Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

827
Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht zal in de komende weken heel wat knopen moeten doorhakken. Zo keren een pak huurlingen terug naar de Brusselse club. Bij de meeste van hun is het de bedoeling om ze definitief van de hand te doen, anderen mogen dan weer hopen op een nieuwe kans.


Eén van die huurlingen is de 21-jarige Hannes Delcroix. Omdat er bij Paars-Wit te weinig speelkansen voor hem in het vooruitzicht lagen, werd de verdediger de voorbije maanden verhuurd aan het Nederlandse RKC. En in Waalwijk draaide hij een goed seizoen. Delcroix zou het dan ook niet erg vinden om nog een jaartje bij RKC te blijven. Maar op langere termijn blijft het de bedoeling om door te breken bij RSCA. "Het is nog steeds mijn doel om bij Anderlecht te slagen", vertelt hij aan Brabants Dagblad.

Volgens het Nederlandse medium heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels al bij Anderlecht gepolst hoe zij zijn toekomst zien, maar een concrete beslissing is nog niet genomen. Een nieuwe huurbeurt is in ieder geval niet uitgesloten. Voor Delcroix is het vooral belangrijk dat hij aan spelen toekomt. Maar liefst van al toch bij Paars-Wit. "De club was zich juist aan het herstellen van een moeizame start. Als ik er terug zou keren kan ik er nog een hoop leren en misschien mee doorgroeien", klinkt het. 

UPDATE 12/05
Een verlengd verblijf in Waalwijk zit er dan toch niet in, want RKC kondigde zopas aan afscheid te nemen van Delcroix. Die wordt samen met nog tien anderen het slachtoffer van een sanering bij de hekkensluiter van de Eredivisie, die de degradatie alleen dankzij een nietigverklaring van het seizoen wist te ontlopen. De belofteninternational staat zo dus voor een gedwongen comeback naar Brussel, waar hij nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Eerder mocht de verdediger al twee keer opdraven bij de club waar hij zijn opleiding genoot, nu hoopt hij op meer kansen bij de Paars-Witte hoofdmacht. Dat is alleszins niet ondenkbaar, want met het nakende vertrek van huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler dreigt Anderlecht met een gat in de defensie te zitten. Aangezien het budget voor inkomende transfers bovendien beperkt is, kan Delcroix dus wel eens een goedkope optie vormen.

LEES OOK: Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

Moet Delcroix vol zijn kans krijgen bij Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

0
0
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

9
9
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

132
132
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

95
95
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

48
48
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

149
149
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

53
53
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

47
47
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

15
15
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

38
38
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

306
306
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

241
241
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

596
596
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

285
285
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

60
60
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

355
355
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

238
238
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

147
147
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

53
53
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

95
95
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

133
133
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

161
161
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

118
118
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

480
480
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

77
77

Meer sportnieuws