Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

door
Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht zal in de komende weken heel wat knopen moeten doorhakken. Zo keren een pak huurlingen terug naar de Brusselse club. Bij de meeste van hun is het de bedoeling om ze definitief van de hand te doen, anderen mogen dan weer hopen op een nieuwe kans.


Eén van die huurlingen is de 21-jarige Hannes Delcroix. Omdat er bij Paars-Wit te weinig speelkansen voor hem in het vooruitzicht lagen, werd de verdediger de voorbije maanden verhuurd aan het Nederlandse RKC. En in Waalwijk draaide hij een goed seizoen. Delcroix zou het dan ook niet erg vinden om nog een jaartje bij RKC te blijven. Maar op langere termijn blijft het de bedoeling om door te breken bij RSCA. "Het is nog steeds mijn doel om bij Anderlecht te slagen", vertelt hij aan Brabants Dagblad.

Volgens het Nederlandse medium heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels al bij Anderlecht gepolst hoe zij zijn toekomst zien, maar een concrete beslissing is nog niet genomen. Een nieuwe huurbeurt is in ieder geval niet uitgesloten. Voor Delcroix is het vooral belangrijk dat hij aan spelen toekomt. Maar liefst van al toch bij Paars-Wit. "De club was zich juist aan het herstellen van een moeizame start. Als ik er terug zou keren kan ik er nog een hoop leren en misschien mee doorgroeien", klinkt het. 

UPDATE 12/05
Een verlengd verblijf in Waalwijk zit er dan toch niet in, want RKC kondigde zopas aan afscheid te nemen van Delcroix. Die wordt samen met nog tien anderen het slachtoffer van een sanering bij de hekkensluiter van de Eredivisie, die de degradatie alleen dankzij een nietigverklaring van het seizoen wist te ontlopen. De belofteninternational staat zo dus voor een gedwongen comeback naar Brussel, waar hij nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Eerder mocht de verdediger al twee keer opdraven bij de club waar hij zijn opleiding genoot, nu hoopt hij op meer kansen bij de Paars-Witte hoofdmacht. Dat is alleszins niet ondenkbaar, want met het nakende vertrek van huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler dreigt Anderlecht met een gat in de defensie te zitten. Aangezien het budget voor inkomende transfers bovendien beperkt is, kan Delcroix dus wel eens een goedkope optie vormen.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Moet Delcroix vol zijn kans krijgen bij Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

23
23
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

37
37
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

23
23
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

34
34
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

132
132
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

210
210
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

182
182
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

174
174
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

35
35
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

196
196
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

220
220
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

152
152
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

37
37
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

223
223
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

136
136
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

420
420
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

71
71
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

234
234
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

118
118
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

301
301
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

278
278
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

433
433

Meer sportnieuws