Gent, Charleroi en Standard aangepakt: "Zou voor minder een degout krijgen"

door
Gent, Charleroi en Standard aangepakt:

Om 16u houdt de Pro League zijn Algemene Vergadering, waarop eindelijk een beslissing genomen moet worden over de afloop van dit seizoen en het format voor volgend seizoen in de Jupiler Pro League. Die discussie ontaardde de voorbije weken in een vaudeville waarbij clubs onder elkaar kibbelen en elkaar continu onder druk zetten.


De laatste twist vond donderdagavond laat plaats. Het voorstel van de werkgroep om met 18 clubs in 1A te spelen en 12 in 1B, werd door de Raad van Bestuur nog afgeschoten en vervangen door een voorstel met 16 clubs en verkorte play-offs. Beerschot en OHL moeten daarbij alsnog hun terugmatch spelen in het weekend van 1 augustus, anders promoveert Westerlo. De koerswijziging zou gebeurd zijn onder impuls van AA Gent, Charleroi en Standard.

Journalist François Colin toont zich zeer kritisch voor de manier waarop de drie clubs OHL en Beerschot in het hemd zetten. "De Leuvense burgemeester heeft de return al verboden en geen enkele burgemeester zal zo gek zijn om het duel op zijn grondgebied te laten doorgaan. Bovendien wil de Pro League de competitie op 7 augustus van start laten gaan. OH Leuven en Beerschot zullen dus minder dan een week voordien weten of ze in 1A of 1B zullen aantreden. Hoe kan je zo een seizoen voorbereiden? Maar het is geen probleem voor ons en dus zal het ons worst wezen. Alles voor ons en de rest kan stikken. Je zou voor minder een degout van het voetbal krijgen", schrijft hij op De Witte Duivel.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Ben je het eens met zijn kritiek?

Meest recent

Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

11
11
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

56
56
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

90
90
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

213
213
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

127
127
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

52
52
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

197
197
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

104
104
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

146
146
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

416
416
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

56
56
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

158
158
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

471
471
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

153
153
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

222
222
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

282
282
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

485
485
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

253
253
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

572
572
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

438
438
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

236
236
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

57
57
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

324
324
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

222
222
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

985
985

Meer sportnieuws