Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

door
Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

KV Oostende haalde in tweede zit alsnog zijn licentie voor het komende seizoen. De nieuwe Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group kwam net op tijd over de brug met het gevraagde kapitaal, waardoor de toekomst van de kustploeg veilig werd gesteld. PMG zal het sportieve beleid heroriënteren, met als basis een datagedreven aanpak. Daarom zal de spelerskern van KV Oostende helemaal hertekend worden volgend seizoen. En misschien zal ook Jelle Bataille niet meer te bewonderen zijn in de Versluys Arena, zowat de grootste ontdekking aan zee dit seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws geniet de 20-jarige rechterflank de interesse van KRC Genk, AA Gent én Antwerp FC.


Bataille debuteerde al in 2018 voor de Oostendse hoofdmacht, maar sinds dit seizoen werd de flankspeler er een vaste titularis. Met zijn offensieve aanvalsdrang kan Bataille uit de voeten als rechtsachter als rechtermiddenvelder, en dat loonde. Volgens SciSports vormde Bataille samen met Fashion Sakala zelfs het op acht na meest invloedrijke duo van de Jupiler Pro League. Die impact werd berekend op ieder spelersduo van de Belgische competitie, op basis van élke uitgevoerde actie mét de bal. En dat is toch best wel opvallend te noemen omdat de rest van de top-tien enkel maar duo's telt van Club Brugge, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk. (lees verder onder de foto)



GENK, GENT OF ANTWERP?

Daarom is het allerminst verrassend te noemen dat Bataille genoemd wordt bij hoger aangeschreven teams zoals Antwerp, Genk en Gent. Bij de eerste twee clubs zijn de vaste rechtsachters Aurélio Buta en Joakim Maehle gegeerd wild op de markt, terwijl AA Gent met Alessio Castro-Montes en Mikael Lustig wel nog twee kwalitatieve opties beschikbaar heeft. Bovendien is Bataille een belofte-international, en is zijn profiel dermate interessant om aan voldoende 'voetbal-Belgen' te raken. Koppel daar nog eens zijn groot potentieel en huidige kwaliteiten aan vast, waardoor Bataille een toptarget wordt voor menig Belgische (top)club.

Op 20-jarige leeftijd is er wel nog wat schaafwerk te verrichten aan de capaciteiten van Bataille, maar desondanks staat er al een meer dan degelijke basis. Zo leverde hij bij probleemploeg KV Oostende per 90 minuten bijna evenveel assists af als Maehle en Milad Mohammadi, die toch bij kwalitatief betere ploegen speelden. Het gemiddelde van Lustig (0,22 assists per 90 minuten) en Castro-Montes (0,24 assists per 90 minuten) was wel volledig buiten het bereik van Bataille. Op het vlak van aantal intercepties troeft Bataille wel veel collega's af. Met 5,65 ingrepen per wedstrijd komt enkel Lustig nipt in zijn buurt. (lees verder onder de foto)



Het grote wapen van Bataille lijkt vooral zijn scherpe voorzet te zijn, een onderdeel waarmee hij zich in de top-vier bevindt van alle rechtsachters in de Jupiler Pro League. Daarnaast schaart Bataille zich ook in de top-vijf qua geslaagde aantal offensieve acties per wedstrijd, én ook het meeste geleverde pressing-duels. Bij die laatste twee categorieën evenaart hij de statistieken van Maehle en Castro-Montes, toch twee schoolvoorbeelden van goede en moderne aanvallende backs.

WAT DOET PMG?

Ondanks zijn vele sterke punten heeft Bataille nog flink wat werk voor de boeg om door te groeien naar het niveau bij een topclub. Zijn geslaagde defensieve duels zijn eerder middelmatig, en ook zijn geslaagde dribbels en passes naar de final third moeten nog worden aangescherpt. Toch bezit Bataille genoeg potentieel en huidige kwaliteiten om een rol van betekenis te spelen bij een grotere club.

Al is het nog maar de vraag wat de nieuwe eigenaars van KV Oostende van plan zijn met hem. In de Oostendse heropbouw kan Bataille uitgroeien tot een spelbepalende factor, en mits een kwaliteitsinjectie kan hij daar in alle stilte verder werken aan zijn ontwikkeling. Anderzijds kan PMG al een eerste deel(tje) van hun geïnvesteerd kapitaal recupereren, maar of dat op sportief vlak een wijze beslissing zou zijn, dat valt af te wachten.

Moet KV Oostende Bataille houden of verkopen?

Meest recent

Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

32
32
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

44
44
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

52
52
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

101
101
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

104
104
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

199
199
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

59
59
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

272
272
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

193
193
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

359
359
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

208
208
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

217
217
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

209
209
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

139
139
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

286
286
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

215
215
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

363
363
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

671
671
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

194
194
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

105
105
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1133
1133
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

410
410
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

368
368
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

917
917
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

160
160

Meer sportnieuws