien naar de hoofdmacht. Er lag zelfs een vijfjarig contract klaar, dus alles was in orde."

"Toen ik terugkeerde naar België om mijn spullen op te pikken, hing plots echter Standard aan de lijn. Zij beloofden me meteen een plekje bij de eerste ploeg en een prima project, aan nagenoeg dezelfde voorwaarden. Daarom kozen we voor Luik, maar na een goede start kwam er een trainerswissel en begon ik problemen te krijgen. De nieuwe coach hoefde me niet en stuurde me op diverse uitleenbeurten (aan toenmalige zusterclubs Charlton en STVV, ndvr.). Soms heb ik wel spijt dat ik niet voor Liverpool koos", besluit de winger dan ook.

Het relaas van Koç kan gelden als een waarschuwing voor diverse jonge beloften in ons land, en dan in het bijzonder bij zijn eigen opleidingsclub Anderlecht. Daar wordt bijvoorbeeld stevig aan de mouw getrokken van toptalent Roméo Lavia, die twijfelt tussen doorbreken bij Paars-Wit of ingaan op een voorstel van een Europese topclub. Voor Jérémy Doku is het verhaal zelfs helemaal herkenbaar, want hij stond eveneens al eens dicht bij Liverpool. Als het van Koç afhangt, hoeft de jeugdinternational dus echter niet te twijfelen.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Mocht ik Lavia zijn, ik zou ...

Meest recent

'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

66
66
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

24
24
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

12
12
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

80
80
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

42
42
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

44
44
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

71
71
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

33
33
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

183
183
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

222
222
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

214
214
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

173
173
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

285
285
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

291
291
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

380
380
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

682
682
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

484
484
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

118
118
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

70
70
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

192
192
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

366
366
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

298
298
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

313
313
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

190
190
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40

Meer sportnieuws