Beerschot en OHL "minderen verzet", W-Beveren blijft woest

1270
Beerschot en OHL

Vrijdagavond beslist de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien over de samenstelling van het komende seizoen. Er werd lange tijd vanuit gegaan dat we op weg waren naar een competitie met 18 ploegen. Maar donderdagavond lag er plots een heel ander voorstel op tafel. Zo zouden we de huidige formule met 16 eersteklassers behouden, weliswaar met ingekorte Play-Offs.


Waasland-Beveren degradeert dan op basis van de huidige stand in de Jupiler Pro League, terwijl 1B-periodekampioenen OH Leuven en Beerschot VA de terugwedstrijd van de promotiefinale nog moeten afwerken om aan te duiden wie mag stijgen. Indien die wedstrijd niet plaatsvindt, mag KVC Westerlo promoveren. Bij OHL is men logischerwijs niet te spreken over dit voorstel. "We worden gestraft door goed te presteren in 1B", reageerde de club bij Het Laatste Nieuws. Bovendien is het nog maar de vraag of het praktisch wel mogelijk is om de promotiefinale nog af te werken.

UPDATE 17u05
Een iets ander geluid bij Het Nieuwsblad, dat stelt dat Beerschot en OH Leuven hun verzet minderen. Volgens het dagblad zullen zij alles in het werk stellen om de promotiefinale af te werken, vermits dat hun beste kans blijft om alsnog naar 1A te mogen gaan. Een juridische procedure opstarten kan ook, maar in Nederland bleek al dat zulk een rechtszaak allicht weinig zoden aan de dijk brengt.

Toch bleek recent voor het BAS weer dat er in België misschien net iets meer mogelijk is via de rechterlijke weg. Waasland-Beveren, volgens HNB als enige nog "woest en in alle staten" zou dan ook sowieso wél naar de rechtbank trekken indien het bovenstaand scenario effectief in werking treedt. Per slot van rekening hebben de Waaslanders in dat geval nog maar weinig te verliezen.

LEES OOK: AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Terecht mocht W-B naar de rechtbank trekken?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

21
21
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

14
14
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

39
39
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

44
44
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

40
40
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

26
26
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

150
150
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

132
132
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

93
93
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

164
164
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

81
81
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

33
33
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

49
49
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

80
80
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

454
454
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

93
93
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

172
172
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

88
88
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

67
67
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws