Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

738
Eerste lastige opgave bij KVO: Cashen of bouwen?

KV Oostende haalde in tweede zit alsnog zijn licentie voor het komende seizoen. De nieuwe Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group kwam net op tijd over de brug met het gevraagde kapitaal, waardoor de toekomst van de kustploeg veilig werd gesteld. PMG zal het sportieve beleid heroriënteren, met als basis een datagedreven aanpak. Daarom zal de spelerskern van KV Oostende helemaal hertekend worden volgend seizoen. En misschien zal ook Jelle Bataille niet meer te bewonderen zijn in de Versluys Arena, zowat de grootste ontdekking aan zee dit seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws geniet de 20-jarige rechterflank de interesse van KRC Genk, AA Gent én Antwerp FC.


Bataille debuteerde al in 2018 voor de Oostendse hoofdmacht, maar sinds dit seizoen werd de flankspeler er een vaste titularis. Met zijn offensieve aanvalsdrang kan Bataille uit de voeten als rechtsachter als rechtermiddenvelder, en dat loonde. Volgens SciSports vormde Bataille samen met Fashion Sakala zelfs het op acht na meest invloedrijke duo van de Jupiler Pro League. Die impact werd berekend op ieder spelersduo van de Belgische competitie, op basis van élke uitgevoerde actie mét de bal. En dat is toch best wel opvallend te noemen omdat de rest van de top-tien enkel maar duo's telt van Club Brugge, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk. (lees verder onder de foto)



GENK, GENT OF ANTWERP?

Daarom is het allerminst verrassend te noemen dat Bataille genoemd wordt bij hoger aangeschreven teams zoals Antwerp, Genk en Gent. Bij de eerste twee clubs zijn de vaste rechtsachters Aurélio Buta en Joakim Maehle gegeerd wild op de markt, terwijl AA Gent met Alessio Castro-Montes en Mikael Lustig wel nog twee kwalitatieve opties beschikbaar heeft. Bovendien is Bataille een belofte-international, en is zijn profiel dermate interessant om aan voldoende 'voetbal-Belgen' te raken. Koppel daar nog eens zijn groot potentieel en huidige kwaliteiten aan vast, waardoor Bataille een toptarget wordt voor menig Belgische (top)club.

Op 20-jarige leeftijd is er wel nog wat schaafwerk te verrichten aan de capaciteiten van Bataille, maar desondanks staat er al een meer dan degelijke basis. Zo leverde hij bij probleemploeg KV Oostende per 90 minuten bijna evenveel assists af als Maehle en Milad Mohammadi, die toch bij kwalitatief betere ploegen speelden. Het gemiddelde van Lustig (0,22 assists per 90 minuten) en Castro-Montes (0,24 assists per 90 minuten) was wel volledig buiten het bereik van Bataille. Op het vlak van aantal intercepties troeft Bataille wel veel collega's af. Met 5,65 ingrepen per wedstrijd komt enkel Lustig nipt in zijn buurt. (lees verder onder de foto)



Het grote wapen van Bataille lijkt vooral zijn scherpe voorzet te zijn, een onderdeel waarmee hij zich in de top-vier bevindt van alle rechtsachters in de Jupiler Pro League. Daarnaast schaart Bataille zich ook in de top-vijf qua geslaagde aantal offensieve acties per wedstrijd, én ook het meeste geleverde pressing-duels. Bij die laatste twee categorieën evenaart hij de statistieken van Maehle en Castro-Montes, toch twee schoolvoorbeelden van goede en moderne aanvallende backs.

WAT DOET PMG?

Ondanks zijn vele sterke punten heeft Bataille nog flink wat werk voor de boeg om door te groeien naar het niveau bij een topclub. Zijn geslaagde defensieve duels zijn eerder middelmatig, en ook zijn geslaagde dribbels en passes naar de final third moeten nog worden aangescherpt. Toch bezit Bataille genoeg potentieel en huidige kwaliteiten om een rol van betekenis te spelen bij een grotere club.

Al is het nog maar de vraag wat de nieuwe eigenaars van KV Oostende van plan zijn met hem. In de Oostendse heropbouw kan Bataille uitgroeien tot een spelbepalende factor, en mits een kwaliteitsinjectie kan hij daar in alle stilte verder werken aan zijn ontwikkeling. Anderzijds kan PMG al een eerste deel(tje) van hun geïnvesteerd kapitaal recupereren, maar of dat op sportief vlak een wijze beslissing zou zijn, dat valt af te wachten.

LEES OOK: Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

Moet KV Oostende Bataille houden of verkopen?

Meest recent

Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

9
9
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

25
25
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

12
12
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

35
35
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

88
88
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

156
156
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

130
130
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

114
114
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

760
760
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

205
205
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

131
131
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

386
386
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

210
210
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

147
147
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

360
360
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

676
676
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

27
27
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

110
110
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

217
217
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

157
157
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

806
806
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

275
275
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

516
516
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1065
1065
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

226
226

Meer sportnieuws