Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

door
Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

KV Oostende haalde in tweede zit alsnog zijn licentie voor het komende seizoen. De nieuwe Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group kwam net op tijd over de brug met het gevraagde kapitaal, waardoor de toekomst van de kustploeg veilig werd gesteld. PMG zal het sportieve beleid heroriënteren, met als basis een datagedreven aanpak. Daarom zal de spelerskern van KV Oostende helemaal hertekend worden volgend seizoen. En misschien zal ook Jelle Bataille niet meer te bewonderen zijn in de Versluys Arena, zowat de grootste ontdekking aan zee dit seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws geniet de 20-jarige rechterflank de interesse van KRC Genk, AA Gent én Antwerp FC.


Bataille debuteerde al in 2018 voor de Oostendse hoofdmacht, maar sinds dit seizoen werd de flankspeler er een vaste titularis. Met zijn offensieve aanvalsdrang kan Bataille uit de voeten als rechtsachter als rechtermiddenvelder, en dat loonde. Volgens SciSports vormde Bataille samen met Fashion Sakala zelfs het op acht na meest invloedrijke duo van de Jupiler Pro League. Die impact werd berekend op ieder spelersduo van de Belgische competitie, op basis van élke uitgevoerde actie mét de bal. En dat is toch best wel opvallend te noemen omdat de rest van de top-tien enkel maar duo's telt van Club Brugge, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk. (lees verder onder de foto)



GENK, GENT OF ANTWERP?

Daarom is het allerminst verrassend te noemen dat Bataille genoemd wordt bij hoger aangeschreven teams zoals Antwerp, Genk en Gent. Bij de eerste twee clubs zijn de vaste rechtsachters Aurélio Buta en Joakim Maehle gegeerd wild op de markt, terwijl AA Gent met Alessio Castro-Montes en Mikael Lustig wel nog twee kwalitatieve opties beschikbaar heeft. Bovendien is Bataille een belofte-international, en is zijn profiel dermate interessant om aan voldoende 'voetbal-Belgen' te raken. Koppel daar nog eens zijn groot potentieel en huidige kwaliteiten aan vast, waardoor Bataille een toptarget wordt voor menig Belgische (top)club.

Op 20-jarige leeftijd is er wel nog wat schaafwerk te verrichten aan de capaciteiten van Bataille, maar desondanks staat er al een meer dan degelijke basis. Zo leverde hij bij probleemploeg KV Oostende per 90 minuten bijna evenveel assists af als Maehle en Milad Mohammadi, die toch bij kwalitatief betere ploegen speelden. Het gemiddelde van Lustig (0,22 assists per 90 minuten) en Castro-Montes (0,24 assists per 90 minuten) was wel volledig buiten het bereik van Bataille. Op het vlak van aantal intercepties troeft Bataille wel veel collega's af. Met 5,65 ingrepen per wedstrijd komt enkel Lustig nipt in zijn buurt. (lees verder onder de foto)



Het grote wapen van Bataille lijkt vooral zijn scherpe voorzet te zijn, een onderdeel waarmee hij zich in de top-vier bevindt van alle rechtsachters in de Jupiler Pro League. Daarnaast schaart Bataille zich ook in de top-vijf qua geslaagde aantal offensieve acties per wedstrijd, én ook het meeste geleverde pressing-duels. Bij die laatste twee categorieën evenaart hij de statistieken van Maehle en Castro-Montes, toch twee schoolvoorbeelden van goede en moderne aanvallende backs.

WAT DOET PMG?

Ondanks zijn vele sterke punten heeft Bataille nog flink wat werk voor de boeg om door te groeien naar het niveau bij een topclub. Zijn geslaagde defensieve duels zijn eerder middelmatig, en ook zijn geslaagde dribbels en passes naar de final third moeten nog worden aangescherpt. Toch bezit Bataille genoeg potentieel en huidige kwaliteiten om een rol van betekenis te spelen bij een grotere club.

Al is het nog maar de vraag wat de nieuwe eigenaars van KV Oostende van plan zijn met hem. In de Oostendse heropbouw kan Bataille uitgroeien tot een spelbepalende factor, en mits een kwaliteitsinjectie kan hij daar in alle stilte verder werken aan zijn ontwikkeling. Anderzijds kan PMG al een eerste deel(tje) van hun geïnvesteerd kapitaal recupereren, maar of dat op sportief vlak een wijze beslissing zou zijn, dat valt af te wachten.

Moet KV Oostende Bataille houden of verkopen?

Meest recent

Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

36
36
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

79
79
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

57
57
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

82
82
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

83
83
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

123
123
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

39
39
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

93
93
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

299
299
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

128
128
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

205
205
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

54
54
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

199
199
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

95
95
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

138
138
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

94
94
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

360
360
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

241
241
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

342
342
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

314
314
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

453
453
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

216
216
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66

Meer sportnieuws