Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

827 stemmen
Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht zal in de komende weken heel wat knopen moeten doorhakken. Zo keren een pak huurlingen terug naar de Brusselse club. Bij de meeste van hun is het de bedoeling om ze definitief van de hand te doen, anderen mogen dan weer hopen op een nieuwe kans.


Eén van die huurlingen is de 21-jarige Hannes Delcroix. Omdat er bij Paars-Wit te weinig speelkansen voor hem in het vooruitzicht lagen, werd de verdediger de voorbije maanden verhuurd aan het Nederlandse RKC. En in Waalwijk draaide hij een goed seizoen. Delcroix zou het dan ook niet erg vinden om nog een jaartje bij RKC te blijven. Maar op langere termijn blijft het de bedoeling om door te breken bij RSCA. "Het is nog steeds mijn doel om bij Anderlecht te slagen", vertelt hij aan Brabants Dagblad.

Volgens het Nederlandse medium heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels al bij Anderlecht gepolst hoe zij zijn toekomst zien, maar een concrete beslissing is nog niet genomen. Een nieuwe huurbeurt is in ieder geval niet uitgesloten. Voor Delcroix is het vooral belangrijk dat hij aan spelen toekomt. Maar liefst van al toch bij Paars-Wit. "De club was zich juist aan het herstellen van een moeizame start. Als ik er terug zou keren kan ik er nog een hoop leren en misschien mee doorgroeien", klinkt het. 

UPDATE 12/05
Een verlengd verblijf in Waalwijk zit er dan toch niet in, want RKC kondigde zopas aan afscheid te nemen van Delcroix. Die wordt samen met nog tien anderen het slachtoffer van een sanering bij de hekkensluiter van de Eredivisie, die de degradatie alleen dankzij een nietigverklaring van het seizoen wist te ontlopen. De belofteninternational staat zo dus voor een gedwongen comeback naar Brussel, waar hij nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Eerder mocht de verdediger al twee keer opdraven bij de club waar hij zijn opleiding genoot, nu hoopt hij op meer kansen bij de Paars-Witte hoofdmacht. Dat is alleszins niet ondenkbaar, want met het nakende vertrek van huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler dreigt Anderlecht met een gat in de defensie te zitten. Aangezien het budget voor inkomende transfers bovendien beperkt is, kan Delcroix dus wel eens een goedkope optie vormen.

LEES OOK: 'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Moet Delcroix vol zijn kans krijgen bij Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

48
48
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

53
53
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

17
17
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

321
321
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

261
261
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

381
381
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

271
271
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

51
51
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

298
298
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

59
59
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

81
81
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

435
435
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

63
63
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

421
421
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

534
534
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

77
77
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

267
267
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1434
1434
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

141
141
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

223
223
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

729
729
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1228
1228
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

108
108
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

819
819
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

519
519

Meer sportnieuws