Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

door
Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht zal in de komende weken heel wat knopen moeten doorhakken. Zo keren een pak huurlingen terug naar de Brusselse club. Bij de meeste van hun is het de bedoeling om ze definitief van de hand te doen, anderen mogen dan weer hopen op een nieuwe kans.


Eén van die huurlingen is de 21-jarige Hannes Delcroix. Omdat er bij Paars-Wit te weinig speelkansen voor hem in het vooruitzicht lagen, werd de verdediger de voorbije maanden verhuurd aan het Nederlandse RKC. En in Waalwijk draaide hij een goed seizoen. Delcroix zou het dan ook niet erg vinden om nog een jaartje bij RKC te blijven. Maar op langere termijn blijft het de bedoeling om door te breken bij RSCA. "Het is nog steeds mijn doel om bij Anderlecht te slagen", vertelt hij aan Brabants Dagblad.

Volgens het Nederlandse medium heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels al bij Anderlecht gepolst hoe zij zijn toekomst zien, maar een concrete beslissing is nog niet genomen. Een nieuwe huurbeurt is in ieder geval niet uitgesloten. Voor Delcroix is het vooral belangrijk dat hij aan spelen toekomt. Maar liefst van al toch bij Paars-Wit. "De club was zich juist aan het herstellen van een moeizame start. Als ik er terug zou keren kan ik er nog een hoop leren en misschien mee doorgroeien", klinkt het. 

UPDATE 12/05
Een verlengd verblijf in Waalwijk zit er dan toch niet in, want RKC kondigde zopas aan afscheid te nemen van Delcroix. Die wordt samen met nog tien anderen het slachtoffer van een sanering bij de hekkensluiter van de Eredivisie, die de degradatie alleen dankzij een nietigverklaring van het seizoen wist te ontlopen. De belofteninternational staat zo dus voor een gedwongen comeback naar Brussel, waar hij nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Eerder mocht de verdediger al twee keer opdraven bij de club waar hij zijn opleiding genoot, nu hoopt hij op meer kansen bij de Paars-Witte hoofdmacht. Dat is alleszins niet ondenkbaar, want met het nakende vertrek van huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler dreigt Anderlecht met een gat in de defensie te zitten. Aangezien het budget voor inkomende transfers bovendien beperkt is, kan Delcroix dus wel eens een goedkope optie vormen.

LEES OOK: "Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Moet Delcroix vol zijn kans krijgen bij Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

7
7
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

18
18
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

48
48
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

90
90
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

121
121
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

47
47
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

70
70
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

38
38
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

184
184
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

26
26
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

148
148
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

210
210
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

44
44
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

213
213
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

100
100
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

71
71
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

148
148
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

328
328
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

312
312
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

205
205
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

555
555
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155

Meer sportnieuws