Vandenbempt: "1A op termijn naar 14 clubs, geen periodes meer in 1B"

door
Vandenbempt:

Om 16u zouden we eindelijk duidelijkheid moeten krijgen over wat er staat te gebeuren met de Jupiler Pro League. Dan beslist de Algemene Vergadering van de Pro League immers over het stopzetten van het huidige seizoen en het competitieformat voor de komende jaargangen. Heel wat voorstellen passeerden daarbij de revue.


Het plan waarmee de Raad van Bestuur uiteindelijk donderdagavond kwam aanzetten, was er één om de huidige formule te behouden. Met zestien clubs in 1A en acht in 1B én play-offs dus, zij het in beperkte vorm volgend seizoen. Peter Vandenbempt ontdekte echter nog enkele opvallende details die de competitie drastisch zouden kunnen veranderen.

"De komende seizoenen zullen sportieve dalers niet langer de plaats kunnen innemen van eventuele ecomische dalers, tot 1A herleid is tot minimum 14 clubs", vertelt hij immers aan Sporza. "Ook vanaf volgend seizoen zullen de 8 ploegen in 1B vier keer tegen mekaar spelen in een reguliere competitie en zal de ploeg met het hoogst aantal punten promoveren. De periodekampioenschappen en de titelfinale vallen weg."

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Is het een goed idee 1A nog in te krimpen tot veertien clubs?

Meest recent

Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

0
0
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

22
22
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

98
98
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

41
41
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

103
103
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

19
19
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

24
24
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

126
126
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

209
209
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

80
80
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

283
283
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

102
102
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

72
72
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

99
99
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

173
173
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

345
345
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

77
77
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

29
29
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

68
68
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

148
148
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

32
32
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

449
449

Meer sportnieuws