Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

827 stemmen
Nieuwe kans in Anderlecht? Jeugdproduct maakt gedwongen comeback

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht zal in de komende weken heel wat knopen moeten doorhakken. Zo keren een pak huurlingen terug naar de Brusselse club. Bij de meeste van hun is het de bedoeling om ze definitief van de hand te doen, anderen mogen dan weer hopen op een nieuwe kans.


Eén van die huurlingen is de 21-jarige Hannes Delcroix. Omdat er bij Paars-Wit te weinig speelkansen voor hem in het vooruitzicht lagen, werd de verdediger de voorbije maanden verhuurd aan het Nederlandse RKC. En in Waalwijk draaide hij een goed seizoen. Delcroix zou het dan ook niet erg vinden om nog een jaartje bij RKC te blijven. Maar op langere termijn blijft het de bedoeling om door te breken bij RSCA. "Het is nog steeds mijn doel om bij Anderlecht te slagen", vertelt hij aan Brabants Dagblad.

Volgens het Nederlandse medium heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels al bij Anderlecht gepolst hoe zij zijn toekomst zien, maar een concrete beslissing is nog niet genomen. Een nieuwe huurbeurt is in ieder geval niet uitgesloten. Voor Delcroix is het vooral belangrijk dat hij aan spelen toekomt. Maar liefst van al toch bij Paars-Wit. "De club was zich juist aan het herstellen van een moeizame start. Als ik er terug zou keren kan ik er nog een hoop leren en misschien mee doorgroeien", klinkt het. 

UPDATE 12/05
Een verlengd verblijf in Waalwijk zit er dan toch niet in, want RKC kondigde zopas aan afscheid te nemen van Delcroix. Die wordt samen met nog tien anderen het slachtoffer van een sanering bij de hekkensluiter van de Eredivisie, die de degradatie alleen dankzij een nietigverklaring van het seizoen wist te ontlopen. De belofteninternational staat zo dus voor een gedwongen comeback naar Brussel, waar hij nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Eerder mocht de verdediger al twee keer opdraven bij de club waar hij zijn opleiding genoot, nu hoopt hij op meer kansen bij de Paars-Witte hoofdmacht. Dat is alleszins niet ondenkbaar, want met het nakende vertrek van huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler dreigt Anderlecht met een gat in de defensie te zitten. Aangezien het budget voor inkomende transfers bovendien beperkt is, kan Delcroix dus wel eens een goedkope optie vormen.

LEES OOK: ‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Moet Delcroix vol zijn kans krijgen bij Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

16
16
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

36
36
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

70
70
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

94
94
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

108
108
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

38
38
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

232
232
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

328
328
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

28
28
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

153
153
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

85
85
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

377
377
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

257
257
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

280
280
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

304
304
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

44
44
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

397
397
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

92
92
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

410
410
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

333
333
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

349
349
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

227
227
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

203
203
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

77
77

Meer sportnieuws