Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

door
Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

Nu de overheid eindelijk finaal een streep heeft getrokken door het voetbalseizoen, kunnen de discussies pas echt beginnen. Zo moeten er nog heel wat beslissingen vallen omtrent stijgers en dalers, het competitieformat en de verdeling van de Europese tickets. Dat laatste zorgt bovenin het klassement nu al voor bezorgdheid.


Zo opperde Anderlecht recent het idee om de inkomsten uit Champions -en Europa League te herverdelen. Een voorstel tot solidariteit dat al snel overal werd afgebrand, al breekt Filip Joos in een bijzondere editie van Extra Time nu toch graag een lans voor Paars-Wit. "Je ziet het idee in alle landen terugkeren. Daar is op zich weinig mis mee. Ik kan me voorstellen dat de clubs die nu bovenaan staan, zeggen dat ze niet al dat geld willen verliezen. Maar het lijkt me niet abnormaal dat je in deze speciale tijden misschien iets meer kunt doen dan nu al is vastgelegd. Dat het voorstel net van Anderlecht kwam gaf er een vreemd smaakje aan. Maar iedereen die praat, heeft ergens wel een punt."

Peter Vandenbempt kan dan weer iets minder begrip opbrengen voor de Brusselaars. "Er zijn drie clubs die moeten betalen: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Dan moet men op zoek naar een pot geld die verdeeld moet worden over misschien Anderlecht, Genk en Antwerp. En dan heb je nog al die andere clubs met wie je solidair moet zijn", aldus de radiocommentator. "Maar er is een verschil tussen compensatie en solidariteit. Compensatie is voor de ploegen die hun kansen op Europees voetbal niet hebben kunnen verdedigen door de stopzetting, zoals Anderlecht, Genk en KV Mechelen. En dan heb je solidariteit met andere clubs. Voor wie moet betalen, kan de rekening al snel oplopen."

LEES OOK: Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Met wie bent u het meest akkoord?

Meest recent

Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

0
0
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

12
12
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

133
133
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

159
159
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

476
476
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

115
115
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

224
224
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

365
365
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

464
464
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

240
240
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

172
172
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

551
551
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

353
353
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

196
196
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

333
333
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

109
109
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

123
123
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

299
299
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

279
279
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

104
104
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

681
681
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

276
276
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

128
128
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

236
236
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

290
290

Meer sportnieuws