Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

door
Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

Nu de overheid eindelijk finaal een streep heeft getrokken door het voetbalseizoen, kunnen de discussies pas echt beginnen. Zo moeten er nog heel wat beslissingen vallen omtrent stijgers en dalers, het competitieformat en de verdeling van de Europese tickets. Dat laatste zorgt bovenin het klassement nu al voor bezorgdheid.


Zo opperde Anderlecht recent het idee om de inkomsten uit Champions -en Europa League te herverdelen. Een voorstel tot solidariteit dat al snel overal werd afgebrand, al breekt Filip Joos in een bijzondere editie van Extra Time nu toch graag een lans voor Paars-Wit. "Je ziet het idee in alle landen terugkeren. Daar is op zich weinig mis mee. Ik kan me voorstellen dat de clubs die nu bovenaan staan, zeggen dat ze niet al dat geld willen verliezen. Maar het lijkt me niet abnormaal dat je in deze speciale tijden misschien iets meer kunt doen dan nu al is vastgelegd. Dat het voorstel net van Anderlecht kwam gaf er een vreemd smaakje aan. Maar iedereen die praat, heeft ergens wel een punt."

Peter Vandenbempt kan dan weer iets minder begrip opbrengen voor de Brusselaars. "Er zijn drie clubs die moeten betalen: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Dan moet men op zoek naar een pot geld die verdeeld moet worden over misschien Anderlecht, Genk en Antwerp. En dan heb je nog al die andere clubs met wie je solidair moet zijn", aldus de radiocommentator. "Maar er is een verschil tussen compensatie en solidariteit. Compensatie is voor de ploegen die hun kansen op Europees voetbal niet hebben kunnen verdedigen door de stopzetting, zoals Anderlecht, Genk en KV Mechelen. En dan heb je solidariteit met andere clubs. Voor wie moet betalen, kan de rekening al snel oplopen."

LEES OOK: Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

Met wie bent u het meest akkoord?

Meest recent

Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

122
122
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

243
243
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

265
265
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

152
152
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

52
52
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

216
216
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

214
214
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

109
109
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

223
223
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

354
354
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

70
70
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

303
303
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

105
105
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

175
175
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

462
462
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

56
56
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

470
470
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

57
57
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1555
1555
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

590
590
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

259
259
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

311
311
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

129
129
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

258
258
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

78
78

Meer sportnieuws