Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

611
Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

Het had heel wat voeten in de aarde, maar de kogel is dan toch door de kerk. Club Brugge kroont zich na 29 speeldagen tot landskampioen, terwijl Waasland-Beveren alsnog degradeert. Dat werd zonet met een meerderheid van 84 procent beslist op de Algemene Vergadering van de Pro League.


Het belangrijkste verdict is daarmee meteen gevallen, want dat betekent dat de huidige stand dus wel degelijk als definitief wordt beschouwd. Ook over de verdeling van de Europese tickets, een van de andere punten op de agenda, lijkt zo dus nog maar weinig twijfel te bestaan. Zij worden naar alle waarschijnlijkheid, en zoals op voorhand ook verwacht, op basis van het klassement uitgereikt. Al valt wel nog af te wachten of de bekerfinale, waarmee Antwerp haar plekje misschien ten koste van Charleroi nog kan opwaarderen, al dan niet wordt afgewerkt begin augustus.

Ook over de promotiekwestie lijkt het doek zo al gevallen. In lijn met het voorstel dat sinds gisterenavond de ronde doet, zullen Beerschot en OH Leuven nog een datum moeten zien te prikken om hun return af te ronden. Zo niet, dreigt Westerlo met het zitje van Waasland-Beveren in 1A te gaan lopen. Over het competitieformat bestaat na de degradatie van die laatste alvast geen twijfel meer. De formule met 16 ploegen én play-offs blijft in stand, alleen de concrete invulling kan nog veranderen. Dit alles onder voorbehoud van de straks allicht onvermijdelijke rechtszaken, uiteraard.

UPDATE 18u20

Intussen meldt Sporza dat de formule voor volgend seizoen, mét gewoon weer 16 clubs op het hoogste niveau dus, eveneens al goedgekeurd werd. Daarin wordt zoals verwacht geopteerd voor een afgeslankte versie van de play-offs, waarbij enkel de nummers één tot en met vier voor de titel en de voornaamste Europese tickets spelen. Het Laatste Nieuws voegt daar nog aan toe dat de nummers vijf tot en met acht nog een kans maken op het laatste plekje in de Europa League. Het finale voorstel van de werkgroep wordt op die manier dus haast tot op de letter gevolgd.

LEES OOK: KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

Akkoord met dit format?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

62
62
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

61
61
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

161
161
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

144
144
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

311
311
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

288
288
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

224
224
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

188
188
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

316
316
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws