Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

738
Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

KV Oostende haalde in tweede zit alsnog zijn licentie voor het komende seizoen. De nieuwe Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group kwam net op tijd over de brug met het gevraagde kapitaal, waardoor de toekomst van de kustploeg veilig werd gesteld. PMG zal het sportieve beleid heroriënteren, met als basis een datagedreven aanpak. Daarom zal de spelerskern van KV Oostende helemaal hertekend worden volgend seizoen. En misschien zal ook Jelle Bataille niet meer te bewonderen zijn in de Versluys Arena, zowat de grootste ontdekking aan zee dit seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws geniet de 20-jarige rechterflank de interesse van KRC Genk, AA Gent én Antwerp FC.


Bataille debuteerde al in 2018 voor de Oostendse hoofdmacht, maar sinds dit seizoen werd de flankspeler er een vaste titularis. Met zijn offensieve aanvalsdrang kan Bataille uit de voeten als rechtsachter als rechtermiddenvelder, en dat loonde. Volgens SciSports vormde Bataille samen met Fashion Sakala zelfs het op acht na meest invloedrijke duo van de Jupiler Pro League. Die impact werd berekend op ieder spelersduo van de Belgische competitie, op basis van élke uitgevoerde actie mét de bal. En dat is toch best wel opvallend te noemen omdat de rest van de top-tien enkel maar duo's telt van Club Brugge, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk. (lees verder onder de foto)



GENK, GENT OF ANTWERP?

Daarom is het allerminst verrassend te noemen dat Bataille genoemd wordt bij hoger aangeschreven teams zoals Antwerp, Genk en Gent. Bij de eerste twee clubs zijn de vaste rechtsachters Aurélio Buta en Joakim Maehle gegeerd wild op de markt, terwijl AA Gent met Alessio Castro-Montes en Mikael Lustig wel nog twee kwalitatieve opties beschikbaar heeft. Bovendien is Bataille een belofte-international, en is zijn profiel dermate interessant om aan voldoende 'voetbal-Belgen' te raken. Koppel daar nog eens zijn groot potentieel en huidige kwaliteiten aan vast, waardoor Bataille een toptarget wordt voor menig Belgische (top)club.

Op 20-jarige leeftijd is er wel nog wat schaafwerk te verrichten aan de capaciteiten van Bataille, maar desondanks staat er al een meer dan degelijke basis. Zo leverde hij bij probleemploeg KV Oostende per 90 minuten bijna evenveel assists af als Maehle en Milad Mohammadi, die toch bij kwalitatief betere ploegen speelden. Het gemiddelde van Lustig (0,22 assists per 90 minuten) en Castro-Montes (0,24 assists per 90 minuten) was wel volledig buiten het bereik van Bataille. Op het vlak van aantal intercepties troeft Bataille wel veel collega's af. Met 5,65 ingrepen per wedstrijd komt enkel Lustig nipt in zijn buurt. (lees verder onder de foto)



Het grote wapen van Bataille lijkt vooral zijn scherpe voorzet te zijn, een onderdeel waarmee hij zich in de top-vier bevindt van alle rechtsachters in de Jupiler Pro League. Daarnaast schaart Bataille zich ook in de top-vijf qua geslaagde aantal offensieve acties per wedstrijd, én ook het meeste geleverde pressing-duels. Bij die laatste twee categorieën evenaart hij de statistieken van Maehle en Castro-Montes, toch twee schoolvoorbeelden van goede en moderne aanvallende backs.

WAT DOET PMG?

Ondanks zijn vele sterke punten heeft Bataille nog flink wat werk voor de boeg om door te groeien naar het niveau bij een topclub. Zijn geslaagde defensieve duels zijn eerder middelmatig, en ook zijn geslaagde dribbels en passes naar de final third moeten nog worden aangescherpt. Toch bezit Bataille genoeg potentieel en huidige kwaliteiten om een rol van betekenis te spelen bij een grotere club.

Al is het nog maar de vraag wat de nieuwe eigenaars van KV Oostende van plan zijn met hem. In de Oostendse heropbouw kan Bataille uitgroeien tot een spelbepalende factor, en mits een kwaliteitsinjectie kan hij daar in alle stilte verder werken aan zijn ontwikkeling. Anderzijds kan PMG al een eerste deel(tje) van hun geïnvesteerd kapitaal recupereren, maar of dat op sportief vlak een wijze beslissing zou zijn, dat valt af te wachten.

LEES OOK: Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

Moet KV Oostende Bataille houden of verkopen?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

79
79
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

29
29
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

145
145
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

59
59
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

171
171
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

255
255
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

46
46
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

341
341
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

157
157
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

108
108
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

209
209
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

50
50
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

454
454
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

111
111
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

113
113
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

111
111
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

41
41
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

296
296
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

64
64
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

197
197
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

89
89
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

85
85
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

40
40
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

128
128

Meer sportnieuws