Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

door
Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

KV Oostende haalde in tweede zit alsnog zijn licentie voor het komende seizoen. De nieuwe Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group kwam net op tijd over de brug met het gevraagde kapitaal, waardoor de toekomst van de kustploeg veilig werd gesteld. PMG zal het sportieve beleid heroriënteren, met als basis een datagedreven aanpak. Daarom zal de spelerskern van KV Oostende helemaal hertekend worden volgend seizoen. En misschien zal ook Jelle Bataille niet meer te bewonderen zijn in de Versluys Arena, zowat de grootste ontdekking aan zee dit seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws geniet de 20-jarige rechterflank de interesse van KRC Genk, AA Gent én Antwerp FC.


Bataille debuteerde al in 2018 voor de Oostendse hoofdmacht, maar sinds dit seizoen werd de flankspeler er een vaste titularis. Met zijn offensieve aanvalsdrang kan Bataille uit de voeten als rechtsachter als rechtermiddenvelder, en dat loonde. Volgens SciSports vormde Bataille samen met Fashion Sakala zelfs het op acht na meest invloedrijke duo van de Jupiler Pro League. Die impact werd berekend op ieder spelersduo van de Belgische competitie, op basis van élke uitgevoerde actie mét de bal. En dat is toch best wel opvallend te noemen omdat de rest van de top-tien enkel maar duo's telt van Club Brugge, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk. (lees verder onder de foto)



GENK, GENT OF ANTWERP?

Daarom is het allerminst verrassend te noemen dat Bataille genoemd wordt bij hoger aangeschreven teams zoals Antwerp, Genk en Gent. Bij de eerste twee clubs zijn de vaste rechtsachters Aurélio Buta en Joakim Maehle gegeerd wild op de markt, terwijl AA Gent met Alessio Castro-Montes en Mikael Lustig wel nog twee kwalitatieve opties beschikbaar heeft. Bovendien is Bataille een belofte-international, en is zijn profiel dermate interessant om aan voldoende 'voetbal-Belgen' te raken. Koppel daar nog eens zijn groot potentieel en huidige kwaliteiten aan vast, waardoor Bataille een toptarget wordt voor menig Belgische (top)club.

Op 20-jarige leeftijd is er wel nog wat schaafwerk te verrichten aan de capaciteiten van Bataille, maar desondanks staat er al een meer dan degelijke basis. Zo leverde hij bij probleemploeg KV Oostende per 90 minuten bijna evenveel assists af als Maehle en Milad Mohammadi, die toch bij kwalitatief betere ploegen speelden. Het gemiddelde van Lustig (0,22 assists per 90 minuten) en Castro-Montes (0,24 assists per 90 minuten) was wel volledig buiten het bereik van Bataille. Op het vlak van aantal intercepties troeft Bataille wel veel collega's af. Met 5,65 ingrepen per wedstrijd komt enkel Lustig nipt in zijn buurt. (lees verder onder de foto)



Het grote wapen van Bataille lijkt vooral zijn scherpe voorzet te zijn, een onderdeel waarmee hij zich in de top-vier bevindt van alle rechtsachters in de Jupiler Pro League. Daarnaast schaart Bataille zich ook in de top-vijf qua geslaagde aantal offensieve acties per wedstrijd, én ook het meeste geleverde pressing-duels. Bij die laatste twee categorieën evenaart hij de statistieken van Maehle en Castro-Montes, toch twee schoolvoorbeelden van goede en moderne aanvallende backs.

WAT DOET PMG?

Ondanks zijn vele sterke punten heeft Bataille nog flink wat werk voor de boeg om door te groeien naar het niveau bij een topclub. Zijn geslaagde defensieve duels zijn eerder middelmatig, en ook zijn geslaagde dribbels en passes naar de final third moeten nog worden aangescherpt. Toch bezit Bataille genoeg potentieel en huidige kwaliteiten om een rol van betekenis te spelen bij een grotere club.

Al is het nog maar de vraag wat de nieuwe eigenaars van KV Oostende van plan zijn met hem. In de Oostendse heropbouw kan Bataille uitgroeien tot een spelbepalende factor, en mits een kwaliteitsinjectie kan hij daar in alle stilte verder werken aan zijn ontwikkeling. Anderzijds kan PMG al een eerste deel(tje) van hun geïnvesteerd kapitaal recupereren, maar of dat op sportief vlak een wijze beslissing zou zijn, dat valt af te wachten.

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Moet KV Oostende Bataille houden of verkopen?

Meest recent

'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

6
6
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

18
18
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

131
131
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

67
67
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

116
116
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

37
37
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

53
53
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

301
301
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

137
137
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

615
615
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

138
138
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

78
78
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

199
199
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

87
87
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

399
399
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

238
238
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

70
70
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

232
232
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

61
61
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

188
188
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

130
130
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

495
495
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

613
613
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

488
488

Meer sportnieuws