Beerschot en OHL "minderen verzet", W-Beveren blijft woest

1270 stemmen
Beerschot en OHL

Vrijdagavond beslist de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien over de samenstelling van het komende seizoen. Er werd lange tijd vanuit gegaan dat we op weg waren naar een competitie met 18 ploegen. Maar donderdagavond lag er plots een heel ander voorstel op tafel. Zo zouden we de huidige formule met 16 eersteklassers behouden, weliswaar met ingekorte Play-Offs.


Waasland-Beveren degradeert dan op basis van de huidige stand in de Jupiler Pro League, terwijl 1B-periodekampioenen OH Leuven en Beerschot VA de terugwedstrijd van de promotiefinale nog moeten afwerken om aan te duiden wie mag stijgen. Indien die wedstrijd niet plaatsvindt, mag KVC Westerlo promoveren. Bij OHL is men logischerwijs niet te spreken over dit voorstel. "We worden gestraft door goed te presteren in 1B", reageerde de club bij Het Laatste Nieuws. Bovendien is het nog maar de vraag of het praktisch wel mogelijk is om de promotiefinale nog af te werken.

UPDATE 17u05
Een iets ander geluid bij Het Nieuwsblad, dat stelt dat Beerschot en OH Leuven hun verzet minderen. Volgens het dagblad zullen zij alles in het werk stellen om de promotiefinale af te werken, vermits dat hun beste kans blijft om alsnog naar 1A te mogen gaan. Een juridische procedure opstarten kan ook, maar in Nederland bleek al dat zulk een rechtszaak allicht weinig zoden aan de dijk brengt.

Toch bleek recent voor het BAS weer dat er in België misschien net iets meer mogelijk is via de rechterlijke weg. Waasland-Beveren, volgens HNB als enige nog "woest en in alle staten" zou dan ook sowieso wél naar de rechtbank trekken indien het bovenstaand scenario effectief in werking treedt. Per slot van rekening hebben de Waaslanders in dat geval nog maar weinig te verliezen.

LEES OOK: Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

🚀

Terecht mocht W-B naar de rechtbank trekken?

Meest recent

'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

789
789
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

76
76
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

195
195
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

298
298
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

189
189
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

724
724
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

302
302
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

204
204
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

267
267
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

272
272
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

64
64
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

52
52
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

490
490
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

189
189
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

38
38
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

140
140
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

365
365
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

267
267
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

77
77
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

126
126
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

268
268
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

110
110
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

670
670
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

484
484
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

225
225

Meer sportnieuws