Beerschot en OHL "minderen verzet", W-Beveren blijft woest

1270 stemmen
Beerschot en OHL

Vrijdagavond beslist de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien over de samenstelling van het komende seizoen. Er werd lange tijd vanuit gegaan dat we op weg waren naar een competitie met 18 ploegen. Maar donderdagavond lag er plots een heel ander voorstel op tafel. Zo zouden we de huidige formule met 16 eersteklassers behouden, weliswaar met ingekorte Play-Offs.


Waasland-Beveren degradeert dan op basis van de huidige stand in de Jupiler Pro League, terwijl 1B-periodekampioenen OH Leuven en Beerschot VA de terugwedstrijd van de promotiefinale nog moeten afwerken om aan te duiden wie mag stijgen. Indien die wedstrijd niet plaatsvindt, mag KVC Westerlo promoveren. Bij OHL is men logischerwijs niet te spreken over dit voorstel. "We worden gestraft door goed te presteren in 1B", reageerde de club bij Het Laatste Nieuws. Bovendien is het nog maar de vraag of het praktisch wel mogelijk is om de promotiefinale nog af te werken.

UPDATE 17u05
Een iets ander geluid bij Het Nieuwsblad, dat stelt dat Beerschot en OH Leuven hun verzet minderen. Volgens het dagblad zullen zij alles in het werk stellen om de promotiefinale af te werken, vermits dat hun beste kans blijft om alsnog naar 1A te mogen gaan. Een juridische procedure opstarten kan ook, maar in Nederland bleek al dat zulk een rechtszaak allicht weinig zoden aan de dijk brengt.

Toch bleek recent voor het BAS weer dat er in België misschien net iets meer mogelijk is via de rechterlijke weg. Waasland-Beveren, volgens HNB als enige nog "woest en in alle staten" zou dan ook sowieso wél naar de rechtbank trekken indien het bovenstaand scenario effectief in werking treedt. Per slot van rekening hebben de Waaslanders in dat geval nog maar weinig te verliezen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

🚀

Terecht mocht W-B naar de rechtbank trekken?

Meest recent

Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

8
8
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

44
44
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

9
9
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

108
108
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

31
31
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

21
21
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

423
423
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

342
342
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

57
57
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

129
129
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

255
255
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

136
136
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

175
175
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

106
106
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

68
68
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

74
74
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

538
538
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

250
250
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

320
320
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

319
319
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1084
1084
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

351
351

Meer sportnieuws