Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

door
Joos en Vandenbempt kibbelen over Anderlecht-voorstel

Nu de overheid eindelijk finaal een streep heeft getrokken door het voetbalseizoen, kunnen de discussies pas echt beginnen. Zo moeten er nog heel wat beslissingen vallen omtrent stijgers en dalers, het competitieformat en de verdeling van de Europese tickets. Dat laatste zorgt bovenin het klassement nu al voor bezorgdheid.


Zo opperde Anderlecht recent het idee om de inkomsten uit Champions -en Europa League te herverdelen. Een voorstel tot solidariteit dat al snel overal werd afgebrand, al breekt Filip Joos in een bijzondere editie van Extra Time nu toch graag een lans voor Paars-Wit. "Je ziet het idee in alle landen terugkeren. Daar is op zich weinig mis mee. Ik kan me voorstellen dat de clubs die nu bovenaan staan, zeggen dat ze niet al dat geld willen verliezen. Maar het lijkt me niet abnormaal dat je in deze speciale tijden misschien iets meer kunt doen dan nu al is vastgelegd. Dat het voorstel net van Anderlecht kwam gaf er een vreemd smaakje aan. Maar iedereen die praat, heeft ergens wel een punt."

Peter Vandenbempt kan dan weer iets minder begrip opbrengen voor de Brusselaars. "Er zijn drie clubs die moeten betalen: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Dan moet men op zoek naar een pot geld die verdeeld moet worden over misschien Anderlecht, Genk en Antwerp. En dan heb je nog al die andere clubs met wie je solidair moet zijn", aldus de radiocommentator. "Maar er is een verschil tussen compensatie en solidariteit. Compensatie is voor de ploegen die hun kansen op Europees voetbal niet hebben kunnen verdedigen door de stopzetting, zoals Anderlecht, Genk en KV Mechelen. En dan heb je solidariteit met andere clubs. Voor wie moet betalen, kan de rekening al snel oplopen."

LEES OOK: Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

Met wie bent u het meest akkoord?

Meest recent

Fans Viktor Verhulst in tranen: "Veel te vroeg afscheid"

Sommige afscheidscènes komen harder binnen dan anderen. Zeker wanneer ze vroeg vallen. En als ...

1
1
Chelsea en wederoptredende Lavia laten Sels verweesd achter

Chelsea moest om 13u30 aan de bak op het veld van Nottingham Forest. The Blues kenden een zeer ...

10
10
Jonckheere verrast: "Beste U23-ploeg in de CPL"

KV Kortrijk kan een goede zaak doen door het gelijkspel tussen SK Beveren en Beerschot. Dan moeten ...

24
24
Hasi over drie 'vermiste' zomeraankopen: "Maakt progressie"

RSC Anderlecht deed sinds de intrede van Olivier Renard héél veel transfers. Het dient ...

74
74
'Groot schandaal: ex-baas Standard riskeert 25 jaar cel'

De afgelopen jaren doken er héél veel buitenlandse eigenaars op in het voetbal. ...

55
55
JPL-spits droomt hardop: "Naar FC Barcelona of Liverpool"

In de Jupiler Pro League lopen heel veel interessante spelers rond. Voetballers die de Belgische ...

19
19
'Barça-relletje laait weer op: grote naam naar uitgang'

FC Barcelona begint zaterdag aan een zware week met achtereenvolgens duels tegen Girona FC, ...

17
17
Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

125
125
Bayern in achterhoofd: 'Hayen puzzelt met basiself Club'

Club Brugge staat dinsdag voor één van zijn zwaarste matchen van het seizoen tot ...

139
139
Spelers met mond vol tanden: Kompany verbaast heel Bayern

In de Bundesliga is het reikhalzend uitkijken naar de kraker van zaterdagavond tussen Bayern ...

294
294
Nieuw tijdstip bekend: Standard bevoordeeld na beker-gate?

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
'IJskonijn' Lammens staat voor D-Day bij Man Utd

Senne Lammens maakte afgelopen zomer voor zo’n 20 miljoen euro de overstap van Royal Antwerp ...

93
93
Sonck vs Degryse: Onverwachte clash beroert iedereen

Wesley Sonck en Marc Degryse werden na hun carrière gedreven analisten. Sonck doet/deed dit ...

140
140
'Leko lacht: KAA Gent neemt Club Brugge ferm bij de neus’

KAA Gent deed afgelopen zomer zaken met Club Brugge. Michal Skoras (25) werd voor een kleine 2 ...

367
367
‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

192
192
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

380
380
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

753
753
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

164
164
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

247
247
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

166
166
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

78
78
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

131
131
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

90
90
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

302
302

Meer sportnieuws