Beerschot en OHL "minderen verzet", W-Beveren blijft woest

door
Beerschot en OHL

Vrijdagavond beslist de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien over de samenstelling van het komende seizoen. Er werd lange tijd vanuit gegaan dat we op weg waren naar een competitie met 18 ploegen. Maar donderdagavond lag er plots een heel ander voorstel op tafel. Zo zouden we de huidige formule met 16 eersteklassers behouden, weliswaar met ingekorte Play-Offs.


Waasland-Beveren degradeert dan op basis van de huidige stand in de Jupiler Pro League, terwijl 1B-periodekampioenen OH Leuven en Beerschot VA de terugwedstrijd van de promotiefinale nog moeten afwerken om aan te duiden wie mag stijgen. Indien die wedstrijd niet plaatsvindt, mag KVC Westerlo promoveren. Bij OHL is men logischerwijs niet te spreken over dit voorstel. "We worden gestraft door goed te presteren in 1B", reageerde de club bij Het Laatste Nieuws. Bovendien is het nog maar de vraag of het praktisch wel mogelijk is om de promotiefinale nog af te werken.

UPDATE 17u05
Een iets ander geluid bij Het Nieuwsblad, dat stelt dat Beerschot en OH Leuven hun verzet minderen. Volgens het dagblad zullen zij alles in het werk stellen om de promotiefinale af te werken, vermits dat hun beste kans blijft om alsnog naar 1A te mogen gaan. Een juridische procedure opstarten kan ook, maar in Nederland bleek al dat zulk een rechtszaak allicht weinig zoden aan de dijk brengt.

Toch bleek recent voor het BAS weer dat er in België misschien net iets meer mogelijk is via de rechterlijke weg. Waasland-Beveren, volgens HNB als enige nog "woest en in alle staten" zou dan ook sowieso wél naar de rechtbank trekken indien het bovenstaand scenario effectief in werking treedt. Per slot van rekening hebben de Waaslanders in dat geval nog maar weinig te verliezen.

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

Terecht mocht W-B naar de rechtbank trekken?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

111
111
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

27
27
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

103
103
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

101
101
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

65
65
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

228
228
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

102
102
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

529
529
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

393
393
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

442
442
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

212
212
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

135
135
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

214
214
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

91
91
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

320
320
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws