Beerschot en OHL "minderen verzet", W-Beveren blijft woest

door
Beerschot en OHL

Vrijdagavond beslist de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien over de samenstelling van het komende seizoen. Er werd lange tijd vanuit gegaan dat we op weg waren naar een competitie met 18 ploegen. Maar donderdagavond lag er plots een heel ander voorstel op tafel. Zo zouden we de huidige formule met 16 eersteklassers behouden, weliswaar met ingekorte Play-Offs.


Waasland-Beveren degradeert dan op basis van de huidige stand in de Jupiler Pro League, terwijl 1B-periodekampioenen OH Leuven en Beerschot VA de terugwedstrijd van de promotiefinale nog moeten afwerken om aan te duiden wie mag stijgen. Indien die wedstrijd niet plaatsvindt, mag KVC Westerlo promoveren. Bij OHL is men logischerwijs niet te spreken over dit voorstel. "We worden gestraft door goed te presteren in 1B", reageerde de club bij Het Laatste Nieuws. Bovendien is het nog maar de vraag of het praktisch wel mogelijk is om de promotiefinale nog af te werken.

UPDATE 17u05
Een iets ander geluid bij Het Nieuwsblad, dat stelt dat Beerschot en OH Leuven hun verzet minderen. Volgens het dagblad zullen zij alles in het werk stellen om de promotiefinale af te werken, vermits dat hun beste kans blijft om alsnog naar 1A te mogen gaan. Een juridische procedure opstarten kan ook, maar in Nederland bleek al dat zulk een rechtszaak allicht weinig zoden aan de dijk brengt.

Toch bleek recent voor het BAS weer dat er in België misschien net iets meer mogelijk is via de rechterlijke weg. Waasland-Beveren, volgens HNB als enige nog "woest en in alle staten" zou dan ook sowieso wél naar de rechtbank trekken indien het bovenstaand scenario effectief in werking treedt. Per slot van rekening hebben de Waaslanders in dat geval nog maar weinig te verliezen.

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Terecht mocht W-B naar de rechtbank trekken?

Meest recent

EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

168
168
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

101
101
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

78
78
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

32
32
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

143
143
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

89
89
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

333
333
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

25
25
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

186
186
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

122
122
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

59
59
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

114
114
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

258
258
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

193
193
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

23
23
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

65
65
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

122
122
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

482
482
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

105
105
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

724
724
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

721
721
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

121
121
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

467
467
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

140
140

Meer sportnieuws